Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Veci tank i bolje terenske sposobnosti.To je obicno razlog zasto se ide u ovakve akcije. Ima i drugi razlog, a to je da vlasnik hoce da ima jednostavno drugaciji motor!

 

Ma slazem se, samo hocu da kazem da se posle grdne zajebancije i poprilicne kolicine potrosenih para(koja se inace nikada ne vrati prilikom prodaje), stvar obicno zavrsi kupovinom "terenskijeg" motora.

 

(Kao u tvom slucaju na pr.) :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Pozdrav svima,

zna li neko neko gde mogu kupiti iglice za karburator za TA ´98

nije valjda da niko ne zna gde ima ovo

 

Verovatno onaj ko zna jos nije procitao tvoj post... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Veci tank i bolje terenske sposobnosti.To je obicno razlog zasto se ide u ovakve akcije. Ima i drugi razlog, a to je da vlasnik hoce da ima jednostavno drugaciji motor!

 

Ma slazem se, samo hocu da kazem da se posle grdne zajebancije i poprilicne kolicine potrosenih para(koja se inace nikada ne vrati prilikom prodaje), stvar obicno zavrsi kupovinom "terenskijeg" motora.

 

(Kao u tvom slucaju na pr.) :lol:

Te prepravke su za one koji znaju voziti i znaju sta hoce od motora. Ja se ne nalazim ni u jednoj od te dvije kategorije pa pokusavam "terenskijim" motorom nadoknaditi neznanje u voznji i promjenom motora konacno dokazati da nije do mene vec do motora! :lol:

Tank i maska su stvar ukusa, ali uloziti u izmjenu ovjesa na TA sigurno nije bacen novac za nekoga tko se hoce voziti po terenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ako ti treba berin broj javi se na pp.poz.

Zvao sam Beru ali to kaže ide u setu koji košta oko 40-50e,

viđao sam to u louis-u , samo nema za TA, pa sam mislio možda je neko već kupovao, pa da kaže gde

hvala

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Ako ti treba berin broj javi se na pp.poz.

Zvao sam Beru ali to kaže ide u setu koji košta oko 40-50e,

viđao sam to u louis-u , samo nema za TA, pa sam mislio možda je neko već kupovao, pa da kaže gde

hvala

Pa tako sam i mislio ali reko da se ne pravim mnogo pametan.To onda jedino da juris nesto polovno pa ako neko hoce da ti proda bez plovaka.Ako nesto iskopam javljam.poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pozdrav kolege, pre koji dan sam palio hondu, da malo proradi i primetio sam da mi ne radi kazaljka obrtomera. Posle par minuta je proradila pa ponovo pala na nulu. Isto sam primetio još jesenas, na poslednjoj vožnji. Jel neko imao sličnih problema i kako da to rešim? Kako uopšte funkcioniše obrtomer, na sajlu ili kabel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koje godište ti je TA? Ako je stariji od '94-'95 imaš dva CDI-a od kojih je onaj levi, gledano u pravcu vožnje, zadužen za dve bobine i obrtomer. Probaj da im zameniš mesta pa vidi da li će se to opet dešavati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Koje godište ti je TA? Ako je stariji od '94-'95 imaš dva CDI-a od kojih je onaj levi, gledano u pravcu vožnje, zadužen za dve bobine i obrtomer. Probaj da im zameniš mesta pa vidi da li će se to opet dešavati?

 

TA je '96- to je godište, ali ako se dobro sećam mislim da svakako ima 2 cdi-a. Probaću da im zamenim mesta. Jel to znači da mi jedan tj. levi ne valja? zato što motor dobro pali i radi... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pozdrav kolege, pre koji dan sam palio hondu, da malo proradi i primetio sam da mi ne radi kazaljka obrtomera. Posle par minuta je proradila pa ponovo pala na nulu. Isto sam primetio još jesenas, na poslednjoj vožnji. Jel neko imao sličnih problema i kako da to rešim? Kako uopšte funkcioniše obrtomer, na sajlu ili kabel?

 

 

Поздрав Жељко. Ја сам имао исти проблем и био је у питању леви ЦДИ. Међутим, није се манифестовало само падањем казаљке обртомера већ се манифестовало и истовременим губитком снаге, престане да ради један цилиндар. Ако имаш исте симптоме онда је то то. Чини ми се да је колега Јошка успешно и квалитетно решавао наведени проблем.

 

Срећно са поправком :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Veci tank i bolje terenske sposobnosti.To je obicno razlog zasto se ide u ovakve akcije. Ima i drugi razlog, a to je da vlasnik hoce da ima jednostavno drugaciji motor!

 

Ma slazem se, samo hocu da kazem da se posle grdne zajebancije i poprilicne kolicine potrosenih para(koja se inace nikada ne vrati prilikom prodaje), stvar obicno zavrsi kupovinom "terenskijeg" motora.

 

(Kao u tvom slucaju na pr.) :lol:

Ljubav je to,ja nisam nikad razmisljao sta ce biti kad budem(ako) budem prodavao motor.

platio sam ga 2200e pre nepune dve godine,a dosad me kosta 3 jbg. Al neki dan kolega koji vozi trkalicu i nepozna modele Transalpa je pogadjao i kaze da je motor 2002-31neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Veci tank i bolje terenske sposobnosti.To je obicno razlog zasto se ide u ovakve akcije. Ima i drugi razlog, a to je da vlasnik hoce da ima jednostavno drugaciji motor!

 

Ma slazem se, samo hocu da kazem da se posle grdne zajebancije i poprilicne kolicine potrosenih para(koja se inace nikada ne vrati prilikom prodaje), stvar obicno zavrsi kupovinom "terenskijeg" motora.

 

(Kao u tvom slucaju na pr.) :lol:

Ljubav je to,ja nisam nikad razmisljao sta ce biti kad budem(ako) budem prodavao motor.

platio sam ga 2200e pre nepune dve godine,a dosad me kosta 3 jbg. Al neki dan kolega koji vozi trkalicu i nepozna modele Transalpa je pogadjao i kaze da je motor 2002-31neznam.gif

Zaboravih da napisem da je 94 godiste!!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Upravo ocistio disk i plocice sa MOTUL Brake clean motul_brake_clean.jpg i promenuo ulje u prednjoj kocnici MOTUL DOT 4 motul_dot4.jpg

 

Da nije toliko zima napolju mislim da bih mogao stoppie da probam, tocak sada moze da blokira po komandi 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Meni je ostao jos od pre pola godine kada sam burazeru menjao ulje u kocnicama. Sad se to ulje zove DOT 3 & 4 sa istim tackama kljucanja kao i DOT 4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

drugaru treba manual, ako neko ima link bio bih zahvalan :D

 

2sejn: dot 4 mozes da kupis u bilo kojoj prodavnici moto delova, isto ulje ide i u auto i u motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

drugaru treba manual, ako neko ima link bio bih zahvalan :D

 

2sejn: dot 4 mozes da kupis u bilo kojoj prodavnici moto delova, isto ulje ide i u auto i u motor

 

http://www.filestube...Manual-ENG.html

http://www.filestube...+service+manual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

drugaru treba manual, ako neko ima link bio bih zahvalan :D

 

2sejn: dot 4 mozes da kupis u bilo kojoj prodavnici moto delova, isto ulje ide i u auto i u motor

 

http://www.filestube...Manual-ENG.html

http://www.filestube...+service+manual

Ne bi bilo lose da manuale i slicne stvari stavis u svoj prvi post u ovoj temi.

Bilo bi svima lako dostupno. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

drugaru treba manual, ako neko ima link bio bih zahvalan :D

 

2sejn: dot 4 mozes da kupis u bilo kojoj prodavnici moto delova, isto ulje ide i u auto i u motor

 

http://www.filestube...Manual-ENG.html

http://www.filestube...+service+manual

Ne bi bilo lose da manuale i slicne stvari stavis u svoj prvi post u ovoj temi.

Bilo bi svima lako dostupno. :takoje:

 

Браво Алера!

 

Браво Рајко! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Drugari Transalpinasi, danas sam se rastao od mog TA, predivan motor bio i zadovoljio sve moje potrebe. praticu temu iz prikrajka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja