Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Kada se montira nizi korman stavlaju se tzv raiseri kojima mozes da podesavas visinu kormana ali im je cena oko 50€ tako da mozes da vidis sa nekim strugarom da ti napravi tu polutku koju bio stavio ispod kormana da dobijes zeljenu visinu, stavis malo duze srafove i to je to. Nemoj da preterujes sa visinom jer ce ti posle biti kratke sajle!

post-4412-12879036949234_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Mislim da se nikakva budzevina tu ne isplati kad je vec nov 6800. Eventualno da vidis jos dal je jeftiniji spolja to jes da ti ga kupe po broju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

cena novog u centru S je najmanji problem ali rok isporuke od 4 nedelje je bolestan, tako da cu pojuriti neki polovan ako nadjem

kako bese telefon od onog lika sto donosi iz madjarske?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

cena novog u centru S je najmanji problem ali rok isporuke od 4 nedelje je bolestan, tako da cu pojuriti neki polovan ako nadjem

kako bese telefon od onog lika sto donosi iz madjarske?

063/636-156

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Ja sam zelio visi volan, pa sam dao napraviti podizace od 40mm. Super su i ne smetaju crijevu i sajlama sve dok je volan vise napred sto meni i odgovara, ALI sad volan udara u vizir u krajnjem polozaju lijevo i desno. Kako bi volio i da je volan ravniji narucio sam drugi enduro ravniji. Naravno taj je i nizi 20mm. U mom kraju se kaze: Vodu vari - vodu vari!

...inace podigao sam volan tako da sam "produzio" vijak koji drzi donji U i napravio aluminijski cilindar koji daje visinu. Nisam nesto objasnio zar ne?  :D

Imam negdje slike moram potraziti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ja sam zelio visi volan, pa sam dao napraviti podizace od 40mm. Super su i ne smetaju crijevu i sajlama sve dok je volan vise napred sto meni i odgovara, ALI sad volan udara u vizir u krajnjem polozaju lijevo i desno. Kako bi volio i da je volan ravniji narucio sam drugi enduro ravniji. Naravno taj je i nizi 20mm. U mom kraju se kaze: Vodu vari - vodu vari!

...inace podigao sam volan tako da sam "produzio" vijak koji drzi donji U i napravio aluminijski cilindar koji daje visinu. Nisam nesto objasnio zar ne?  :D

Imam negdje slike moram potraziti...

 

Mozda jedna slika moze da kaze vise od 100 reci  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

cena novog u centru S je najmanji problem ali rok isporuke od 4 nedelje je bolestan, tako da cu pojuriti neki polovan ako nadjem

kako bese telefon od onog lika sto donosi iz madjarske?

063/636-156

zvao sam coveka i na zalost nema nista od delova za novije TA vec samo za ove ispod 93 godista

gledao sam volan u motobox-u u NS i volan odlicno izgleda ali je nizi od originalnog za nekih 3-4cm sto je velika razlika

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo da obavestim da je moj plavi TA prošao svih 1000+ kilometara na Reliju bez ikakvih problema sa sve koferom, bočnim torbama i saputnicom.

 

Trošio je prosečno ISPOD 5 litara na 100 km, natovaren kao mazga :D a često sam morao da vozim i preko 150 km/h da bih stigao kolonu koja se razvukla...ide kao mećava ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Samo da obavestim da je moj plavi TA prošao svih 1000+ kilometara na Reliju bez ikakvih problema sa sve koferom, bočnim torbama i saputnicom.

 

Trošio je prosečno ISPOD 5 litara na 100 km, natovaren kao mazga :D a često sam morao da vozim i preko 150 km/h da bih stigao kolonu koja se razvukla...ide kao mećava ;D

pa naravno kad ga je majstor ustelovao  :P :P :P :P pa prodo odma,,,,,,, ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

cena novog u centru S je najmanji problem ali rok isporuke od 4 nedelje je bolestan, tako da cu pojuriti neki polovan ako nadjem

kako bese telefon od onog lika sto donosi iz madjarske?

063/636-156

zvao sam coveka i na zalost nema nista od delova za novije TA vec samo za ove ispod 93 godista

gledao sam volan u motobox-u u NS i volan odlicno izgleda ali je nizi od originalnog za nekih 3-4cm sto je velika razlika

 

 

Kormani su isti sta te briga za godiste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

cena novog u centru S je najmanji problem ali rok isporuke od 4 nedelje je bolestan, tako da cu pojuriti neki polovan ako nadjem

kako bese telefon od onog lika sto donosi iz madjarske?

063/636-156

zvao sam coveka i na zalost nema nista od delova za novije TA vec samo za ove ispod 93 godista

gledao sam volan u motobox-u u NS i volan odlicno izgleda ali je nizi od originalnog za nekih 3-4cm sto je velika razlika

Kormani su isti sta te briga za godiste?

 

vidis taj detalj sam skroz prevideo, zvacu sutra da pitam opet bar volan da li ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Pozdrav ljudi !!!

Mozda je vec negde u temi vec bilo govora o velicini zadnjeg lancanika ali s obzirom na broj strana nisam mogao da prelistavam sve ! Radi se o tome da je na mom TA 94 god. prethodni vlasnik stavio manji lancanik zadnjeg tocka (nisam prebrojao zube , u precniku je negde oko 22cm) verovatno radi povecanja krajnje , odnosno putne brzine.Cini mi se ili (mozda tripujem) da je povecano opterecenje na lanac a mozda i na menjac .Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo da li postoji mogucnost da u nekoj fazi dodje do pucanja lanca ili slicnih problema? Inace motor radi fino lepo ubrzava i osim malog " podrhtavanja" prilikom kretanja nema nikakvih problema . Neko na ovo mozda ne bi ni obracao paznju ali ja volim da sve radi savrseno  :(  Sta cu kad sam perfekcionista  :) :) :) Ako je neko voljan mozemo da se negde nadjemo(Usce ili sl.) pa da proba motor !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Pozdrav ljudi !!!

Mozda je vec negde u temi vec bilo govora o velicini zadnjeg lancanika ali s obzirom na broj strana nisam mogao da prelistavam sve ! Radi se o tome da je na mom TA 94 god. prethodni vlasnik stavio manji lancanik zadnjeg tocka (nisam prebrojao zube , u precniku je negde oko 22cm) verovatno radi povecanja krajnje , odnosno putne brzine.Cini mi se ili (mozda tripujem) da je povecano opterecenje na lanac a mozda i na menjac .Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo da li postoji mogucnost da u nekoj fazi dodje do pucanja lanca ili slicnih problema? Inace motor radi fino lepo ubrzava i osim malog " podrhtavanja" prilikom kretanja nema nikakvih problema . Neko na ovo mozda ne bi ni obracao paznju ali ja volim da sve radi savrseno  :(  Sta cu kad sam perfekcionista  :) :) :) Ako je neko voljan mozemo da se negde nadjemo(Usce ili sl.) pa da proba motor !!!

ž

 

Da bi imao predstavu kakav je prenos na tvom motocilku moras da ustanovis tacan broj zuba na zadnjem i prednjem lancaniku (na zadnjem obicno pise broj zuba) jer postoje razne kombinacije, pogledaj tabelu u prilogu (zuto je serijski prenos). Licno sumanjam  da bi motor podrhtavao ako im malo duzi prenos.

post-4412-12879037905028_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi sad

Drustvo da li primate novog clana u Transalp sektu?

Jeste da nije 600-tka nego 650-ka, al sta je tu je nije moglo da se bira  ::) bitno je da je Transalp  ;)

 

my20b_dsc3692.jpg

 

Posto na motoru ima da se radi, imam da postavim brdo pitanja, ali to u nekom drugom postu.

 

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Prelep je motor! Vidjao sam ga cini mi se na moto berzi da se prodavao vec neko duze vreme. Sta to ima da se radi?

 

Srecno da se navozas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Page vidim da si mi komsija, samo nemoj da te sretnem u gradu, bojim se da bih dosao u iskusenje

da ti ga otmem....onako, bez razmisljanja...

preteran motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Jedno pitanje i od mene, jel se prednji zupcanik kupuje, specijalno za TA , odnosno jel kod nas postoji ovakav izbor sa razlicitim brojem zubaca ili moze i od nekog drugog motora? Predpostavljam da zadnji mora biti bas za TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Triput ura za novog "TA sektaša" :D

 

za boki.64: Skoro sam promenio i lanac i oba lančanika, ali ne znam baš da li možeš da "nabudžiš" prednji od nekog drugog motora, ima malo specifičan oblik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Jedno pitanje i od mene, jel se prednji zupcanik kupuje, specijalno za TA , odnosno jel kod nas postoji ovakav izbor sa razlicitim brojem zubaca ili moze i od nekog drugog motora? Predpostavljam da zadnji mora biti bas za TA.

Serijski za Transalpa je 15 zuba ali u Gevari mislim da ima trenutno ima na stanju i sa 16 zuba jer sam im ja porucio ali kako im je trebalo 5 meseci da ga nabave (a bilo je za mesec/dva ) nisam ga ni kupio, inace moze da se nadje i 14 zuba za Transalpa ne znam da li ga ima Guevara ili mozda KDM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Page, TA ti je fenomenalan!

Na njemu su,cini mi se, original Hondini koferi, bas za TA...

Cestitam, i da se sit navozas! :-)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

za boki.64: Skoro sam promenio i lanac i oba lančanika, ali ne znam baš da li možeš da "nabudžiš" prednji od nekog drugog motora, ima malo specifičan oblik?

 

Serijski za Transalpa je 15 zuba ali u Gevari mislim da ima trenutno ima na stanju i sa 16 zuba jer sam im ja porucio ali kako im je trebalo 5 meseci da ga nabave (a bilo je za mesec/dva ) nisam ga ni kupio, inace moze da se nadje i 14 zuba za Transalpa ne znam da li ga ima Guevara ili mozda KDM.

 

Drugari, hvala za informacije, a jeste li menjali zupčanike "onako" po osećaju ili posle neke određene kilometraže. Pitam to, jer sam proletos uvezao TA '98. god sa pređenih 27.500 km u veoma solidnom stanju, ali predpostavljam da lanac nije menjan, a i informacija o ceni kompleta nije na odmet. Hvala, opet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Nema tu osecaja ili striktne kilometraze (tu mnogo zavisi dotegnutost lanca,intenzitet podmazivanja a i nacin...),nego gledas zupcanike,ako su tupi odlicno,ako su onako siljkasti dobro je,ako su skoro kao vrh noza to je lose i za bacanje,najprostije i najlakse!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Nesto mi upada konstantno u oci,na svim slikama Transalpova 600 vidjam uniformnu nalepnicu na rezervoaru,to kod mene nije slucaj pa me zanima zasto kod mene nalepnica na plavom delu ima useceno sa obe strane rezervoara slova PLANZER,jel to oznaka za odredjeno trziste (uvezao sam ga proslo leto iz Svice mada nisam siguran da je tamo prodat prvi put jer nije imao blokadu,bar saobracajna kaze da ima dovoljno KW) posto ja nisam naisao na objasnjenje mozda neko od vas zna,cisto me zanima? :)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ne bih rekao da bi onda usekli nalepnice na njemu da se reklamiraju, i izgleda odlicno uradjeno i identicno sa obe strane (na istom mestu, kao laserom seceno bez ostecenja farbe ispod...), mnooogo lakse bi im bilo zalepiti reklamu firme ako im je bilo potrebno, ima li jos neko neku ideju!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja