Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Malo jesu "poveci" takvi su bili u ponudi za malo para. Kad je takva prica nema mesta za fantazije. 100e sa sve nosacima i rezervnim kljucevima. Pomocu kolega sa foruma dopremio ih za Su. Stoje vec duze vreme jer nismo planirali nigde dalje, tj ja sam terao da se spakujemo u top case. Medjutim sad sam morao vec da popustim, nema ni za moje stvari mesta u topu. Ja volim poneti i viska, sto kazu ne nosis na ledjima ponesi, tako da ce i meni dobro doci. A gabariti su stvar navike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350
Imali bocne torbe, pa ni gace nije mogla spakovati!
ZaHebano to moze biti, znam, znam.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 19 sati, drmilan_ je napisao:

Dobio i crvene reflektujuce

E7E20FDC-1DDF-4E6F-A99C-E0562EBB19FE.jpeg

518299F3-BB46-4E7C-A0AB-0FE13B06B349.jpeg

Transalp polako, ali sigurno postaje jedna ozbiljna masina za zdranje kilometara u tvojim rukama:takoje:

Gde si nabavljao ove trake, uzeo bi i ja za moje kofere?..:na_glavi:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
23 minutes ago, Vuleta said:

Transalp polako, ali sigurno postaje jedna ozbiljna masina za zdranje kilometara u tvojim rukama:takoje:

Gde si nabavljao ove trake, uzeo bi i ja za moje kofere?..:na_glavi:

Hvala hvala, kolega se bavi reklamama i svim tim, pa sta god treba od nalepnica idem kod njega, tako da mi je on to sredio, 5min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Transalp ima ventilator samo na desnom hladnjaku, sto nije simetricno pa motor uvek vuce u desno :PUgradio ventilator i na levom hladnjaku  kao i poseban prekidac za ukljucenje ventilatora kad se zaglavim negde u beogradskoj guzvi na +40...

 

DSC_4259.JPG

DSC_4260.JPG

DSC_4261.JPG

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Još malo pa će da bude sav u prekidačima, k'o aviJon.

:-)

Mudro i korisno, em ladi, em mož' ga voziš ko dron kad je baš gužva.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Polako ali sigurno dolazi vreme za menjanje lanca i lancanika. Trenutno na motoru je prednji od 15 i zadnji od 45 zuba. Kakva su vasa iskustva o odnosu broja zuba lancanika? Nasao sam neku tabelu koja govori koliko se menja brzina sa razlicitim odnosima ali nema ovaj koji je na mom TA.

2020-01-29 15.49.45.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Ok. Sve je to u redu. Tabele kazu jedno ali mene interesuje kako je u praksi. Koliko se u sustini menjaju performanse motora sa promenom odnosa zuba lancanika i ima li neke bitne razlike u snazi,ubrzanju, potrosnji pri voznji 80 %asfalt i 20% off roud.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Moje mišljenje je po pitanju prenosnih odnosa da ne treba preispitivati proracune japanskih inženjera. Cast svakome, ali na tome se radili godinama ozbiljni stručnjaci. 

Vecina misli da motor sto radi na nizim obrtajima da se manje muči da mu je bolje, ali to nije bas tako. Za motor je najbolje da radi u području maksimalnog obrtnog momenta, jer mu je tada i najmanja specificna potrosnja goriva. 

Kod TA je to 6.000 obrtaja. Grubo rečeno optimalno je da ovaj agregat u krajnjem prenosu radi između 5-6 k. obrtaja. To je sa fabrickim prenosom 100-120 km/h, što verujem da je preovladjujuca brzina kod ovog motora, a svakako i zakonski prično regulisana. 

Druga stvar je snaga koja je potrebna za određenu brzinu a ona raste sa brojem obrtaja. Pitanje je da li agregat imao dovoljno snage da ubrza u krajnjem prenosu a da to bude bezbedno u preticanju. 

Vozio sam 2 kom, i mislim da brzine preko 120 nisu za ovaj motor, moze kratkotrajno za ubrzanje, ali ne trajno. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

slazem se Lemy , e sad jedno pitanjce malo u drgom smeru: Stari TA imaju harmonike zastite na prednjim stapovima ( automatski) , ZASTO novi tipovi NEMAJU to ???? ( vanjsku zastitu prednjih amortizera) , kako je to reseno da oni ne trebaju harmonike na stapovima??

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Verovatno iz istog razloga zasto moderni dzipovi nemaju reduktor i blokadu. 

TA 600 je zamišljen kao dual sport i mogao je lepo da se vozi po offroad, sto sam i sam probao. Vec 650 ima kraći hod vesanja i tvrdnji je, ali opet lici na enduro, ima 21 inc točak napred. 

TA 700 je korak dalje ka asfaltu, cak je izgubio i prednji tocak od 21 inc. 

Mislim da su Hondini analitičari shvatili da mali broj vizaca TA ide na offroad pa su tako i projektovali nove modele. Ta zaštita se stavlja na offroad motore a TA 700 je daleko od toga, realno offroad je koliko i vstrom. Malo makadama i tu je kraj. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Pozdrav svima!
Izvinjavam se unapred što pišem ovo ovde ali nemam mogućnost da postavim oglas.
Na prodaju TA '87 godište, ispravna je ali nije registrovana. Moja ćerka je vlasnik. O pređenim km ne mogu da posvedočim zato što km sat ne radi već duže vreme ( tako je kupljena ). Motor se nalazi u Beočinu pa se tamo može i pogledati (eventualno u Novom Sadu ). Tehnički pregled je u komšiluku pa se i to može brzo obaviti ako bude potrebno.
Slobodno me pitajte šta vas interesuje, na PP ili telefon 063/8170107.
IMG-5b3a3851ed3532b6382b4a5a5c396e82-V.thumb.jpg.85fde61d0bd8467ab452965ee13711d4.jpg

Šta se dešava sa ovim motorom, vidim da ispada sad neki stranac vlasnik, i td?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja