Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

zar ne postoji neki sprej koji ispusta neku masu u gumu i tako zatvara rupu i istovremeno je krpi. Jedino ako je samo za tubeles gume?

 

DA! Provereno! (na putu samo sa tim sprejem, bez alternative) tako da moze i na gumu sa unutrasnjom/zicana felna. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Joca_transalp user_popup.png

Postavljeno Danas, 18:41 PM

 

Drugari Transalpinasi, danas sam se rastao od mog TA, predivan motor bio i zadovoljio sve moje potrebe. praticu temu iz prikrajka :)

Uaaaaa! Izdajica (vele)!

Predlažem da ga namažemo katranom i uvaljamo u perje. A možda bi trebali da ga spalimo na lomaču (pa da mu bude za opomenu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Joca_transalp user_popup.png

Postavljeno Danas, 18:41 PM

 

Drugari Transalpinasi, danas sam se rastao od mog TA, predivan motor bio i zadovoljio sve moje potrebe. praticu temu iz prikrajka :)

Uaaaaa! Izdajica (vele)!

Predlažem da ga namažemo katranom i uvaljamo u perje. A možda bi trebali da ga spalimo na lomaču (pa da mu bude za opomenu).

 

Ohoooooooo, nemojte tako! :) Vraticu Vam se jednom! sada moju paznju poklanjam jednom drugom slicnom carstvu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Da malo osvezimo temu,nasa istorija

http://www.youtube.com/watch?v=w40fEIfwHII&feature=related

Prosle godine se samo pricalo o skupu nas Transalpovaca,bilo bi lepo da se ove godine nesto od toga i odrzi ili bar neka zajednicka voznja,pozdrav za sve kolege :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Da malo osvezimo temu,nasa istorija

http://www.youtube.com/watch?v=w40fEIfwHII&feature=related

Prosle godine se samo pricalo o skupu nas Transalpovaca,bilo bi lepo da se ove godine nesto od toga i odrzi ili bar neka zajednicka voznja,pozdrav za sve kolege :zdravo:

 

Da bilo bi lepo slazem se 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Da malo osvezimo temu,nasa istorija

http://www.youtube.c...feature=related

Prosle godine se samo pricalo o skupu nas Transalpovaca,bilo bi lepo da se ove godine nesto od toga i odrzi ili bar neka zajednicka voznja,pozdrav za sve kolege :zdravo:

 

E stvarno bi bio red!

Pa bar nas ima... Bilo kad i bilo gde, ja sam ZA! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

1moto3.gif Racunajte na mene

 

Inace...jel zna nekog da radi zabice plastika za transalpa-a. Meni su popucale bukvalno sve. Prednje plastike nemaju zabice a zadnje samo po jednu. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Inace...jel zna nekog da radi zabice plastika za transalpa-a. Meni su popucale bukvalno sve. Prednje plastike nemaju zabice a zadnje samo po jednu. Hvala

 

 

Ja sam kod mene lepio epoksi lepilom i fiberglasom, to je toliko jako zalepljeno, da imam utisak da moze puci samo na nekom drugom mestu na kom nema lepka i fiberglasa.

 

Inace, evo kako se radi sa tim za one koji ne znaju.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
Jesi zabice kupio neke za auto pa si lepio ili si nesto drugi budzio?
Zalepio sam nazad originalne, jer su ostale u tim gumicama. A na HONDI CM 125 sam pravio od metala tu zabicu i zalepio na isti nacin. To kad se ta smola skosti, to je toliko jako da nema sanse da popusti, kao zavareno bude. Samo ovu fotografiju imam kako sam pravio to. Dakle tu je jos uvek bez te epoksi smole.

post-8263-0-02619500-1327790180_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nego, imate li ideju gde se mogu nabaviti gumice u kojima stoje te zabice. Originalne ili neke slicne, izgubio sam par komada, pa se nakako snalazim, ali nije to, to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: honda transalp

Drugari imam problem.Crko akumulator a ja sam u nedoumici sta da radim,dali da narucim u luisu ili da pokusam ovde u Srbiji. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

1moto3.gif Racunajte na mene

 

Inace...jel zna nekog da radi zabice plastika za transalpa-a. Meni su popucale bukvalno sve. Prednje plastike nemaju zabice a zadnje samo po jednu. Hvala

Isto pitanje ali da to neko radi u Novom Sadu? Sam da to radim nema sanse,pogotovu te metalne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

1moto3.gif Racunajte na mene

 

Inace...jel zna nekog da radi zabice plastika za transalpa-a. Meni su popucale bukvalno sve. Prednje plastike nemaju zabice a zadnje samo po jednu. Hvala

Isto pitanje ali da to neko radi u Novom Sadu? Sam da to radim nema sanse,pogotovu te metalne...

I meni treba dve zabice i dve gumice,mada mislim da zabice mozemo i sami praviti al nemogu naci plastiku. Cujem da je neko lije u stapovima raznih dimenzija al neznam ko.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

na mesto zabice zavijes okrugli deo od rajbera za vrata i prozore( krug sa vijkom kao sraf u koji se umece sipka rajbera koji je na kraju kriv 90 stepeni) koji tacno ulazi u gumicu pasent, ja sam uradio na obe plastike,samo je bitna velicina rajbera, tj. drugog manjeg dela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Lalajko je na ovom sajtu nasao za afrikance polovne delove, a ja video da ima i za TA600 i TA650 http://www.hamart.at/shopG/index.php?cat=c33_XL-600-Second-Hand-Parts-XL-600-Second-Hand-Parts.html

 

Čika admine, mislim da može ovaj link da se okači i na prvu stranu 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

na mesto zabice zavijes okrugli deo od rajbera za vrata i prozore( krug sa vijkom kao sraf u koji se umece sipka rajbera koji je na kraju kriv 90 stepeni) koji tacno ulazi u gumicu pasent, ja sam uradio na obe plastike,samo je bitna velicina rajbera, tj. drugog manjeg dela.

pokusavam da skontam o cemu se radi ,al neide.0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

pazi Sejn, ovako: zamisli da deblju zicu savijes u krug i ostavis 1 cm ravne zice( nesto kao upitnik, ali da je gornji deo savijen i zatvoren u krug) i na tom ravnom delu napravis navoj za srafljenje. Da to ne bi radio , imas takav deo u gvozdjari da kupis, za zatvaranje kapaka na prozorima, manjih vrata i sl. u koji ulazi kao duza zica koja je savijena na kraju pod uglom od 90 stepeni.Ja to zovem rajber za vrata, kapke i sl. Samo treba da se setis ima u svakoj gvozdjari u razlicitim velicinama. Veruj mi, resenje je odlicno i trajno. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja