Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Proveri punjenje,jer ako prepunjava onda hoce i da izbaci tecnost,malo po malo i eto ga skoro prazan.

Ja danas promenih regler,pre neki dan akumulator i plocice,napravio 100nak km isve funkcionise.Jos ulje i filtere pa sezona moze da pocne :jee1:  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kupljena nova Varta i stigla nova guma

Nasao na popustu u Nemackoj novu Anakee3 130/80-17 za 51e DOT 3415 :)

 

Ostavljen kod majstora - pregled i stelovanje ventila i karburatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Pozz drustvo 

Ako nekom trebaju tockovi za Transalpa 600 imam prednji i  zadnji potpuno kompletan

Pokusavam da stavim slike ali ne ide mi nesto

Koga zanima nek pise :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Za drugara koji nije na forumu potreban far za Transalpa 1998god,ako neko ima na prodaju ili zna nekog da ima da proda bio bih zahvalan da mi pusti poruku. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Lepo, svaka cast, prepoznatljiv Bobanov rad :)

Hehe, na neki nacin si pohvalio Ivicu (StivDesign), znamo da Boban pravi vrhunska sedista, ali doci do njega i zaista dobiti termin je tesko, uz to je cena duplo skuplja (samo delimicno opravdano nekim skupljim materijalima), ali ovo kako je ivica odradio je ekstra, za svaku pohvalu! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Pozdrav posle nekoliko godina pauzice vlasnicima TA :P , jos vozam tog isto TA sto sam i imo kad sam ovde profil otvarao :na_glavi: . Razmisljam o central stenderu , jer gi nemam. Nisam za OFF :takoje:  tako da mi nece smetati nizi klirens niti obaram u krivinama da mi kaci beton :) tako da je to sledece sto bi voleo imati na ovoj staroj izdrzljivoj mazgici od dvotockasa . Uzet je 2010 , jos nije menjana tecnost u hladnjaku :( , majstor Paja u NS kad cuo pao sa stolice :) U kocionom sistemu sam menjo pre 4 ili ko zna kad godina al je menjano barem jedan red. Trebam menjati zastitnik amortizera prednjega. Mr P.. u NS  ima za 25 Evrica onaj najnoviji krik textilni ( ako neko zna za manje para ono sto peri deri ne cepa se ne lomi se nek baci odgovorcic ako mu nije tesko). Ova harmonika sto mi je sada na prednjim amortizerima su obavijene ' professionalno ' sa izolir trakom ko mali retard da ne ude prasina . Ulje ne curi nidde , jer to bi primetio odavno. Jedno pitanje za strucnjake: Zadnja opruga mi sive il crne boje standardna ( e sad cuo sam da ima 3 boje zuta crvena i ne znam jos jedna boja sve razlicite po snazi tvrdoci) , posto sam malo siri , jaci po tezini 165 kila da da predem na stvar, zadnji amortizer mi je do jaja max pritegnut maltene nema vise mesta da radi , pa me interesuje opruga koja je jaca od ove standardne , koje je boje , ima l to nedde, koja cena i tako dalje i sire? Nedavno mi ispustila guma unutrasnja na jezercetu MAJDAN na Kelebiji , 10 km od kuce , vozio sam ga 5 km po pesku , skroz se ispraznila , usput proveravao vanjsku , nisam gu zeznio. Kad doso do sfalta preso s sedista na PORED motorni pogon i 5 km sam ga guro do kuce , i tako DOKAZAO da SE MOZE !!!!! :) Ko ne veruje nek me nazove :) Tako da ako ima nekog da je guro motor duze od mene 210 kila i vise od 5 km u ISTOM danu nek se javi pa da uradimo neki maraton ili triatlon ili STRONG MAN takmicenje jer PRAVI BAJKER JE TAJ sto ume da zivi ZAJEDNO s svojom malom u svakoj prilici! Vec sam narucio rezervnu unutrasnju tako da barem to da imam sa sobom, naravno trebam jos central stender i kljuceve i mehanicara ako dode ponovo do flat out a .Inace sretan sam da vozam trandzu , Japanci ga izvrsno napraveli , Sfaka im chast!!!! Ruka im se pozlatila :sampion:  . I dalje mecem sav video materijal na youtube pod nadimkom DIVEDEEPINSIDE :lol3:  , kao neke male How to -video sadrzaje sitnice koje i ja znam , ciscenje lanca :):tras2:  skidanje menjanje unutrasnje gume itd. To bi bilo ukratko o najnovijim desavanjima oko masine Honde Transalp xl600V 1995 godine proizvodnje . Sad cu pokusati metnuti par fotki da predocim situaciju . Pozdrav svima ! iz Subotice    link sa fotkama. https://goo.gl/photos/XAC36MsXzrFCLpLW6

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pozdrav veliki, stvarno te davno nije bilo na našem Forumu :)

 

A što se tiče tvojih pitanja oko održavanja, sve tečnosti se menjaju na max 3 godine (antifriz, kočione tečnosti), ulje u motoru na 5000 km i obavezno na početku sezone.

 

Amortizer se ne može podesiti za tvoju masu :), možda da probaš da nađeš od Africe sa podešavanjem samo ne znam da li fizički može da se ubudži?

 

Ja sam juče kod našeg IgoraXT zamenio pogonski lanac i lačanike posle nekih 65000 km, stavio RK komplet pa ćemo sad videti koliko će izdržati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nego, da nema neko puž km sata viška na prodaju? izgleda da je od vožnje zimi po hladnoći malo "obrijan" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Nego, da nema neko puž km sata viška na prodaju? izgleda da je od vožnje zimi po hladnoći malo "obrijan" ;)

mislis na pinjon u prednjem tocku sto pokrece sajlu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Ako je to sto mislim , ja sam imao frke s pokretacem sajle , pa ocistio sajlu dobro i namazo s uljem od tada mi ne glode puz u tocku , iako je malo krenuo da glode al mi cale napravio da umesto zuba ( ima dva kom ) napravio u zubu rupice i stavio male sitne metalne kocice , zabetoniro s kineskim dvokomponetnim lepkom i sad ko novo dva zuba citava i mota sajlu OK! Ako se nema novo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Jel moze slicka tog improvizovanog dugotrajnog pinjona? :) ja sam zimus kupio transalpa koji ima GPS brzinomer-prethodnog vlasnika mrzelo da se maltretira s zamenama pinjona... :)

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

moze samo da mi neko ukratko pomogne kako da metnem tu sliku :) pokuso s linkom s google plusa i sajt ne prima kaze format nije dobra :) ???

sacu metnuti link s google foto albuma gde se nalazi jedna verzija resenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

https://goo.gl/photos/WLeFVRvyjko8ME3H6    resenje broj dva s kocicima , klinovima ubacenim u zub bas kao sto to rade pravi zubari i zubarke kada ti urade nadgradnju na desnu prije nego sto metnu krunicu od metala i keramike, moraju ubacici dva klina na koji se mece nadgradnja kruna :) Toliko od mene , naravno najbolje kupiti novo , od plastike i OBAVEZNO oprati sajlu i cev u kome sajla se vrti jer to je GL razlog zasto se sajla koci i glode zube u pinjonu. Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja