Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Citam vase i deje i rasenja,vase makine ce imati bolju opremu od Mercedesa  :D

 

Pardon, koja su to kola bolja od - Москвича !?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Citam vase i deje i rasenja,vase makine ce imati bolju opremu od Mercedesa  :D

 

Pardon, koja su to kola bolja od - Москвича !?!?

 

ДВА МОСКВИЧА  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo jos ideja za Joskin multipraktik :

- perfect shift lampica  ;)  (verijem da nije problem podesiti uredjaj za odredjenu vrstu motora)

- brojac i alarm koji upozorava da je vreme za podmazivanje lanca (za one koji to rade rucno)

- brojac i alarm koji upozorava da se blizi rezerva (za one koji nemaju merace za gorivo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

100 ljudi - 100 cudi, a za izvodjenje, pa ... hmmm... ovo su samo predlozi ali ne verujem da su neizvodljivi, cak ni suvise komplikovani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

100 ljudi - 100 cudi, a za izvodjenje, pa ... hmmm... ovo su samo predlozi ali ne verujem da su neizvodljivi, cak ni suvise komplikovani.

ma naravno samo napred ako imaš neki predlog, tu smo , pa ćemo se menjati sa inovacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Evo jos ideja za Joskin multipraktik :

- perfect shift lampica  ;)  (verijem da nije problem podesiti uredjaj za odredjenu vrstu motora)

- brojac i alarm koji upozorava da je vreme za podmazivanje lanca (za one koji to rade rucno)

- brojac i alarm koji upozorava da se blizi rezerva (za one koji nemaju merace za gorivo)

Do sada program "zna" da cita vrednosti sa dva senzora za temperaturu (DS18S20),

da upravlja radom lcd display-a,i da cita datum i vreme iz sata (PCF8583) a ima "samo"1638 linija koda napisanih.

Sa ovoliko zelja necu zavrsiti do sledece godine u ovo vreme.

Moj plan je da dodam jos obrtomer,zato sto to moram da uradim jednom drugaru,ostale verzije ne moraju imati tu funkciju,mada ce opcija postojati.

Da li ce se nesto meriti i prikazivati na display-u zavisi od programa.Hardver je trenutno osposobljen da prihvata impulse sa jednog pickup-a,

dva senzora za temp,napon sa akumulatora,podatke iz sata i dva tastera za rukovanje.Isao sam na najmanju mogucu dimenziju,pa sam uspeo sve da naguram na plocicu koja je istih dimenzija kao i sam display,i nalazice se iza display-a.

Evo i slika,iz ic podnozja fale jos mikrokontroler i ic za sat.Na ostale dve slike su vec utaknuti,ali se ne vide.:

Ovo nije krajnji izgled kako ce se i gde i sta ispisivati na display-u,jer je softver u vrlo ranoj fazi.Ima jos mnogo toga da se pise.

 

post-305-1287901679268_thumb.jpg

post-305-12879016793103_thumb.jpg

post-305-1287901679397_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Zaboravih da kazem,temperatura u gornjem redu ce prikazivati temperaturu vazduha,pa su stotine sakrivene.Ne bi bilo prijatno da se i to mora prikazati  ;D

U donjem redu ce biti prikazana temperatura motora,pa je zato tamo i ona nula,da se mogu tacno prikazati i temperature iznad 100 stepeni.Mada to opet ne bi bilo dobro da se desi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

I jos da dodam: PIC radi sa vremenskom bazom od 4 MHz(1 milion instrukcija u sekundi),a sat sa 32.768 kHz

Cenu jos ne znam.Zavisi od cena komponenti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A spavaš li ti nekad?...Vidim tvoje postove i oko 4-5 sati ujutro, a radni je dan...? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

A spavaš li ti nekad?...Vidim tvoje postove i oko 4-5 sati ujutro, a radni je dan...? ;)

Pa uhvatim ponekad i malo sna.A nocu se najlepse radi:Ne zvone telefoni,ne dolazi niko na kapiju,i tako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
Sa ovoliko zelja necu zavrsiti do sledece godine u ovo vreme.

Nisu ovo zelje, vec predlozi (dobro, 'ajde, nije da ne bih ovo voleo na svojoj kobili  ;D , sta cu kad sam lenj) ali samo polako... Ne moraju sve te fine funkcije da se odmah spakuju u tu carobnu kutijicu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Jedno pitanje:Zna li neko gde ima da se kupi plasticni ili metalni okvir za display-e? I da li mogu da se nabave neki mali maleni tasteri,ali da su waterproof?Najbolje bi mozda bilo da su folijski tasteri,pa da se jednostavno zalepe za kutiju ovog gadgeta.I neka lepa kutijica u koju bi se ovaj uredjaj lepo spakovao.Dimenzije uredjaja su 85x45x25mm(sirina,visina i debljina).Da li ima nesto u BG?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Metalnih okvira, koliko znam ima za one LED displeje, kao za voltmetar, a za ove module ja nisam video.

Kutijice bi trebalo potražiti u Radioklubu ili u Mikroprincu, a tastature još ganjam kod akcijaša ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Za ove lcd su mi rekli u itc-u da ima,ali oni to naravno ne drze,kao ni mikrokontrolere,ni senzore.Bas su poslovni,ali eto..

A da stignem do druge 2 prodavnice ne mogu zbog radnog vremena.

Pa Arakise,ako nesto mozes iskopati tamo u BG,mnogo bih ti bio zahvalan.A mislim i ostali ko hoce da ima ovaj uredjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Probaću druže, ali samo telefonom i netom pošto i dalje ležim u krevetu zbog moje napaćene kičme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Jedno pitanje:Zna li neko gde ima da se kupi plasticni ili metalni okvir za display-e? I da li mogu da se nabave neki mali maleni tasteri,ali da su waterproof?Najbolje bi mozda bilo da su folijski tasteri,pa da se jednostavno zalepe za kutiju ovog gadgeta.I neka lepa kutijica u koju bi se ovaj uredjaj lepo spakovao.Dimenzije uredjaja su 85x45x25mm(sirina,visina i debljina).Da li ima nesto u BG?

 

Joska, ja cu ici za dan - dva do radio kluba u Timocku, ali mi moras reci sta ti tacno treba, posto sam ja duduk za te stvari. ;D Mozes i na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja