Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Honda Transalp 1997 crna

Hvala.  :) od juče sam na godišnjem odmoru. Posle lepe vožnje u nedelju sa pređenih 250km (to je mnogo s obzirom da nikad nisam vozio duže od 10km, ni veći motor od 250kubika), juče nisam silazio sa motora. Svi su počeli da me zezaju da li uopšte izlazim iz te jakne i kacige. Danas ću verovatno da idem malo u Zrenjanin. Možda produžim i do NS. Stvarno neznam a i ne zanima me kde ću stići samo da ne silazim sa Transalpa.  I što je najvažnije ne mogu da skinem osmeh s lica baš isti kao što je ovaj  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

pozdrav društvo. Ja sam novi transalpista pa će mi vaši saveti i iskustva biti od velike pomoći ubuduće. :)

 

Dobro dosao medju transalpiniste  ;) Pravi izbor si napravio!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp 600V 92.

Pozdrav ekipo,

 

uhvatio sam malko slobodnog vremena ( citaj : udarila klima na poslu mada ce pre biti od voznje motora :P pa bolestan cukam iz kreveta ). Upravo zavrsih sa citanjem ovih 108 stranica. Puno korisnih informacija vecinu sam zaboravio :P ali vazno je da ima gde da se pogleda

kad zatreba. Mozda ne bi bilo lose da izvucemo bitne linkove na prvi post ili nesto slicno cisto zbog brze pretrage posto ce ova tema samo rasti.

 

Motor sam kupio pre cirka 17 dana, a nasao sam ga u oglasu

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=56002.0

imam samo reci hvale za prodavce.

 

Sluzbeno otisao do trstenika sa  mnogo iskusnijim od sebe, dao kaparu, sutradan mi poslali motor AKS ekspresom, ja zavrsio papire, izvadio "L"udaka. Iz AKSa mi javili da je motor stigao ali da ge ne mogu isporuciti na kucnu adresu.Uzeo sam kacigu ( fulface za bicikl - koja je verovatno razlog moje prehlade ) vizir,retrovizore, ostatak para i uputio se ka AKSovom magacinu.

 

Tamo sam pregledao motor konstatovao par sitnih ostecenja nastalih u prevozu dao ostatak para namontirao sve, selotejpom zalepio tablice i prvi put u zivotu seo na motor. Tokom dana sam napravio bar 10 zastoja na uzvbrdicama ali je sve proslo bez posledica    8)

 

i tako.. pozdrav jos jednom pa se vidjamo na putu 

 

offtopic :  otvorio bih temu gde bih pisao i svom motoru, nesto kao dnevnik problema/radova/padova i sl :), pa me interesuje gde je najadekvatnije da je postavim. Najbolje odgovor na PP da ne punimo temu

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nek je sa srecom kupovina i puuuuuno puno sigurnih kilometara. Cim bude organizovan kurs bezbedne voznje savetujem da ga poslusas, mnogo ce ti znaciti... A za "dnevnik" otvori temu u Opstim temama  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Cestitam!

 

Samo da znas, Transalp je i u Evropi najcesci prvi motor. Njega kupuju manje iskusni i manje zahtevni motoristi.

Bez obzira, to je veoma ozbiljna masina, a pri tome i izuzetno zahvalna. Jedan je od vrlo malog broja motora, kome nisu potrebni "redovni servisi", vec je dovoljno samo tekuce odrzavanje i zamena potrosnih materijala.

 

Menjaj ulje redovno, jer to je najmanje sto mozes da uradis za njega, a on ce ti pruziti za to mnogo zadovoljstva.

 

Pozdrav i srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

I bitno je da lancu das malo vise mesta, po uputstvu je 3,5-4,5cm, mada je u praksi bolje da je 5-6cm, to ti je preporuka iz licnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

JA SAM SE ZALJUBIO ;D ;D ;D.Po ko zna koji put u moju Hondicu.Juce sam je terao u off road po Gocu samo tako.Blato do kolena,a ona samo ide,a makadam ne oseca.U jednom trenutku sam i leteo kroz vazduh 8),a posle toga afaltom kao ladja.Danas isto off road,na pojedinim mestima i do 80km/h.Na asfaltu od Mitrovog polja ka Josanickoj banji obaranje kao da vozim R(pu pu pu).A niy ibarsku do Kraljeva i do 140km/h.vise nisam hteo da je mucim. I sta covek vise hoce od motora?!I sta posle ovoga.Pa opet transalp.

Ne znam sto sam ovo napisao,al imao sam potrebu da podelim sa vama.

Emocije valjda :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Pozdrav svima,danas sam uzeo transalpa,88god,i moram priznati da mi je osecaj u voznji bio malo cudan,to jest nije mi odgovarao,da li zbog polozaja na DR-u 650 koji sam do sada vozio ili je u pitanju navika,a verujem da ce vremenom mi odgovarati. E sad,kad sam ga vozio,primetio sam da je prenos kratak,a to mi se ne svidja,dakle na 3000obrtaja 60,na 4000 80 i na 5000 100km/h???

Da li mi neko moze reci koji je njen pravi prenos,i koji je broj zuba na prednjem i na zadnjem lancaniku,kod mene je 44 zuba nazad,i 13 napred,a to mi se ne svidja?

Evo i slika mog novog ljubimca,novine ispod su od drugog motoraje iscureo antifriz,ne krvari nigde transalapaca  ;D ;D ;D

XaKuC_11072010186.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Pozdrav svima,danas sam uzeo transalpa,88god,i moram priznati da mi je osecaj u voznji bio malo cudan,to jest nije mi odgovarao,da li zbog polozaja na DR-u 650 koji sam do sada vozio ili je u pitanju navika,a verujem da ce vremenom mi odgovarati. E sad,kad sam ga vozio,primetio sam da je prenos kratak,a to mi se ne svidja,dakle na 3000obrtaja 60,na 4000 80 i na 5000 100km/h???

Da li mi neko moze reci koji je njen pravi prenos,i koji je broj zuba na prednjem i na zadnjem lancaniku,kod mene je 44 zuba nazad,i 13 napred,a to mi se ne svidja?

Evo i slika mog novog ljubimca,novine ispod su od drugog motoraje iscureo antifriz,ne krvari nigde transalapaca  ;D ;D ;D

9NJAJ_11072010186.jpg

 

 

 

Tu mora da je nesto bitno drugacije kod tebe  :-\ 3000 obrtaja kod mene je 90, 4000 100km/h a na 5000 je vec ohohoo. Uostalom neko ko je vec strucniji sto se tice ovog pitanja ce se sigurno vec javiti i pomoci.

 

edit:

 

a jel to u trecoj...probaj da saltas do pete?

 

izvini ali nisam mogao da odolim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Fabricki je 14 napred (100% sam siguran) za nazad nisam siguran misllim da je 44.

 

 

Lepo je sto si ti siguran al na osnovu cega?

 

Evo iz Haynesovog manuala

 

zubi.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Ruma-Graz

Kad sam ja kupio TA dobio sam taj sa 13 napred, bivsi vlasnik i njegova zena su bili malo jaci pa je on rekao da sa originalnim nece da vuce bas najbolje, tako da sam ja otisao u radnju i trazio original, nisam ni znao koliko ima zuba , i on mi je dao taj sa 14, tako sam kontao. Meni je npr 100 km/h u petoj na 4800 o/min

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kad sam ja kupio TA dobio sam taj sa 13 napred, bivsi vlasnik i njegova zena su bili malo jaci pa je on rekao da sa originalnim nece da vuce bas najbolje, tako da sam ja otisao u radnju i trazio original, nisam ni znao koliko ima zuba , i on mi je dao taj sa 14, tako sam kontao. Meni je npr 100 km/h u petoj na 4800 o/min

 

 

nije problem da neko pogresi, ali nemoj onda pisati da si 100% siguran. Jesi u Hondi trazio original ili ovako nekoj radji jer me cudi da naprave gresku?

 

Evo i iz kataloga  JT Sprocketsa

LMgJL_ta8890.jpg

 

guM0K_ta9000.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja