Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: nova pazova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000

другари,браћо,пријатељи...

како нисам успео да пронађем пластику и фар за транса(да сам тражио делове за ракету пре бих нашао :)),а верујте звао сам све живо,морам да га пустим у продају(пожељно у комаду жао ми да га растурам у делове),ако неко има времена да тражи даље и сређује.

све информације могу у пп  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Pozdrav kolege, krenuo ja danas da menjam lamele na mom Transalpu i vidim da je lanac od pumpe za ulje poprilocno labav. Resih da ga promenim, zvao nekoliko prodavnica. Niko nema na stanju, svi mogu da ga poruce iz orginala, ceka se par nedelja i kosta 9600dinara. Jedan lanac 9600dinara, majku mu kao da je od zlata. 

Ima li mozda neko neku informaciju gde se moze dobiti brze i po mogucstvu povoljnije? U pitanju je transalp 1993 godiste. 

viber_image_2019-08-07_16-15-26.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Užice - Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V TRANSALP 99', BMW R1150GS 01'

Pozdrav drugari, imam jedan problem pa da vidim da li je neko imao sličan. Transalp 99' mi je stajao zadnjih 10ak dana dok sam bio van Srbije, nije pomeran ni paljen za sve te dane. Večeras sam ubacio ključ okrenuo i ništa struje nema. Na gur sam ga upalio baš jedva (u Užicu nizbrdo pa mi je bilo lako, al je dugo trajalo),  kada je upalio radio je naizmenično, prokine pa se guši i sve tako, jedva je gas primao, nakon borbe od pola sata uspeo je da radi malo bolje, ali kad padne na 1500-2500 ob/min guši se ( ne može gas da prima i onda prokine), pri većim obrtajima radi normalno. Akumulator ne može da dopuni  a pokušao sam da ga vozim jedno 25km i ništa, dopuni ga ali nedovoljno da startuje. Kada radi na leru sa ukljucenim svetlima gasi se (svetla slabe i ugasi se), kada su iskljuceni potrosaci ne gasi se. Ako neko ima ideju nek piše, a ja ću sutra redom da vidim šta je od reglera preko alternatora itd, hvala u napred i pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prvo vidi koliko ti je star akumulator pa ako je presao 3 godine, menjaj. 

Imas Alarm? Ako imas, on je za tih 10 dana potrosio akumulator. 

Akumulator se toliko duboko ispraznio da regler ne moze da ga napuni, stavi ga na punjac. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam imao sličan priblem. Kupio novi akumulator i sve fercera. Stari je prvo ispraznila usb uticnica. Ja sam ga posle dopunio ali nije to to, otišao je u duboko praznjenje. Tesko je palio, trokirao, radio na jednom cilindru i sl gluposti...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Užice - Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V TRANSALP 99', BMW R1150GS 01'

Kao i kod @lemy  moj akumulator je doživeo duboko pražnjenje, izgleda da je i USB utičnica učinila svoje, ali za sad ga neću menjati jer pali normalno. @Arakis je to sve pregledao i sredio (uz to napravio mi otkinutu maglenku i sve uredio da ne bude neuredno), ostavili smo samo jednu 12V utičnicu koju ću koristiti uz USB adapter. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da pozdravim sve i da se pridruzim sekti! Kupio onaj cuknut transalp sto je bio okacen na forumu, cika Rajko ga ocenio da valja pa uz njegov blagoslov eto ga kod mene u radionici na sredjivanju. Sledece nedelje idu vile i tocak kod majstora a i plastika. Danas sam prodao prethodnog ljubimca tako da cemo ubrzati proces sredjivanja Transa :) jer sezona jos uvek traje...

 

Ako neko zna da neko ima prednju masku i nosac prednje maske za Transa 98 da mi javi... hvala unapred!

 

Evo o kom motorinu je rec, a tu je i cika Rajko na slici, nesto namrgodjen:besan:D9CB1784-177A-416E-BD7A-347E675B0CF4.thumb.jpeg.5f89137620487084da9bfd9307f91d47.jpeg

4A028F3F-0B57-4025-A4F9-2939177B2E4F.thumb.jpeg.3107806e295a909705cfd92a984fe74e.jpegF12978CE-01E8-46A7-A9F3-BB8DDD0C0EAF.thumb.jpeg.1cc3c92761bf186e7432066637b40621.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Neka su sa srećom radovi, strpljivo samo i sad uradi sve što možeš po svom šefu, jer kad počnem da voziš... :-)

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Наравно да је намрштен, звали га кроз прозор да дође на ручак, а тек што се заиграо са другарима :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Bokes said:

Neka su sa srećom radovi, strpljivo samo i sad uradi sve što možeš po svom šefu, jer kad počnem da voziš... :-)

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 

Paaaaa, voleo bih da odme bude full, ali ako ne, daj da se tera i malo ozuljan pa ce se estetika srediti preko zime. Kome se ne svidja neka ne gleda :D

38 minutes ago, Zuba87 said:

Наравно да је намрштен, звали га кроз прозор да дође на ручак, а тек што се заиграо са другарима :)

Zvali ga i mi pa nije mogao :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

A videli smo foru kod Rajka pa smo "ukrali" ideju, a ćale je vec sproveo ideju u delo. Nosac kofera.. izvario aluminijum i jeto ga

9F0EAB77-2035-4FA7-8014-55D25B7D3B07.jpeg

D3FD21A9-EADD-491B-8D24-90630173B7EF.jpeg

C75C2480-6790-4C11-A31F-C88CA79D67A3.jpeg

3244B5E3-2A19-4BDC-A321-42101BF2516A.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Ocekujem sledece godine da idemo da se vozimo Transalpima po Tarskim makadamima, taman sve sto nismo prosli ove godine. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
15 hours ago, Arakis said:

Milance, nemoj da me slikas iz profila dok ne uvucem trbusinu :)

SLedeci put cu da najavim :aha:

13 hours ago, Mile123 said:

Ocekujem sledece godine da idemo da se vozimo Transalpima po Tarskim makadamima, taman sve sto nismo prosli ove godine. :jee:

Mislim da je dogovor pao!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 22 sati, drmilan_ je napisao:

A videli smo foru kod Rajka pa smo "ukrali" ideju, a ćale je vec sproveo ideju u delo. Nosac kofera.. izvario aluminijum i jeto ga

9F0EAB77-2035-4FA7-8014-55D25B7D3B07.jpeg

D3FD21A9-EADD-491B-8D24-90630173B7EF.jpeg

C75C2480-6790-4C11-A31F-C88CA79D67A3.jpeg

3244B5E3-2A19-4BDC-A321-42101BF2516A.jpeg

Ja bih ako je moguće zaoblio ploču i smanjio je:

 

14CE3D44-4D16-451D-9C5B-0696EC411D1B.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Moj ti savet ovaj:

Po broju motora vidiš godinu proizvodnje a i po broju motora tražiš delove. Tvoj nije 1998 jer je 1997 ubačen još jedan disk napred. Moze biti prva registracija a da je model iz 1996. Istraži to. Zna se i po bojama motora. Imaš ovde “kod”

BIKESWIKI.COM

Honda Transalp 600: history, specifications, images, videos, manuals.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Zna se i po bojama felni. Zlatne i obicne. Zlatne su bile '94 i 'valjda '88 na starom modelu, ne secam se za '96. Od '97 dva diska napred i proizvodnja preseljena u Italiju, drugacija dvotonska sema crvene, preliva se. U Japanu zadnji model '96.

Negde su mi zakopani svi ti podaci, ali moze da se izgugla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja