Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Jel šleper ima prikolicu? Koliko je dugačak? Kojom brzinom se kreće?

Potrebno je više informacija za adekvatan odgovor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 47 minuta, Arakis je napisao:

Dobro za krajnju brzinu ali reci kakva su ubrzanja sa tim novim lančanikom? Da li možeš da pretekneš šleper za 2-3 sekunde kao sa starim lančanikom?

Rajko, ja sam na svom Transalpu (dok je bio kod mene) zamenio prednji lančanik i stavio sa jednim zubom više.

Dobio sam samo to da mi je na otvorenom putu malo anji broj obrtaja (pri istoj brzini), ali sam pri ubrzanju, manevrisanju, nauzbrdicama, po gradu, ... vozio za jedan stepen niže nego ranije i mislim da ništa korisno sa ovom promenom nisam dobio.

Mogu samo da zamislim kakvaje situacija sa 8 zuba manje na zadnjem (to mu dođe pribižno kao ti zuba više na prednjem).

Mislim da bilo kakvo ubrzavanje u petoj brzini uopšte nij emoguće, a da je i četvrta brzina diskutabilna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I ja sam jedno vreme imao 16 zuba na prednjem lančaniku i ubrzanja su bila, kao što kažeš, osetno slabija nego sa originalom.

 

Meni krajnja brzina nije naročito važna, mnogo su mi bitnija ubrzanja koja pomažu da se bezbednije vozi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Napravio sam oko 2500km sa tim zupcanikom. Ja imam 78kg, a moja zena 55 i zaista nema problema sa ubrzanjima. I nikad nemam potrebe da ga izvlacim preko 5000 obrtaja u preticanjima, a na 100-110 je 4000-4500 obrtaja, manje opterecenje za samu masinu, a i za mene. Potrosnja znatno manja. A sto se slepera tice, i sam ga vozim,znam da ne moze preko 90, pa znam cemu da se nadam u preticanju : )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

I ja sam bio rad da smanjim malo zadnji lancanik zarad rasterecenja masine i krajnje brzine. Ali naravno nisam siguran kako ce se odraziti na snagu kad je motor natovaren i sa dvoje. Istina je da mu fali malo brzine( kad bi imao 6 mozda bi to bilo resenje). Vecina nas vozi po ravnom i po asfaltu tako da bi veca brzina dobrodosla. Ali sustina je ta da to nije ni sportak ni putni motor vec enduro od 600 cm i to je to. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Ja se nisam pokajao. Motor sasvim solidno vuce, po nekad za svoju dusu odem u brda na off, i tu se odlicno ponasa. A na putovanjima po normalnim putevima je sad po mojoj meri, na 4000 o/min ide 100 km/h na 5000 120 i to je meni zadovoljavajuce. I da napomenem da je potrosnja znatno manja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Znam da su mnogi trazili, pa da obavestim samo jer me je sad zvao covek. Nazalost, meni vise ne trebaju. 

 

Stigli su u motobike shop opet Vicma CDI uredjaji po ceni od oko 9000 rsd. Malo ih ima na stanju. Pre toga su imali samo one za 150 evra. Inace covek koji radi tamo mi je rekao da nema neke prevelike razlike izmedju ovoga SGR od 18 000 i ovoga Vicma od 9000. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: Honda Xl650v RD 10
On 3/19/2019 at 5:55 PM, Mile123 said:

Da li negde kod nas moze da se nabavi set za reparaciju cilindra prednje kocnice? Pocela da mi vlazi gumica kod rucice :jok:

Sigurnost Zrenjanin, odlična domaća firma, menjao na rebelu. 

Pronadji na netu broj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Da li neko iz Beograda i blize okoline ima 2 cdi-a za transalpa '96 ?

 

Treba mi bukvalno na 15 -20 min da zamenimo sa mojim cdi-evima kako bih utvrdio da li mi oni prave problem ili nesto drugo.

 

E da, problematika je jako nemiran rad motora, što je motor topliji to nepravilnije radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Pa ako tvoj transalp normalno radi nema veze sto su zamenski, bitno mi je da utvrdim dal me muci cdi-evi ili karbovi.

 

Ne znam sta trece moze da bude :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
On 4/1/2019 at 10:00 AM, Darko TA said:

Napravio sam oko 2500km sa tim zupcanikom. Ja imam 78kg, a moja zena 55 i zaista nema problema sa ubrzanjima. I nikad nemam potrebe da ga izvlacim preko 5000 obrtaja u preticanjima, a na 100-110 je 4000-4500 obrtaja, manje opterecenje za samu masinu, a i za mene. Potrosnja znatno manja. A sto se slepera tice, i sam ga vozim,znam da ne moze preko 90, pa znam cemu da se nadam u preticanju : )

a ja imam sam 175 kila na 22 godisnjem transalpu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Sretan vlasnik trandze xl600v , jos gi ideeee , i nosi me 3 u jedan . Trebacu zadnju gumu menjat lagano i sve ostalo ulje naprimer :) , al transalp ide uzivanje traje a pisemo 2019 tu . Vozam zimi vozam leti , nema sezona ni pocetka ni kraja . Kad se nema para do Palica ( 10-20-30 km max) kad se ima para do Divcibara ( iz SU) prosle bio do Petrovca preko kanjona Morace , a iz Petrovca do Lovcena gore i tako :) I svaka cast trandzi ponovo i ponovo . Dok sam iso do CG , srednja brzina 110 , iz Subotice stigo za 12 sahati. 4 puta vidio policajce , nijesam stajao :) . U povratku 11 sati iz Petrovca za SU iako sam malo se izgubeo oko Divcibara jer u povratku nije bilo toliko jednostavno kao u odlasku.

DSCN5875.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Napravio sebi drzac luisovskih torbi ( ko transportna) , nije lepo , al je bilo za 400 din ( materijal,) sam savijao i vario

DSCN9558.JPG

DSCN9559.JPG

DSCN9578.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

U Subotici imamo majstora za presvlacenje sedista , bilo cega , odlicno odradio posao s spec materijalom izgleda kao karbon fi BREE :) za 40-45 E ( prosle g , do CG sam vozo na njoj -ODLICNO je bilo plus je dopunio i sa spuzvom da mi debela g..ca lakse podnese 800 km u cugu) .

DSCN9706.JPG

DSCN9708.JPG

DSCN9722.JPG

DSCN9725.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Zna li neko na koliko se pumpa zadnji amortizer?Da li je to cifra koja se kreće oko 0,5 bara ili 100 bara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Berlin
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 V PD06

Поздрав свима. Имам један проблем и занима ме да ли је неко овде имао слична искуства и како је решио проблем.

Мислим да се ради о стварању вакума у резервоару за гориво. Када од пуног резервоара дођем до полупуног  мотор почиње да се гуши и морам да смањујем обртаје да би радио нормално. Кад отворим чеп или напуним резервоар мотор опет нормално ради. Логично ми је да постоји неко црево/вентил за довод ваздуха у резервоар али не знам где је и да ли постоји тако нешто.

Ако неко има неку идеју о чему се тачно ради, молио бих за помоћ.

Поздрав свима

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
Pre 2 sati, brat_fikus je napisao:

Поздрав свима. Имам један проблем и занима ме да ли је неко овде имао слична искуства и како је решио проблем.

Мислим да се ради о стварању вакума у резервоару за гориво. Када од пуног резервоара дођем до полупуног  мотор почиње да се гуши и морам да смањујем обртаје да би радио нормално. Кад отворим чеп или напуним резервоар мотор опет нормално ради. Логично ми је да постоји неко црево/вентил за довод ваздуха у резервоар али не знам где је и да ли постоји тако нешто.

Ако неко има неку идеју о чему се тачно ради, молио бих за помоћ.

Поздрав свима

 

Da li imas spoljasnji filter za gorivo, ako imas skini ga on pravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: nova pazova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1000

поздрав другари ..

треба ми мала помоћ у набавци делова ѕа транса 1999, елем како сам имао близак сусрет са делом дистрибуционе мреже едб-а (бандера)ја крив да напоменем,..мом моторићу треба следеће..

-оба штапа,носач цајгера и фара,фар,оклоп,гувернал..ако неко зна где могу да набавим половно или ново да га што пре ставим на точкове...

хвала унапред..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja