Jump to content

Moto Zajednica

Honda Xl1000 Varadero

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Malo ste skrenuli sa teme, barem mislim!

Nebi se bas slozio sa tvojim komentarom ! Uokviru objasnjenja varadera, njegova kubikaza i registaracija su nekome bitne stavke, meni licno ne ali ima i razlicitih misljenja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Ma mene samo nervira gde idu te pare, za guzice u foteljama...

Ali dobro sad, cena uzivanja, tako je mozda i najbolje gledati...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

jbg. sve nas vuku za nos, ko se jos nauzivao u drzavi srbiji? Hoces lepo da se vozis, moras da placas drzavi reket. Da se razumemo, normalno je da se plati registracija, osiguranje i sve sto treba,... ali, znate vec, ako se desi , ne daj boze udes, od osiguranja je tesko izvuci sve pare koliko je ostecenje, a o uslovima na putevima i saobracajnoj (ne)kulturi da ne trosim reci, barem mi vozaci motocikla znamo kako je...

Da rezimiram, sutra bih kupio varadera i platio 25600din registracije (ili 500e koliko je mozda reg. u nemackoj) ali znajuci da vecina tog novca ide politikantima i foteljasima,... neka, drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Neču da se žalim,

dve godine u nazad plačao sam registraciju i osiguranje preko 400 €. Posle toga je osiguranje palo za polovinu, dali su popust, ako nisi imao ili nisi bio krivac za udes u poslednjoj godini, dali su popust, ako si član nekog moto kluba, etc. Na kraju je izašlo od 100-150 €. Konkurencija skida cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Neču da se žalim,

dve godine u nazad plačao sam registraciju i osiguranje preko 400 €. Posle toga je osiguranje palo za polovinu, dali su popust, ako nisi imao ili nisi bio krivac za udes u poslednjoj godini, dali su popust, ako si član nekog moto kluba, etc. Na kraju je izašlo od 100-150 €. Konkurencija skida cene.

 

Konkurencija? Kakva konkurencija? Ovde drzava razreze cenu i to je to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Konkurencija medju osiguravajučim zavodima, Lalajko, veoma su agresivni, boj za mušterije.

 

Pre, kad smo odjavili motore iz saobračaja u novembru, vračali su nam novac osiguranja cca 40% od ukupne cene, u zavisnosti od datuma. Oni su skontali, da je svejedno, ako nam u osnovu spuste cenu za pola, jer su na jesen morali da vrate motoristima velike pare. U slučaju da ne bi odjavio motor iz saobračaja, zavod u zimskom periodu i onako ne nosi nikakvog rizika za štetu, jer su motori preko zime u garaži i to je njihova velika korist.

 

To je prvi napravio zavod iz Maribora. Da bi dobio još više mušterija, poklonili su nam bonus iz avtomobilskog osiguranja za motor. Kod nas svake godine zavod daje 5 % minus, ako nisi kriv u udesu, odnosno, ako si dobar gospodar. Taj bonus može da iznosi do max 50% popusta na cenu osiguranja i prenešen je na motor. Posle su dali 10% minus, ako si član nekog MK, koji je član moto saveza SLO. Posle su svi zavodi osim jednog maltene iskopirali cenovnik od Mariborskog. Jedino se sada novac ne vrača više, ako prethodno odjaviš motor iz saobračaja. Eto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Konkurencija medju osiguravajučim zavodima, Lalajko, veoma su agresivni, boj za mušterije.

 

Pre, kad smo odjavili motore iz saobračaja u novembru, vračali su nam novac osiguranja cca 40% od ukupne cene, u zavisnosti od datuma. Oni su skontali, da je svejedno, ako nam u osnovu spuste cenu za pola, jer su na jesen morali da vrate motoristima velike pare. U slučaju da ne bi odjavio motor iz saobračaja, zavod u zimskom periodu i onako ne nosi nikakvog rizika za štetu, jer su motori preko zime u garaži i to je njihova velika korist.

 

To je prvi napravio zavod iz Maribora. Da bi dobio još više mušterija, poklonili su nam bonus iz avtomobilskog osiguranja za motor. Kod nas svake godine zavod daje 5 % minus, ako nisi kriv u udesu, odnosno, ako si dobar gospodar. Taj bonus može da iznosi do max 50% popusta na cenu osiguranja i prenešen je na motor. Posle su dali 10% minus, ako si član nekog MK, koji je član moto saveza SLO. Posle su svi zavodi osim jednog maltene iskopirali cenovnik od Mariborskog. Jedino se sada novac ne vrača više, ako prethodno odjaviš motor iz saobračaja. Eto.

 

Tomo, nazlost mi smo banana drzava, tako da kod nas ne moze da se to sprovede u delo. Naime kod nas osnovno osiguranje propisuje drzava, a sva strana osiguarvajuca drustva su se brzo prilagodila kaubojskoj poslovnoj politici - otimaj i ne daj nista ;)>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova

 

Ma ko ima para da je kupi,imace i da je registruje.

 

 

Jeste namet ali ako se lepo vozis i pravis kilometre nije to nista strasnooko 2000din mesecno a zadovoljstvo neprocenjivo!    ;)

Slazem se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Narode i ja bih taj motor. Sto se potrosnje tice: Moj motor VTR 1000f ima isti agregat kao Varadero.  Merio sam prosek . Voznja u jednom danu : Beograd grad 20, 40, 50, 30km/h, auto-put BG -  NS  140 - 210km/h, okolina NS - 80 - 100km/h. ... Prosek 8 litara.

    Dakle sve sto sipate u njega - potrosice....nista ne vraca...  Za takav motor i takvo uzivanje u voznji nije strasno ni 10l.

    Nadam se da cu dogodine voziti jedan. Pozdrav i ne zamerite na komentaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Svasta sta je vama ljudi pa de nece somina potrositi ladne vode 10 litara....nemoze se voziti tako izuzetan motocikl a da trosi 2 litre to moze samo puh

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
 

Ni potrošnja nije velika za razumnog vozača. Mom modelu iz 2000 fali samo šesta brzina za krstarenje.

post-3064-0-23513400-1467200360.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Normalne voznje do 120kmh, sa preticanjima, dvoje na motoru, 6.5l do 7l. Dok je autoput, 140-150kmh 9l

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja