Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kolika je trajnost sajli za kvačilo i gas? Vidim u Louisu za 30-ak eura obe. Čisto za rezervu na putu.

 

 

1neznam.gif

 

Dve godine na TA i ukupno 10 zamena ulja i hvala Bogu još su u odličnom stanju, skoro sam ih podmazao i pregledao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kod Siniše, radnja Grada, se uzmu rezervne sajle. Napravi sajlu kvačila sa napravljenim krajem za ručicu a drugi ostavi ravan i koji se fiksira običnom luster klemom na šrafcigerčić,tako da može da se na putu zameni bez alata. Sajla je ispod 10 €, a za gas verovatno ima isto neku sličnu varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Pomagajte ljudi, interesuju me dve stvari:

-gde mogu da uzmem stitnike za ruke ili tzv. lopatice, bele boje za TA u Srbiji, ili bilo kakve na onaj fazon?

-ko moze da mi uradi neko lepo putno sediste?

Voleo bih da cujem ko, sta, gde, posto sam 10.000 km od Srbije pa nisam u prillici da odem da pogledam...

 

UNAPRED HVALA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A šta ćeš ti na Antarktiku, je l' si motorom do tamo išao? 1oda.gif

 

Lopate u Louisu, naručiš a sedište kod Bobana ili Dejana iz Zemuna, ima tema o njihovim sedištima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Znas da sam ja muku mucio sa skripanjem pakni ati si mi se :nanana: .Ako si blizu Petrovaradina odneses kod Romica da ti nalepi sto sam ja uradio koce dobro i ne skripe ni malo.A ako si daleko posalji ih meni pa cu mu ja odneti da zalepi pa ti vratim aksom

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

E to bi bila tura.....Transalpom preko cele azije :D

Pogledacu temu, i kontaktirati ljude... HVALA

da l im ne treba radnika :hej:

 

Pa da....mada boli me ***** nisam otisao kao sljaker :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

jedno pitanje: jutros mi je bio slab aku i motor sam upalio na kleme.vozio se satipo,dosao kuci,skinuo ga a on totalno bez kapi tecnosi i vreo(pusi se).nisam ga kontrolisao na pocetku sezone a regler je od joske ,stavljen u maju 2009.

da li mogu da se nadam nekom vecem problemu u vezi struje ili moze da se desi da ispadi SVA voda(okrenuo sam ga,nema ni kapi), a to sto je vreo predpostavljam da je zbog toga sto nema tecnosti u njemu.

nalio sam destilovanu,ostavicu ga 3-4 sata da upije pa da ga probam da li je dobar ili je crko.

Akumulator sam napunio destilovanom vodom,ostavio dan i noc da upije tu vodu,napunio ga na ispravljacu i radi dobro.danima ga koristim i sve je u redu.treca mu je sezona i pored ovih problema i dalje je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

proverio kod majstora i nastelovano preko srafa na regleru kako treba.za sada je sve u redu sa akumulatorom, a do kada ce da traje,videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Gde vama stoji scottoiler ? Ko ga ima naravno... Meni stoji ispod sedista, polozen, i tesko mi je dostupan dok ne skinem plastiku pa i sediste. A bojim se ako ga premestim da ce neko da ga mazne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Sto ga ne stavis ispod leve bocne plastike. Ne vidi se pa ne bode oci lopovima, a lako je dostuno. Na TA je to jedno od retkih mesta u zadnjem delu gde moze ponesto da se montira. Bas je skrt sa korisnim prostorom.

 

5649179641_75350319e8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Meni stoji na ramu spolja sa leve strane i za sada mi niko nije digo da kucnem u drvo a imam ga par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Sto ga ne stavis ispod leve bocne plastike. Ne vidi se pa ne bode oci lopovima, a lako je dostuno. Na TA je to jedno od retkih mesta u zadnjem delu gde moze ponesto da se montira. Bas je skrt sa korisnim prostorom.

 

5649179641_75350319e8.jpg

mogao bih da probam tu da ga stavim... :takoje: frka mi ipak da je na vidnom mestu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

To je jedino mesto gde može da se smesti bočica. Elektoventil mi je prikačen na kućište filtera vazduha pošto su priključci linijski.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Pozdrav drugari,

 

jutros htedoh da se provozam kad ono crvrc...

 

Raspao mi se starter relej, plastika se skroz oglodala...

Jel moze neki automobilski da se koristi za zamenu ili ako neko zna gde da se nabavi odgovarajuci?

 

Hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

izvinjavam se zbog digresije, ali ovo moram da podelim sa vama:

sipao sam u motor prvi put do sada ulje bardahl 15w50,polusintetika(do sada sam koristio motul 5100,polusintetika) i konstatovao sledece:

1. bolje ulazi menjac u prvu(skoro da nema onog lupkanja),mada je menjac na transalpu mekan i precizan,bez obzira na ulje,

2. bolje ulazi iz vece u manju brzinu,

3. motor tako lepo radi na leru (kazaljka za obrtaje se ne pomera), za razliku od pre kada je bila na leru u rasponu od 1200 do 1400 obrtaja(karbove nisam pipao)i manje su vibracije,

4. jeftinije od motula(890 din/litar).

meni ni iz dzepa ni u dzep,ali vam ga rado preporucujem,ako ste se slucajno dvoumili oko ovog ulja.

odusevljen sam radom motora.pozdrav

 

I ja se izvinjavam zbog digresije, ali došlo je vreme za zamenu ulja i filtera, dosta sam se švercovao :moto3: Do sada sam uvek sipao Motul 5000, 10w40, i moram da priznam da sam zadovoljan. Na satu imam 63K i kusur kilometara, ulje menjam na oko 6-7000 km a potrošnja ulja je oko 200-250 ml ( od menjanja do menjanja) Međutim, posle raznih spekulacija i priča u vezi motula i procitanog posta, razmišljam da promenim i proizvođača i gradaciju, tačnije planiram da sipam Bardahl-a 15W50, kao kolega Boba Vet... Jel ima još neko iskustva sa ovim uljem i šta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Mnogo vi filozofirate :lol:

 

Nego recite mi koje, gde i za kolko para da kupim paknove, po mogućnosti da mi ne škripe kao djavo! :D

 

Video sam juce neki sprej u motoghost bas za pranje diskova i pakni, i pise na istom da je i za eliminaciju skripanja pored toga sto ukljanja prljavstinu, ulje i slicno.. Vredi probati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Sektasi treba mi jedna usluga naravno ko moze i hoce.Na mojoj tarabi mi fale plasticni cepovi sto sakrivaju sraf od zadnje viljuske koji prolazi kroz ram.Sad jel ima neko da proda ili zna jel ima negde da se kupi ili neko da mi posalje aksom svoj cep pa da odnesem kod strugara da mi napravi troskove aksa snosim ja u oba pravca.A mozda ima nekog iz Novog Sada ili blize okoline da ima taj cep pa da ga pokupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Sektasi treba mi jedna usluga naravno ko moze i hoce.Na mojoj tarabi mi fale plasticni cepovi sto sakrivaju sraf od zadnje viljuske koji prolazi kroz ram.Sad jel ima neko da proda ili zna jel ima negde da se kupi ili neko da mi posalje aksom svoj cep pa da odnesem kod strugara da mi napravi troskove aksa snosim ja u oba pravca.A mozda ima nekog iz Novog Sada ili blize okoline da ima taj cep pa da ga pokupim

 

Samo neka ti neko skine te plasticice i izmeri ih.. Pa ti sa tim merama pravo kod nekog ko to moze da ti napravi. Ovde u bg-u znam ko bi to mogao da ti uradi.. Ne znam da li su isti kod AT i TA?! ja bih to skinuo i video da odnesem da naprave..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja