Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: HONDA CBF 600 S

Pa nije poklon, pre bih rekao realno, 27ma godina, 1 disk...
Ja sam apriliu prodao za 1000, bila mi u oglasu 3 nedelje na 1150 i na prvi ozbiljan poziv spustim na soma i ode za keš, sad sam srećan jer u onoj euforiji kupovine, izbrojao bih mu lagano 2200-300
Ovako, uzeh cbfa 600 i pevam, srce 'telo trandžu...al se nije dalo

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ево, колега Брди продаје у огласима тај са 1 диском за далеко мању суму. 

А средио му све пластике, једину ману сада сређује. 

Да је овај са 2 диска, па да кажемо да је заиста повољно. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Zuba87 said:

Ево, колега Брди продаје у огласима тај са 1 диском за далеко мању суму. 

А средио му све пластике, једину ману сада сређује. 

Да је овај са 2 диска, па да кажемо да је заиста повољно. 

Al taj njegov je jos 5god stariji ili koliko, sa kockastim farom. Ovaj je noviji lepsi, sa 3 kofera za 1800 je dzaba. Bez obzira na disk. I moj je imao 1 disk napred, neko menjao viljusku, sa centralnim koferom pa otisao za 2000. Sa dva diska i full Opremom se prodaju za 2100-2300, zato kazem da je ovo dzabe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kako izgleda motor za 1000€, izlazi mu rega ili je vec istekla oko 200€, lanac i lancanici 140€, kocione plocice 100€, haj diskovi neka sacekaju iducu god
Idemo dalje, servis, bar 50€, stelovanje karbova oko 100€ ako imadne srece, koferi sa nosacima250€. Sitnice oko sajli i rucica, vizira, barova itd, necu ni da racunam.
Kada sve ovo sto je pobrijano dobijate s motorom nemojte ni pricati da je skupo jer bicikla je krstena oko 1000€, a plus sto se necete akati po majstorima da vam sve to odrade i trositi nerve na njih.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: HONDA CBF 600 S
Al taj njegov je jos 5god stariji ili koliko, sa kockastim farom. Ovaj je noviji lepsi, sa 3 kofera za 1800 je dzaba. Bez obzira na disk. I moj je imao 1 disk napred, neko menjao viljusku, sa centralnim koferom pa otisao za 2000. Sa dva diska i full Opremom se prodaju za 2100-2300, zato kazem da je ovo dzabe
Mislim da ima ukupno 2 kofera, ista koji se mogu montirati bočno ili kao centralni, neka čudna kombinacija, mislim da je givi maxia neka varijanta. Da ponovim, nisam provozao, upalio i malo pogledao, to veče bih izbrojao lovu, yebo 1 disk, motor je ko čaša, pali na pomisao, mirno radi, 9lastike kompletne, deluje u prvoj boji, ja bih ga kupio sigurno za ove novce!

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Moj je oko 20 dana na oglasima, danas je prvi put dosao jedan lik da ga pogleda. Sredio sam mu i karbove, oprani su nisu prani preko 10 god, svasta se naslo, zamenjene gumice i membrane, ulje u masini i antifriz 150 e sam puko, zadnja cena mi je bila 1300, njemu se jedino nije svidjalo sto se volan malo teze vrti, hteo sam da spustim 50e za taj lager ali mislim da on ne kosta 300e.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
54 minutes ago, Desmo said:

Zdravo ljudi, gde da kupim prednje zice za TA 1998g, 21 inc tocak?

063 699 150 Miroslav Cavrgov, ja sam kod njega nabavio par komada kad mi je falilo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
52 minutes ago, RadicM said:

Pozdrav ljudi ako vam je dosadilo meko i nepodesivo fabricko ogibanje a voleli bi da poboljsate prednju vilu bez da je menjate mozda vam bude interesantan ovaj upgrade.

U pitanju su Race Tech gold valve emulatori koje sam pravio za sebe pa je ostalo visak par komada u dimenzijama za 41mm i 43mm vile.

Malo vise o samom proizvodu kako radi
https://racetech.com/page/title/Emulators-How They Work

Iz licnog iskustva (>40 000km) na vise razlicitih motora (sto mojih sto od drugara) promena posle ugradnje je ocigledna. Motor je na kocenju mnogo stabiliniji (tvrdji) dok je na rupama daleko "meksi", a po krivinama lezi ko po sinama i nema lelujanja . Ovaj rezultat je bio kozistentan posle svake ugradnje.

IMG_8949(1).png.c2a059b3e900f2d6173a0cc37c6f8937.png

Za vise informacija oko cene i ugradnje na PP

Druze stavi oglas a ne ovako da spamujes u sve teme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ebo mu je dadu.... :)

Bilo bi fino kad bi otvorio temu i obajsnio kako, sta... malo vise informacija o proizvodu i njegovoj ucinkovitosti, pa ko voli nek izvoli.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'
26 minutes ago, drmilan_ said:

Druze stavi oglas a ne ovako da spamujes u sve teme

Postoji i odvojena tema i oglas samo sto dosta ljudi koje znam ne lista forum vec proverava samo teme koje prate pa je tesko stici do svih ljudi kojima bi ovo moglo ulepsati voznju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad sam bio na tvom profilu, listao do 2017 godine i nisam nasao Temu.... pusti linak ka istoj i pusti cenu na pp, fala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ovih dana kopam po starim slikama pa nadjoh distancere koje sam radio za Afriku (pasu na XRV TA i NX) koji su trenutno na Domiju.

Pored estetike prednost ovakvih distancera u odnosu na standardne koji su dostupni u luisu i na aliexpresu je u tome sto se ne povecava opterecenje na silen blokove usled veceg kaka sile jer se oslanjaju direkt na trouglove i smanjuje se uvijanje volana koje je prisutno kod istrosenih silen blokova pa samim produzava se vek trajanja silen blokova. I naravno visina po zelji i prema volanu koji se koristi :) 

Nadam se da ce nekom koristiti kao ideja a kome se svijda i zeleo bi jedan par moze da me cimne da se dogovorimo oko pravljenja


 

IMG_8939_Fotor.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Žarkovo
  • Motocikl: Honda Transalp xl 600v 1988

Zdravo svim transalpašima! Imam situaciju sa mojom ragom. Čuje se krčanje kad kočim motorom, u radu je ok, kad pritisnem kvačilo u vožnji krčanje prestane odmah ili sa zadrškom od sekundu. Ono što je rađeno neposredno pre toga je štelovanje ventila čišćenje karbova zamena lanca i lančanika, pločica i guma. E sad, u vožnji čujem i cvrčanje koje pretpostavljam da je od novih guma(još iglice nisam ogulio) ali karakteristično krčanje pri motornom kočenju je definitivno uzdvojena stvar. Da ne zaboravim, stavio sam i nov pinjon za kilometražu. Lamela? Menjač? Videh da nekima ulje pravi problem, kod mene je motul 15-50.

 

Pomagajte sa dijagnozom da znam koliko će da boli kod majstora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1168 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Da li neko popravlja CDI ili da trazim drugi, polovan, nov? Ako je uopste cdi, na jednom rade obrtaji a kad im se zamene mesta obrtaljka varira. 

 

 

Promenio član Desmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Obicno obrtaji ne rade, ali verovatno jeste cdi. Iz licnog iskustva, samo novi resava problem na duze staze

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja