Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Kako bre nema? TA96, Thelord, Joška, Peter Pan, Koča matori, ja...već lepa ekipa ;D

...Alera...

 

Vidiš, dao si mi nekoliko ideja  ;)

 

Utičnica bi trebalo da ide preko nekog jačeg osigurača, pošto će na nju da se "svašta" priključuje.

 

...nista jako, gps, mobitel, nista to nije jako, ako ne mislis kuhati na tu uticnicu, osigurac bi trebao za ne daj Boze negdje kratkog spoja  ;)

 

...a kad smo kod teme i na mom Transalpu se nakupilo par "stvarcica"

 

Givi crash bar, Givi vjetrobran, grijaci rucki, metalni Acerbis stitnici ruku, putni komp za bic (pametan stroj: brzina, vrijeme, prosjecna brzina, trajanje puta, max brzina, ukupna kilometraža, 2 dnevne kilometraze, blinka svakih 700km (pa mazem lanac) ...nisam sve ni nabrojio)

...danas sam poceo montirati Givi nosace bocnih kofera, ali moram dati istokariti neke piksne koje nisam dobio s nosacem, a na njih ce ici Alpos alu koferi. Zadnji kofer mi je Givi Maxia.

...kombiniram danima drugaciju prednju masku, odlio sam orginal u stakloplastici, pa bi pokusao napraviti uspravniju u Dakar stilu, ali mi bas nesto i ne ide...

...za koji dan stize drugi ravniji volan, i za njega sam pripremio podizace volana od 5 cm.

...pripremio sam i drugi auspuh, ali majstor nikako da uhvati vremena da mi ga pripase.

 

...u planu su mi jos i izmjene na sicu, progresivne prednje opruge i alu zastita motora umjesto plasticne, ali bit ce dobro ako i ovo zavrsim do proljeca.  ;D

 

P.S. zakcio sam se za taj Givi, mogli bi mi dati vec neku proviziju!  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Vidiš, dao si mi nekoliko ideja  ;)

 

Utičnica bi trebalo da ide preko nekog jačeg osigurača, pošto će na nju da se "svašta" priključuje.

To za produžetak - prednji zadnjeg batobrana uopšte nije loša idieja...

 

Moja uticnica je sa osiguracem od 10A.

 

Ja bi voleo da napravim metalni belly pan(stitnik motora odozdo) jer sam vise puta na off-u kacio donjim delom, ali mi to deluje tesko izvodljivo. Voleo bi da nadjem negde polovni centralni stender originalni. I jos neke sitnice su u planu. ove zime sam montirao, rucice sa grejacima, nosace bocnih kofera i kofere, crash barove.

 

Voleo bi i da zamenim gume nekima sto mogu vise da se pokazu van puta al mi greota da skidam ove jer mi je zadnja prakticno nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kako bre nema? TA96, Thelord, Joška, Peter Pan, Koča matori, ja...već lepa ekipa ;D

...Alera...

Mina,benjamin, quasaar, joseph...

 

Ma ima ih jos samo se treba setiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Kako bre nema? TA96, Thelord, Joška, Peter Pan, Koča matori, ja...već lepa ekipa ;D

...Alera...

Mina,benjamin, quasaar, joseph...

 

Ma ima ih jos samo se treba setiti

...joseph je prodao svojeg, ako mislimo na istog.

 

...i ja sam mislio da kacim sa stitnikom, par puta sam gadno puko kad sam prelazio preko pruge bez stajanja, ali kad sam isao pregledati stetu skuzio sam da zapinje nosac centralnog nogara, on viri prema dolje najvise.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

JosephB je prodao TA-a, koji je sada kod mene. Motor ima metalni belly pan i srecan sam zbog toga. Vise puta sam cuo kako kamencici umesto motora kuckaju u ovaj metalni deo. Kada sam pogledao donji deo stitnika konstatovao sam da radi svoj posao posto je poprilicno  izgreban.

Sto se motora tice, Joseph ga je pripremao za sebe i to za duze ture, tako da bas i nemam nesto puno da radim na motoru. Nedostaju mu grejaci ruku, ali otom potom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Imam ja one grejace koje sam skinuo.Ako ti trebaju,dodji pa cemo ih montirati.Onaj levi sto me je zezao sam na kraju ipak sredio da valja,ali sam vec onda bio narucio ove nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ovih dana sam ugradio nešto poput scottoiler-a, koji sam uzeo od AcePN i Vladamira(oni su to napravili).

Postoji jedan elektroventil  koji aktivira protok ulja, a pored njega postoji još i slavinica kojom se taj protok reguliše.

Ja sam izbacio tu slavinicu.Ugradiću jedan mikrokontroler koji će da okida El.ventil u određenom trenutku , naravno to vreme će moći da se menja pomoću jednog tastera i time će moći da se raguliše podmazanost lanca.

nadam se da će uskoro  biti gotovo, pošto pravim svadbu 25. januara

čim završim slikam pa da vidite , možda nekom bude od koristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Samo kada bude gotov.

Sve bi to trebalo da se uklopi u jedan displaj(gedžet) na kom će biti cifre ili  crtice o stanju otvorenosti ventila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo kada bude gotov.

Sve bi to trebalo da se uklopi u jedan displaj(gedžet) na kom će biti cifre ili  crtice o stanju otvorenosti ventila

 

Sto ne iskombinujes sa Joskinim uredjajem pa da taj pokazuje broj kapi, sat i temeperaturu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I u odnosu na temperaturu kako se menja viskozitet ulja da pojacava-smanjuje protok. To bi bila prava stvar ;) A moze da se napravi i par prepodesavanja tipa offroad, autoput, kisa, pa u skladu sa izabranom opcijom i temperaturom podesava protok. Ufff pun sam ideja, samo mi fali znanje za realizaciju ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Jbg ja se ne bavim porogramiranjem , to mi radi jedan drugar , pa ćemo videti kako će ispasti pa ćemo software menjati po želji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pao mi na pamet jednostavniji sistem za podešavanje broja kapi u minuti, bez neke "teške elektronike"... ;D Jedan mali tajmer kojim trimerom podesim vreme uključenosti relea - količinu kapi koja ide na lanac i potenciometar koji se ugrađuje na upravljač i kojim određujem razmak između uključenja relea. Posle nekoliko proba tačno bih znao gde je položaj kazaljke za suvo vreme, kišu, autoput, grad...po želji mogu da povećavam i smanjujem frekvenciju uključenja relea :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Trimerom se jednom podesi vreme uključenosti relea (da izađe kap-dve) a potenciometrom se lako podesi vreme od 10 sekundi do 5 minuta između kapi...samo mislim da je više od 1.5 - 2 minuta već previše?

 

Edit: Eto Lalajko je potvrdio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ide kod skota, kad se podmazuje uljem ide daleko manje

 

Mislim da je bolje da ide kap na minut. Ne radi se tu o ustedi - ulje ujedno i cisti lanac. Pravilnim "protokom" ulja preko lanca obezbedjuje se cistoca istog. Lepljivim, guscim uljem, stedise na ulju ali ce i lanac biti prljaviji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma jok, skot ulje je mnogo redje od obicnog, brze spada sa lanca pa je zato potrebna veca kolicina da bi ga podmazala. Cak i kod ovog lepljivog maziva od insisa lanac ostaje cist, uporedjivao sam thelord-ov lanac podmazan skotoilerom i moj podmazan insisom i nikakve razlike u cistoci nema. Kad vozim offroad samo malo povecam protok i to je dovoljno da lanac ostane cist i podmazan, u svim ostalim varijantama ukljucujuci i kisu dovoljno je kap na 3-4 min. Al mi zato jedno punjenje bocice od 125ml traje 5000 km ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja