Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 19.2.2021. at 13:22, drmilan_ je napisao:

036-DCB89-7-AA5-4875-8-BBF-7-AB1-A735-D9
 

upalio iz drugog verglanja posle 4 meseca, al na kablove, riknuo aku. Mada i vreme mu je, kod mene je dve god, ko zna koliko je jos pre

Ovo je odličan recept za spaljivanje Reglera?!. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, drmilan_ je napisao:

To me cika Rajko savetovao :D 

Ima da ga čstim pivo kad ga sretnem (zato što mi pravi mušterije za regleri). :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, Arakis je napisao:

Hmmm.... Nije bas tako bilo ;)

'jde, 'ajde lepo priznaj, (pa će @drmilan_ da ti oprosti što te ofirao). 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Eto da javim kad sam vec poceo sa ovom KOCNICA temom, pozovem drugog majstora u Subotici , objasnjavam sta je u pitanju , jooj nemoze on garantirat za onog prvog ( ja reko sta ti je breee???? Ne trebas garantirat za prvog nego uradi mi ponovo ispusti jebeno ulje i vazduh iz sistema) , sigurno su gumice otisle , J akazem jeli otisle gumice a nisi ni pogledao moju kocnicu!?!?!! ma dobro donesi ....kaz eon ( drugi majstor) , ma tu ima 4 gumica sigurno ih je razgrizla tekucina ( kocioni fluid ) a Arakis sa pito pre sat vremena kaze ma joket kociona tecnost NE nagriza gumice, pa produzava ( drugi majstor tu ima 4 gumica,,,,,,, 4 gumica???? Gde ima 4 gumica ( ja u glavi ???? Kad na slici gore sam video samo 2 na toj osovini sto lemy postavio ) no sve u svemu na KRAJU uzme i gleda NASTRANO ulje koje mi je prvi majstor ubacio u sistem ko da je sirce nalio a ne dot4 novo ulje. I stavlja ponovo novo ulje dot4 i ZAISTA ovo sto mece nije uopste zuto vec kao voda prozirna , pa se poceh i ja razmisljat sta mi je onaj prvi DOBAR DRUG DUGOGODISNJI metnuo!?!?!?! U voalaaaa SISTEM RADI , opet TVRDE KOCNICE , i jebiga obojica vec tvrdili da su gumice otisle a gumice jebiga nisu otisle :) I tako sve ih jedan za drugim mecem na k....c sa profesionalnoscu u Subotici , doslednoscu ( robiku sam odjebo 8 godina unazad kad mi je 2 puta stego glavu na Yamahi TDR i oba puta tekucina iz hladnjaka usla u glavu izmesala se s uljem ( dvotaktas 125cc) . Tako da je na kraju SVE OK kocnica radi kako treba a onog prvog majstora cu ponovo posetiti ako ovaj drugi umre ! E tako sa suboticom i majstorima! Najrade bi uvek nosio kod BUBIJA u Smederevo , kad nekome bude trebalo nek javi pa dam njegov tel . Ja zavrsio temu , da slazem se ako UMES znas i verujes u sebe da mozes NAJBOLJE je sam , ja NISAM strucnjak i NE ZELIM sam da radim oko motora tako da sam PRIMORAN nalaziti majstore ! Puno pozdrava drugari , neki tip naso polovnog znaci prednja kocnica s kutijom gde ide ulje cilindrom BEZ rucki i creva za 40 E izlupano , sva farba oljustenaaaa , zahvalio sam mu se i ne treba mi ni to ni drugo .Tacka zarez , lep dan vam zelim i nadolazece lepo vreme . Kad budem imo 14 hiljada eura kesa odma kupujem novou afriku :) 1000 u .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

Mozda zavariti za nuzdu?

ma otstampacu drugi za test ali bih svakako kupio original

Promenio član Mile123

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Gde mogu da kupim limcice za prednja klesta za transalp 1993 godiste

Imam cela prednja klešta, ali mogu jeftino da ti dam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
15 minutes ago, dusantomic said:


Imam cela prednja klešta, ali mogu jeftino da ti dam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To ja trazio i nisam mogao naci. Nekako sam sklepao ova da mi ne zveckaju, mozda i sad zveckaju al sam oguglao :D 

 

a jel imas mozda posudu za kociono ulje? Tamo na tom mora biti i matica za uvrtanje gasa i sam "gas" jel imas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
To ja trazio i nisam mogao naci. Nekako sam sklepao ova da mi ne zveckaju, mozda i sad zveckaju al sam oguglao  
 
a jel imas mozda posudu za kociono ulje? Tamo na tom mora biti i matica za uvrtanje gasa i sam "gas" jel imas?

To nemam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Opet ja, da li ima negde kod nas da se nadje kit za reparaciju zadnjeg kocionog cilindra ili mi ne gine narucivanje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Malo sam sredjivao kocnice, napred stavio pancirno crevo i stavio set za reparaciju glavnog kocionog prosle godine, sad hocu i pozadi to da uradim, ali kako ne stizem da skinem crevo pa po uzorku napravim pancirno, da li znate gde mogu da nadjem nacrt creva zadnjeg kocionog? 

 

Odnosno treba mi kako treba da su postavljena okca na kocionom crevu PD06 96 god je u pitanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Na kolko su vam odvrnuti srafovi za smesu, kod mene nije hteo da pali hladan u zadnje vreme, nije imao onu ostrinu, bacim pogled levi na 6, desni na 5 kruga. Stavim na 2,5 odmah bolji odziv i nema knedle, sad samo da vidim hladan kako ce da pali, ili da ga teram na pranje karbova.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ima li neko uputstvo za stelovanje nivoa loncica, prelivaju mi karbovi ili je do nivoa ili su lose iglice, nije mi strano da ih skinem o ocistim detaljno.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stavis providno crevce druze na sisicu za dreniranje odozdole i uspravis ga uz karburator (crevce moze od sistema za infuziju, kupis u apoteci, pazis da se ne "prelomi"), odvijes sraf na dnu lonceta (taj za drenazu).

Nivo treba biti na spoju lonceta i tela karburatora.

 

Na "mudascima" u karburatorima postoji limcic koji iglu gura, njime stelujes nivo (pomeras/krivis limcic gore ili dole).

Na igli koja zatvara dovod goriva a u delu gde je plovak gura postoji mini amortizer (oprugica unutar igle), postaraj se da radi (operi sa wd40 npr.)

 

Nisam citao sve "na gore", ti srafovi za smesu na sebi imaju oprugu, metalnu podloskicu i o-ring, tim redosledom.

O-ring zameniti i proveriti uopste ima li ga!

 

Atmosferci se  (takodje) "nalivaju" ako je filter vazduha zapusen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Stavis providno crevce druze na sisicu za dreniranje odozdole i uspravis ga uz karburator (crevce moze od sistema za infuziju, kupis u apoteci, pazis da se ne "prelomi"), odvijes sraf na dnu lonceta (taj za drenazu).
Nivo treba biti na spoju lonceta i tela karburatora.
 
Na "mudascima" u karburatorima postoji limcic koji iglu gura, njime stelujes nivo (pomeras/krivis limcic gore ili dole).
Na igli koja zatvara dovod goriva a u delu gde je plovak gura postoji mini amortizer (oprugica unutar igle), postaraj se da radi (operi sa wd40 npr.)
 
Nisam citao sve "na gore", ti srafovi za smesu na sebi imaju oprugu, metalnu podloskicu i o-ring, tim redosledom.
O-ring zameniti i proveriti uopste ima li ga!
 
Atmosferci se  (takodje) "nalivaju" ako je filter vazduha zapusen.
Jasno mi je, trazio sam nekog majstora ali ovde kod mene nema krstenih, bolje cu sam to da uradim jedino sto nemam vakumetre. Uzmem brake cleaner i operem sve lepo, taman cu da vidim i membrane u kakvom su stanju, i ja mislim da je do onih klipcica malih sto imaju na vrhu gumicu jer kad zavrsim sa voznjom zatvorim gorivo, i ostavim ga jos minut dva, da radi da izvuce gorivo iz loncica, sutra ujutru nije presisao.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre sat vremena, brdy je napisao:

mislim da je do onih klipcica malih sto imaju na vrhu gumicu

"Klipcic" je verovatno igla plovka?

Evo nadjoh neku sliku na internetu, ovaj deo plavom bojom obelezen treba da "radi", probaj vrhom srafcigera, operi, razradi...

Crnim obelezeno je prihvat plovka (izmedju njega i ovog pina sto ti kazem da razradis ide limcic sa plovka, njime stelujes nivo goriva)

 

I da!

Brake/carb cleaner ne sme nikako da dodje u kontakt sa gumom!!! 

Znaci membrane izvadjene, pilot dizna i njen o-ring...

igla-plovka-set-sa-sjedalom-naraku-za-2t-mikuni-karburatore.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT

Svašta..ja sam ovaj motor gledao pre mesec, mesec i po, slučajno ga video u gradu, tražio 2500 i ni evro niže.
Ja, nešto nervozan što nmg nađem motor, ponudim u zamenu
Apriliu tuareg u mint stanju i 1500 keša odmah to veče, ma ni da čuje... uglavnom, svideo mi se motor, vlasnik deluje kul tip al neće da priča o ceni.
Sad vidim, obara cenu, prvo na 2100 sad na 1800

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
38 minutes ago, Vojkan said:

Svašta..ja sam ovaj motor gledao pre mesec, mesec i po, slučajno ga video u gradu, tražio 2500 i ni evro niže.
Ja, nešto nervozan što nmg nađem motor, ponudim u zamenu
Apriliu tuareg u mint stanju i 1500 keša odmah to veče, ma ni da čuje... uglavnom, svideo mi se motor, vlasnik deluje kul tip al neće da priča o ceni.
Sad vidim, obara cenu, prvo na 2100 sad na 1800emoji12.png

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Ja sam svoj stavio za 2150 al sam bio spreman za 2000 da ga dam sto je i realna cena transalpa a bio je top, tad kad sam ogladavao svoj se ovaj vec uveliko prodavao za 2500 i bas kazem drugari jeste da dobro izgleda al ako dobije 2300 da se suta u dupe i posto volim da pratim oglase transalpa i afrike, vidim da i dalje stoji kad eto pre koji dan na fb za 2100 a vec i za 1800. Da se strpio prodai bi ga i za 2000 ili cak 2100 al ovo za 1800 je poklanjanje..

 

 

edit: p.s. ja sam svoj prodao za 4 dana i za isti imao oko 650 pregleda

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja