Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Ja sam na mom trandzi imao tu pojavu, podigni ga na centralni stender, tj.oslobodi prednji tocak, zavrti ga rukom i verovatno ces i golim okom moci da uocis anomaliju.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Ja bih krenuo od provere balansa guma i stanja felne pa onda dalje. Npr. dok sam imao stare gume korman je bio savrseno miran i onda stavim nove gume i sad imam vobling.
Nemamo isti motor ali su isti simptomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8
Pre 7 sati, Mile123 je napisao:

Jel neko probao ignitech-ovu zamenu za cdi, dojadili su mi cdi-evi vise pa planiram da ih zamenim sa Ignitechom...

Imam jaj taj Ignitech na RD03 Africi(isti kao i na Transalpu) koji menja dva fabricka,vec 3 sezone radi odlicno,ima i mogucnost stelovanja predpaljenja preko racunara

Ako budes porucivao obrati paznju da ti treba i njihov spliter sa jednog na dva fabricka konektora 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@Mile123 javi ako planiras to da uzimas, ako radi posao bolje nego cdievi, da uzmem i ja. Uskoro idem da sredjujem ventile pa da vidim zbog cega mi trza. Mozda i nije cdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
2 hours ago, drmilan_ said:

Ja nisam verovao kad su rekli da je do kofera... mada ako si vec imao onda je mozda sve to sto je arakis naveo

Ja , opet, ne verujem da je do kofera. Kofer samo "pojaca" problem, ali nije uzrok. Continental je imao neke probleme sa prednjom gumom. Kad sam zamenio gumu, nije vise bilo voblinga.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Petre said:

Ja , opet, ne verujem da je do kofera. Kofer samo "pojaca" problem, ali nije uzrok. Continental je imao neke probleme sa prednjom gumom. Kad sam zamenio gumu, nije vise bilo voblinga.   

Pazi, uzeo sam udarenu trandzu, sredio sve pod konac, sve ravno pravo. Dok sam sklapao motor i vozikao ga nit trzao nit vukao nit tresao. Bez ruku sa rukama sve je bilo ok. Sastavim motor, tj plastike stavim i to sve, probam i sve ok. (Ovo sve sa starim gumama). Stavim kofer i zapalim i pustam ruke radi provere i krene da trese, reko ok ajde do gume je stavicu nove bice ok. Za svaki slucaj proverimo opet viljuske i tockove i prednji i zadnji, svaki saraf sve i ok je. posle namontiram NOVE gume, probam motor (bez kofera, ne razmisljajuci da ga nemam) i sve ok ne trese. Reko masala. Stavim kofer (opet ne obracam paznju da ga imam) i opet nesto pustim ruke i opet trza. Stajem proveravam sve i opet sve na svom mestu. Kad procitam ovde da skinem kofer i probam onda. Isto uradim, i ne trese. Evo vozih ga pre koji dan bez kofera ceo dan i opet sam isprobavao i nista ne trese. Tako da bih sigurno rekao da je do kofera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Nadam se da si u pravu. Moje iskustvo je bilo drugacije, sto ne mora da znaci i da je to neko pravilo. Na stranim forumima bilo je mnogo prituzbi na Continentalovu prednju gumu kod nekoliko modela. Kod mene je bila trail atack.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

i meni se javio vobli g od kad sam zamenio lezaj korma a, moram proveriti felnu a i probati bez kofera :stabre: 

Pre 5 sati, drmilan_ je napisao:

@Mile123 javi ako planiras to da uzimas, ako radi posao bolje nego cdievi, da uzmem i ja. Uskoro idem da sredjujem ventile pa da vidim zbog cega mi trza. Mozda i nije cdi

Narucivacu, samo je pitanje dal od ove ili sledece plate pa javljam kad stigne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 hours ago, Mile123 said:

i meni se javio vobli g od kad sam zamenio lezaj korma a, moram proveriti felnu a i probati bez kofera :stabre: 

Narucivacu, samo je pitanje dal od ove ili sledece plate pa javljam kad stigne

JAvljaj utiske kako radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Mislim da je to do kofera, bez kofera je i meni sve mirno a sa njim uvek "zaigra" a siguran sam da je sve kako treba sa gumom, viljuskama, lagerom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Stvarno??? Koliko treba da ima limova u prednjim kocnicama? Ja imam samo 1 al cini mi se da fali. Vec sam pitao ovde al su me iskulirali svi, al vidim da nisam jedini sa tim problemom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Mislim da ima jedan koliko se sećam.Pokušaću da pronadjem slike slikao sam kad sam menjao pločice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Na svakom disku imas limce koje je sa donje strane klesta gde prolazi osovinica kroz plocice, sad sam pustik mail ovima u hondi pa cu videti ako ima porucujem...

Poslato sa HRY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Treba da ima dva po klestima. Cene sa ovog sajta su kao i kod nas. Mozda je kod nas malo veca cena ali ne preterano. :) 

Mozes da vidis i koji je broj dela za godiste tvog motora. Pa posaljes Hondi sa brojem sasije.

 

honda-xl600v-transalp-1999-x-englandmkh_
WWW.CMSNL.COM

spare parts for the Honda XL600V TRANSALP 1999 (X) ENGLAND / MKH

 

honda-xl600v-transalp-1999-x-englandmkh_
WWW.CMSNL.COM

spare parts for the Honda XL600V TRANSALP 1999 (X) ENGLAND / MKH

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja