Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Elem TEHNICKI , odoh ja na jedno mesto ( Subotica) izade tip , omma gleda sav motor , kaze ako auspuh nije originalan.....rekoh mu ORIGINALAN JE !!! ...produzava - Mora da ima slovo E negde.... reko ponavljam se ORIIIIGIIINAALLAAAN JEEE !!! ...produzava aa evo E na auspuhu ! :- Pomislih dal da sad odma krenem na drugo mesto ili prvo da ga posaljem i 3 fine pa posle da odem na neko drugo mesto. Gleda migavce..... O pa ne sme imati traku ( zalepljena sa selotejpom jer jebeni kvalitet koji sam uzeo sa LED om oso 10 km i odpao Izgubio providnu plastiku koja prekriva led u migavcu) kazem mu dobro skinucu selotejp ( kad dodem na tehnicki , pa ponesem pa zalepim posle tehnickog pponovo :) Srbija je ovo ipak) jo da menjao sam migavce nisu originalni kockasti kao kod trandze vec neki bez veze skuteraski al mi se jebe , radi to mi je bitno i doktor tehnicar to nije skonto da nije originalan samo da mu ne bude sa skocom zalepljeno . To cu mu i skinuti da bude sav sretan. Jer naravno mora da ga fotka pa da ne bude ruzan . I tako ugovorio na ponedeljak 3 Feb tehn pregled. 1800 RSD ce kostati. A za ostalo idem na drugo mesto nedaleko od mene gde mogu i osiguranje dati i ISPRINTATI nalepnicu na jednom mestu i nemoram do SUP a ( sto mi je dalje od kuce :) svaki jer svaki metar je bitan :) ) . Prosle godine platio sve ukupno 15,400 Rsd feb 2019 .  Tamo gde sam odlazio uvek na tehnicki , nemogu jer nemaju treci valjak ( sto kako kazu kosta 7000 E ) jer mora da ume da meri brzinu bla bla bla , jebu i njih sa novinama svako malo po malo , dadzbine vladi , siroti moraju od necega preziveti .  Pozdrav svima  Jedino mozda skinem bravu da proba neki majstor da ga sredi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
49 minutes ago, Arakis said:

Razglavila ti se brava, što i nije čudo posle 30 godina :)

Možda i može da se sredi ali moraš da je odšrafiš odozdo (dva šrafa) i da je odneseš nekom drugaru bravaru koji će da je rasturi, podmaže i vrati u funkciju. 

Pitao sam i ovog decka , proverice mozda u madarskoj imaju samo bravu na volanu za neku sicu 10-20 E pa cemo videti i tu kombinaciju . HVALA 

Capture.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kazu ljudi tkc 80 ili k60. Ja sam uzeo mitas e08, mnogi su protiv ali ima i koji su za. Ne vozim trke tako da cemo videti kako ce se pokazati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Posto vozim asfalt 90% i offroad 10% gledam gume za asfalt. Trenutno pratim iskustva sa mitas terraforce. Sto se tice postojecih guma na motoru trenutno su sava mc30( ne smem da pogledam dot da se ne slogiram) koje sam dobio uz motor pre 2 god. Ne vozim brzo ali se desavalo da mi ceo motor baci 1-1.5 m kad naidjem po mokrom na zebru, ili ona prugasto farbana mesta na putu! Pri ostrijoj voznji obavezno prokliza zadnji tocak pri saltanju u nizu a zadnju kocnicu ne pipam po vlaznom. Tako da,cini mi se, bilo koju da kupim(set) bicu zadovoljan u odnosu na ove sto sam vozio prethodne 2 god!!:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 minutes ago, miloslukic 77 said:

Posto vozim asfalt 90% i offroad 10% gledam gume za asfalt. Trenutno pratim iskustva sa mitas terraforce. Sto se tice postojecih guma na motoru trenutno su sava mc30( ne smem da pogledam dot da se ne slogiram) koje sam dobio uz motor pre 2 god. Ne vozim brzo ali se desavalo da mi ceo motor baci 1-1.5 m kad naidjem po mokrom na zebru, ili ona prugasto farbana mesta na putu! Pri ostrijoj voznji obavezno prokliza zadnji tocak pri saltanju u nizu a zadnju kocnicu ne pipam po vlaznom. Tako da,cini mi se, bilo koju da kupim(set) bicu zadovoljan u odnosu na ove sto sam vozio prethodne 2 god!!:jee1:

Al nemoj se vezati za asfalt, ipak vozis enduro, nek budu bar 50-50. Ni ja ne vozim off al opet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Prednja DUNLOP Trailsmart iz Madarsku Kiskunhalas oko 21.000 Ft 65 E i Zadnja Mitas R17 MC24 65 S -Zadovoljan sam s obe ! ne klize se , n eproklizava , vozam i asfalt i zemljani put pomalo peskovit :)

DSCN2624.JPG

Mittas zadnja guma 130-80 R17 MC 24 65 M-S  23-Juli-2019.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kako resiti problem sto ne pokazuje neutral? Zanimljivo je kad ga naslonim na nogar pokaze, a ovako tesko da mogu da nabodem da je u neutralu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Otisao ti prekidac koji se nalazi pored malog lancanika. Moze da se poruci u delti ali je cena neka suluda i ceka se dosta. Ja sam ga porucio preko ebay iz Poljske ili bugarske, vise se ne secam izašao nesto malo, mozda 2.000 dinara. Mislim da ima i na wmoto. 

A mozes i da grunfujes ako voliš. To je jedna mala polugica kojoj se vrh izlizao. Verujem da se moze dolemiti tih 0.5-1mm koji se pojeo i da radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Malo je izgleda sada skuplje ali ima 

https://www.ebay.com/itm/381595271463

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 21 minuta, drmilan_ je napisao:

Rekao je cika Rajko da moze neka home made varijanta, samo nema ga da se javi :grr:

 

@Arakis

Eee muko moja, i meni crko isti prekidac, smirglah dihtung al je i to trajalo 3k km... Ne gine nam novi ja da ti kazem :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
6 minutes ago, Mile123 said:

Eee muko moja, i meni crko isti prekidac, smirglah dihtung al je i to trajalo 3k km... Ne gine nam novi ja da ti kazem :maloljut:

Da narucimo dva pa bar da nam postarina bude jeftinija? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Odlicna vest resio sam bravu na volanu , pre nego sto , pocinjete SKIDATI bravu ( sto je u mnogim slucajevima jako tesko ) , ili kupujete novu , polovnu , PRVO probajte ubaciti u bravu REZERVNI kljuc! Ako nemate neka to bude prvi zadatak da NAPRAVITE rezervni kljuc za motor. Jer cesto kljuc toliko otupi tj istrlja se potrosi se da NE pomera male mehanizme unutar sistema brave i nemozete je okrenuti ili jako tesko. Vec sam upo u paniku trazio polovnu bravu ( sto nisam nigde nasao do sada) kad odem do majstora bravara i kaze da probam s rezervnim . Kad ono okrece se maltene kao nov !!! I problem resen , nisam kupovao nove brave , samo jedan kljuc sa sirim zubima i sve funkcionise fajno. U Subotici 600 rsd je kostalo. NE BACATI ORIGINALNI kljuc IAKO ne valja vise zbog KODA kljuca , moze da vam nekad zatreba . Puno pozdrava bajkeri.

Honda TA zar.JPG

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

Rekao je cika Rajko da moze neka home made varijanta, samo nema ga da se javi :grr:

 

@Arakis

 

Pre 1 sat, Mile123 je napisao:

Eee muko moja, i meni crko isti prekidac, smirglah dihtung al je i to trajalo 3k km... Ne gine nam novi ja da ti kazem :maloljut:

 

Skinite tu malu šajbnu - dihtung i eventualno stavite malo onog crvenog silikona da zadihtuje. I radice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Arakis said:

 

 

Skinite tu malu šajbnu - dihtung i eventualno stavite malo onog crvenog silikona da zadihtuje. I radice :)

Sacekacu ja ćaću za te majstorije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Evo problem sa bravom u VIDEO formatu , vidi se na slikama usporedba starog ORIGINALNOG kljuca i rezervnog . Ki nebo i zemlja . Istrljalo se zesce. Jos sva sreca da nisam bravu morao kupovati drugu , pa cimati se dok se skine , rasklopi itd pa lutrija moze li se popraviti poboljsati . Ovako rez kljuc i okrece se u bravi ko po loju ! 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima, 

 

moj ime je Milos, pratim dosta forum iako nisam bio registrovan, jer tako ponekad resim neke zagonetne probleme prilikom popravke motora. Ukratko bavim se mehanikom motora, iako nisam preterani fan vozila sa dva tocka (cak i ne posedujem svoj motor). Trenutno imam problem na Hondi Transalp 600 "91.god sa vakuum/manuelnom slavinom goriva na rezervoaru. Naime neko je ranije resio problem curenja iste ukidanjem vakuumskog dela, pa je gorivo teklo slobodnim padom. Set membrana je kupljen, ali nema aluminijumskog prstena koji treba da poveze malu i veliku membranu.

Moje pitanje je, da li neko slucajno ima ovaj prsten viska, ili je u mogucnosti da mi da dimenzije i skicu prstena pa da ga napravim na strugu? Ovo drugo bi mozda znacilo da neko rasturi svoju slavinu sto priznajem da zvuci ludo, ali bi mi puno znacilo. Unapred zahvaljujem svima i samo nastavite sa forumom kao i do sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
3 hours ago, mix1200 said:

...moj ime je Milos....Trenutno imam problem na Hondi Transalp 600 "91.god sa vakuum/manuelnom slavinom goriva na rezervoaru. Naime neko je ranije resio problem curenja iste ukidanjem vakuumskog dela, pa je gorivo teklo slobodnim padom. Set membrana je kupljen, ali nema aluminijumskog prstena koji treba da poveze malu i veliku membranu.

Moje pitanje je, da li neko slucajno ima ovaj prsten viska, ili je u mogucnosti da mi da dimenzije i skicu prstena pa da ga napravim na strugu?

Trazi ovde:

 

https://www.motorradbay.de/xanario_search.php?search_shop_select=2&products_keywords=Xl+600&x=75&y=4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
2 hours ago, drmilan_ said:

Ima neko nacrte za centralni stender ako vec nema da proda?

https://m.louis.de/artikel/sw-motech-hauptstaender-mit-abe-fuer-honda-xl-600-v-transalp/10046700?list=064339b5f72cf8a51225bb0384e848be&filter_bike_id=0935&filter_article_number=10046715

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja