Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Comet Electronics :

http://www.comet.co.yu/main/index.html

Prodaju mnogo vise nego sto ima na sajtu, full katakog moze da se pogleda na bugarskom sajtu :

http://www.comet.bg/main/index.html

Nalaze se kod Sava Centra, odmah prekoputa autobuske stanice, smer ka Nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

MATRICNI LCD ;

Oznaka: LTN 211R-10 ;

Opis: DISPLEJ LCD MATRICNI, 2 REDA, 16 ZNAKOVA/REDU, 61x15,8mm 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Maloprodajna cena: 990.27

ovo je copy-paste sa www.itcelectronic.com

Ali taj display nemaju,sto je u neku ruku i dobro,jer nema pozadinsko osvetljenje,

ali zato imaju ovaj DEM16217 ali je mnogo skuplje.Zadnji put je kostao oko 1300 din,a to je necerovatno skupo ako

uporedimo da na zapadu kosta oko 6 USD

Kada sam im napomenuo,odgovor je bio:-Znamo da je kod nas skuplje i zao nam je,ali sta mozemo?

 

Joska ako traba u NS-u negde da se ode, pogleda, kupi samo javi nikakav problem. Tu sam, slobodan i voljan da pomognem!

Hvala ti na pomoci! www.sprintel.co.yu je u NS,ali im je radno vreme do 4,a subotom ne rade pa kod njih jedino mogu otici ako uzmem slobodan dan :(

E kod njih se vec moze naci sto-sta,ima i displeja i to po nizim cenama od itc-a,a imaju i kutijice.

Moracu ja da odem tamo i da vidim koja bi bila najpogodnija kutija za spravicu.A ako ne nadjem onda cu morati jos jedan slobodan dan,pa da odem u BG.

A ako hoces malo da obidjes radnju oni su  u Braće Rinikar br.15 pa mozes videti sta imaju.Posebno nas zanima display DEM16217 ili neki sa drugom oznakom,ali da ima pozadinsko osvetljenje,jos bolje ako ima i u drugim bojama(bela,plava..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jel ima nesto u orbitu tamo cesto prolazim,pa mogu da pitam

 

Jel postoji mogucnost da se stavi displej od nokie 3310 ili nekog slicnog fona na taj uredjaj.Pitam posto ja recimo imam bar 10 tih ekrana,a i na najlonu se mogu naci ispravni za 50-100 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Zaboravio sam RET u Senti.Oni imaju svasta(www.ret.hu) firma se nalazi u Madjarskoj,ali imaju predstavnistvo u Senti.Kod njih se snabdevam hladnjacima za reglere.Posalju i post expresom,ali opet moram otici i tamo,da vidim sta imaju sto bi moglo posluziti.Oni rade do 5,a ja do 4,pa tamo opet ne mogu stici,jedino da umesto TA kupim neki R  ;D pa da stignem za 30 minuta. Imaju i ovaj display http://www.ret.hu/Page.aspx?pageid=8&code=47-01-74&mfnb=1 i trenuto imaju preko 100kom na stanju cena je 2 891,00 forinti sto mu dodje 948 dinara.

A ovo su svi lcd koje imaju wow!  http://www.ret.hu/DataSheets/47_KIJELZO/DISP_203/RETKAT_220_G.35.pdf  ima cak i sa RGB pozadinskim svetlom(moze da se namesti bilo koja boja!) ima jos plava,crvena,bela i zeleno-zuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

joska reci mi kako da modifikujem regler da predupredim crkavanje od pregrevanja, tj.kako si ti to kod tebe resio. Slika bi bila super ako imas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Jel ima nesto u orbitu tamo cesto prolazim,pa mogu da pitam

 

Jel postoji mogucnost da se stavi displej od nokie 3310 ili nekog slicnog fona na taj uredjaj.Pitam posto ja recimo imam bar 10 tih ekrana,a i na najlonu se mogu naci ispravni za 50-100 din.

Moze i taj,ali u nekom buducem projektu :) A da bi kod njih imao i osvetljenje,treba da radis ovo :  http://serdisplib.sourceforge.net/ser/pcd8544.html

 

joska reci mi kako da modifikujem regler da predupredim crkavanje od pregrevanja, tj.kako si ti to kod tebe resio. Slika bi bila super ako imas.

Ja jos nista nisam uradio sa reglerom,stoji onako kako ga je fabrika montirala.A nisam jos ni razmisljao o nekoj modifikaciji.Ako mu je sudjeno da crkne,nek crkne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

 

 

Joska ako traba u NS-u negde da se ode, pogleda, kupi samo javi nikakav problem. Tu sam, slobodan i voljan da pomognem!

Hvala ti na pomoci! www.sprintel.co.yu je u NS,ali im je radno vreme do 4,a subotom ne rade pa kod njih jedino mogu otici ako uzmem slobodan dan :(

E kod njih se vec moze naci sto-sta,ima i displeja i to po nizim cenama od itc-a,a imaju i kutijice.

Moracu ja da odem tamo i da vidim koja bi bila najpogodnija kutija za spravicu.A ako ne nadjem onda cu morati jos jedan slobodan dan,pa da odem u BG.

A ako hoces malo da obidjes radnju oni su  u Braće Rinikar br.15 pa mozes videti sta imaju.Posebno nas zanima display DEM16217 ili neki sa drugom oznakom,ali da ima pozadinsko osvetljenje,jos bolje ako ima i u drugim bojama(bela,plava..)

 

OK, sutra prepodne cu da odem do njih, raspitam se za ovaj displej ili neki slican njemu, odgovarajucu kutijicu za njega i eventualno dugmice (i to treba jel?)? Nadam se da cu moci da slikam pa da vidis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Da,ali se ispod displeja nalazi i stampana plocica sa ostalim elementima,pa dubina kutije treba da je izmedju 25 i 30 mm.Sirina plocice i displeja je 85mm a visina 45mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Da,ali se ispod displeja nalazi i stampana plocica sa ostalim elementima,pa dubina kutije treba da je izmedju 25 i 30 mm.Sirina plocice i displeja je 85mm a visina 45mm.

 

Razumeo!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

E ovako, bio u radnji Sprint elektronika i evo sta sam saznao, dispej koji si trazio ima, kod njih je oznaka DEM16216  SYH-LY i cena je 761 dinar. U prodavnici ga trenutno imaju sa zutim pozadinskim osvetljenjem, za ostale varijante osvetljenja kaze da se raspitam u veleprodaji.

Takodje ima i kutija koja bi odgovarala po dimenzijama koje si napisao i njena oznaka je BOX KM35B za crnu varijantu i cena je 124 dinara. U prodavnici trenutno ima samo krem varijanta koja je na slici. Dimenzije kutije su sirina 87mm, visina 60mm i dubina 27mm!

 

A zvao sam i veleprodaju, od displeja trenutno imaju samo displeje sa zutim svetlom ali mogu da se naruce sa raznoraznim osvetljenjem, znaci bilo koje, plavo,zeleno.....

A nemaju trenutno ni crne kutije ali i one nije problem da se naruce. kaze zbog praznika je malo stanje siromasno.

 

Evo slike kutije

kutija22.jpg

 

Kutija11.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Odlicno!Takav display imam i ja sa zuto-zelenim osvetljenjem.Posto je visina kutije i vise nego sto treba,stace i 2 tastera po volji.Cene su sasvim ok!

Hvala ti za ovo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Malopre sam se nekako dovukao do garaže, lepo vreme, 15 stepeni, slikao malo motor sa svih strana da mi kući bude lakše da smišljam razne gedžete ;D

 

Nešto sam razmišljao, na upravljaču postoji ona cev po sredini što povezuje, tako da kažem, levu i desnu stranu i dušu je dala da se baš na nju instaliraju gomile stvarčica. Najbitnije je da može tu svašta da se montira a da ne zaklanja pogled na instrumente, što mi je bitno.

Ako nađem neku plastičnu kutiju koja bi se odozdo pričvrstila na tu cev, u istu bi stavio i Joškin LCD, prekidač za sva 4 žmigavca, nosač za GPS, biper za žmige, 2 utičnice za 12V...kutija mi je stalno ispred nosa, sve se lepo vidi a kutiju zadihtujem da ne ulazi voda.

 

TA kutija.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ta cev je kao stvorena za ove stvari.Taman imam jos mesta da okacim i ovu spravu kada bude gotova.Moja tank torba je ona mala sas magnetima iz louisa od 15 ili koliko vec litara??-stvarno ne znam.Jedino mi zaklanja radio,a ostale sprave ne,to sam isprobao.Na slikama izgleda da nosac gps-a zaklanja kontrolna svetla na instrument tabli,ali nije tako,kada sedim na motoru,vrh nosaca je taman ispod tih sijalica.Prilagodio sam mojoj visini :)

Prikljucak za punjac je sa leve strane a prekidac za 4 zmigavca sa desne,pored kontakt brave.Ono crveno dugme sto se jedva nazire.

post-305-1287901704289_thumb.jpg

post-305-12879017043541_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pa ovo se nudi kao idealno resenje za nekoga kao ja,koji mrzi i samu pomisao da busi rupe na plastici motora.Nekako volim tu ideju da se sve moze vretiti u fabricko stanje bez ikakvih posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš tako!

 

Čim malo prezdravim baciću se u potragu za nekom plastičnom kutijom i postavio bi je na tu cev, kao što sam nažvrljao na slici. Unutra bih ugradio sve što mi treba, a možda bih stavio staklo ili dobar klirit - prozor da se vide razni LCD-ovi unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja