Jump to content

Moto Zajednica

http://www.fc-moto.de

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas lep sajt koji treba uzeti u obzir cak i da niko ne donosi vec da ide postom.

Oni sami umenje cene za porez kada salju van EU (-19%) a nasao sam da je postarina do Bosne 30eur. Nista ne pise za Srbiju mada predpostavljam da salju.

Jos jedan plus za ovaj sajt je i to sto ima prevod na engleski da ne mora Google sve da mi prevodi.

Dok sam pregledao sajt za opremu koju nemaju su me uputili na

 

http://www.motoin.de

 

isti uslovi kupovine i ok cene.

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: ZR - NS

Sve je to ok ali oni kad salju (ako uopste budu hteli da posalju za Srbiju a najverovatnije hoce) poslace DHL-om koji je ubedljivo najskuplji (kao UPS i  Fedex). Znaci kad stigne placas: spedicije i papirologije + na to sve ide carina + PDV na vrednost {robe, postarine i vrednosti carine}...

 

Znaci postarina 30e + silne dazbine minimum 50e (zavisi od cene kupljene robe) pa navise... A onda to vise nije snizenje...

Jedino je dobro sto umanje cenu za 20% kad salju van evropske unije..

 

Evo prekopirano sa drugog foruma: (Mada ovo je malo preterano ali to je sustina...) 

Carina i PDV se obracunavaju tako da se uzima u obzir vrednost paketa/posiljke.

PRIMER :

Kozna jakna u Nemackoj kosta 50 eura.Posiljalac vam trazi 25 eura da vam posalje.

Vi platite 75 eura i jakna vam stigne na carinu.

Carina (UC) otvori paket i vidi da unutra nema racuna na osnovu koje bi mogla da ustanovi cenu.

Otvara kataloge ili koristi internet i konstatuje da je ta jakna 60 eura iako ste je vi kupili na ko zna kakvom snizenju.

 

Dakle >

Vrednost robe je 60 eura + 25 eura postarina = vrednost paketa 85 eura.

85 eura + 10% carine + 18%PDV = 110,33 eura

Placate cenu utvrdjivanja vrednosti robe 7 eura.

Placate prepakivanje (seloteip traku ,kanap,plombu) 4 eura.

Placate Posti Srbije da vam dostavi paket po kilogramu.

 

Jakna od 50 eura u Nemackoj , da bi bila u vasim rukama kosta vas 124,33 eura.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

i mene jako interesuje da li neko donosi robu s tog sajta, nasla sam jednu kacigu, koja se u toj boji prodaje samo tamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

2020 godina 

 

Naručio sam sa sajta, isporuka za Beograd, skinuli su PDV.

Roba 135 evra (bez poreza)

DHL 15 evra

Srpska carina 6000 rsd, tj 50 evra

 

Total, 200 evra

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 15 sati, rast je napisao:

2020 godina 

 

Naručio sam sa sajta, isporuka za Beograd, skinuli su PDV.

Roba 135 evra (bez poreza)

DHL 15 evra

Srpska carina 6000 rsd, tj 50 evra

 

Total, 200 evra

 

Pre 15 sati, vasa.93 je napisao:

Nije to samo carina, već carina i porez zajedno, plus usluga DHL-a da završi sve to za tebe...

Било, како било, не исплати се превише. По мени, једина исплатива опција је да наручиш на некога у ЕУ, па да ти онда то буде послато од приватног лица, без етикета и оригиналног паковања или неким бусом/комби превозом.

Мада, то наручивање одевних предмета (и обуће) без пробања...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ima kombinacija da se sve to izbegne (toliko placanje). Sobzirom da im se roba prvo plati pa onda salju, vidi se sa prodavcem da napise vrednost robe 30-40evra. Kada vas DHL kontaktira da se popuni papirologija i da oni urade uslugu carinjenja, ne prihvati se nego im se kaze da ostave da carinjenje uradi drzava. Tada se izbegne placanje usluge carinjenja DHL, ne plati se carina i posta donese na kucnu adresu, samo se plati dostava 200-400din (ne znam tacno koliko naplacuju). 

 

Ja sam za ovo saznao skoro, a pre toga sam isto prosao sa DHL i carinom, cena robe 90evra + 20evra DHL, na kraju me izaslo sve 160evra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Carina se ne plaća na robu vrednosti ispod 50€, ali se PDV svakako naplaćuje, bez obzira na vrednost robe. E sad, nekad to prolazi i bez PDV-a ako je npr. označeno kao poklon, ili jednostavno preskoče po neki paket u Pošti, što je ponekad češća praksa za pakete malih dimenzija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 12/13/2020 at 7:49 AM, boki.64 said:

 

Било, како било, не исплати се превише. По мени, једина исплатива опција је да наручиш на некога у ЕУ, па да ти онда то буде послато од приватног лица, без етикета и оригиналног паковања или неким бусом/комби превозом.

Мада, то наручивање одевних предмета (и обуће) без пробања...

Ja sam mogao da naručim na svoju Madridsku adresu. Hteo sam da probam izbegavanje PDV nemcima pa sam  naručio na ime svoje žene koja nije EU rezident (i pantalone su ženske, za nju). Ja nemam pravo na TaxFree u EU.
Inače, nisam mogao da platim španskim karticama (ni Visa ni MasterCard), predpostavljam jer je dostava bila za Beograd. To vezujem za cenu bez poreza (fc-moto je smanjio račun sa 185 na 150 kad sam izabrao dostavu za SRB). Prešao sam na PayPal i tu je uplata prošla bez problema.
DHL za Madrid naplaćuju 8, a za Beograd 16€
U Madridu bi me izašlo 163€ , a za Beograd me je koštalo 200.

ps. kupio bih ja i u Španiji, ali su im žene niske a moja nosi produžene "LONG" nogavice. Online odeća je svakako nezgodna zbog probe, pogotovu kad je još i "specijalna"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@rast ovde sam objasnio sve u vezi sa placanjem karticama, kao i porucivanjem uz opciju da se preuzme u radnji. PayPal - om ste uspeli jer on nije vezan za adresu, cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 12/13/2020 at 12:49 PM, mrmiki said:

Ima kombinacija da se sve to izbegne (toliko placanje). Sobzirom da im se roba prvo plati pa onda salju, vidi se sa prodavcem da napise vrednost robe 30-40evra.

Može i tako da se proba, ali treba imati na umu da ni carinici nisu veverice :)
Sve što mi znamo, oni znaju 3 puta bolje a još se i njihova reč važi.

Mi kupujemo po nekad, imamo 1 slučaj u godinu dana a oni u smeni od 8 sati vide od igle do lokomotive.


Ja sam kupio pantalone od 400€, i već mi je FC-moto cena bez poreza od 135 bila neverovatno niska (ostali poslednji primerci).
Carinik uvek može da vidi pravu cenu, imaju i oni internet a onda bi mi naplatili i 150€ ako bi im se priložena cena učinila sumnjivom.

Held 400.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@rast slazem se, ali za sad tako prolazi, naravno dok se ne nadje carinik kome zena ujutru nije dala pa se onda carini i sto ne treba :lol2:

 

A dobio sam informaciju da ce pocetkom sledece godine paketi u Srbiju moci da stignu samo DHL ili UPS i bukvalno ce sve da se carini nije bitna cena. Videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Pre par dana naletim na web prodavnicu FC Moto koju ranije nisam posećivao. Kod njih na portalu mogu da se biraju valute, a pored ostalih tu je i britanska funta u kojoj su cene ubedljivo najpovoljnije (kada se preračuna u dinare).

Da li je neko poručivao kod njih i plaćao funtama?

Ja sam ih preko kontakt forme pitao pre 5-6 dana da li mogu da platim u funtama i nisam dobio decidiran odgovor... danas su mi odgovorili...

"Pitanje valute bi trebalo da funkcioniše" ... ali mi to deluje kao nesiguran odgovor... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 7 sati, ZoraNS je napisao:

Pre par dana naletim na web prodavnicu FC Moto koju ranije nisam posećivao. Kod njih na portalu mogu da se biraju valute, a pored ostalih tu je i britanska funta u kojoj su cene ubedljivo najpovoljnije (kada se preračuna u dinare).

Da li je neko poručivao kod njih i plaćao funtama?

Ja sam ih preko kontakt forme pitao pre 5-6 dana da li mogu da platim u funtama i nisam dobio decidiran odgovor... danas su mi odgovorili...

"Pitanje valute bi trebalo da funkcioniše" ... ali mi to deluje kao nesiguran odgovor... :neznam:

Ako ne gresim u pitanju je cena bez poreza. Posto nisu vise u EU i njihova roba se sad carini. Sajt zna da gledas van Engleske i odmah skine pdv sa cena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

@ZoraNS

Porucivao jednom, ali kao valutu sam birao eur. Ne vidim da je cena u funtama povoljnija, cak je za nijansu u eurima povoljnija (samim tim u dinarima), ako se posmatra u odnosu na zvanicni kurs.

Shvabe su u pitanju, pa bi glavna valuta trebalo da bude EUR.

 

Kada biras valutu gore na stranici, obrati paznju da odaberes zemlju za isporuku Srbija, pa ce cene bez obzira na valutu biti bez VAT-a (proveri, verovatno je tu problem). Inace i za Srbiju i za UK je bez poreza. 

 

Sto se tice placanja u funtama, zavisi od tvoje banke. Pretpostavljam da imas devizni EUR racun, kada platis u bilo kojoj stranoj valuti, tvoja banka konvertuje u eur uglavnom po zvanicnom kursu i tako skida sa racuna. Vidi, ali mislim da nema razloga da placas u funtama, sem ako nemas racun u toj valuti. 

Promenio član cikamike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 1/12/2009 at 3:12 PM, zlayaZR said:

Sve je to ok ali oni kad salju (ako uopste budu hteli da posalju za Srbiju a najverovatnije hoce) poslace DHL-om koji je ubedljivo najskuplji (kao UPS i  Fedex). Znaci kad stigne placas: spedicije i papirologije + na to sve ide carina + PDV na vrednost {robe, postarine i vrednosti carine}...

 

Znaci postarina 30e + silne dazbine minimum 50e (zavisi od cene kupljene robe) pa navise... A onda to vise nije snizenje...

Jedino je dobro sto umanje cenu za 20% kad salju van evropske unije..

 

Evo prekopirano sa drugog foruma: (Mada ovo je malo preterano ali to je sustina...) 

Carina i PDV se obracunavaju tako da se uzima u obzir vrednost paketa/posiljke.

PRIMER :

Kozna jakna u Nemackoj kosta 50 eura.Posiljalac vam trazi 25 eura da vam posalje.

Vi platite 75 eura i jakna vam stigne na carinu.

Carina (UC) otvori paket i vidi da unutra nema racuna na osnovu koje bi mogla da ustanovi cenu.

Otvara kataloge ili koristi internet i konstatuje da je ta jakna 60 eura iako ste je vi kupili na ko zna kakvom snizenju.

 

Dakle >

Vrednost robe je 60 eura + 25 eura postarina = vrednost paketa 85 eura.

85 eura + 10% carine + 18%PDV = 110,33 eura

Placate cenu utvrdjivanja vrednosti robe 7 eura.

Placate prepakivanje (seloteip traku ,kanap,plombu) 4 eura.

Placate Posti Srbije da vam dostavi paket po kilogramu.

 

Jakna od 50 eura u Nemackoj , da bi bila u vasim rukama kosta vas 124,33 eura.

 

 

Ovo samo u kod nas ima. Da plaćaš carinu i pdv na UKUPNU cifru... 

Znači, kamion kad ulazi u Srbiju, i na njemu je roba koja se carini, on prilaže fakturu za robu + fakturu za prevoz?? Pa onda mu ide carina i pdv?

Ili je to samo kad stiže "paket" za nas budale?

Kenjamo na sednicama UNa kako smo Evropa i tražimo pravdu, a svopstvene zakone ne poštuju državne institucije...

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
7 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Ovo samo u kod nas ima. Da plaćaš carinu i pdv na UKUPNU cifru...

Ovo tvrdiš onako paušalno ili pouzdano znaš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Koliko se i ja sećam, pisalo se ranije da su ljudima na pakete iz Kine carinu obračunavali na cenu paketa + transport ako je negde navedeno njegova cena .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
25 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Vaso, citirao sam post u kojem sam to pročitao. Ne znam.

Da, u pravu si. Moje pitanje se ipak odnosilo na onaj deo "samo kod nas". Sumnjam da je zaista tako samo kod nas, pa zato pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja