Jump to content

Moto Zajednica

Priroda i Njene Lepote

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Usao si u filozofiju :) Mislio sam "losa" po moj ajd da kazem rad. Ali ako gledamo kao sto si sad napisao onda kako ja mogu da znam da je taj ko je komentarisao neki autoritet i otkud taj neko zna da li sam ja mozda veci autoritet od njega? Mislim da je bilo bespotrebno filozofiranje i sa tvoje strane a bogami i sa moje sto se nastavljamo kao klinci u temi gde nije za to mesto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

Desio se ovog leta na jastrepcu. Drvo je bilo oznaceno za secenje i dosli su ljudi cija je bila odgovornost da ono sto je obelezeno iseku. Kada je drvo pocelo da pada iz njega su, mlateci krilima ispala iz gnezda dva mala goluba. Bili su jos uvek mladi i nisu mogli da lete. Uzeli smo ih i stavili u kartonsku kutiju. Nekih 7-8 dana moj brat im je spricem davao vodu triput na dan, a hranili smo ih kuvanim zitom. Svakog dana smo ih iznosili napolje, ne bi li ih majka mozda pronasla. Desetog dana, majka golubica je preletala oko kuce i dvorista i konacno ih je spazila. Prvo je sletela na granu jelke pored kuce i odozgo im se javljala guguktanjem.

 

Golubica.jpg

 

Posle nekog vremena sletela je na zemlju i prisla ima.... Joj ljudi, takvu srecu nisam video. Toliko su skakali oko nje i na nju da je morala da pobegne. :)

 

Golubica01.jpg

 

Ubrzo se vratila i pocela je da ih hrani, od tada smo mi prestali.

 

Golubi-rucaju.jpg

 

Ali posto nisu mogli da lete i dalje smo ih svake veceri unosili u kucu, a ujutru iznosili napolje. Uh, nekoliko puta se desilo da smo ih izgubili, pokusali su da polete i zavrsavali uglavnom kod komsije ispod moje kuce... dugo bi smo ih trazili jer je vece vec pocelo da pada i ostaviti ih napolju na zemlji zancilo je sigurnu smrt od grabljivica. Jednog dana, dok su golupcici provodili vreme na gredi mog letnjikovca, majka golubica je sletela na granu obliznjeg drveta. Jedno golupce je odletelo do nje, a drugo je pokusalo i palo na zemlju. Razmisljo sam se sta da radim, vece je pocelo da pada i teski oblaci su se nadvili nad planinom. Da li da ga unesem u kucu ili da ga stavim na gredu... Stavim ga ja na gredu. Ono opet pokusa da doleti do grane gde mu je majka i ne uspe. Da tragedija bude jos veca, posto je moja kuca na malo visljem brdu, ono uspe da odleti dosta nize, na neku jelu 50m odatle. Kisa polako pocinje da pada, a ja sam se bas smorio sto ga nisam uneo u kucu. Ja sa prozora gledam kako kisa pocinje da pada sve jace i jace, a vetar koji je poceo da duva, i koji cesto cupa jelke iz korena i obara ih kao palidrvca pocinje sve jace da divlja. Vrh jelke na koju je sletelo golupce se njihao po 4-5 metara levo deso. Nisam brinuo za majku golubicu i goluba koji je bio sa njom jer su oni dosta nisko na drvetu i mnogo bolje zasticeni od vetra.  Brinuo sam se za ovo malo sto je skoro na vrhu drveta visokog 30m, mislio sam se da je to kraj za malog  i nemocnog goluba i da ga je vetar sigurno oborio na zemlju. Posle toliko truda sve je bilo uzalud. Cim je svanulo, otisao sam do drveta da vidim ima li goluba na njemu ili ispod njega. Nije ga bilo. Ispod drveta sam nasao kostur neke ptice, ali procenio sam da je previse star da bi to bilo moj golub. Mnogo sam brinuo i bio tuzan ,a i  besan na sebe sto ga nisam uneo u kucu. Par dana ni traga ni glasa ni od jednog goluba. A onda jednog lepog i suncanog dana, svo troje su dosli i sleteli na gredu letnjikovca. Kao da su hteli da mi pokazu da je sve u redu i da se zahvale sto smo brinuli o njima. Bili su tu neko vreme, a onda su odleteli i vise ih nismo videli....

 

Golubica-sa-decicom.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

E idi bre veve, citao sam bez daha. :)

Ovo veceras citam deci pred spavanje, lagano, i na kraju im pokazujem fotku. Bas ko iz decjih bajki, a istinito....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

@ motoras

:) Hvala

 

@ galeb

fali malo kontrasta na fotografijama... i ono sto meni jako smeta su ovi zuti brojevi.... gasi to na fotoaparatu sto pre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

@ galeb

fali malo kontrasta na fotografijama... i ono sto meni jako smeta su ovi zuti brojevi.... gasi to na fotoaparatu sto pre :)

Ma to je obican aparat koji automatski odredjuje parametre. Samo sam hteo da budem u ~toku~ :)

MOzes da ih popravis ako si voljan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Fotke su sve extra, mada moram da priznam, da one sa golubovima, pa okolo cvece, sunce, prosto me obuze neka toplina, ceznja i pitanje, hoce li vise, ubi me ova zima.......... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Bas sa brane i taj put od Scepan Polja do Pluzina, to je lepota ne moze se opisati. Pa onda preko Durmitora za Zabljak ali odatle nemam slika. Ima ih Castor . Zato sledece godine idem na Zabljak i spavam dve noci a ostalo vreme cu da zujim po celom Durmitoru i jos jednom da prodjem sve te puteve. Jos ako se organizuje neka BJB voznja kao sto je bilo tada kao na ovoj slici kada nas je Bendzi vodio na rafting, kud ces vise srece. Odoh ja u debeli OFF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja