Jump to content

Moto Zajednica

Korisni linkovi

Recommended Posts

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

f1ee8aa8.jpg

 

 

0e2991f4.jpg

 

Ovakav ja kupujem, ako Bog da ! 0takoje.gif

 

Javi se kad budeš spreman :) Napravićemo nešto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Malo pitanje za velike ljubitelje BMW-a, potrebni su mi zadnji amortizeri za R 65. Prihvatam savete, sugestije... Hvala svima

 

Nije pravo mesto za pitanje a ni odgovor ali ce urednici prebaciti vec nadam se gde treba.

Standardna boljka za R65 da posle 30god crknu zadnji amortizeri . Ima da se kupe novi ali sam ja napravio da to tera neko vreme dok ne nadjem adekvatnu zamenu .

Ako ti treba savet kako sam ja to privremeno (2god) resio javi se na PP .

Probao sam od Boldorke amortizere i nisu losi ali mi se izgled nije svideo ... od MZ-a ne moze jer su mnogo slabi(mekani) probao i njih .

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za starije modele BMW-a žbicanje i po moz Bože al za nove ne dirajte ništa.

 

Maki iz Kg radi zbicanje sasvim OK - meni tocak bio kriv, bio kod Makija na tretmanu i sad je prav ko strela. Posle balansiranja kod vulkanizera, sad vise nemam bas nikakvih vibracija sa prednjeg dela.

 

Maki je inace specijalista za zbicanje - servisira tockove za takmicare bicikliste. Obzirom da je i dobar BMW mehanicar imamo dobitnu kombinaciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kriv obruč nije moguće ispraviti žicama a da traje, valja i zadrži taj oblik. Bicikl tehnika nije primenjiva na X 2 cross BMW točak. Svaka čast Makiju, odličan mehaničar i čovek pre svega ali ako ima takav pristup od toga nema ništa bez obzira što točak je sad idealno prav. Možda grešim jer nisam pričao sa njim, al po svim saznanjima je tako. Čak ni BMW ne servisira žičane točkove u smislu žbicanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mr Witte je jedini meni a i mnogima, znani koji može da uradi točak kako treba, bolje i od fabričkog. "Cake" koje je obnarodovao su opšte i poznate, on je samo skrenuo pažnju na njih, al pravu majstorsku veštinu ili tajnu nije jer od toga živi na kraju krajeva. Radio je jedan tip u Britaniji, nisam saznao kvalitet i navodno postoji jedna radionica u Nemačkoj al takođe niko nije dao neku informaciju.

 

BMW točak, ko ga napravi alal mu ćufte. Jedini bolji koji postoji je Woody-jev modifikovani sa 3 cross geometrijiom i oba su naj jača od svih mogućih. O ovom točku mogu da pričam samo do određene tačke, verovatno ću ga uraditi al dok to ne učinim ne bi da trčim ko telac pred rudu. Samo upozoravam da ga ne treba dirati jer nema veze sa principom bickl konstrukcije koja se u jednom delu pogrešno i pogubno primenjuje na sve ostale klasične moto točkove. I ovaj link što je BMW postavio je bez završetka i nije primenjiv na široki X, tubeles tip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Većina nas zna za adresu na kojoj se može nabaviti dosta zanimljive opreme i rezervnih delova, po fer cenama:

 

http://www.nippynormans.com/

 

Ono što je novost je da sam uspeo, posle jednomesečne prepiske :lol:, da ih ubedim da Srbiju "pridruže" u "Europe" (termin sa njihovog sajta). Ovo znači da od sada šalju narudžbe u Srbiju i to po cenama poštarine koje važe za EU. Naravno, pošto nismo EU, i dalje nam se sa cena na sajtu odbija porez (VAT!). Naši stari bi rekli - i jare i pare...

 

Procedura:

Kreirate nalog, sa svojom adresom (Billing address) u Srbiji. Prilikom naručivanja kao "Delivery address" prepišete istu adresu u Srbiji, samo za zemlju postavite npr. Hrvatsku. U dodatnim napomenama navedete da delivery adresu ipak promene u Srbiju. Dodatno (i to sam dogovorio da važi za SRB) navedete da na pošiljci ne navode vrednost, već da napišu "GIFT" (ovo je bitno, jer vrednosna pošiljka bez carine može da se uveze preko Interneta do 50EUR, a poklon do vrednosti od 70EUR - što povećava manevarski prostor za narudžbe). Važno je reći da ovo nije neki hack, tj. njihova korisnička podrška ovo sve očekuje i spremna je na reakciju. Imam obećanje da će u sledećoj reviziji sajta Srbija i bez ove zavrzlame biti deo "Europe" :takoje:

 

Ja sam već naručio neke sitnice (alat za servis :lol: u sopstvenoj režiji) pa ćemo da vidimo kako sve ide u praksi. Za sada je pošiljka krenula ka Srbiji, kako Bog zapoveda ;).

 

Srećno!

 

Edit: plaćanje svim važnijim platnim karticama i naravno PAYPAL.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Epilog:

 

Naručeno 4.aprila, poslato 4. aprila, stiglo u Beograd 11. aprila.

 

Naplatili mi i carinu oko 2000din (taman koliko su mi vat-a englezi odbili;))).

 

Po meni, ovo je sada SASVIM prihvatljiv kanal za nabavku sitne opreme.

 

20120412_095510.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja