Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

036-DCB89-7-AA5-4875-8-BBF-7-AB1-A735-D9
 

upalio iz drugog verglanja posle 4 meseca, al na kablove, riknuo aku. Mada i vreme mu je, kod mene je dve god, ko zna koliko je jos pre

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
27 minutes ago, x-man said:

Uvek problema za fiatima emoji23.png

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Da kucnem o drvo, sa ovim ni jedan problem za godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Salim se ja malo na dobrobit Honde. Uzgred ako je taj motor 1.2 kao u Puntu to je dosta kvalitetan motor, vozio jedno mesec dana skoro svake noci i pokusavao da ga ubijem, menjao brzine kad cujem blokadu, svaka raskrsnica potpisivanje i tako skoro svake noci i nisam uspeo da ga ubijem . Izvinte za off.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Kod drugara zamenili ulje u kocionom sistemu ( prednji) dot4 sve kako treba , kad dodem kuci rucica od kocnice maltene dodiruje rucicu gasa . A onaj granicnik kruzic sto se mota vec do krajnjih granica smotan nagore . Zovem druga majstora , kaze gumice u cilindru gore na volanu su toliko oslabile da se mora menjati celi set kocnice. Jer ispumpavanje vazduha iz sistema vis enece pomoci .Tako da sam sada u procesu trazenja komplet kocnice na volan gore prednje TA XL600V  95 godiste. E sad ovaj drugar kaze da mozda od neke Afrike isto moze da se koristi taj njihov set kocnica. Pa kaze da ima u Zrenjaninu neki sto prave nove ( liju) te gumice u cilindru kocnice . Svasta sam se naslusao puno informacija , zvao na 4 mesta tece proces potraznje polovnog sistema kocnice prednje gornjeza TA . Jer bo NOV je skup kao moj celi motor :) ko zna 200 i + evrica sto ne bi zelio pljunuti sada z ato . Ako slucajno neko ima polovnog ISPRAVNOG sistema za kocenje prednju ili zna nekog ko ima , slobodno bacite komentar , pa ce da ispadne nesto korisno . 0628443476 . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Polovno ti nece rešiti probleme, a i Sigurnost Zrenjanin mislim da pravi samo delove sistema.

U 21. veku sve moze da se poruči, imaš na wemoto, kosta od 18 do 24 funte. Id toga ti odbiju pdv i naplate poštarinu. Ukupno za Srbiju, 30 funti sa postarinom

. Trebalo bi da stigne za par nedelja.

10064394.jpg
WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Honda XL600 VS Transalp 95 Picture of Honda XL 600 VS Transalp 95 Brake Master...

 

Promenio član lemy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
45 minutes ago, lemy said:

Polovno ti nece rešiti probleme, a i Sigurnost Zrenjanin mislim da pravi samo delove sistema.

U 21. veku sve moze da se poruči, imaš na wemoto, kosta od 18 do 24 funte. Id toga ti odbiju pdv i naplate poštarinu. Ukupno za Srbiju, 30 funti sa postarinom

. Trebalo bi da stigne za par nedelja.

10064394.jpg
WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Honda XL600 VS Transalp 95 Picture of Honda XL 600 VS Transalp 95 Brake Master...

 

ispravit eme ako nisam u pravu al pise RARE , to znaci ZADNAJ , a meni treba PREDNJA !!! Na VOLANU!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

U pravu si, nisam bas obraćao paznju, ali ima i prednja, ona je jeftinija, 18 funti 

wemoto-10078068.jpg
WWW.WEMOTO.COM

Online shop for Honda XL600 VS Transalp 95 Picture of Honda XL 600 VS Transalp 95 Brake Master...

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Hteo i ja isto da promenim kociono ulje a neki stari majstor me pita: a sto menjas? Rekoh: pa valjda treba redovno menjati zbog neke sigurnosti, jel' te! A on kaze: da si kupio nov motor pa da redovno menjas to je u redu a polovan motor star 30 god, ko zna kad je zadnji put menjano ulje, u 90% slucajeva ce da procuri negde. Ako koci normalno teraj, ne diraj dok nesto ne pocne da zeza! I tako za ceo sklop motora! Uostalom jos kaze: imaju ovi sto non stop nesto menjaju i popravljaju( te nevalja ovo, ne valja ono) i imaju ovi sto se voze! A ti vidi koji si! Eto tako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Bas zato sto ko zna kad je menjano i treba promeniti. Ako propisa negde znaci da je taj deo zreo za zamenu. Zamisli ne daj boze dodjes u nezgodnu situaciju, nabodes kocnicu i od pritiska propisa u sekundi i ode sve u pm. Bolje kuci da mi propisa pa da popravim pre puta nego negde na putu. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit
15 hours ago, atirudra said:

ispravit eme ako nisam u pravu al pise RARE , to znaci ZADNAJ , a meni treba PREDNJA !!! Na VOLANU!!!

RARE znaci retko a REAR znaci zadnji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
7 minutes ago, KILEbg said:

RARE znaci retko a REAR znaci zadnji ;)

hvala za englesku lekciju u ovom slucaju mi nista nije  koristio jer sam znao o cemu se radi . Odlicno je kad se neko nade veoma pametan i ubacuje nekorisne informacije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Da siguran sam da svako ima neki svoj stil menjati ne menjati itd . Posto je VEC promenjeno ulje a postalo je mnogo mekano moram naci resenje da popravim pa da opet bude tvrdo , ulje zamenjeno , ako nekako mozemo cilindar otvoriti i videti kako stoje te gumice , ajd , ako ne , da nadem polovno. to za narucivanje novog je super kad sam u engleskoj ovako mi je komplikovano , e bay pa pay pal pa imaju li pa kace slati pa salji u madarsku 300 komplikacija dok stigne , pa moliti se da stigne i tako. Da smo normalna drzava pa ima sve da se naruci extra . a to sto je 21 vek to je za neke drzave 21  a z akeke 16 ti . Al svakako ta informacija kako izgleda iznutri deo pomogla .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Da. Tacno je to problem sa delovima. Znam motore koji stoje po godinu dana neispravni zbog nekih delova. Em nedostupni em preskupi( za nas dzep).  Ne moze odjednom da ti propisa ulje u voznji i da ostanes bez kocnice bez prethodne naznake. Tako da dok se ne jave neki simptomi ne pipam nista. Naravno da ulje u masini i filtere menjam na 5000 km. Nove gume cim vidim da nisu to "to", lezajeve cim osetim malo lufta i tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

To sa nedostupnoscu delova je slabo opravdanje u danasnje vreme, osim ako nije neka prastara egzotika. Cena je nesto drugo, ne bih da ulazim u tudje novčanike. Mada sto se tice cene za ovakve stvari, moje iskustvo kaže da je bolje kupiti novi nego polovno, jeftinije ispadne na kraju. Ne verujem da ce polovni cilindar iz Kanjiže :) biti jevtiniji od 30 eur koliko kosta nov set za reparaciju.

Za online kupovinu vam treba samo visa ili master card. Delovi iz Evrope stizu za par nedelja. Ja stalno nesto naručujem i stize bez problema. Ranije sam narucivao i polovne cdi za transalpa iz Francuske, oba bila jeftinija nego kod nas jedan polovan, senzor neutrala nov  kupio u Rumuniji za 30 eur, a kod nas bio 60-70...

Odluka je na kraju kod onog koji kupuju, ne nagovaram, samo upućujem da nije sve taki crno, ima alternativa...

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Odneo sam motor da zamenimo svecice jer je kasljao, pa ljudi kazu kad si menjao svecice 24000 km, uu vreme ti je . Odem kod druga majstora , ZAMENI svecice , i primeti da vakum cev istrunuo ( gde nije , kad je motor 95 godiste ) ZAMENI i cev na tvrdu od kola , motor radi KO DOKSA KO NOV , stabilno , puno manje trosi sve fantazija. Kaze ima on instrument koji proverava viskozitet ulja u kocionom sistemu , pa reko ajd ako sam tu i to da vidimo , a kaze to je 5 min da se proveri. Proverio je ulje staro , treba menjati. Zameni ulje izbaci vazduh , i opps kocnica oslabila . 

1. kako moze samo zbog zamene ulja ODJEDANRED da tako jako oslabi kocnica??

2. Ako su gumice na cilindru oslabile vec bi i ranije oslabila postala meka , al nisam imao problem pre

3. Ako je majstor VALJDA ZNA da izbaci taj jebeni vazduh iz sistema?? VALJDA?? A ako niej a sve je dobro samo nije vazduh izbacio dobro???

4. Ako je vazduh izbacio dobro , a gumice su oslabile bas u trenutku dok je sada menjao ulje ko zna i to je moguce 

samo treba jedan jebeni MAJSTOR KOJI ZNA I HOCE da se POGLEDA DOBRO i ustanovi PRAVO STANJE a ovako uzmi novo , trazi polovno a ko zna dali je uopste problem sa gumicama . Nazalost ja se ne razumem pa moram na druge ljude se naslanjati a svako ima neko polovno znanje ili samo mu boli djon na sve pa mu se ne da drkati se rastavljati itd itd. Milion mogucnost , kocnica oslabila . Nacu resenje neko i valjda nekog ko hoce i ume! do kraja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Logika ti je u principu na mestu, tesko da je su gumice propale od jednom, to lici na vazduh u sistemu. Mada Marfi nikad ne spava... 

Treba to ponovo ozraciti pa videti.

A možda najbolje da promeniš majstora ako ima takav pristup kako si napisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Ne bih hteo nikoga da omalovazavam ali u poslednje vreme pojavljuju se mnogi monteri delova a predstavljaju se kao majstori! Iz iskustva sve sto mogu sam i imam alat ja radim sam, naravno uvek se posavetujem sa nekim sto ovde na forumu sto na nekoj drugoj strani. Pronaci kvar znaci da je 80% problem resen. Ali kao sto rekoh tako od nekih delova i sklopova dok se ne pokvari ne pipam nista. Vizuelno pregledam disk, plocice,creva, srafove i ako koci dobro sto bih sta menjao. Vozim sa krivom rucicom od kocnice vec 4 god i ne smeta mi jer radi posao a neko bi to zamenio jer ne moze da gleda kako je krivo. Ali nismo svi isti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja