Jump to content

Moto Zajednica

Punjenje gasnog amortizera

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Temerin

Vozim husqvarnu Te 610....ima gasni amortize....ali mi je nekako jako "mekan"....na njemu pise da se iskljucivo puni NITROGEN gasom???Gde to naci???i ko to radi,puni...i koliko to kosta???

Ako neko zna...HVALA UNAPRED

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vozim husqvarnu Te 610....ima gasni amortize....ali mi je nekako jako "mekan"....na njemu pise da se iskljucivo puni NITROGEN gasom???Gde to naci???i ko to radi,puni...i koliko to kosta???

Ako neko zna...HVALA UNAPRED

 

NITROGEN - Azot

Mozda bi vulkanizeri koji nude opciju punjenja guma azotom mogli to da ti odrade, a za eksperiment kako bi ti najvise odgovaralo bi verovatno posluzio i obican vazduh (azot cini 78% vazduha).

Obican vazduh je verovatno zabranjen iz razloga oksidacije, a za test ne bi trebalo da skodi, nego lepo kad nadjes odgovarajuci pritisak izduvas skroz i onda sipas azot.

 

U vezi kostanja verovatno 50-100din, a kad si vec tamo dodas jos koji dinar i naduvas i gume. azotom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Nastelovan je do maxiimuma...tj amortizer je podignut do kraja ali je jako  mekan...znaci moglo bi i na obican kompresor....

Hvala puno

 

isti slucaj je i kod mene na pariliji ali ja jos tryaim majstora koji bi mogao dami npuni amortiyer ako nadjes nekoga javi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Ja sam imao gasne amortizera kayaba na svom teriosu i kad mi je desni stradao otisao sam u servis jagodic i oni ga napunili uljem, bio je tvrd ko djavo morao sam na kraju da kupim oba nova , kasnije mi objasnio jedan serviser amortizera da se gasni ne repariraju vec menjaju jer kad ispusti to je kraj. Tako sam ja chuo sad ako je on lagao mene i ja lazem...... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

E, sad, znas li na koliko treba da bude napunjen? Viljuske kod starih motora, one sa uljem i sa vazduhom, su se punile nesto smesno malo, 0,2  0,5 bara, polako, rucnom pumpom.

 

Sad, kapiram da je u amortizeru na gas pritisak veci, ali koliko? Ako preteras, izbice semeringe i onda definitivno moras da kupujes nov. Prvo se dooooobro raspitaj o pritisku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ja sam imao gasne amortizera kayaba na svom teriosu i kad mi je desni stradao otisao sam u servis jagodic i oni ga napunili uljem, bio je tvrd ko djavo morao sam na kraju da kupim oba nova , kasnije mi objasnio jedan serviser amortizera da se gasni ne repariraju vec menjaju jer kad ispusti to je kraj. Tako sam ja chuo sad ako je on lagao mene i ja lazem...... ;D

 

nije tacno da se nemogu popraviti svi tipovi amortizera mogu da se servisiraju,samo sto za to treba specijalizovna radionica i alat.Ovde ima firmi koj se ne bave nicim osim amortizera za motorcikle od skutera,kos pa do velikih kruzera znaci sve.

Amortizeri su veo pipljiva stvar tako da lokalni ulicni heroj nemoze mnogo da uradi sem da iz zameni dobrim polovnim ili novim iz kutije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Negde sam procitao da u Nemackoj reparacija gasnog amortizera kosta oko 200e. To je opet manje od onih >500e koliko kosta nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Negde sam procitao da u Nemackoj reparacija gasnog amortizera kosta oko 200e. To je opet manje od onih >500e koliko kosta nov...

 

toliko su cene i ovde izmedju 200e-300e u zavisnosti od amortizera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Umcari
  • Motocikl: Yamaha FZS FAZER 1000

Evo da obnovim temu 

Proslo je 10 godina od kako je ova tema postavljena eee sada meni treba pomoc oko amortizera.

Da li su se pojavili servisi za reparaciju i da li znate neke proverene metode sta raditi kada vam se ispusti monoshock????

Vozim FAZER 1000 i u zadnjih nedelju dana znatna promena na zadnjem delu. GOTOV IZGLEDA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tema u kojoj je prikaz svih tipova amortizera i problematike upšte, na kraju siže po segmentima ali to ostade nekompletirano.  Dule je jesenas otišo u Sloveniju i radi u dobrom servisu i prima amortizere od bilo gde. 

 

Ove godine se pojavila iznenađujuće velika potreba za remontom vešanja, očigldno je starost motora koji se voze na ovim prostorima učinila svoje, a i steklo se vozačko umeće pa se oseća neispravnost vešanja koje ne mora da bude procurelo da bi se to zaključilo. 

 

Ja sam lane obustavio zbog neracionalnosti, pokušao sam dobrog i veoma veštog drugara da obučim da radi pod mojim patronatom, ali je odustao kad je video koliko je  zahtevno da se ispuni visoki kriterijum po svim parametrima. 

 

Ukratko, nema dopune ni gasa ni ulja, već se mora uraditi kompletan servis. Gas se ne gubi postepeno da bi mogao da se dopuni, osim u defektu, već vremenom ulje kapilarno nestaje i samim tim opada snaga amortizera koja se do neke granice nadomešćije preko podešavača ako ih ima, ali otprilike kad nestane desetak procenata sledi drastični pad performanse. Takođe i samo ulje vremenom gubi viskozitet pa svi proizvođači preporučuju servis najduže na 30.000km pri normalnoj upotrebi po asflatu, za druge namene kraće, recimo, posle svake trke.

 

Najveći problem su zaptivači koji redovno budu nestandardnih dimenzija, zato su teško nabavljivi i skupi, nekad i nedostupni, može da se radi prepravka, što sam ja lično praktikovao. Drugi vitalni problem je sama kretna osovina, najmanje oštećenje će skratiti radni vek, obično iznenadnim procurivanjem, a revitalizacija je skupa. Američka tehnologija je nešto drugojačija, lično sam se osvedočio i mislim da je  bolja, pouzdanija i fleksibilnija za remont, no sve je za sad samo priča.

 

 

Kome treba kontakt Dula, može na pp.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja