Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

a o nekom jačem obaranju u krivini po mokrom i ne pomišljaj ;)

 

 

 

Znam da me niko nije pitao... ali moram da dodam.. o obaranju i bilo kakvom ulasku u krivine ne pomishljati ni sa jednim gumama pa da pise na njima i NASA... Pogotovu sto imamo visoke motore, i teziste je mnogo vise... Ne preporucujem nikome voznju po vlaznom kolovozu kada je gradska sredin upitanju.. Niti na pocetku kada pocne slaba kisa, kada se mnogima cini da to nije nista, pa ajd kao na brzinu ce kuci ili od neke tacke A do tacke B..., tada se mnogi prevare.. napravi se tanak film blata na asfaltu koji klizi kao da je ulje dole..

 

Motor je lepa ali opasna igracka, nosite svoj zivot, i zivote svoje dece na njemu.. Zato pamet i mir u glavu, i da vam ne cuva kaciga glavu vec glava kacigu.

 

Imao sam neku potrebu ovo da kazem, iako ce mnogi reci znamo mi to vec sve. Hvala. 1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Ljudi da li neko ima iskustva sa gumama Heidenau K60 Scout? Pročitao sam dosta o njima ovde na forumu i mišljenja su uglavnom pozitivna. Da li je neko to montirao na svoj Transalp i zanimaju me vaša iskustva sa ovim gumama. Cena je poprilično prihvatljiva pa razmišljam o kupovini istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@stivog

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/52349-gume-za-enduro-motore-haidenau-k60-odmila-ih-zovemo-ajdesad/page__pid__1209587__st__680#entry1209587

 

Koleza, svi endurasi koji su ih vozali i oni koji nisu a nameravaju, kao i oni koji nisu a i ne nameravaju su se oglasili u ovoj temi i izneli svoje stavove, do detalja. Pa ako nisi procitao, navali - materijala imas koliko ti dusa hoce :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Da ne otvaram novu temu, voleo bih od vas da cujem sta smatrate od alata da je najpotrebnije da imate kod sebe za ovaj motor kada ste na duzem putu?

 

Ovo je standardna garnitura alata koja ide uz taj motor. Dakle sta nosite sa sobom od alata uz ovaj motor, i sta smatrate najnephodnijim?

tools-xl600v-transalp-1994-england_bigecm9h42f__2900_4a93.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pored ovog kompleta alata, kompresor na 12V i rezervne unutrašnje gume su "must have" ako ideš negde dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

+ 2 manja pajsera za skidanje gume :)

Uvek poneses jaku traku, izolir traku, neki kabal ako je potrebno da se cacka oko elektronike da prespojis nesto, osigurace, celicnu zicu..

 

I uvek poneses rezervne kljuceve od bajka.. Ako izgubis primarne da se ne bih vatao za glavu posle :D ( Mama, posalji mi kljuceve od motora, eno ih tamo na polici :D ili obijas sopstveni motor :zvizduk: )

 

A sto se tice K60, meni se jedino ne svidjaju sto klizaju po kisi i mokrom asfaltu.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

zar ne postoji neki sprej koji ispusta neku masu u gumu i tako zatvara rupu i istovremeno je krpi. Jedino ako je samo za tubeles gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pored ovog kompleta alata, kompresor na 12V i rezervne unutrašnje gume su "must have" ako ideš negde dalje.

 

Pa onda ti trebaju i montiraci, kad vec nosis unutrasnje rezervne gume?

 

BTW, sto se Mitasa tice, Vanja GS je lepo rekao 95% vozaca ne zna da iskoristi ono sto pruza Mitas. Ovde sve ko da su takmicari, pa su milisekunde dobijene sa Anakee bitne :) Meni je Mitas par puta priklizao po mokrom, ali vise za to krivim sebe nego gume. Da se proizvode u GS dimenzijama ne bih imao dilemu. (cuo sam da postoji Mitas E10 u "mojim" dimenzijama, moram da proverim)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Barumove gume sam vozio na manjim motorima, ali Mitas ne pada mi na pamet da stavim na Transalpa. Imam neki osecaj da su Barumove gume bolje nego Mitas, mada govore da je to ista fabrika.

Treba imati na umu da Mitas moze da proklizi i sasvim neocekivano, a sa Anakee nece da pobegne zadnji kraj ni kada ti hoces. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Barumove gume sam vozio na manjim motorima, ali Mitas ne pada mi na pamet da stavim na Transalpa. Imam neki osecaj da su Barumove gume bolje nego Mitas, mada govore da je to ista fabrika.

Treba imati na umu da Mitas moze da proklizi i sasvim neocekivano, a sa Anakee nece da pobegne zadnji kraj ni kada ti hoces. :neznam:

 

Za Anakee se potpuno slazem sa tobom :takoje: a Mitas nisam imao na motoru tako da neznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Lepo rečeno :). Vožnja sa poznavanjem limita gume i motora i Mitas može lepo da odradi posao.

 

Naravno, Anakee je vrh ali su i duplo skuplje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Lepo rečeno :). Vožnja sa poznavanjem limita gume i motora i Mitas može lepo da odradi posao.

 

Naravno, Anakee je vrh ali su i duplo skuplje :neznam:

 

To jeste,ja recimo na gumama ne zalim pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ne mogu da komentarisem gume a i da se pozalim na njih, jer motor kad sam kupio sa njim sam dobio Anakee koje vidim hvale bas svi 1moto3.gif Samo odrzavati na pritisku po specifikaciji motora i brrrrm brrrm 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa onda ti trebaju i montiraci, kad vec nosis unutrasnje rezervne gume?

 

Trebaju, naravno. Zaboravih napisati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Nesto se uspavali Transalpci kafa.gif

 

Evo vam malo štiva..čisto da vam ne bude dosadno. Dakle čovek pravi od TA Africu 1lol.gif

 

http://transalp.org/phpBB3/viewtopic.php?f=21&t=52

 

Gledao sam to neki dan...moram da priznam da bih smislio neku varujantu da se nabace dupli farovi napred...kad vec imam viljusku od AT, valjalo bi i farove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nesto se uspavali Transalpci kafa.gif

Evo vam malo štiva..čisto da vam ne bude dosadno. Dakle čovek pravi od TA Africu 1lol.gif

http://transalp.org/phpBB3/viewtopic.php?f=21&t=52

 

Sto je ovo meni neki djavo bez veze, doduse ako covek ima vremena i para i verovatno ima jos neki motor, pa ajd onda neko ovakvo zezanje... Hocu reci, TA je nezniji, vise orjentisan ka tvrdjoj podlozi, a AT je vec konstrukciono predvidjen za "lomatanje" po dzombama. Pa, ako promenis samo prednju viljusku i eventualno zadnji amotrizer (i naravno stavis dupli far), to ipak nije Africa, a da ne pricam da je to ipak malo smesno i "lagano" ponizavajuce kako za TA, tako i za vlasnika. Ako ti se svidja AT, kupi AT! Malo me ovo podseca na one, sto stavljaju haubu od Mercedesa na VW bubu(ovo je samo primer, za mene je Africa ipak daleeeeko od Mercedesa).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

 

Gledao sam to neki dan...moram da priznam da bih smislio neku varujantu da se nabace dupli farovi napred...kad vec imam viljusku od AT, valjalo bi i farove :)

 

Ćuti ti, nisi ga još ni prijavio u kući a već oćeš nešto da budžiš :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Nesto se uspavali Transalpci kafa.gif

Evo vam malo štiva..čisto da vam ne bude dosadno. Dakle čovek pravi od TA Africu 1lol.gif

http://transalp.org/phpBB3/viewtopic.php?f=21&t=52

 

Sto je ovo meni neki djavo bez veze, doduse ako covek ima vremena i para i verovatno ima jos neki motor, pa ajd onda neko ovakvo zezanje... Hocu reci, TA je nezniji, vise orjentisan ka tvrdjoj podlozi, a AT je vec konstrukciono predvidjen za "lomatanje" po dzombama. Pa, ako promenis samo prednju viljusku i eventualno zadnji amotrizer (i naravno stavis dupli far), to ipak nije Africa, a da ne pricam da je to ipak malo smesno i "lagano" ponizavajuce kako za TA, tako i za vlasnika. Ako ti se svidja AT, kupi AT! Malo me ovo podseca na one, sto stavljaju haubu od Mercedesa na VW bubu(ovo je samo primer, za mene je Africa ipak daleeeeko od Mercedesa).

Veci tank i bolje terenske sposobnosti.To je obicno razlog zasto se ide u ovakve akcije. Ima i drugi razlog, a to je da vlasnik hoce da ima jednostavno drugaciji motor!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja