Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da li bi mogao neko ko ima centralni da premeri i posalje mere a i @N.F.S. Isto. 
 

elem, nasao sam od deauvila na kp, a slican mi je nekako kao za TA. Pa bi to @svetac sredio da pase na TA, bar da je priblizan. Da ne mora nov ni od cega da pravi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne mogu za dana stici... Izvinjavam se! Sutra cu dimenzije postaviti, moj stender nije kao sa linka, drugi model vozim, moja je nt700va iz 2010 god...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Hitmanova bivsa Africa :)
Ako su ti maske kao kod Mileta onda malo teze, tj. neophodno je dosta vise grunfovanja.
Africa ima metalne "rogove", nosace maske, na koje je zakacen taj nosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 minutes ago, perlx said:

Hitmanova bivsa Africa :)
Ako su ti maske kao kod Mileta onda malo teze, tj. neophodno je dosta vise grunfovanja.
Africa ima metalne "rogove", nosace maske, na koje je zakacen taj nosac.

Znaci moracu da kupim afriku :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Stigao ignitech, po meni mirnije radi motor e sad dal je objektivni ili subjektivni osecaj, pojma nemam. A cini mi se da je i zvuk malo drugaciji, kao da je agregat tisi, jebem li ga :stabre: Sve u svemu ja zadovoljan, radi na oba cilindra obrtaljka lepo radi, za sad zamerku nemam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Pretrazi temu, vec vise puta pomenuti kineski jeftini sa alija i slicno, i neki srednje skupi ali naizgled bolji na nekom domacem sajtu... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
8 hours ago, dusantomic said:

Čik pogodite koji problem imam sa Trandžom :)a29edebe5c165cc30188d120100f3350.jpg
ff60acbb7bc20c8b52522e3e4100e7c7.jpg
868cba6699ad46dee20ffa326df59b41.jpg
Gde sad naći CDI za 97/98...


Sent from my iPhone using Tapatalk

CDI imaš raznih, kolega napisao. Obavezno nov, batali polovne. Iznad par poštovao imaš kolegu koji je kupio zamenski ignitech. Ako baš budeš želeo da se voziš, možeš za prvu pomoć uzeti kineski 4+2, košta oko 10-15 eur, ali po meni nije za duže staze. Prelistaj malo temu, pisao sam detaljno o njemu. Postavicu i sliku. 

I jedna napomena, čisto zbog potrage. Ovaj motor nije nikako to godište. Od 97-99 je pd10 i on ima sasvim drugi CDI. Sve je u jednom i ne kvari se.

20161112_134057.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
CDI imaš raznih, kolega napisao. Obavezno nov, batali polovne. Iznad par poštovao imaš kolegu koji je kupio zamenski ignitech. Ako baš budeš želeo da se voziš, možeš za prvu pomoć uzeti kineski 4+2, košta oko 10-15 eur, ali po meni nije za duže staze. Prelistaj malo temu, pisao sam detaljno o njemu. Postavicu i sliku. 
I jedna napomena, čisto zbog potrage. Ovaj motor nije nikako to godište. Od 97-99 je pd10 i on ima sasvim drugi CDI. Sve je u jednom i ne kvari se.
20161112_134057.thumb.jpg.0fb1c9eb75c47407212148d7cc54a457.jpg

Ma moja greška sa godištem, 87/89 :)

Videh na mbshop neki vicma od 9K dinara, a kineske nisam video kod nas, to sa alija?

Pitao sam i ignitech za cenu pa čekam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ovaj kineski imaš i na KP, to ide na skuter, mopede 125ccm i sl. Bitno je da je DC 4+2, Ali sam već napomenuo da je to za prvu pomoć (doduše ja mislim da se motor gde sam ga ja stavio vozi sa njime već jedno 5 godina). 

Vidi i ovaj sto je @Arakis predložio, ako se neko razume u ovu problematike to je on. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
Pre 1 sat, dusantomic je napisao:


Ma moja greška sa godištem, 87/89 :)

Videh na mbshop neki vicma od 9K dinara, a kineske nisam video kod nas, to sa alija?

Pitao sam i ignitech za cenu pa čekam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ignitech je 168€ ka srbiji plus nekih 100€ uvoz te izadje, mada ovi iz DHL-a su uzasno bezobrazni, ja sam na kraju angazovao speditera da mi zavrsi sve i umesto 3600(dhl-u carinjenje)+carina platih 4000 magacin dhl-a +25e spediter + carina. 

 

Za 24h stiglo u Srbiju, pa mi 10 dana trebalo da nadjem speditera i da zavrsim sve, ovi iz dhl-a su stalno izmisljali da im fale papiri a imali sve jos prvi dan...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
ignitech je 168€ ka srbiji plus nekih 100€ uvoz te izadje, mada ovi iz DHL-a su uzasno bezobrazni, ja sam na kraju angazovao speditera da mi zavrsi sve i umesto 3600(dhl-u carinjenje)+carina platih 4000 magacin dhl-a +25e spediter + carina. 
 
Za 24h stiglo u Srbiju, pa mi 10 dana trebalo da nadjem speditera i da zavrsim sve, ovi iz dhl-a su stalno izmisljali da im fale papiri a imali sve jos prvi dan...

Da Ignitech mi danas rekoše 131 za cdi plus 8eur za kabl, 20eur poštarina, ako budem išao na tu varijantu biće isporuka u eu pa na crno do mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Bio je na KP neki od 6000 dinara, radi dobro

Ima ga i dalje ali piše da je od 89 pa nadalje sa prekidačem ćopave, a ovaj moj je bio bez (tako piše na jednom od cdi-eva a i mogao sam da upalim motor dok je spuštena, mada nisam gledao da li postoji fizički), čini mi se kao da su delovi proizvodbjnje 87god i ako je on 89 (npr prednji lančakokje sa onim kockastim zubcima).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Nadjoh sada ovaj info:

30410-MM9-008 MM9 CI529 XL600VH, 1987 - Ovaj meni treba :(
30410-MM9-830 MM9 CI558 XL600VJ, 1988
30410-MS8-610 MS8 CI558 XL600VK ff, 1989-1995

Svi kod nas na oglasima imaju drugi i/ili treci.

Pise:

Quote

Since model XL600VJ a switch, operated by the sidestand, is connected to the CDIs, and it cuts off the ignition, when sidestand is out, and a gear and the clutch is engaged. MM9 CI529 of XL600VH doesn't have this functionality.

U sustini, novija godista mogu da stave stariji CDI, samo nece imati prekidanje rada kad se spusti copavac i upalice se ako je u brzini (kao i prvi model, tj ovaj koji ja imam), sada mene interesuje ako ja uradim obrnuto, da li cu moci da upalim motor obzirom da nemam prekidac copavca i taj na menjacu...

Uzecu od drugara narednih par dana komplet dva zamenska koja je on kupio od momka iz vrbasa pa da probam (MS8 su oznake), takodje ima i jedan viska MM9 CI558, pa cu to takodje da probam u kombinaciji sa ovim jednim koji ja imam bas da vidim kako se ponasa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Uspesno montirao nov...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Gde si uzeo i za koju lovu ako nije tajna, i što si stavio dodarak, jel i sa novim bije u tebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kod ivana bg. 40e je ovaj bez otvora u samom viziru a 45 sa otvorom. Ja sam trazio ovaj drugi al se zajebao izgleda, mada nema veze. 
 

S obzirom da je iste duzine ko stari, neminovno je da ce da me bije direkt u glavu, zato sam i stavio opet. 
 

Al sam kvalitet vizira, novog, je daleko bolji od starog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja