Jump to content

Moto Zajednica

kupio bih motor na kredit

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

kupio bih motor na kredit pa me interesuje da li neko moze da mi preporuci neki salon ili nekoga ko ce mi to zadovoljstvo priustiti na kredit,

naravno radi se o polovnom motoru....

unapred hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

kupio bih motor na kredit pa me interesuje da li neko moze da mi preporuci neki salon ili nekoga ko ce mi to zadovoljstvo priustiti na kredit,

naravno radi se o polovnom motoru....

unapred hvala...

Koliko sam shvatio Gordan daje na rate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Koji te motor zanima i koji rok otplate,imas li sta ucesca?Pogledaj moje oglase pa se javi mozda se i dogovorimo nesto!!!

mene interesuje neki TA ucesca bi bilo nekih mozda 1000e a za ostalo kako se dogovorimo...

Mislim da masina ne bi trebalo da bude preko 2000e e sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mile, kolike su kamate kod tebe u Pays-Bas? 5%? 7%?

 

E, ovde su 30%

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Mile, kole su kamate kod tebe u Pays-Bas? 5%? 7%?

 

E, ovde su 30%

 

 

Potrosacki kredit oko mislim 10% mada nisam dugo gledao, moram prinzati.

I to je puno, ali 30% je van pameti  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tako je druže, ovde se odavno vrši udružena pljačka naroda po svim osnovama, tako da svi bežimo od kredita koliko god možemo.

 

A kad malo pogledam koliko ipak ljudi uzimaju kredite, tek onda shvatim u kojim smo **vnima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pazi za banku ti treba ovaj papir onaj papir, jel ti tata bio u zatvoru, jel ti mama bila na moru.....

ja bih sve to da izbegnem, dogovorimo se lepo ko ljudi i to je to...ako je to jos uvek moguce...

ili neki salon, koji daje na KREDIT, posto nisam nigde primetio da to rade....

cisto ako neko zna, jos bolje bi bilo da neko uvozi motore i da daje na kredit....to bi cak bio i najbolja varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

pa imas u oglasima coveka sto daje na kredit i lizing,i ima solidan izbor motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

motor je kupljen na RATE, hvala najlepse svima moze LOCK a moze i ostati pa nek ljudi stave motore koje bi prodali na rate

admini po vasoj volji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ST 750

Rekao bih da je kupovina motora jedna od najatraktivnijih tema na forumu, pa, bih iz sopstvenog iskustva napisao po nešto o ovome...

 

Kupovina motora na kredit u Srbiji trenutno može jedino da se izvede uz pomoć POTROŠAČKOG kredita! Ovo jako dobro znam obzirom da sam ovih dana pokušavao da kupim nov motor uz pomoć banke. Išla mi je na ruku i činjenica da imam jako dobrog drugara u SGYB, u sektoru za lizing, koji je takođe pokušao da se raspita kod svojih kolega iz drugih banaka da li uopšte može da se motor kupi uz pomoć banke i na koji način. Na lizing trenutno nije moguće kupiti motor u Srbiji, jer nijedna osiguravajuća kuća u našoj zemlji ne odobrava kasko osiguranje za motocikle, što je prvi i osnovni uslov za kupovinu motora na lizing (finansijski ili operativni). Iz istih razloga otpada i kupovina motora na ''auto-kredit'' uz kamatnu stopu od oko 7% na godišnjem nivou, orijentaciono. Ostaje još jedna jedina mogućnost, a to je POTROŠAČKI kredit uz kamatu od oko 14% na godišnjem nivou. Za ovaj kredit banke ne traže kasko osiguranje za motor, pa, ga jedino tako i možete pazariti...

 

Od uslova i dokumentacije koji su potrebni za ovu kupovinu, kupac mora da bude prijavljen u svojoj ili drugoj firmi minimum tri, a negde i šest meseci. Zavisi koja banka šta traži... Prosek tri poslednje plate će banka prvo i obavezno tražiti budućem korisniku kredita. Opterećenje plate mesečnom ratom za motor ne sme biti veće od 30% i to je drugi veliki uslov za kupovinu motora. U ovih 30% ulaze i sve ostale rate kredita ukoliko ih budući kupac već ima. Banka će obavezno ove podatke potražiti od Kreditnog biroa u kome je kupac već zaveden.

 

Ne znam da li treba uopšte pominjati da sve ovo važi za NOVE motore. Polovne motore nije nikako moguće kupiti preko banke. Barem ne one polovnjake kojima se u Srbiji najčešće i trguje - starosti po desetak i više godina!

 

Eto, to sam želeo da napišem o ovoj temi...

Nadam se da sam mnogim posetiocima ovog sajta pojasnio kako stvari stoje po ovom pitanju?

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja