Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Taj cep o kome ti prica je na crevu preko koga se izbacuju pare sa iberlaufa sa donje strane naravno (ka asfaltu). Mislim da je njegova ideja da ti se crevo prepunilo pa ne moze da istekne nego curi u kuciste filtera. Taj cep treba skidati jednom, dvaput godisnje da ta "govna" iscure iz creva. Mada treba bas dosta tecnosti da bude tu da se crevo prepuni mada nije nemoguce ako nikad nisi ispustao.

 

Dakle kad pogledas sva ta creva sto vise dole za neki odusak samo jedno ima cep na kraju. Skines taj cep da to sve iscuri pa ga vratis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Jel si skinuo čep s oduška kod levog nogostupa? Ima Zeger osigurač i čep plastični. Ja sam svoj skinuo i sve što treba da izađe, izađe!

 

Evo pogledao sam, skinuo sam crevo iberlaufa sa filtera za vazduh i kad sam startovao motor izletelo je poprilicno ulja iz istog... preko njega je i doslo ulje u filter za vazduh, prebrisao sam sve, sad cu da vidim i taj Zeger osigurac i cep plasticni gde je, nisam to ni dirao.. A cemu to sluzi?

Polako, odakle je izletjelo ulje?

 

Iberlauf spaja glavu motora sa kutijom zracnog filtera. Jesi to crijevo skinio ili ono sto vodi od kutije filtera prema podu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ljudi, ja se izvinjavam, sad sam cuo da tata kad je vozio, da je legao u travu sa njim u mestu dok je stajao..samo ja nisam primetio, pa najverovatnije kako je bio prevrnut da se to crevo koje ide iz motora (to crevo iberlaufa sto ulazi sa donje strane u kuciste filtera za vazduh) napunilo uljem kad je motor bio prevrnut, i sad kad je radio izbacio je taj visak ulja u kuciste fltera. a o tom crevu sa cepom sto vi pricate, ja to nisam ni imao, vec sam pre par dana kupio crevo za to, ali nisam stavio nikakav cep.. e hvala za info, dobice crevo od te drenaze i svoj cep.... hvala puno, obavesticu vas jos sta je i kako je :) Puno vam hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Dragi saborci,

danas dovezoh kuci sveze kupljenu i registrovanu Transalpicu (zvacemo je Brunhilda).

Posto sam sishao sa kineskog chopera, Brunhilda mi deluje kao da sam seo na krov kola pa vozim :)

Valjda cu se brzo navici. Inace, da sam znao kakav je ovo motor cak i posle 20 godina

nikad ne bih uzeo kineza.

Drago mi je da sam u ovako dobrom drustvu.

Pozz

Nikola

post-7966-0-92375700-1309359369_thumb.jpg

Zelembac ko moj :staa2: A da u okviru TA pokrenemo sada i jedan pokret zelenih, to je sada u modi ? 8) Sa srecom voznja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Hvala na lepoj dobrodoslici.

Moramo napraviti jedan miting zelenih :)

 

P.S.

Nisam do sad vozio off-road tako da ako neko ima iskustva o kome bi mogao nesto da napise

ili demonstrira cim se prolepsa vreme, bilo bi jako lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala na lepoj dobrodoslici.

Moramo napraviti jedan miting zelenih :)

 

P.S.

Nisam do sad vozio off-road tako da ako neko ima iskustva o kome bi mogao nesto da napise

ili demonstrira cim se prolepsa vreme, bilo bi jako lepo.

 

Bez adekvatnih guma ne vredi. Ja probo i razbio far. A za dalje, ima filmova, naći će se neko i da malo poduči, Glinara, Babe, Ada Ciganlija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Nije bas tako. Ti si iso u vreme kada se sa takvim gumama ne ide. Ali kad je suvo, po srednje teskom offu se moze proci bez mnogo muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije bas tako. Ti si iso u vreme kada se sa takvim gumama ne ide. Ali kad je suvo, po srednje teskom offu se moze proci bez mnogo muke.

 

Po suvom ide sve al of teško da prođe igde bez blata i mokrog, uostalom zato i jeste of. Običan makadam se ne smatra ofom, bar tako ova napredna grupa uslovno diktira. Evo i Kraljevo se zadesilo baš mokro iako nije bilo naznaka da će biti kiše. Ko se opredeli za of, mora da se valjano spremi inače nastaje mučenje, rizik i šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nije zgoreg napomenuti, ljudima koji su tek usli u ovaj svet, da se mnogo ne prze, da TA uopste nije motor za off. Medjutim ukoliko se odluce da "preispitaju granice" sopstvene i svog "vozila" morace kasnije da snose konsekvence te svoje odluke! One mogu biti mnogobrojne i bolne, a sve zbog neodgovarajuce fizicke spreme i neodgovarajuceg vozila za date uslove.

 

Srecno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Skidaju se bočne plastike i sedište :) i spaja se na + aku, + kontakta, masu i žmigavce ;)

 

Pa to je smejurija :) a gde si nasao zgodno mesto da ga zakacis? Jel svoju sirenu ili koristi od motora postojecu? Imam sprovedenu struju direkt sa akumulatora do soketa za upaljac gedzete.., tako da skidanjem prednje maske manje vise moze da se pristupi svemu :) Posto je alarm kad bih uzeo od tebe, i koji je domet tog daljinca (a inace ono za paljenje preko daljinca dok je u brzini, koliko znam ni ne moze tako motor da se startuje??? tako da bojazni nema da cu ga juriti ulicom :D )? :)

 

Nabavio sam za smesne pare 9966 cyclone motorcycle alarm... I izgleda da je Arakis bio u pravu... da ako ostane u brzini mogu ga juriti po ulici... Arakise ili neko ko zna, molim upomoc

 

slika alarma

10pcs_lot_Safety_Security_Vibration_Detector_Sensor_Alarm_for_9966_types_of_motorcycle_and_bicycle_1007.summ.jpg

Naime, ovaj alarm ima 4 zice. Pored postojece 3 zice postoji i jedna kratka crna za koju u uputstvu ne pise nista, a za ove ostale pise CRVENA na + na akumulator, CRNA na -, dok za plavu pise HEAD LOCK... za bateriju mi je jasno kako se vezuje, ali ova plava pretpostavljam ide na neki relej?.. ali ta tanka crna... predstavu nemam... Gde da vezem taj head lock i sta da radim sa tom tankom crnom, voleo bih da imam mogucnost startovanja motora preko daljinskog... i onako ga uvek izbacim iz brzine iz navike kad ga parkiram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Nije zgoreg napomenuti, ljudima koji su tek usli u ovaj svet, da se mnogo ne prze, da TA uopste nije motor za off. Medjutim ukoliko se odluce da "preispitaju granice" sopstvene i svog "vozila" morace kasnije da snose konsekvence te svoje odluke! One mogu biti mnogobrojne i bolne, a sve zbog neodgovarajuce fizicke spreme i neodgovarajuceg vozila za date uslove.

 

Srecno!

Vidio sam Racu kako vozi off s Transalpom. Jakoooo dobroooo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Drugari jedno pitanje.Da li je pametno lepiti tj variti plastike na TA i da li je dugog veka il drzte vodu dok majstori odu,mislim na to dal ce puci taj var git usred svakodnevnog koriscenja motora rupe vibracijei sve ostalo sto donosi voznja istog.jos nesto ako to moze da se uradi kvalitetno i trajno da mi preporucite dobrog plasticara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Drugari jedno pitanje.Da li je pametno lepiti tj variti plastike na TA i da li je dugog veka il drzte vodu dok majstori odu,mislim na to dal ce puci taj var git usred svakodnevnog koriscenja motora rupe vibracijei sve ostalo sto donosi voznja istog.jos nesto ako to moze da se uradi kvalitetno i trajno da mi preporucite dobrog plasticara.

 

Evo kako sam ja uradio.... pleksiglas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Drugari jedno pitanje.Da li je pametno lepiti tj variti plastike na TA i da li je dugog veka il drzte vodu dok majstori odu,mislim na to dal ce puci taj var git usred svakodnevnog koriscenja motora rupe vibracijei sve ostalo sto donosi voznja istog.jos nesto ako to moze da se uradi kvalitetno i trajno da mi preporucite dobrog plasticara.

 

Ako se uradi dobro, tj. strucno, a onda stave kras barovi, nema brige. Nema sanse da plastike puknu na istom mestu od vibracija. Kras barovi su tu da zastite plastike od udaraca i eventualnog pucanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Uff,

stade mi danas TA (od miloste zvana Brunhilda). Gurao sam je oko 2 km i to je bilo jedno od neprijatnijih iskustava koje sam imao sa motorima uopste. Jedva sam je preterao do garaze. Normalno upalila posle posla zagrejala se (ne bash full al skoro do crte) i radila lepo jedno 500-800 metara. Zatim pocela da shtuca i koliko sam mogao da cujem pali samo po jednom cilindru. Ja odmah u prvu desno, nisam ni posteno pritisnuo kvacilo kad ona gecrkt. Ja da zaverglam ... tuga bozija. E sad je odbacih kod drugara, da mi sredi pinjon i sajlu i da napuni akumulator. Moram sutra videti da li je to sto je opaljivala po samo jednom cilindru zbog akumulatora ili nesto drugo.

E sad i pitanja.

Dihtung dikla. Gde bi imao da se nadje i koliko to uopste kosta da se nabavi i zameni.

Novi lanac i lancanici. Isto pitanje kao i gornje.

Zatim, Drive chain slider i chain sliper, odnosno gume po kojima "klizi" lanac. Ista pitanja kao i gore.

Svecice, disk zadnje kocnice (verovatno), provera karburatora i eventualno stelovanje - sinhronizacija, i generalni pregled opsteg stanja pacijenta.

 

Ustvari, za drustvo iz Labosa, pitanje,

jel radite ovakav neki servis i koliko bi to kostalo (nisam stipsa, nego sam spiskao sve pare na motor, pa moram da pitam i planiram unapred).

Pozz Nikola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

To sto ti ne radi cilindar je najverovatnije CDI.

 

Mislim da rade to laboranti. A cena verovatno zavisi sta nakon pregleda utvrde da ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Moze li neko da postavi sliku transalpa 600 iz 99 ili neki sa dva diska napred.Treba mi konkretno slika desne viljuske,tacnije kako stoji sajla brzinometra.Meni je majstor nesto radio na motoru pa nisam bas siguran da je vratio kako treba a ja nemam pojma koko bi trebalo da stoji.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Moze li neko da postavi sliku transalpa 600 iz 99 ili neki sa dva diska napred.Treba mi konkretno slika desne viljuske,tacnije kako stoji sajla brzinometra.Meni je majstor nesto radio na motoru pa nisam bas siguran da je vratio kako treba a ja nemam pojma koko bi trebalo da stoji.

Hvala.

 

Predpostavljam da je u pitanju ona "snala" kroz koju idu te sajle. Ona na "nasem" modelu stoji uspravno, pored stapa-viljuske, zasrafljen za jedan od dva srafa koji drze blatobran.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Moze li neko da postavi sliku transalpa 600 iz 99 ili neki sa dva diska napred.Treba mi konkretno slika desne viljuske,tacnije kako stoji sajla brzinometra.Meni je majstor nesto radio na motoru pa nisam bas siguran da je vratio kako treba a ja nemam pojma koko bi trebalo da stoji.

Hvala.

 

Predpostavljam da je u pitanju ona "snala" kroz koju idu te sajle. Ona na "nasem" modelu stoji uspravno, pored stapa-viljuske, zasrafljen za jedan od dva srafa koji drze blatobran.

 

Upravo je to problem.Prvo sto sam primetio je da meni sajla ide sa prednje strane viljuske a na slici koliko vidim ide okolo pa na zadnji deo.A tamo je i "snala" a ja je stavljao sa prednje strane pa mi se ceo blatobran izvitoperi na desno.

 

Hvala za fotke.

Resen problem.Hvala jos jednom.

Pozdrav

 

 

 

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mi koji imamo zicane felne i unutrasnje gume imamo drugi pristup probusenoj gumi. Nisam do sada imao zicane (ranije imao sprej i kompresor) pa planiram da nabavim montirace a video sam da ima i stitnik za felne. Sve to u moto bike. Dacu link pa bih molio za savet koji set da uzmem.

http://shop.motobike.rs/skuteri/alati/montiraae-i/cat_322.html

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/ALATI/MONTIRAAe-I/MONTIRAAe-I-200mm-SET/prod_4064.html

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/ALATI/MONTIRAAe-I/MONTIRAAe-I-170mm-SET/prod_4063.html

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/ALATI/MONTIRAAe-I/A-TITNIK-FELNE-PRI-MONTAA-I-GUME/prod_4058.html

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/ALATI/MONTIRAAe-I/MONTIRAAe-GUME-ZA-A-BICANI-TOAe-AK/prod_4055.html

A evo kako tip to radi sa tri montiraca:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Što duži pajseri, to lakši rad sa njima, znači biraš prema mestu na motoru de ćeš da ih držiš. Štitnici nisu loša stvar a onaj krivi za žičane, to prvi put ja vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Uff,

stade mi danas TA (od miloste zvana Brunhilda). Gurao sam je oko 2 km i to je bilo jedno od neprijatnijih iskustava koje sam imao sa motorima uopste. Jedva sam je preterao do garaze. Normalno upalila posle posla zagrejala se (ne bash full al skoro do crte) i radila lepo jedno 500-800 metara. Zatim pocela da shtuca i koliko sam mogao da cujem pali samo po jednom cilindru. Ja odmah u prvu desno, nisam ni posteno pritisnuo kvacilo kad ona gecrkt. Ja da zaverglam ... tuga bozija. E sad je odbacih kod drugara, da mi sredi pinjon i sajlu i da napuni akumulator. Moram sutra videti da li je to sto je opaljivala po samo jednom cilindru zbog akumulatora ili nesto drugo.

E sad i pitanja.

Dihtung dikla. Gde bi imao da se nadje i koliko to uopste kosta da se nabavi i zameni.

Novi lanac i lancanici. Isto pitanje kao i gornje.

Zatim, Drive chain slider i chain sliper, odnosno gume po kojima "klizi" lanac. Ista pitanja kao i gore.

Svecice, disk zadnje kocnice (verovatno), provera karburatora i eventualno stelovanje - sinhronizacija, i generalni pregled opsteg stanja pacijenta.

 

Ustvari, za drustvo iz Labosa, pitanje,

jel radite ovakav neki servis i koliko bi to kostalo (nisam stipsa, nego sam spiskao sve pare na motor, pa moram da pitam i planiram unapred).

Pozz Nikola

 

Dihtung dekla je u Louis-u oko 10€, ja sam ga kupio ali ga nikad nisam stavio posto mi je bilo jednostavnije da namazem stari dihtung diht pastom i ponovo ga vratim. A to sto ti se gasi motor ali tek posto se ugreje, to bi prvo trebao da proveris crevo vakuma koje ide sa zadnjeg cilindra na slavinicu rezervoara koja otvara gorivo. Kod mene se isto to desavalo zato sto je to crevo vakuma ugreje i onda se savije, pa kada se to desi zatvori se gorivo ali ne u potpunosti tako da motor pocne da dobija jako slabu smesu i onda se cini kao da motor radi samo na jednom cilindru.

 

A za ova ostala pitanja ne mogu da ti pomognem, poz!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja