Jump to content

Moto Zajednica

Korisni linkovi

Recommended Posts

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Treba da menjam zadnju gumu na R 1200 RT a u Šapcu niko od vulkanizera ne može da je balansira.Ako zna neko neke vulkanizere koji mogu da balansiraju BMW zadnji točak neka napiše,ne bih da vozim neizbalansiran točak.Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Treba da menjam zadnju gumu na R 1200 RT a u Šapcu niko od vulkanizera ne može da je balansira.Ako zna neko neke vulkanizere koji mogu da balansiraju BMW zadnji točak neka napiše,ne bih da vozim neizbalansiran točak.Unapred hvala.

 

U Beogradu: Beoguma, Radulović i Laboratorija (da ja znam).

 

Prve dve adrese sam lično koristio. U beogumu moraš da doneseš demontiran točak, kod Radulovića ne. Kod Radulovića je za nijansu skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Treba da menjam zadnju gumu na R 1200 RT a u Šapcu niko od vulkanizera ne može da je balansira.Ako zna neko neke vulkanizere koji mogu da balansiraju BMW zadnji točak neka napiše,ne bih da vozim neizbalansiran točak.Unapred hvala.

 

Mora specijalno namenska osovina za prihvat, ne može ona univerzalna sa konusnim hvatanjem. Ja imam za obe felne al bi morao da doneseš točak kod mene pa da je uradimo. Predpostavljam da je oblik isti ko na mom točku. I isto prednji nisam siguran da može na konus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Hvala Severian i Đunta.Treba da menjam samo zadnju,prednja je nova.Đunta hoćeš li da ovde namestim negde gumu i samo da balansiramo ili sve kada se dogovorimo,da uradimo u Beogradu.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Namesti i odvozaj recimo stotku da se guma oformi tako da kažem pa onda da se izbalansiraju obe. Niasam siguran da ti je i prednja balansirana top. BMW ima specijalne alate za tu namenu i ja sam ih izradio po uzoru, čak još preciznije možda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Dogovoreno.Kad stane kiša montiram i dogovaramo se pa dolazim motorom kod tebe taman da se putem formira.Javljam ti se čim se prolepša malo.Hvala još jednom. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Nema veze iako nisu provozaću se,upoznati lično sa još jedni ljubiteljem plavo-belog znaka i častiti te pivom za ovo cimanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svako poznanstvo dobro došlo, + :BMW2:. Pogledaću ja za točkove, tegiće imam lepe, pa ako ništa drugo družićemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Malo pitanje za velike ljubitelje BMW-a, potrebni su mi zadnji amortizeri za R 65. Prihvatam savete, sugestije... Hvala svima

 

Druze o sno rastojanje na caurama amortizera za tvoj motor, koliko se secam iznosi 320mm . Cini mi se da odgovara od starijih hondi. Proveri prvo mere pa trazi na oglasnicima, ili zovi Dzerija u G. Milanovac verujem da ih on ima. Proveri i vijke amortizera, odnosno precnik rupe u cauri. Trebalo bi da ide vijak M-10 za pritezanje.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drustvo el ima neko ovu gumicu visak , neku staru polovnu .. prihvatam je na poklon ili ako ima za neku sitnu kintu ...

 

jes da sam i do sad vozio bez nje ali mi curka boca i uvlaci vazduh u sistem .....

 

to je gumica (harmonika) posude za ulje prednje kocnice .

 

post-8874-0-72222100-1334693119_thumb.jpg

 

post-8874-0-04179500-1334693131_thumb.gif

 

post-8874-0-44483100-1334693133_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nema link al ima Đunta, rukohvat za suvozača koji BMW-i ne znam iz kog razloga nemaju. Potrebno je samo ga još doraditi i dodati još malo flaha ka zadnjem kraju da bi se ploča centralnog kofera preko njega cela šrafila. I valjalo bi ručke obmotati trakom za bickl guvernale. Rukohvat je reletivno dugačak, sa obe strane zaobljen prema dole tako da omogućava pridržavanje i pri gasu i kočenju i komforno držanje tokom normalne vožnje za veći izbor saputnika-ca.:moto3: Ne smeta skidanju originalnih bočnih kofera i montira se bez ikakvih modifikacija na samom motoru.

 

post-6989-0-74722000-1334902307_thumb.jpg

 

Izrda Seba naravno.

 

post-6989-0-74384800-1334902823_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMWbmwBMWbmw, 90 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Drustvo el ima neko ovu gumicu visak , neku staru polovnu .. prihvatam je na poklon ili ako ima za neku sitnu kintu ...

 

jes da sam i do sad vozio bez nje ali mi curka boca i uvlaci vazduh u sistem .....

 

to je gumica (harmonika) posude za ulje prednje kocnice .

 

post-8874-0-72222100-1334693119_thumb.jpg

 

post-8874-0-04179500-1334693131_thumb.gif

 

post-8874-0-44483100-1334693133_thumb.jpg

 

 

zovi Fijuka, da ti ponese u SD ako ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Strast, ljubav, BMW

 

Uzeo je sendvic sa prljavim rukama!

 

Ihh, kolko sam puta jeo sa rukama zamašćenih od motora, ništa slađe od tog ukusa, pogotovu što jelo ide tek nakon dobro urađenog nečeg, pa duplo zadovoljstvo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Trenutne moje nalepnice izrađene na profi apararuri i prelakirane namenski zaštitnim slojem. Sledeća faza je izrada stikera i stavljanje neke animacije. Ne mora se na eby, može sve ovde da se napravi.

 

post-6989-0-22082400-1342393065_thumb.jpgpost-6989-0-83077800-1342393069_thumb.jpgpost-6989-0-79863600-1342393074_thumb.jpgpost-6989-0-59493300-1342393079_thumb.jpgpost-6989-0-89797000-1342393088_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja