Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Ne grešiš sto si ga izabrao za prvi motor. Postoji samo jedna velika mana sto se njega tiče, vrlo teško ćeš da se odlucis za prelazak na "drugi" motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Mozda je samo pao na tu stranu i lose ofarban. Previse gita koji je sad popucao i ruzno izgleda. Mozda je i opaljen muski, ne mozes znati dok ne pogledas. Dobro je sto misljenje trazis ovde jer se ljudi poznaju i neces dobiti informaciju da je motor dobar ako to nije. Zimus sam i ja trazio TA kao i ti, pogledao bar 5-6 komada presao gomilu kilometara u potrazi i taman kad sam mislio da odustanem, dobio sam preporuku sa foruma i taj motor sam kupio. Evo vozim se vec neko vreme bez greske i veoma sam zadovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Neophodan savet kolega po pitanju slavine goriva : po manualu na slavini pozadi na "air vent-u" kaplje benzin dok motor radi i na open i na rezervi, u  čemu je prblm, da li je ovo iLi šta već tenkju..

 

 1fef5w.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
pre 21 minuta, dangubas je napisao:

Neophodan savet kolega po pitanju slavine goriva : po manualu na slavini pozadi na "air vent-u" kaplje benzin dok motor radi i na open i na rezervi, u  čemu je prblm, da li je ovo iLi šta već tenkju..

 

 1fef5w.jpg

 

Ja sam popravljao, tacnije menjao celu vakuum slavinu na 650ici, razlika je sto kod mene nema Rezerve i Off, nego ili pusta gorivo kad ima vakuum ili ne pusta, ali unutrasnji setup sa membranom i oprugom je isti kod 600 i 650...

 

E sad, ja te nisam uopste razumeo koji problem imas, mozes li preciznije opisat pa da pomognemo?

 

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Naravno ;),

problem je sledeći :

 

- startuje normalno, krenem, pređem par stotina metara do 1 km, stanem kod trafike i osetim taj opojni miris benzina, pogledam i stavim šaku kroz levi otvor oplate na sklop slavine, spustim ćopavu, siđem sa motora i vidim kap po kap sa unutrašnje strane slavine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Probaj prvo da provalis gde tacno curi, pogledaj ovaj diagram sa linka pa ces mozda moci da odredis. Takodje probaj da brovsujes sa "fuel cock transalp honda" ili slicno, pa da vidis slike polovnih i mozda rastavljenih.

 

Kod 600tke ima taj dodatni sklop za prekidac za Off i rezervu, koji ja mislim u sebi ima gumice i mehanizam koji ako propadne moze da pusta gorivo, a na linku ispod ces videti da se odozdole otvara i da ima neki filter i ko zna sta. Ono bocno siroko okruglo su membrane za vakuum i one ako unutra crknu ili ne pustaju gorivo u crevo ili stalno ide gorivo, a curkanje spolja na tom delu je opet samo ako nedihtuje sklop zbog dotrajalosti...

 

https://www.bike-parts-honda.com/pieces-honda-detail-5881-13MAWWEA-XL600VW-1998-F__1400-TRANSALP+600.html

 

https://www.motorparts-online.com/en/honda/transalp/all/fuel-cock

 

Aj javi sta si otkrio, pa se u medjuvremenu mozda javi kolega koji je servisirao ovo na 600tki.

 

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Koliko vidim, taj nema creva prikljuceno, kao neki odusak izgleda, iznad njega na centru tanjira je onaj za vakuum crevo?

 

E sad, moguce da su otisle gumice i membrane od vakuum dela pa, sad vec nagadjam, preliva ili slicno i onda izbacuje ovde?

 

Predpostavljam da ti ne gine skidanje cele slavine i otvaranje, a da li ces prvo delove da juris pa rastavljas ili obratno zavisi od tebe...

 

Ja sam moju celu slavinu novu preko e-bay kupio negde sa istoka stiglo, za 16e, ali tvoja je komplikovanija, pa kapiram da samo uzmes set za vakuum reparaciju, membrane i gumice sa federom, proguglaj malo... ;)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
Pre 2 sati, dangubas je napisao:

Verovatno da je to, hvala @Dzejzel, skidam slavinu danas da vidim.. 

Nista nista, nisam previse pomogao, samo te malo usmerio... ;)

 

Evo proguglao sam i vidim na primeru ove slavine za nc30, koja je slicnog dizajna, da je ova rupica na strani gde se vakuum desava, mozda da stabilizuje jacinu vakuuma da ne bi bilo prevelikog prelaza, ili je mozda samo da iscuri gorivo ako ode membrana i prodje na tu stranu...

 

https://www.google.com.br/search?q=transalp+fuel+cock&client=ms-android-huawei&tbm=isch&tbs=rimg:CbFcBbQ-dmhMIkAHXlI36q3_1GivzlktsYEmzVTAsqsm6rqooW3h69HCrMhJ9DFymzrAmGPi-y_1NfuxcfbZ_1GiU7P1CETJFqWoZilKhIJB15SN-qt_1xoRyxY3Zmp1woQqEgkr85ZLbGBJsxGnnqXqiuQctioSCVUwLKrJuq6qEcsWN2ZqdcKEKhIJKFt4evRwqzIR-stnp_17fcecqEgkSfQxcps6wJhHpdO3XM-5U5ioSCRj4vsvzX7sXEVseCfJUQQkZKhIJH22fxolOz9QRJUquEOecAxgqEgkhEyRalqGYpRE2SEqqHkz9cw%3D%3D&tbo=u&ved=2ahUKEwj4neSnv6_aAhUMu1MKHcQ3DbUQrnZ6BAgAEBw

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Evo skinuo i rasklopio slavinu, e sad :

 

- na membranama se ne vide rupe ili popucanost, ali iz iskustva sa benziskom pumpom gofa dvojke koji je isto `98 i debljom membranom koja je postala porozna, ima rupu kroz koju benzin iscuri da ne ode u bregastu..

 

-da li je neko menjao te dve membrane, izmedju njih ima metalni prsten i nekako su povezane kroz isti (ne usudjujem se da ih odvajam da nesto ne ukakim) a gledajući da kupim set idu odvojeno..

 

-šta sad  :stabre:

 

2ih6zat.jpg

 

33x7y85.jpg

 

35j9jxf.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Set za reparaciju kosta izmedju 15 - 20 eur, samo da vidis gde naruciti da stigne u normalno vreme i ne naplate mnogo postarinu, mada mislim da ima u louis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Sve sam ja to pregledao i lako je kupiti, ali me buni veza membrana kroz metalni prsten, ima li neko praktično iskustvo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

:care: @Djejzel, 

samo da prostudiram hondu~sana :

 

Quote

Uklonite sklop gumenog dijafragme sa srednje ploče pritiskom manjih dijafragama kroz sredinu ploče. Pazite da ne oštetite dijafragme.
Mala membrana uklonjena iz dijafragme Montaža manja gumena dijafragma iz ostatka sklopa. Ima gumenu stopalu umetnuta u aluminijumski metalni komad. Pažljivo ga izvucite iz metalnog dela.
Odredite delove koji su vam potrebniIzmetati plastični deo koji je pričvršćen za veliku gumenu dijafragmu. Postavite oprugu i veliku dijafragmu (uključujući i aluminijumski deo spojen na veliku dijafragmu) u stranu. Oni više nisu potrebni.
Priključite malu membranu na plastičnu stranu. Otvorite nogu male gumene dijafragme kroz otvor plastičnog komada tako da se ravna strana plastičnog dela okreće od membrane. Pogledajte HRC dijagram gore i slike za pojašnjenje. Imajte na umu da se plastični komad sada suočava sa suprotnim pravcem u poređenju sa ranije sa vakuumskim radom
Potisnite malu membranu kroz otvor na srednjoj ploči, kao što je bilo u prvom redu (dijafragma na strani ventila, plastični delovi na usisnoj strani). Sada, plastični del drži malu membranu na mestu umjesto aluminijskog komada i velike dijafragme od ranije.
Pogledajte slike ispod i duplirajte ono što je prikazano.

Moguće je postaviti stopalo dijafragme u plastični komad kroz metalnu ploču u jednom koraku. Slike su prikazane u dva koraka radi jasnoće.

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Dada, profi prvod! :) ali pazi ovo je uputstvo za uklanjanje vakuum funkcije, no kada savladas rastavljanje, znaces valjda i da sastavis... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam morao na kraju iz Louisa da narucim. Mada Sekula doneo za nekoliko dana. Sklopi to i teraj tako dok ne stignu, malo ce da kaplje ali nista strasno.

 

Sto se tiče demontaze dve membrane su ugurane u taj prsten. Prilikom demontaze samo povuces i razdvojis.

 

Prilikom montaze mora pazljivo jer ako se ne sklopi idelano ne sljaka. Ja sam skidao jedno 2-3 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja