Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Danas primetih nesot cudno prilikom voznje. Kad sam dao pun gas, al bas ono do panja zavrnuo rucicu kao da mi stucne, reko ucinilo mi se. Inace da naglasim odma NIKAD ne dajem pun gas, al danas bio pravac pa reko da ga produvam malo kad ono prc. Posle vozim i lagano ubrzavam al teram ga do 6000 obrtaja i tu krene opet kao da mu nestaje snage, u kojoj god brzini da sam. Ne vozim nikad tako divljacki al se cimam ako krenem obilaziti negde pa ga zavrnem a on stucne pa mogu ici u tri lepe.

 

Rece mi kolega posto mi puca iz auspuha da treba nastelovati ventile, cekam da prodje ovo da uhvatim vreme da resim viljuske i stelovanje ventila i da zamenim ulje. Da li mozda zbog ventila zna tako da "stucne" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Danas primetih nesot cudno prilikom voznje. Kad sam dao pun gas, al bas ono do panja zavrnuo rucicu kao da mi stucne, reko ucinilo mi se. Inace da naglasim odma NIKAD ne dajem pun gas, al danas bio pravac pa reko da ga produvam malo kad ono prc. Posle vozim i lagano ubrzavam al teram ga do 6000 obrtaja i tu krene opet kao da mu nestaje snage, u kojoj god brzini da sam. Ne vozim nikad tako divljacki al se cimam ako krenem obilaziti negde pa ga zavrnem a on stucne pa mogu ici u tri lepe.

 

Rece mi kolega posto mi puca iz auspuha da treba nastelovati ventile, cekam da prodje ovo da uhvatim vreme da resim viljuske i stelovanje ventila i da zamenim ulje. Da li mozda zbog ventila zna tako da "stucne" ?

Može da bude iz više razloga, ali obavezno proveri i stanje membrana (dijafragma) na karburatorima. Meni je to počelo da se dešava kad je jedna napukla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
12 minutes ago, zika56 said:

Može da bude iz više razloga, ali obavezno proveri i stanje membrana (dijafragma) na karburatorima. Meni je to počelo da se dešava kad je jedna napukla.

Vazi, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Zdravo jedno pitanje od skoro vozim transalpa pa mi se desava kad iz manjih obrtaja dodam gas javljaju se vibracije da li je to normalno kod njega ili nesto nije u redu kod kvacila? 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, mare991250v said:

Zdravo jedno pitanje od skoro vozim transalpa pa mi se desava kad iz manjih obrtaja dodam gas javljaju se vibracije da li je to normalno kod njega ili nesto nije u redu kod kvacila? 

Pozdrav

Trza ti guvernal il kakve vibracije? Meni se to ne desava, to se na jednocilindrim motorima desava kad iz niskis zavrnes pa dok ne nagura obrtaje, ovde to ne bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Ne guvernal kao masina da stvori vibracije npr.od 2000-2500 obrtaja ako ga umrtvim u trecoj brzini pa dodam gas, mozda bi trebao da ga spustim u nizu pa da mu podignem obrtaje kad to uradim ne desava se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Pa onda je mozda samo do brzine, i ja se nekad zajebem pa ostanem u visoj pa je normalno da ne moze da izgura tek tako, kao u kolima. Kontam da ti se samo to desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Ne bi trebalo u trecoj, jedino bas ako si na uzbrdici. Desava se to svakom, pogotovo na izlasku iz krivine uz brdo, ostane u visoj brzini. Nije to nista. Samo niza i gas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

E bas to iz krivine posto sam pre ovoga vozio challengera koji je inace na prodaju, vrv. dok se priviknem na ovaj ali inace sam odusevljen sa transalpom...ako imate neko iskustvo msm nesto na sta greba da obratim paznju kod njega svaki savet bi mi znacio 

Hvala momci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

To je normalno, ispod 2500-3.000 kada se umrtvi trese. Treba ici nizom brzinim, on najlepse prede oko 5.000 obrtaja i tada majmanje i trosi jer mu je tu negde i maksimalni obrni moment

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Pozdrav kolege.

Pri brzini između 40-60kmh (otprilike) kada pustim ruke sa kormana dolazi do voblinga. Ako neko ima takvo iskustvo, o čemu bi moglo da se radi? U pitanju je TRANSALP 700. Kod mene je kratko , oko 2000km sam prešao do sad.

Gume su anake 3 stariji dot ali u solidnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Gume, kriva sama felna ili los lezaj volana. 

A moze biti i do zadnjeg kofera.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

To sam i nameravao uskoro da uradim ( da zamenimo gume) Ukoliko se ponovo bude javljao vobling. Da li je to karakteristično za ovaj model(transalpa u opšte) .

Koliko sam saznao hoće da se javlja kod motora koji imaju prednji točak veći, podignutiji napred. E sad koliko tu ima istine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, zoransm said:

To sam i nameravao uskoro da uradim ( da zamenimo gume) Ukoliko se ponovo bude javljao vobling. Da li je to karakteristično za ovaj model(transalpa u opšte) .

Koliko sam saznao hoće da se javlja kod motora koji imaju prednji točak veći, podignutiji napred. E sad koliko tu ima istine.

Prijatelju, skini kofer, zalaufaj ga i pusti ruke. Videces magiju :) 

 

istu pricu sam ja imao, cak i gume nove vile ravne, felne iscenteirao i samo je do kofera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja