Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Gledao sam ovog Transalpa na osvestavanju motora u Obrenovcu. Jedan od najlepsih motora koje sam imao prilike da vidim. Svaka cast za njega i pazi ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Honda Transalp 1997 crna

Jedno pitanje za sve vas. Koje su za vas najbolje-najpovoljnije gume za Transalp 1997.god.? Više za asfalt nego za offroad. Mislim da sam već video temu u vezi ovoga ali ne mogu da je nađem. Ako nek zna gde je, pošaljite mi link.. Unapred hvala svima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja sam kupio "Continental Trail Attack", to je putna guma. Kupio sam je jer za ni za kakvu voznju van puta nisam zainteresovan. Inace, guma se za sada pokazala odlicno, nigde me nije "izdala", a za sada su mi ostale samo resice po samoj ivici gazeceg sloja.

 

To je ova.

post-5624-0-66597800-1303821238_thumb.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kazu da su ove Trail Attack odlicne za asfalt, mozda cak i bolje od Anakee.

Anakee je super guma koja te nece izdati na asfaltu ni po kisi, dok je za off upotrebljiva kad je suvo. Takodje dugo traje 20k km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Takodje dugo traje 20k km.

 

Osim ako voziš dvoje + prtljag po autoputu, onda hoće sredina da se sljušti (Anakee i Anakee2)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

ja imam continental na oba tocka i nema problema.danas sam vozio po dobroj kisi sa sva tri kofera 100 na sat van naselja ,50-60 po naseljima,bez ikakvih problema.odlicne su i za van puta, a platio sam ih na popustu u motoboxu u novom sadu vrlo malo,ne vise od 120-130e sa sve unutrasnjim.moja topla preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

jedno pitanje: jutros mi je bio slab aku i motor sam upalio na kleme.vozio se satipo,dosao kuci,skinuo ga a on totalno bez kapi tecnosi i vreo(pusi se).nisam ga kontrolisao na pocetku sezone a regler je od joske ,stavljen u maju 2009.

da li mogu da se nadam nekom vecem problemu u vezi struje ili moze da se desi da ispadi SVA voda(okrenuo sam ga,nema ni kapi), a to sto je vreo predpostavljam da je zbog toga sto nema tecnosti u njemu.

nalio sam destilovanu,ostavicu ga 3-4 sata da upije pa da ga probam da li je dobar ili je crko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Honda Transalp 1997 crna

Ja sam skinuo acu preko zime i pre montiranja na motor dopunio sam ga. Prešao sam oko 200km (5-6 puta paljenje, bez problema) a onda sutradan primetim da neće da pali, nema snagu. Odem kod majstora, na osnovu testiranja acu je 100% ispravan samo na verglanje nema snagu. Kad ono nema ni kapi tačnosti. Mastor mu je dolio tečnost, odem kući i upali iz prve i eto već 2 meseca radi bez problema.

Pa je moguće da će i tvoj da radi bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

@boba

 

Ako bas nije bilo nicega u njemu znaci da nemas vise ni kiseline. Samo voda ti nece pomoci. Kupi i akumulatorsku kiselinu. Ona moze biti koncentrat ili spremna za upotrebu pa obrati paznju da ako kupis koncentrat da ga razblazis prema uputstvu. Kad ga napunis stavi ga da se lepo napuni. I onda se nadaj da nije crko za ovo vreme dok je bio suv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Za sve sektase sutra sam u bg pa ako ima neka voznja neka me cimnu na 0642521460 milan ako nema neke organizovanje voznje moze upoznavanje sa clanovima sekte koji sutra slobodni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ekipo, gde vi na vasim Trandzama drzite ovu novu prvu pomoc, a da nije kofer u pitanju?

Dajte neke konstruktivne ideje koje nama mozda nisu sinule

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
thelord

Postavljeno 28 April 2011 - 11:12 AM

 

@boba

 

Ako bas nije bilo nicega u njemu znaci da nemas vise ni kiseline. Samo voda ti nece pomoci. Kupi i akumulatorsku kiselinu. Ona moze biti koncentrat ili spremna za upotrebu pa obrati paznju da ako kupis koncentrat da ga razblazis prema uputstvu. Kad ga napunis stavi ga da se lepo napuni. I onda se nadaj da nije crko za ovo vreme dok je bio suv.

 

Pogrešan savet. U ovakvom slučaju nikako ne dolivati kiselinu. Kiselina se sipa isključivo ako je na neki način došlo do prosipanja elektrolita! Kada elektrolit "ispari", nedostaje samo voda, a kiselina je ostala "zarobljenau" pločama. U svakom slučaju obavezno proveriti regler jer je verovatno neispravan, što dovodi do pojave previsokog napona i brzog uništenja akumulatora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X
thelord

Postavljeno 28 April 2011 - 11:12 AM

 

@boba

 

Ako bas nije bilo nicega u njemu znaci da nemas vise ni kiseline. Samo voda ti nece pomoci. Kupi i akumulatorsku kiselinu. Ona moze biti koncentrat ili spremna za upotrebu pa obrati paznju da ako kupis koncentrat da ga razblazis prema uputstvu. Kad ga napunis stavi ga da se lepo napuni. I onda se nadaj da nije crko za ovo vreme dok je bio suv.

 

Pogrešan savet. U ovakvom slučaju nikako ne dolivati kiselinu. Kiselina se sipa isključivo ako je na neki način došlo do prosipanja elektrolita! Kada elektrolit "ispari", nedostaje samo voda, a kiselina je ostala "zarobljenau" pločama. U svakom slučaju obavezno proveriti regler jer je verovatno neispravan, što dovodi do pojave previsokog napona i brzog uništenja akumulatora.

 

Pri tolikom zagrevanju da se akumulator pusi i da ne ostane ama bas nista u njemu isparava i kiselina. Zato i postoje uredjaji koji mere koncentraciju kiseline u rastvoru pa se prema potrebi doliva. Ako mislis da kiselina ne isparava sipaj je u lonac pa ga zagrej i gle cuda isparice i kiselina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ja mislim takodje da pri isparivanju treba dosipati iskljucivo destilovanu vodu a ne kiselinu. Ako se motor prevrne onda treba da se sipa kiselina, a kod Bobe samo voda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kako god. Pri normalnom isparavanju se dosipa samo voda, dakle redovno odrzavanje. Ali kad dodje do pregrevanja sipa se i kiselina po sledecem postupku (dakle u akumulatoru nema nista tecnosti): Prvo se dospe voda, ne do kraja. Onda se izmeri kiselost rastvora odnosno koncentracija kiseline sa uredjajem koji za to sluzi (ima da se kupe i jeftini su, kao oni sto mere temp smrzavanja kod antifriza) i onda se doda rastvor kiseline i vode takav da konc bude optimalna, dakle sipas malo rastvora pa opet izmeris, i kad dobijes optimum dospes jos vode kolko treba do vrha.

 

Ovako je pisalo na Yuasa-inom sajtu, ja citao pre par godina, al ko misli da treba drugacije neka radi kako misli. Dakle pri redovnom dolivanj ide samo voda, al kad se aku skroz isusi tada isparava i kiselina, tako da treba korigovati i dolivanjem kiseline.

 

A svakako bi trebalo da proveri punjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne bih da mnogo "filozofiram" i iznosim tehničke detalje o akumulatorima, ali ipak nešto ukratko:

1. Osnovni gubitak tečnosti u ćelijama ne nastaje zbog isparavanja, već zbog "elektrolize" vode, odnosno razlaganje iste na vodonik i na kiseonik. Elektroliza vode nastaje kada se dostigne napon u pojedinoj ćeliji veći od 2,4 volti, (što je 14,4 volti za šest ćelija). Nakon dostizanja ovog napona većina energije iz izvora (alternatora) troši se na elektrolizu i grejanje elektrolita.

2. Akumulator kod koga je temperatura elektrolita dostigla više od 45oC sigurno "stiče" trajno oštećenje, a ukoliko je grejanje takvo da rastvor zaista "provri", takvom akumulatoru ne treba dolivati ništa, već ga treba odneti na otpad.

Da ne ispadne da pričam napamet samo da napomenem sledeće: Petnaest godina sam radio u firmi koja se bavila razvojem, proizvodnjom, održavanjem i servisiranjem akumulatorskih baterija, uređaja za punjenje i sistema za neprekidna napajanja. Radio sam na poslovima rukovodioca razvoja, proizvodnje i servisa. Takoše sam kasnije više godina držao i privatni servis za održavanje i popravku akumulatora.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Mnogo vi filozofirate :lol:

 

Nego recite mi koje, gde i za kolko para da kupim paknove, po mogućnosti da mi ne škripe kao djavo! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Mnogo vi filozofirate :lol:

 

Nego recite mi koje, gde i za kolko para da kupim paknove, po mogućnosti da mi ne škripe kao djavo! :D

nije bas odgovor koji si trazila al u guevari sam ja uzeo i bas skripe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja