Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Stavio si nove gume i treba ponovo da balansiraš točkove

jesam ! mislim ovo je novo ! balansirani su ! bar se nadam da jesu ! "majstor vulkanizer" je promenio gume i stavio ove plocice po felnama, ne verujem da ih je napamet stavljao, ali ima ih mnogo ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Prednji kočioni disk mi je 3,7 - 3,8 mm ( minimum 4,0 ). Dok sam se organizovao poskupeo u Louisu sa 90 na 120 evra. Da li ima negde u Bgd jeftinije? Jedan je u pitanju.

 

Isti slucaj ko samnom. Imas u BIKERHOUS-u za 80-90 evropskih. Bar je tako bio pre dva meseca. Trenutno nemam njihov broj ali mislim da ih imas ovde ;-)

 

I mene ceka zamena prednjeg kocionog pa javni sta si poradio. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

nemir@

 

Poteraj ga malo po offroadu, višak će da poispada i sve će biti ok :takoje:

 

Šalim se, nema to veze što ih ima mnogo, i meni je majstor nalepio puno manjih tegića jer nije imao veće... :neznam: Nisam primetio da trese... Kako je majstor balansirao tocak ručno ili na masini? Proveri još jednom balans

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Evo ovako ljudi, posle za$ebancije sa stelovanjem ventila i trazenjem majstora i 100 drugih $ranja zavrsih i to, da bih sad na kraju otkrio da mi dekla flisuje, kako je to moguce ne znam ni sam, dekla nije skidana zbog ventila samo su odvrtani sarafi na dekli. Flisuje zadnji cilindar ali samo kad je motor vruc, pa me zanima sta mi je sada ciniti?????

 

c3uSF_31052011235.th.jpg

 

JVuLM_31052011234.th.jpg

 

HS39b_31052011233.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Moze li se ocekivati da ce se sama od sebe zadihtovati posto je dihtung kako vidim od gume, slican onom sto se nalazi na uljnim filterima, pa kada se napije ulja i dobro ugreje i ohladi da zapece sam od sebe???

 

 

Ili moram opet sve da rasklapam da bih zamenio dihtung dekle???

 

oRshn_31052011235.jpg

By tiran1n at 2011-05-31

 

bwNPG_31052011234.jpg

By tiran1n at 2011-05-31

 

16Yu7_31052011233.jpg

By tiran1n at 2011-05-31

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I meni je curilo ulje na istom mestu. Ja sam ispod šrafova koji stežu poklopac postavio "podloške" od klingerita debljine oko 0,5 mmm i sada je dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

I meni je curilo ulje na istom mestu. Ja sam ispod šrafova koji stežu poklopac postavio "podloške" od klingerita debljine oko 0,5 mmm i sada je dobro.

 

Mislis da bi moglo da prodje sa podloskama???

 

Ja sam probao da dotegnem malo sarafe ali vidim da su vec na maksimumu, ne znam od kog je materijala taj poklopac dekle, da nece puci ili se iskriviti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Dobra ideja!

 

Tiranine, samo da znas da nove dihtunge mozes da kupis u Louisu za oko 10e po komadu.

 

Nije 10€ neka lova, nego ne mogu vise da ga sarafam, opet dok sve to namestim imam da dobijem slom zivaca. Ne znam kako je procureo, znam 100% da je bio suv pre stelovanja ventila, a ni sada nije otvaran, koji mu je moj????...

 

Nego jel' zna neko (da nebih opet kasnije davio) jel' ide tu izmedju neka pasta ili nesto za dihtovanje ili se samo dobro ocisti i nalegne jedno na drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prednji kočioni disk mi je 3,7 - 3,8 mm ( minimum 4,0 ). Dok sam se organizovao poskupeo u Louisu sa 90 na 120 evra. Da li ima negde u Bgd jeftinije? Jedan je u pitanju.

 

pitaj i u Guevari, www.motooprema.eu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Evo par reci o mom slucaju, mozda nekom bude od koristi...

Motor vozim 3cu godinu, bez prethodnog moto iskustva. Osim svog TA i XL600R na kratko, nisam probao nijedan drugi motor, pa nisam imao nikakve reference o moto ciklistici i upravljanju. Sad, nakon nesto iskustva, mogu da potvrdim da je TA jako zahvalan prvi motor i veoma bih pogresio da sam poslusao savete da prvo uzmem nesto manje, lakse od 125-250cc.

Nego, da se vratim na temu...

Naime, sve ovo vreme sam imao mali problem sa upravljivosti, nekako mi se nestabilno ponasao pri prolasku kroz krivine, sto je posebno dolazilo do izrazaja sa 3 kofera i suvozacem, nije hteo da ide onako kako sam navikao da ide bicikla :), morao sam nekako da se natezem sa njim da bi prosao kuda ja hocu. Ako u krivini postoji neka neravnina, motor pocne da se uvija sto je jako neprijatan osecaj. Takodje je pri agresivnom kocenju prednjom, vukao na levo.

E sad, ja sam ove probleme sa voznjom kroz krivine pripisivao sebi, tj. svom neiskustvu, misleci da se motori ipak voze drugacije nego bicikla na koju sam navikao, ali na srecu to nije bio slucaj. Kad sam motor oterao kod Bokilica da mi nasteluje ventile, covek me nakon probne voznje pita... "kako ti ovo uopste vozis, ja nebih smeo".Probao je da cima tocak... nije bilo lufta. Pregledao vile odokativno i tocak i nista nije krivo jedino sto je imao mali zub na sredini volana, ali nista strasno. I tako, misterija je ostala nerazresena ja sam nastavio da vozim pitajuci se sta li mu je.

Serija resavanja problema je pocela nedavno zamenom ulja u viljuskama. Sipao sam 10W. Odmah sam primetio da motor vise ne vuce na levo pri naglom kocenju prednjom, takodje se ne uvija nailasku na neravninu u krivini. Pri kocenju se nakon zamene ulja neko vreme culo blago skripanje sto govori da kocione plocice nalazi svoje novo, pravo mesto. Sad mi je jasno da se amortizeri nisu jednako sabijali. Ovaj problem je bilo lako otkloniti pogotovo jer je koristen djuntin merac nivoa. Hvala Mile! Semeringe iako imam, nisam menjao jer, navodno, umeju da procure kad se zamene a posto ne pustaju ulje ostavio sam ih za sad. To cu drugom prilikom na tenane kad nabavim manzetne za vile.

E sad dalje... iako se motor sad u krivini sad ponasa daleko stabilnije i zdravije, i dalje ne ide lako zadatom trasnom, tj. i dalje je potrebno malo natezanja sa volanom. Za to sam delimicno krivio onaj zub na lezaju volana, ali sam se vise plasio da je u pitanju nesto ozbiljnije... kriva geometrija motora ili tako nesto. Taj zub je po meni problematican samo kad je potrebno malo zakrenuti volan... uvek hoce da upadne u zub. Imam lezajeve i danas bi trebali da ih zamenimo djunta i ja.

E sad, ono najvaznije... veliko odusevljenje sam doziveo juce nakon sto sam zamenio celavu prednju i super-celavu zadnju Pireli Scorpion za Haidenau K60. Inace, to je moj prvi set novih guma. Nisam verovao da je to moj motor! Rvanja i natezanja za volanom u krivini vise nema. Motor napokon ide zadatom trasom, skoro pa sam, bez ikakve sile! U krivinu upada lako. Potpuno nov nacin upravljanja u odnosu na stare gume na koje sam se vec toliko navikao, i koje su iako dobro ocenjene, bile mozda nesto falicne ili dotrajale... sta znam. Moracu da se resetujem i ponovo ucim da vozim sa novim, veoma drugacijim i ispravnim motorom koji nema nikakve veze sa onim starim TA! Jos danas da zamenim lezaj volana, i nema mi ravnog. :)

Eto, toliko od mene. Neverovatno kako, relativno male, zanemarivane promene mogu mnogo da uticu na upravljivost motora!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Veoma mi je drago da si rešio problem i hvala na neiscrpnom izveštaju.

 

Verovatno će nekome pomoći

 

:BJB-Transalp:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Poz svima.Trebaju mi za moju trandzu sledeci delovi pa ako zna neko gde ima da se kupi neka javi.Da pocnem desna plastika sto pokriva akomulator,obe prednje plastike one na kojima su zmigavci,km sat,vizir,rucica kvacila,prekidac za paljenje motora i to bi bilo to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ja sam danas zamenio sajlu kvacila, koja je zamascena izgledala ok, a kada sam je malo savio uvideo sam da se drzi samo na tri licnice, odmah je bilo pun gas u Luis po novu i rezervnu sajlu. :D

 

Dv2m6_03062011236.jpg

By tiran1n at 2011-06-03

 

Siq98_03062011235.jpg

By tiran1n at 2011-06-03

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp 600V 92.

Evo ovako ljudi, posle za$ebancije sa stelovanjem ventila i trazenjem majstora i 100 drugih $ranja zavrsih i to, da bih sad na kraju otkrio da mi dekla flisuje, kako je to moguce ne znam ni sam, dekla nije skidana zbog ventila samo su odvrtani sarafi na dekli. Flisuje zadnji cilindar ali samo kad je motor vruc, pa me zanima sta mi je sada ciniti?????

 

 

Identican problem i kod mene. Posle stelovanja pocelo je jace da vlazi. Provaravao sam ulje i ne deluje da ga nesto znacajno gubi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

E sad, ono najvaznije... veliko odusevljenje sam doziveo juce nakon sto sam zamenio celavu prednju i super-celavu zadnju Pireli Scorpion za Haidenau K60. Inace, to je moj prvi set novih guma. Nisam verovao da je to moj motor! Rvanja i natezanja za volanom u krivini vise nema. Motor napokon ide zadatom trasom, skoro pa sam, bez ikakve sile! U krivinu upada lako. Potpuno nov nacin upravljanja u odnosu na stare gume na koje sam se vec toliko navikao, i koje su iako dobro ocenjene, bile mozda nesto falicne ili dotrajale... sta znam.

 

 

 

Nove gume.... ko ima sreće da može da ih priušti, mnogo znače. Tek kad staviš nove, shvatiš koliko su stare bile "ravne".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Koji je od ovih neutral a koji oil switch?

Mora li ulje biti ispusteno prilikom zamene oba ili samo oil ?

 

post-11167-0-58833000-1307371350_thumb.jpg

 

Au.. brate al' je cisto, kod mene ne razlikujes lancanik od lanca koliko tu mulja ima :D.

 

Inace onaj sto stoji pored filtera za ulje to je uljni a onaj gornji je neutral, a ako motor polozis u desno ne moras ni za jedan ulje da ispustas :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Nego kad smo vec kod guma, na Tourence EXP (koje su bile toliko nahvaljene) mi iskocilo jaje na gazecem delu, tako da sad moram da je menjam, a ni prednja nije bas super tako da sam narucio obe. A narucio sam ANAKE2, pa me interesuje vase iskustvo sa tim gumama i koliko mogu da predju km, posto su mi Tourence EXP jedva sastavile 10k km?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Nego kad smo vec kod guma, na Tourence EXP (koje su bile toliko nahvaljene) mi iskocilo jaje na gazecem delu, tako da sad moram da je menjam, a ni prednja nije bas super tako da sam narucio obe. A narucio sam ANAKE2, pa me interesuje vase iskustvo sa tim gumama i koliko mogu da predju km, posto su mi Tourence EXP jedva sastavile 10k km?!

Pa sta bi ti? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja