Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pa bio bi pglu da to sebi uradi.
2013.god sam prodao svog TransAlpa, 1991.godište, sa Givi Maxia 3, jaknom i novom kacigom za 1450€. Mehanički je bio perfektan, estetski mu je trebalo malo pažnje, ali nije bilo nužno.
Kada sam 2019.god tražio Enduro za sebe, medju ponudama je bilo nekoliko TA, pa i moj bivši. Slično stanje i slična cena kao pre 6 godina. Da ne ulazim u detalje, jasno mi je da tržište diktira cenu, ali neke mi stvari nisu jasne tu, kako i zbog čega... Mislim da je i nemoguće objasniti. Naravno, nisam uzeo ni jedan od njih.

Naleti po nekad i motor sa pristupačnom cenom, ali brzo nestane. Takav je slučaj bio sa jednom AT RD03 koja mi se dopala, ali se očigledno dopala još nekom ko je bio brži i bliži. Na oglasima je koštala 1.500,00€.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 5 sati, NooN je napisao:

Poslednja 600 1999.

kolika je upisana kilometraža, koje je ulje unutra,?

 

Pre 4 sati, Bokes je napisao:

Naleti po nekad i motor sa pristupačnom cenom, ali brzo nestane.

 

svi znamo da su to odlični motocikli, a pristupačna cena je discutabille..

 

..skoro sam nerado "ustupio" svoj TA'98 za 2000 sa 56000km i seo na nx-a 650 89' iz određenih test razloga za sina, a opet "jurim" AT ili TA  sebi :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650
35 minutes ago, dangubas said:

kolika je upisana kilometraža, koje je ulje unutra,?

 

 

svi znamo da su to odlični motocikli, a pristupačna cena je discutabille..

 

..skoro sam nerado "ustupio" svoj TA'98 za 2000 sa 56000km i seo na nx-a 650 89' iz određenih test razloga za sina, a opet "jurim" AT ili TA  sebi :stabre:

Oko 85000 sada ali ima "nesto" vise jer prethodnom vlasniku nije radio pinjon neko vreme, kad sam ga kupio pazario sam u delti novi plasticni pinjon i novu sajlu brzinometra ali je opet "umro" posle nekih 5000km . Neko vreme sam ga i ja vozio neispravnog (ne znam tacno koliko) dok nisam zamenio komplet puž i pinjon. Ulje sam na pocetku sipao motul 5100 15w50 pa sam presao na Silkolene (Djuntin) a poslednje tri godine Motorex.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

2014 platio ta 600,1993 god  1900e,2019 prodao za 1700e.Dosta toga je i uradjeno na njemu ali po meni dobri primerci drze dobru cenu.

20190917_123342.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Mnogi bi hteli muftakis. Toliko je motora u ponudi da bira covek i to za 1000eur. Ko zapne za Transalpa zapeo je i kod cene. 

Postoji i prva verzija TA prilagodjena zahtevima kupaca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
22 hours ago, drmilan_ said:

Vozih danas i samo prestaje gas iz cista mira i to u sred podnevne guzve... Nekako ga na leru spustim do autobuske i ugasi se, palim palim nista, goriva ima, aj ne puno al ima. Skinuo crevo za gorivo zaverglao ide gorivo ko ludo, vratio nazad reko aj da iskusam srecu, kresnem ga i radi. Posle primetih da ne radi brzinomer al obrtomer da. Sta mi se desava? 

To za benzin nisam strucnjak ne znam sta mu je a kada brzinomer ne radi to samo jedno moze , frka u pinjonu , ili vrh sajle se izlizo sto ulazi u pinjon ili plasticni zupcanik u pinjonu izlizali se zubci i ne vrti se , znaci frka oko pinjona i ne vrti sajlu i nema okretanja brzinomera. Ja sam imo par puta tu frku N EOKRECE brzinomer i odtada cistimo sajlu regularno i dobro , nekoliko puta kapanje benzina u sajlu tj cev gde se sajla vrti ili izvaditi i dobro oprati benzinom . Kada se sajla vrti LAKO u tom buziru onda veoma mala verovatnoca da ce napraviti rsum u pinjonu. Ako je sajla u crevi prljava -prasina - ulje staro rda tid , to ce kociti sajlu i vrtenje , i omma utice na teze okretanje ( koci pinjon u prednjem tocku) pritisak raste na dodirnu tacku sajle i pinjona i zubci pinjona se izlizu ili vrh sajkle se istrosi . Doktorska disertaciaj ENDE . Nadam se da ces uspeti resiti brzo , jer bo glavni cilj je vuc gas i uzivati u voznji evo proleca :) A bogumi nekome je i LETO stiglo ----->  

Puno pozdrava drugari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Evo jos jedne doktorske disertacije kako sam resio polomljeni zmigavac od transalpa. Znaci nekada davno pre  dve godine imo neki bez veze zmige ( snjim sam kupio motor) koji su se polomile. U rezervi imo sam originalne zmige od trandze) , e kad izvadim originalne iz kese da ih postavim videh cudo , i one se polomile u vucaranju tamo amo . Znaci na kraju od rezervnih originalnih zmiga imo sam jednu dobro citavu i drugu polomljenu kod glave zmigavca a vrat ( sto drzi odstojanje od sasije) skroz smrvljeno. ( SLIKA 1) . Jos sam imo od prosle godine kupljenog zmigavca za nekog skutera ( s led diodom ) koji se isto polomio , otpala plastika posle 4 km voznje po asfaltu i da ne nabrajam smece od kvalitete, ali OSTAO JE VRAT tog zmigavca ( glavu skinuo . I na prvoj slici vidimo znaci glavu originalnog zmigavca za transalp i vrat od smece zmigavca za skuter. E sada trebalo je to spojiti da drzi kao kod originala. 1. ( SLIKA br 3 vide se ekseri 4 kom ) sam pokusao da izbusim tu crnu plastiku na vratu 4 rupe i ubacim 4 eksera i da isto uradim na glavi ( narandzasti deo ) da ojacam spoj glave i vrata zmigavca. U desni deo plastike ( vrata uspeo sam bez frke) vide se ekseri kod sarafa , ALI u levom delu ( kod glave samog narandzastog zmigavca bio je neki alu prsten metalni ispod plastike i nisam je mogao izbusiti burgijom. ( sada dali je burgija bila slaba , ili sam ja jak majstor za busenje :) mozda oboje ) al batalio sam tu verziju. Onda sam skinuo ostali deo plastike s okruglog dela gde izlazi zica ( glava narandzastog dela) i primetih 4 usice na koji je bio nalivena plastika ( slika br 2 ) . I onda sam skonto sistem br 2 RESENJA situacije , uzeo sam plasticnu cev slanka za polivanje baste debljine ( jaka dovoljno) i promera ( da uspem NAVUC na LEVI deo gde su 4 usice i na vrat -DESNI deo -NA SLICI zelenom bojom je oznaceno crevo ) . Onda sam uzeo 4 tanka sarafa za drvo s navojima i fino iz vana usrafio KROZ gumeno crevo i svaku rupicu u 4 usica ( slika br 2 gde se srafovi oznaceni s lilavom VIOLET bojom kao krst kroz naravno gumenu cev tako da se ne moze svuci osim ako me udari KAMION od strane :)   ) drugi kraj gumene cevi navuko sam na DESNI deo VRAT ( starijeg ne trandzinog zmigavca ) i zalepio dvokomponentnim kineskim lepkom kod lilavih isprekidanih crtica na slici br 2 . I uspeo sam ih spojiti da nemere ni kamion rastaviti . Zica klizi unutra bez frke i sve izgleda supersonic . Slede slike br 4 ( oba zmigavca) ,5 LEVI :BUDZENI zmigavac koji sam ja uspeo spojiti , i br 6 ( originalni zmigavac od trandze NE BUDZENI) . na kojima se nalazi krajnji rezultat . Ovo me zivot natera kad sam bio kod dva jebena plasticara koji niejdan nije mogao da spoji levi i desni deo jer bo plastike nisu iste kvalitete ( plastika na glavi original trandza i plastika na kineskom smecu ) , drugi plasticar je reko kad je video sliku br 3 da to nije posao plasticara vec elektricara :)  kad to procitah PUKNE mi film i napravih sve sam . Eto toliko o celoj prici . I zbog estetike naravno naduvo sam crni sprej na kraju posto je slank crevo za vodu bio plave boje :)

zmigavac popravak1b.jpg

zmigavac popravak1d.jpg

zmigavac popravak.jpg

P1210142.JPG

P1210143.JPG

P1210144.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
On 28.2.2020. at 15:13, drmilan_ je napisao:

Vozih danas i samo prestaje gas iz cista mira i to u sred podnevne guzve... Nekako ga na leru spustim do autobuske i ugasi se, palim palim nista, goriva ima, aj ne puno al ima. Skinuo crevo za gorivo zaverglao ide gorivo ko ludo, vratio nazad reko aj da iskusam srecu, kresnem ga i radi. Posle primetih da ne radi brzinomer al obrtomer da. Sta mi se desava? 

Umire ti CDI...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prelemljivanje moze da pomogne, traje obicno godinu dana, nekad i mnogo duze. 

Nov CDI imas na KP za nekih 60 E, trebaju ti dva komada. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Arakis said:

Prelemljivanje moze da pomogne, traje obicno godinu dana, nekad i mnogo duze. 

Nov CDI imas na KP za nekih 60 E, trebaju ti dva komada. 

Znaci da skinem i posaljem Joski da prelemi, ili to moze tata Branko da uradi? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Traje to ja sam vozio godinama sa prelemljenim cdi.Kupi na aliexpesu jeftini su da uvek imas u rezervi ne znas kad moze da rikne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Pozdrav drugari, stavio sam LED maglenke na mog Transalpa (aliexpress kopija nekih bmwovih), vezao direktno na akumulator. Maglenke imaju svoj osigurac, svoj relej i svoj prekidac, prakticno komplet instalacija sama za sebe. Sve je vezano po PSu, sem sto nije vezano na kontakt bravu, pa da brava iskljucuje struju kada je ugasen motor. Elem, nakon vezivanja imam problem da kada koristim maglenke i ugasim ih na njihovom prekidacu, maglenke same posle nekoliko sekundi pocinju da tinjaju i da vuku struju i ako je sve pogaseno. Zna li ko sta bi mogao da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 minutes ago, JohnyBravo said:

Pozdrav drugari, stavio sam LED maglenke na mog Transalpa (aliexpress kopija nekih bmwovih), vezao direktno na akumulator. Maglenke imaju svoj osigurac, svoj relej i svoj prekidac, prakticno komplet instalacija sama za sebe. Sve je vezano po PSu, sem sto nije vezano na kontakt bravu, pa da brava iskljucuje struju kada je ugasen motor. Elem, nakon vezivanja imam problem da kada koristim maglenke i ugasim ih na njihovom prekidacu, maglenke same posle nekoliko sekundi pocinju da tinjaju i da vuku struju i ako je sve pogaseno. Zna li ko sta bi mogao da bude problem?

To je pitanje za @Arakis. Mi smo hteli istu pricu na mom da uradimo, al da vidimo sta Rajko kaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Ma u maglenke ne sumnjam, deluju mi vrlo kvalitetno, nego sad kontam, s obzirom da sam ih prvo povezao a onda oprao motor, mozda je voda stigla nekako do releja ili prekidaca pa da se javio nekakav spoj medju kontaktima negde. Moracu to sutra da proverim posto je pao mrak. Jedino mi to ima objasnjenja s obzirom da su ganc nove maglenke, a garantovano je samo neka glupost. Za sada stoje raskopcane da ne vuku struju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
@Arakis a jager kaze da mi je mozda prljav karburator. Citiram "CDI il crkne il radi, ne moze da crkava polako"
Eto ja sam živi dokaz da može da umire i polako, na rate.
Mene je zezao onaj drugi, koji gasi zadnji cilindar i obrtomer. A manifestovalo se tako što radi sve potpuno normalno stotinama km s onda mu damo dune da ugasi obrtomer i jedan cilindar -vrlo neprijatan osećaj.
Onda ugasim motor, kad upalim ponovo nakon 15-ak min sve opet radi normalno danima, nedeljama.
Na kraju sam ga zamenio kad mi dosadilo :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
11 minutes ago, JohnyBravo said:

Ma u maglenke ne sumnjam, deluju mi vrlo kvalitetno, nego sad kontam, s obzirom da sam ih prvo povezao a onda oprao motor, mozda je voda stigla nekako do releja ili prekidaca pa da se javio nekakav spoj medju kontaktima negde. Moracu to sutra da proverim posto je pao mrak. Jedino mi to ima objasnjenja s obzirom da su ganc nove maglenke, a garantovano je samo neka glupost. Za sada stoje raskopcane da ne vuku struju.

I moje su bile dobre maglenke pa ni dr Rajko ni ja nismo uspeli da na ispravnu instalaciju nakačimo maglenke da jedna ne sija dugim svetlom a da druga ne pali mod za blinkanje :-)

Verovao ili ne, nakon nekog vremena su proradile normalno

Aliexpress rules

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
pre 46 minuta, JohnyBravo je napisao:

Pozdrav drugari, stavio sam LED maglenke na mog Transalpa (aliexpress kopija nekih bmwovih), vezao direktno na akumulator. Maglenke imaju svoj osigurac, svoj relej i svoj prekidac, prakticno komplet instalacija sama za sebe. Sve je vezano po PSu, sem sto nije vezano na kontakt bravu, pa da brava iskljucuje struju kada je ugasen motor. Elem, nakon vezivanja imam problem da kada koristim maglenke i ugasim ih na njihovom prekidacu, maglenke same posle nekoliko sekundi pocinju da tinjaju i da vuku struju i ako je sve pogaseno. Zna li ko sta bi mogao da bude problem?

Ušla ti je negde voda, verovatno u rele i zato se lampice tako ponašaju. 

Najbolje otvori, osuši i sledeći put ne prskaj po el. instalaciji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
32 minutes ago, Boris Vu said:

I moje su bile dobre maglenke pa ni dr Rajko ni ja nismo uspeli da na ispravnu instalaciju nakačimo maglenke da jedna ne sija dugim svetlom a da druga ne pali mod za blinkanje :-)

Verovao ili ne, nakon nekog vremena su proradile normalno

Aliexpress rules

Zato ja kupih sad bez blinkanja, single mod obasjavanja i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Sumnjam i ja na vodu. Sutra je novi dan, pa cu polako da proverim sve, da osusim, ali moracu i da komplet izolujem instalaciju gde nedostaje. Inace su moje bez tih modova samo klasicno dugme i on i off. Nisam hteo te sa modovima iako su bile jeftinije bas da se ne bih zezao sa tim da li hoce i kad hoce koji mod da radi, pa da li treperi ili sija jako, slabo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
Pre 4 sati, Bokes je napisao:

Eto ja sam živi dokaz da može da umire i polako, na rate.
Mene je zezao onaj drugi, koji gasi zadnji cilindar i obrtomer. A manifestovalo se tako što radi sve potpuno normalno stotinama km s onda mu damo dune da ugasi obrtomer i jedan cilindar -vrlo neprijatan osećaj.
Onda ugasim motor, kad upalim ponovo nakon 15-ak min sve opet radi normalno danima, nedeljama.
Na kraju sam ga zamenio kad mi dosadilo :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Ista priča i sa mojim cd-om baš su bili isti simptomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, Goran1982 said:

Ista priča i sa mojim cd-om baš su bili isti simptomi.

Meni je brljavio brzinomer, samo prestao da radi, krene pa se gubi na 20kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja