Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ili smisli sam.. Prosto i jednostavno ;)

Izmeri unutrasnji precnik, neka ti neko na strugu napravi tu "pecurku".. Samo da je cvrsto naleganje i milina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@rista

 

Može automobilski od 30A. Imaš u gotovo svim radnjama sa delovima.

 

@milanns

 

Vidi po radnjam sa okovima i onim za stolare da li odgovara neki gotovi PVC čep za metalni nameštaj, recimo za noge od stola. Ne znam gde toga ima u NS ali mora da ima. Samo da je prečnik odgovarajući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

@rista

 

Može automobilski od 30A. Imaš u gotovo svim radnjama sa delovima.

 

Blagodarim na savetu gazda Scubo

ubih se s` elektriku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Osetio sam u zadnje vreme kako mi pri ostrijoj voznji, proklizavaju lamele... 0tuzan.gif Bar sam tako mislio... Narucim nove da zamenim, otvorim masinu, kad moje lamele kao nove(servis limit 2,6mm, moja "najtanja" 3,00mm), ali vidno crne kao zapaljene... 1neznam.gif Nema veze, sta je tu je kad sam vec kupio, stavim nove! Takodje, ovom priliko zamenim i ulje i filter Motorex, sajla kvacila kao nova.

Kad ono, ne lezi vraze sa novim lamelama tek haos, ne moze jadan Trandza ni da krene... Vratim "stare lamele", stara prica... Ide, vuce, kad krenem da ga "ganjam" obavezno prokliza.

Uzmem i izmerim opruge, one na moje cudo 42mm 0stabre.gif, a po servisnom uputstvu treba da budu 39mm, servis limit 37,4. E sad, da li je moguce da je cela frka oko toga? I da li je neko imao slicno, neprijatno iskustvo?

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Meni kad je ulje vec pred menjanje hoce nekad da klizne, ali bas sam danas promenio vec osetim da kvacilo drugacije hvata, a sipam najjeftinije ulje iz Louis-a ono "Procycle 10-40" 4L=21€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Inace dok sam menjao ulje zalomio sam jos jedan sraf od one zastite za motor, ceo mi je motor uvezan vezicama izgleda kao ciganski sator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

I ja sam unistio navoj na jednom srafu... Namucio sam se kao isus da ga odvrnem, a posle jos i da nadjem onakav indentican, naopako 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Da li postoji sansa da obican covek koji se ne razume u motore, nije majstor i nema nekakve specijalne aparate utvrdi, da li je dobar ili nije zadnji amortizer na hondi transalp, 99 god.Bolja je varijanta da se isti ne skida,ali ako mora,nama veze,nije problem.

Nesto, recimo, koliko se spusti neka tacka na trapu pri delovanju neke tezine na sediste (sta su normalne vrednosi).

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Pošto su ti vijci M6 OK10 kupite u gvožđarama kvalitet 8.8 ili 12.8 i mislim da neće biti više problema. Inače na Ford Focusu kada mi je dosadilo da skidam i nameštam šus pleh bacio sam ga u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Da li postoji sansa da obican covek koji se ne razume u motore, nije majstor i nema nekakve specijalne aparate utvrdi, da li je dobar ili nije zadnji amortizer na hondi transalp, 99 god.Bolja je varijanta da se isti ne skida,ali ako mora,nama veze,nije problem.

Nesto, recimo, koliko se spusti neka tacka na trapu pri delovanju neke tezine na sediste (sta su normalne vrednosi).

Hvala unapred

 

 

Ne treba ti majstor, znas sam kada predjes preko neke neravnine, ako ga amortizer apsorbuje i ponovo se vrati na pocetnu tacku onda je dobar, a ako nastavis da se ljuljas kao na vodenom krevetu onda je gotov, isti sistem za proveravanje kao i na autu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Nego mene muci drugi problem, zadnje stelovanje ventila je bilo na 20 000km, sad je oko 43 000 km na satu, od tada nista nije dirano, ortak mi kaze da ih je bitno nastelovati prvi i drugi put, a onda oni sami legnu i ne treba ih vise dirati, a ja sad ne znam sta da radim, ne otvara mi se masina bez potrebe ili ako su malo van tolerancije. Normalno bi trebalo svakih 12 000km, ali mislim da to niko ziv ne radi, al' opet ko ce ga znati. Jel' ima neko nesto da kaze na tu temu, kokretno me zanima kakve su posledice voznje sa rastelovanim ventilima (ako su uopste rastelovani)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

@t1ranin

 

Kao sto ti je vec neko reko ako amortizer lepo vraca dobar je. A to sto si ti mislio nije mouce tako jer ti mozes nastelovati amortizer da bude tvrdji odnosno meksi natezanjem dva prstena na njemu. Tako da ako ti smeta da je premekan samo ga nasteluj kako ti odgovara.

 

Da bi nastelovao ventile ne otvara se masina kao npr za generalnu ako si na to mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Ma znam to ali moram, pola motora da razvalim da napravim mesta da dodjem do njih, a ne znam sta cu bolje dobiti sa tim ako ih nastelujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

pa ja radim to na oko 15-20k,tipa pocetak jedne pa kraj naredne sezone.

 

Moji nikad nisu bili bog zna sta rastelovani ali trebalo ih je malo dostelovati. Ako su malo rastelovani neces osetiti razliku, ali ako je to puno pretpostavljam da ce masina mirnije raditi, bolje ici i manje trositi. To mi je do sada uvek majstor radio pa ne znam kolko traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Mnogo vi filozofirate :lol:

 

Nego recite mi koje, gde i za kolko para da kupim paknove, po mogućnosti da mi ne škripe kao djavo! :D

 

Video sam juce neki sprej u motoghost bas za pranje diskova i pakni, i pise na istom da je i za eliminaciju skripanja pored toga sto ukljanja prljavstinu, ulje i slicno.. Vredi probati..

 

da li je neko probao taj sprej, da li to radi ? Ja sam pre 20tak dana stavio nove plocice i ne da skripe nego me IZLUDJUJU !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sektasi treba mi jedna usluga naravno ko moze i hoce.Na mojoj tarabi mi fale plasticni cepovi sto sakrivaju sraf od zadnje viljuske koji prolazi kroz ram.Sad jel ima neko da proda ili zna jel ima negde da se kupi ili neko da mi posalje aksom svoj cep pa da odnesem kod strugara da mi napravi troskove aksa snosim ja u oba pravca.A mozda ima nekog iz Novog Sada ili blize okoline da ima taj cep pa da ga pokupim

 

Ja nemam jednu, imam strugara u kraju i nameravam da radim čep, al ni sam ne znam tačno kad, vereovatno tokom nedelje jer još nešto budžim kod njega za TA. Ako se ne snađeš, uradim i tebi ko sebi, nije hitno.

 

 

Nego mene muci drugi problem, zadnje stelovanje ventila je bilo na 20 000km, sad je oko 43 000 km na satu, od tada nista nije dirano, ortak mi kaze da ih je bitno nastelovati prvi i drugi put, a onda oni sami legnu i ne treba ih vise dirati, a ja sad ne znam sta da radim, ne otvara mi se masina bez potrebe ili ako su malo van tolerancije. Normalno bi trebalo svakih 12 000km, ali mislim da to niko ziv ne radi, al' opet ko ce ga znati. Jel' ima neko nesto da kaze na tu temu, kokretno me zanima kakve su posledice voznje sa rastelovanim ventilima (ako su uopste rastelovani)?

 

Fabrički podatak za kontrolu i podešavanje je na svakih 12.000 km. Jeste zaludan posao jer mora sve da se svuče da bi se prišlo. Zašto se mora, prvi i najvažniji razlog je što se usled rada može smanjiti zazor i ne adekvatno zaptivanje što tokom vožnje uzrokuje grejanje ventila i siceva, njihovo garavljenje pa nagorevanje što se izrodi u ozbiljniji kvar, na stranu što se poveća potrošnja goriva i na momente nemiran rad agregata na leru, što je indikativno za pretegnute ventile. Drugi, manje opasan i češći razlog je da se zazor poveća, a to se čuje ko zveckanje. Nije mnogo opasno i samo uzrokuje smanjenje snage.

 

I ja imam molbu, potreban mi je poklopac same zadnje viljuške, desni, onaj kroz koji se fiksira sa 2 matice položaj osovine točka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Osetio sam u zadnje vreme kako mi pri ostrijoj voznji, proklizavaju lamele... 0tuzan.gif Bar sam tako mislio... Narucim nove da zamenim, otvorim masinu, kad moje lamele kao nove(servis limit 2,6mm, moja "najtanja" 3,00mm), ali vidno crne kao zapaljene... 1neznam.gif Nema veze, sta je tu je kad sam vec kupio, stavim nove! Takodje, ovom priliko zamenim i ulje i filter Motorex, sajla kvacila kao nova.

Kad ono, ne lezi vraze sa novim lamelama tek haos, ne moze jadan Trandza ni da krene... Vratim "stare lamele", stara prica... Ide, vuce, kad krenem da ga "ganjam" obavezno prokliza.

Uzmem i izmerim opruge, one na moje cudo 42mm 0stabre.gif, a po servisnom uputstvu treba da budu 39mm, servis limit 37,4. E sad, da li je moguce da je cela frka oko toga? I da li je neko imao slicno, neprijatno iskustvo?

Hvala

 

 

 

 

Teoretski, pretvrda i pogotovu preduga opruga teže odvajaju al zato bolje drže. Stavi stare opruge i nove lamele, trebalo bi da valja. Ili prešteluj kuplung tako da imaš duži potisak ručice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Na mom motoru su skoro stelovani ventili. Pre jedno mesec dana sam primetio da motor malcice teze pali. Nista strasno, ali nije na pic, nego na dva pica. :zvizduk: Jedan cilindar je zabusavao kada je motor bio hladan, kada se zagrejao onda je radio lepo, ali je slabije potezao. Pri stelovanju ventila smo konstatovali, da je jedan usisni ventil u zadnjem cilindru skoro da je uvek bio zatvoren a izduvni je bio na 0,20 umesto na 0,10 (ventili na TA iz 87-me i 88-me se steluju 0,10-0,10). Uradjena je i sinkronizacija karbova i motor se preporodio. Prethodni servis je radjen pre oko 8000, pre godinu dana.

 

Simptomi rastelovanih ventila bi trebalo da budu da se cuju ako je veci zazor. Ako usisni nema dovoljno lufta onda motor ne poteze kako treba. Problem jeste sto se izduvni ventil ne javlja ako mu je tesno, nego jednostavno izgori. Zbog njega bi trebalo proveravati ventile na vreme.

 

P.S. djunta je bio brzi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Da li je neko sipao gusce ulje u viljuske? Kakva su iskustva i kako se motor ponasa u krivini?

Planiram da zamenim ulje uskoro jer mi se motor nekako "uvija" u krivini. Mislim da bi mi prijalo da je za malko tvrdji. Verujem da bi bio utegnutiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Gusce ulje i progresivne opruge sam imao na svom. Napredak jeste, pogotovo za asfalt, ali ne ocekuj cuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam sipao 20W umesto 15W (ili ko zna sta je prethodni vlasnik sipao i ko zna kad je pre mene menjano...) i razlika je bila drasticna. Na bolje, naravno.

 

Da li je neko sipao gusce ulje u viljuske? Kakva su iskustva i kako se motor ponasa u krivini?

Planiram da zamenim ulje uskoro jer mi se motor nekako "uvija" u krivini. Mislim da bi mi prijalo da je za malko tvrdji. Verujem da bi bio utegnutiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja