Jump to content

Moto Zajednica

Korisni linkovi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Skinuo si nekome točkove? Pa dobro, bolje i tako nego nikako :D

 

Jook, Đuntinih ruku delo :lol:, sad mora ih čuvam pošto si dao ideju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

https://www.kisantech.com/view_product.php?product=SM-5

 

Zanimljiv uredjajcic - izvadite originalni rele migavaca i ubodete ovaj. Dobijate zilion novih funkcija. Sijalice migavaca ce sijati nocu (umanjenjim sjajem). Imacete automatsko iskljucivanje migavaca sa podesivim vremenom iskljucenja. Ako dovedete signal od stop svetla, imacete trepcuce stop svetlo tokomprve dve sekunde kocenja. I jos dosta toga.

 

Do duse, nije jeftin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šljivotres, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Zamena za gamad iz radulovica i delte...0ljut2.gifhttp://www.motorworks.co.uk/ Spakujes sebi lepo sta ti treba u korpicu, platis karticom ( - njihov PDV + postarina = malo skuplje nego kod skotova ) i za manje od 7 dana (meni stiglo za 6) potrebni delovi kod tebe. Proverio sam sa sitnijom kupovinom (neaki semering i neki srafcici za zadnji disk) i ferceraju ljudi bez greske i za svaku preporuku. Vozdra "zvanicni" zastupnici i distributeri ja od sad kupujem delove u UK 1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ukoliko vam se cuje kuckanje iz "throttle body" ili ti onog dela gde su brizgaljke, nas komsija iz Rumunije za 60$ prodaje set delova za reparaciju:

 

http://advrider.com/...ad.php?t=630335

 

Jos samo da proradi PayPal...

 

Jednu stranu, a za oba TB-a je 110$ plus ino poštarina, mesingana osovina i bez leptira.

 

Nema sajta al ni PayPal-a, made in Srbija:

 

http://s1063.photobu...0R1100%201150GS

šifra: djuntabmw

 

Nepoderive osovine od alatnog čelika brunirane kao oružje, nov leptir od inoxa, zamenljive samopodmazujuće teflon biksne, dodatni O rinzi za neutralisanje aksijalnog ljuljanja leptira, nove čaure za povratnu oprugu i segeri. Unapređena osovina smanjennjem otpora protoka, odnosno time praktično povećen centralni presek usisnika za 1mm. Hemijsko osveženje kućišta, pranje i testiranje dizni, podešavanje maksimalnog otvaranja i početne, stop pozicije leptira sa brušenjem i ravnanjem dodirnih površina i mehaničko usaglašavanje-sinhronizacija. Odgovara za sve modele 1.1xx.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ukoliko vam se cuje kuckanje iz "throttle body" ili ti onog dela gde su brizgaljke, nas komsija iz Rumunije za 60$ prodaje set delova za reparaciju:

 

http://advrider.com/...ad.php?t=630335

 

Jos samo da proradi PayPal...

 

Jednu stranu, a za oba TB-a je 110$ plus ino poštarina, mesingana osovina i bez leptira.

 

Nema sajta al ni PayPal-a, made in Srbija:

 

 

 

http://s1063.photobu...0R1100%201150GS

šifra: djuntabmw

 

Nepoderive osovine od alatnog čelika brunirane kao oružje, nov leptir od inoxa, zamenljive samopodmazujuće teflon biksne, dodatni O rinzi za neutralisanje aksijalnog ljuljanja leptira, nove čaure za povratnu oprugu i segeri. Unapređena osovina smanjennjem otpora protoka, odnosno time praktično povećen centralni presek usisnika za 1mm. Hemijsko osveženje kućišta, pranje i testiranje dizni, podešavanje maksimalnog otvaranja i početne, stop pozicije leptira sa brušenjem i ravnanjem dodirnih površina i mehaničko usaglašavanje-sinhronizacija. Odgovara za sve modele 1.1xx.

 

Đunta, je li ti ovo radiš uslužno, ili je ovo samo bilo za lični užitak??? :BMW2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta, je li ti ovo radiš uslužno, ili je ovo samo bilo za lični užitak??? :BMW2:

 

Kako se uzme, bilo iz kaprica ali je uvek merak na prvom mestu. Nisam planirao a ni razmišljao da to ponudim ali što da ne, postoji mogućnost putem zvaničnog oglasnika al optompotom.

 

Na pitanje "majstor" densiju kako se rešava caktanje, mada je kvar daleko ozbiljniji i posledičniji po rad agregata, dobio sam odgovor da treba da se pravim da ne čujem, a kad skroz ode sve da kupim nova komplet tela a to boli kolko košta. Bingov set za reparaciju takođe ne sadrži leptir a caktanje potiče od njega i on se vremenom ošteti i onda neme sinhronizacije, ljuljanje, štucanje itd. a na kraju se deformiše i usisna hilzna i onda je reparacija malte ne nemoguća bez velikog zezanja i ultra preciznosti. Takođe vremenom odu početne pozicije u minus za tamo neki ugao i onda uprkos podešavanju TPS-a ne može se dobiti analogni rad usisavanja. Po kazivanju iskustava sa neta, na nekih 20K već desna biksna na desnom TB-u popusti, na 40K osovina, ali čađ zapunjava i tek kasnije se pročuje a tad bude kasno. Ona slika pojedane govori sve, moja se pojela - 0,15 mm ali dovoljno da lupa jer su biksne bile razlokane, a sledeće je samo kućište i trnovanje mislim da niko ne može da uradi od svakidašnjih majstora. Inače, same biksne ne koštaju ništa, 50 kinti i bolje su nego originalne koje su pretvrde naspram meke mesingane osovine. Pored lupkanja, kvar se projektuje kroz razrokost BBS-a, ako broj okreta odstupa od fabričkog ili ije razlika zmeđu levog i desnog za više od 1/2 kruga. Takođe i stop šrafovi bi trebali da budu približni i fabrički navod je da se oni nikako ne diraju ali "majstori" drndaju i to kad zbog pohabanosti nije moguće drugojačije sinhronizovati ler a tad nikako ne može, (oba) i na drugom položaju, pri velikim obrtajima. Izostavio sam način podešavanja na stolu jer mi se slično obilo o glavu, no na poslednjoj slici se vidi kako su stop šrafovi 99,99% identični, ta mala razlika je vidna samo na šrafu, bilo oštećenje ko na platinama, ali su oba usisa mehanički apsolutno jednaka. Dalje možemo na pp.

 

Ovo ispade temica pa ako brat Laki nađe za svrsishodno, može da se izdvoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ne znam da li je spomenuto ranije, ali imaju svega i svacega...

 

http://www.boxer-parts.eu/

 

Inace, pokusavam da nadjem ovakav deo, ali hromiran... Negde sam ga video na netu, i nisam sacuvao link, a sad nema sanse da pronadjem. Nije bio nesto preterano skup... Jel ima neko predlog?

 

http://www.ebay.com/itm/BMW-R-1100-GS-R-RT-RS-S-Zundkerzenabdeckung-spark-plug-covers-/141306723936?pt=DE_Motorradteile&hash=item20e6897e60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Već sam hteo da prokomentarišem neke ranije linkove, pregledao sam letimično i ovaj, zanimljivo inventivno ali ne dorečeno i ne razložno i nikako se ne može uzimati zdravo za gotovo  kao i uostalom većina net publikacija. Od svega mi se dopalo rešenje za čep ulja na deklu jer nepažnjom se odlomi štift na OEM plastičnom umetku mada košta siću i zameni se za sekund. Konkretnom rešenju fali osiguranje mesingane matice, a sve ostalo ne bi da komentarišem, polako postajem beskoristan. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja razmisljam da pocnem da skupljam sve ove korisne stvari ali nekako ili PDF ili nekako drugacije gde cu da kopiram i slike i tekst koji ih prati i da sve lepo sortiram .

 

na 1000 sajtova 5000 stvari koje mogu biti korisne ali sve razbacano i neretko se sajtovi i postovi izgube .. Jes poso dok si ziv ali negde se mora poceti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Unesete VIN svog motora i dobijate spisak delova za vas motocikl, sortirano po sklopovima. Isti ovaj raspored koriste u Radulovicu, tako da je nabavka delova i dogovor olaksana.

 

WWW.ETKBMW.COM

BMW parts catalog, BMW vin decoder, aftermarket parts, vin check, etk

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja