Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Pozdrav ljudi!

Od skoro sam vlasnik Transalpa, inače moj prvi motor, i imam par pitanja koja će možda vama izgledati smešno.

 

Prvo, moje motorče se vodi kao 94. godište, ali su mi neki likovi kad su ga videli rekli da je sigurno stariji zbog oblika fara, ona dva topa na izduvu i slično. Na ovoj stranici http://www.ta-deti.de/ta/frame.html#1 sam ga našao po broju agregata i broju rama i ipak je 94. godište. E sad, moje pitanje je da li se sa ovakvim farom još uvek proizvodio navedene godine ili je neki prethodni vlasnik menjao prednju masku?

post-20851-0-43979300-1326144443_thumb.jpg post-20851-0-68430500-1326144457_thumb.jpg

 

Drugo, počitao sam većinu stvari na forumu koje se tiču neispravnog brzinomera. Kad sam kupovao motor brzinomer je bio neispravan, zamenjen je pinjon i opet ništa. Nosio sam sat kod nekog majstora u Nišu i posle montiranja vidim da mi pokazuje poprilično manju brzinu nego što je realno. Primetio sam da sam prilikom nameštanja, sajlu na jednom mestu malo deformisao. Da li je moguće da je to uzrok problema? Znam da je najbolje da ga izvezem i probam ali mi sad vremenski uslovi ne dozvoljavaju a ja bih da ga sredjujem ako nije to.

 

I treće, nemam prekidač za dugo svetlo, prethodni vlasnik je umesto njega jednostavno stavio šraf, što je meni ružno pa bih i to da sredim. Pitanje je gde da nadjem taj prekidač?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Stivog pozdrav,srecna kupovina pravog motora,sto se tice godista gledaj ti br sasije i pusti druge sta pricaju,a to za dva topa na izduvu to cak i najnoviji transalp ima doduse malo restilizovano a oblik fara koliko ja znam da je 94 god poslednja godina sa takvim farom ali da postoji i takav far a posle se prelazi na drugaciji far. Ovo oko brzinomera i prekidaca ce vec neko od iskusnijih odgovoriti,pozdrav i vidimo se na drumu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

 

I treće, nemam prekidač za dugo svetlo, prethodni vlasnik je umesto njega jednostavno stavio šraf, što je meni ružno pa bih i to da sredim. Pitanje je gde da nadjem taj prekidač?

 

 

Pogledaj ovaj mod... :)http://www.dirtymotorcycleadventures.com/2011/replacing-cranky-high-low-beam-switch-on-the-transalp/

 

5512748643_c36f6a4d78.jpg5512745793_7a3f6bd87d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Možda je 94. bila prelazna godina pa ima i sa takvim i sa novijim farom i oklopom. Lično ti savetujem da oboliš od akutne qrcobolje za to jer je nevažno :D :D :D. Bitni su brojevi. Ako to sve pali, radi, ide, zabole te za oblik oklopa i auspuha i pusti priče. Gledaj svoj motor i uživaj :takoje:

 

A za prekidač svetla se snađi kako najbolje umeš ili nađi neki skrckani TA pa mazni celo kućište sa prekidačima. A može i AT ili bilo koja druga Honda sa takvim prekidačima.

 

Usput, čestitam na izboru. Slatko ćeš se navozati :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Hvala na odgovorima.

Ovaj prekidač deluje sasvim OK pokušaću da uradim tako nešto ako ne budem uspeo da nađem original.

Inače, već sam oboleo od qrcobolje, ja sam se stvarno zaljubio u svoj motor :moto3:. I meni je najbitnije što pali ko munja i radi kao sat. Jedino me ebe što ne mogu više da čeeekaaaaam proleće i lepše vreme :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Hvala na odgovorima.

Ovaj prekidač deluje sasvim OK pokušaću da uradim tako nešto ako ne budem uspeo da nađem original.

Inače, već sam oboleo od qrcobolje, ja sam se stvarno zaljubio u svoj motor :moto3:. I meni je najbitnije što pali ko munja i radi kao sat. Jedino me ebe što ne mogu više da čeeekaaaaam proleće i lepše vreme :(

 

 

Pa to ti je Transalp druze,mora da pali kao mina i da radi kao sat a ovo za prolece e to i mene muci,nikako da dodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Drugari treba mi vasa pomoc.

 

Idem da pogledam narednih dana par TA600 sa oglasa pa me zanima sta mi mozete reci ukratko tj. sta da gledam. slusam da makar imam neke smernice da je motor ok ili je krsh.

 

1zdravo.gif Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Drugari treba mi vasa pomoc.

 

Idem da pogledam narednih dana par TA600 sa oglasa pa me zanima sta mi mozete reci ukratko tj. sta da gledam. slusam da makar imam neke smernice da je motor ok ili je krsh.

 

1zdravo.gif Hvala

 

 

Koliko sam ja zakljucio, kod honde kad nesto ne radi, u glavnom je potrosni materijal... Najvaznije ti je da gledas koliko je presao.. toliko su presli i svi lezajevi, opruge, prekidaci i elektronika na motoru... I ipak, po meni, HONDA je to... ide i kad ne bi trebalo da ide 1moto3.gif .... uzmi sta ti se najvise svidja, svaki je macka u dzaku, sve sto je problematicno saznas tek posle nekog vremena kad je tvoj... tako je skoro sa svakim polovnjakom.. Bilo bi super kad bi mogao pre kupovine da ga odneses na testiranje kompresije, cisto da znas da je agregat 100% ok... Kad sam kupio moj TA na njemu su bili neispravni termostat, termo davac, termoprekidac ventilatora.. to je sve.. Ali to je nesto sto ne mozes odmah da vidis... i blago je curkalo ulje na poklopcu ventila zadnjeg cilindra.. to sam resio sa tankim platnama i pritezanjem... to je sve..

 

Srecno! To je ono sto ti najvise treba 0takoje.gif

 

P.S. Jos jedna vazna stvar.. nema motora sa kog nije padano... treba imati jednu letvu sa sobom prilikom kupovine i proveriti naslanjanjem na prednji i zadnji tockak da nesto nije deformisano.. nikad se ne zna... mada i ako jeste deformisano iskusni vozac oseti to u voznji i bez te provere..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Hvala na brzom odgovoru pripazicu na te stvari kad budem gledao.

 

A da li je mozda neko zainteresovan da se provoza samnom autom do Panceva da pogledam jedan TA 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Pazi ako prodavac nema sta da krije mozete da se odvezete kod nekom majstora koga znas. Recimo odes do Laboratorije motorom i ljudi ti pogledaju i odma kazu a i sigurno ce biti sto se kaze na tvojoj strani pa malo i da se obori cena. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@Marre

 

Gledaj sve što može golim okom da se vidi. Resto ćeš saznati kroz vožnju ali nađavola tek kad ga kupiš. Sitnice tipa "nema iste šrafove na plastičnom koritu ispod agregata" zanemari. To se rešava u hodu. Proveri da li je mastan gde ne treba - motor, deklovi, semerinzi prednje viljuške... Proveri gume, provozaj i vidi da li ševrda ako je neki točak ukrivljen, gledaj stanje diskova, pločica, da li je korman kriv i da nema neka vidljiva oštećenja po motoru, lančanici, lanac, creva od kočnica... poslušaj da nema neki nezdrav zvuk. TA treba da je tih kao fen i da sitno "šapuće". Ne sme imati bilo kakve oštre i zveketave zvuke. Menjač mora da radi kao vruć nož u puter.

 

I tako ćeš odmah menjati ulje, filtere, svećice jer se ne treba suviše oslanjati na rečenicu "sve je to promenjeno koliko juče"

 

Srećno sa kupovinom. To ti je Honda. Ako pali i radi, navozaćeš se. Ako ne pali, "hvala, prijatno i doviđenja". Najbolje da stvarno povedeš nekoga ko se iole razume pa da vaše dve glave budu pametnije od jedne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ako ne nadje nikoga strucnijeg, najbolje je da svrati do Labosa, ne znam da li ste tamo, pa da vi bacite pogled? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Kypck, i meni su isto rekli.

Ljudi ajde mala pomoć, nov sam pa pitam svašta. Dakle, trebalo bi da promenim gume i diskove na mom Transalpu.

Gledam da prođem što jeftinije moguće pa me zanima gde mogu da nađem ove Mitas gume koje je neko već pomenuo u ovoj temi, i naravno da mi kažete koji mi je model najodgovarajući za uglavnom vožnju po asfaltu i povremeno neki makadam, ništa ekstremno.

Takođe, gde mogu da nađem ove diskove i kolko bi para trebalo da izvojim i da li je moguće to negde uzeti na čekove itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Kypck, i meni su isto rekli.

Ljudi ajde mala pomoć, nov sam pa pitam svašta. Dakle, trebalo bi da promenim gume i diskove na mom Transalpu.

Gledam da prođem što jeftinije moguće pa me zanima gde mogu da nađem ove Mitas gume koje je neko već pomenuo u ovoj temi, i naravno da mi kažete koji mi je model najodgovarajući za uglavnom vožnju po asfaltu i povremeno neki makadam, ništa ekstremno.

Takođe, gde mogu da nađem ove diskove i kolko bi para trebalo da izvojim i da li je moguće to negde uzeti na čekove itd...

Na gumama NEMOJ da stedis.Pogotovo ako si nov.Ja sam stavio Metzeler Tourence EXP i prezadovoljan sam njima.One su ti upravo to sto trazis.Odlicne su na asfaltu a posluzice i za off i to dobrano.Inace se montiraju fabricki na GS-a sto govori dosta o kvalitetu.Da podsetim da niko nije pao zato sto je hteo.Ucini sebi bajk sto sigurnijim.Ipak su ti gume jedini kontakt sa tlom pa neka bude kvalitetan.Svako dobro.

post-7492-0-33791600-1326410232_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja bi te savetovao da umesto Mitasa stvarno kupis gume.

 

:lol: :lol: :lol:

 

Šalu na stranu, Mitas NIKAKO nikome ne bih preporučio da montira na Transalpa. Jedino što Mitas ima, a da je prihvatljivo su offroad (cross) gume, koje sigurno nećeš stavljati na TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ala ste opleli po Mitasu :). Ja sam vozio Mitas gume pretprošle godine, gume su dugotrajne - na mom motoru su izdržale oko 20 K km, dobro hvataju na asvaltu i nekom makadamu i ne prave neka iznenađenja u krivini. Za neku mirniju vožnju biće ok.

 

Jedina mana je mokar kolovoz gde ne smeš da pređeš 80 km/h a o nekom jačem obaranju u krivini po mokrom i ne pomišljaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja