Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Kod ivana bg. 40e je ovaj bez otvora u samom viziru a 45 sa otvorom. Ja sam trazio ovaj drugi al se zajebao izgleda, mada nema veze. 
 
S obzirom da je iste duzine ko stari, neminovno je da ce da me bije direkt u glavu, zato sam i stavio opet. 
 
Al sam kvalitet vizira, novog, je daleko bolji od starog.

Ajde ako te ne mrzi izmeri visinu novog vizira bez i sa dodatkom, ja bih napravio u lomadu da bude toliko visok.
Ja imam onu najkraću varujantu fabričku pa šiba u grudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
pre 9 minuta, dusantomic je napisao:


Ajde ako te ne mrzi izmeri visinu novog vizira bez i sa dodatkom, ja bih napravio u lomadu da bude toliko visok.
Ja imam onu najkraću varujantu fabričku pa šiba u grudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Imam ja Ivanov produzen vozen jednu voznju i skinut jer mi ne odgovara. Imam i mali koj ide iznad. Takodje pravio Ivan za cenu ce se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Dal' je moguce da je sve produzene vizire pravio Ivan:)? I kod mene je njegov vizir. Pre par dana sam ga zvao da i meni napravi jedan produzetak. Mene toliko bije vetar sa postojecim vizirom da je ne moguce preci 50km sa otvorenim vizirom na kacigi a na vecim brzinama stvara toliku buku da ako pravim voznje od 200+ km zaboli me glava! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 hours ago, dusantomic said:


Ajde ako te ne mrzi izmeri visinu novog vizira bez i sa dodatkom, ja bih napravio u lomadu da bude toliko visok.
Ja imam onu najkraću varujantu fabričku pa šiba u grudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nekih 50cm je duzina vizira. Sa dodatkom nisam merio jer je dodatak podesiv. Mene licno bije tacno u glavu vizir pa moram dodatak. 
Ne moze ti napraviti toliko dugacak vizir, jer sam vizir trpi udare vetra, 50cm je neki max koji moze da izvuce, jer sve preko toga ce da ti se klima jer je dugacko a nista ga ne drzi. 

Ja sam hteo da vizir bude uspravan kao na afrikama al je to nemoguce jer maska diktira ugao vizira. Vec da imas staru trandzu kao @miloslukic 77 tu moze da ti napravi tako jer je kacenje vizira spolja a ne iznutra, al onda moras otici kod njega da kazes sta i kako i da ostavis motor pa onda on majstorise.

 

U sustini mogao je i meni tako al jbg ja sam iz SU pa mi nije zgodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
3 hours ago, drmilan_ said:

Nekih 50cm je duzina vizira. Sa dodatkom nisam merio jer je dodatak podesiv. Mene licno bije tacno u glavu vizir pa moram dodatak. 
Ne moze ti napraviti toliko dugacak vizir, jer sam vizir trpi udare vetra, 50cm je neki max koji moze da izvuce, jer sve preko toga ce da ti se klima jer je dugacko a nista ga ne drzi. 

Ja sam hteo da vizir bude uspravan kao na afrikama al je to nemoguce jer maska diktira ugao vizira. Vec da imas staru trandzu kao @miloslukic 77 tu moze da ti napravi tako jer je kacenje vizira spolja a ne iznutra, al onda moras otici kod njega da kazes sta i kako i da ostavis motor pa onda on majstorise.

 

U sustini mogao je i meni tako al jbg ja sam iz SU pa mi nije zgodno.

Imam bas tu staru trandzu '87,

 

4 hours ago, miloslukic 77 said:

Dal' je moguce da je sve produzene vizire pravio Ivan:)? I kod mene je njegov vizir. Pre par dana sam ga zvao da i meni napravi jedan produzetak. Mene toliko bije vetar sa postojecim vizirom da je ne moguce preci 50km sa otvorenim vizirom na kacigi a na vecim brzinama stvara toliku buku da ako pravim voznje od 200+ km zaboli me glava! 

Tebe i sa visim njegovim vizirom isto bije vazduh?

 

12 hours ago, stanebane said:

Imam ja Ivanov produzen vozen jednu voznju i skinut jer mi ne odgovara. Imam i mali koj ide iznad. Takodje pravio Ivan za cenu ce se dogovorimo.

Za koji je to model, tj da li su isti odnosno da li ce da pase na moj '87 god? I ako nije tajna sta ti nije odgovaralo? p.s. Hajde baci mi na PM neku okvirnu cenu.

 

Koliko ste visoki, ja sam relativno nizak 175 pa mozda budem imao manji problem sa tim Ivanovim vizirima bez produzetka?

Moram da priznam da sam malo razocaran jer mi se ispostavlja da autoput na Burgmanu i na trandzi su nebo i zemlja pa nekako mi gubi smisao da nju vozim na duzi put :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Aj baci sliku sa strane da vidimo ugao vizira. Ja sam visok 180 cm i ubi vetar,bratic 190 cm i njemu isto! Dal je do ugla, visine ili nesto trece uglavnom nije nikako prijatno. Masinu od bubnjanja u usima uopste ne cujem. Nadam se da ce nastavak na viziru da bar ublazi malo buku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
12 minutes ago, miloslukic 77 said:

Aj baci sliku sa strane da vidimo ugao vizira. Ja sam visok 180 cm i ubi vetar,bratic 190 cm i njemu isto! Dal je do ugla, visine ili nesto trece uglavnom nije nikako prijatno. Masinu od bubnjanja u usima uopste ne cujem. Nadam se da ce nastavak na viziru da bar ublazi malo buku.

Aj cim navatam nekog da me slika. Da je ugao vizira kao na africi, sto neke imaju ravan vizir mozda ne bi tuklo. Ne znam. Jedino da odemo u tunel sa vetrom pa da nam tamo vide kako treba da stoji :D na tu tvoju staru moze i ravniji vizir da se stavi jer se vizir sarafi spolja, pa mu maska ne odredjuje ugao. Najbolje da nazoves ivana pa sa njim da vidis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
pre 38 minuta, dusantomic je napisao:

Imam bas tu staru trandzu '87,

 

Tebe i sa visim njegovim vizirom isto bije vazduh?

 

Za koji je to model, tj da li su isti odnosno da li ce da pase na moj '87 god? I ako nije tajna sta ti nije odgovaralo? p.s. Hajde baci mi na PM neku okvirnu cenu.

 

Koliko ste visoki, ja sam relativno nizak 175 pa mozda budem imao manji problem sa tim Ivanovim vizirima bez produzetka?

Moram da priznam da sam malo razocaran jer mi se ispostavlja da autoput na Burgmanu i na trandzi su nebo i zemlja pa nekako mi gubi smisao da nju vozim na duzi put :(

 

Ovo je moja kamila a razlog je sto mi produzeni vizir cak sa nastavkom baca vetar direkt na kacigu i stvara turbulenciju i buku. Sa fabrickim malim vizirom vetar bije u grudi i vrat sto je podnosljivije. Visok sam 189cm a izgleda da ovaj vizir nije za tvoj model. 

 

Slika0339.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 minutes ago, stanebane said:

Ovo je moja kamila a razlog je sto mi produzeni vizir cak sa nastavkom baca vetar direkt na kacigu i stvara turbulenciju i buku. Sa fabrickim malim vizirom vetar bije u grudi i vrat sto je podnosljivije. Visok sam 189cm a izgleda da ovaj vizir nije za tvoj model. 

 

Slika0339.jpg

To kad bije u grudi zamara ruke posle. Ja sam na freewindu imao taj mali fabricki, to posle malo duzeg vozanja ne mozes ruke da dignes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european
Pre 2 sati, mare991250v je napisao:

Drugari ja sam 190cm imam ovaj vizir pviseni i nemam problem vetra. Pozz029cefa44c215938700d43f1c122cbf9.jpg

Poslato sa HRY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Aj i ti mare baci sliku sa strane. Da vidimo kako tebe vetar ne bije!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
Upravo sada, drmilan_ je napisao:

To kad bije u grudi zamara ruke posle. Ja sam na freewindu imao taj mali fabricki, to posle malo duzeg vozanja ne mozes ruke da dignes

Iskreno ja nemam taj problem sa rukama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam probao svašta, i original i givi produženi i Ivanovi dodaci i na kraju ga prodao. Imao sam i stari i novi model. Sa fabričkim je bilo i najbolje, duva ali nema buke. Sa produženom bubnja u glavi i jako zamara. Mora bas da se produži ali onda treba da gledaš kroz vizit a ni to mi nije ok. 

Mislim da je problem u uglu vizira i što je blizu vozača. Kada bi bio vetikalniji, recimo kao na ktm mislim da bi bolje sekao vazduh. Sada sam na Stromu, nebo i zemlja, nema turbulencije ni na 140, a na TA mi max bio na 100-110km/h. Realno ja nisam nigde nikad ni zurio, ali iritiralo je. 

TA je inače sjajan motor, samo rešiti te turbulencije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Treba mi savet, kad stisnem kvačilo odvaja pri vrhu, ali čak i kad stisnem do kraja imam utisak da ne raskvači, to se vidi iz lera u prvu kad ubacujem krene malo motor ka napred.
Da li je do opruga/lamela/ulja.
Skoro sam menjao ulje i sipao 10w40 xtc bardahl full synthetic, a sad crv u glavi se tripuje da mi je počelo tako nakon zamene ulja... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

 

On 5/27/2020 at 10:36 PM, dusantomic said:

Od njih 7 naći ćemo valjda par da valja :)

 

On 5/26/2020 at 7:29 PM, dusantomic said:

Nadjoh sada ovaj info:

30410-MM9-008 MM9 CI529 XL600VH, 1987 - Ovaj meni treba :(
30410-MM9-830 MM9 CI558 XL600VJ, 1988
30410-MS8-610 MS8 CI558 XL600VK ff, 1989-1995

Svi kod nas na oglasima imaju drugi i/ili treci.

Pise:

U sustini, novija godista mogu da stave stariji CDI, samo nece imati prekidanje rada kad se spusti copavac i upalice se ako je u brzini (kao i prvi model, tj ovaj koji ja imam), sada mene interesuje ako ja uradim obrnuto, da li cu moci da upalim motor obzirom da nemam prekidac copavca i taj na menjacu...

Uzecu od drugara narednih par dana komplet dva zamenska koja je on kupio od momka iz vrbasa pa da probam (MS8 su oznake), takodje ima i jedan viska MM9 CI558, pa cu to takodje da probam u kombinaciji sa ovim jednim koji ja imam bas da vidim kako se ponasa.

Evo mali update:

probani ispravni MS8 - ne moze

probani ispravni MM9 CI558 - ne moze

probani MM9 CI529 - moze, samo ti rade.

 

U suštini na najstariji model trandže samo njen CDI može, e sad to u Srbijici treba naći...

 

Probacemo iste kombinacije na drugarov 91god kad stignemo (da vidimo da li može MS8 na njega).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
Aj i ti mare baci sliku sa strane. Da vidimo kako tebe vetar ne bije!!
Nemam sliku kad sam na motoru sa strane, zakrivljen je nekih 20cm do vrha ka napred vrv zato je bolje dosao je uz motor iz Ch sad nzm dal je fabricki...

Poslato sa HRY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
On 5/19/2020 at 12:34 PM, Arakis said:

Desni plus? 

Vidi dimenzije da moze da stane

Na mom TA

20200604_100925.jpg

20200604_100829.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Pozdrav svima...!

Zna li neko nesto o ovom transalpu?

3dff2b7660f3-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Transalp tek reg., 1999. godište, Touring, vozilo prešlo 81000 km, Inđija. Cena 2.088 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 hours ago, Shaft021 said:

Pozdrav svima...!

Zna li neko nesto o ovom transalpu?

3dff2b7660f3-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Transalp tek reg., 1999. godište, Touring, vozilo prešlo 81000 km, Inđija. Cena 2.088 € - Motori - Polovni Automobili

 

Licno mi se boja ne svidja, felne su raspar boje, mada i meni su, (mozemo ih upariti ako uzmes :D ). Deluje pristojno sem te farbe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

To je za drugara...njemu se boja jako svidja...Ideja za felne ti je dobra ako das srebrnu:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja