Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova
On 3/3/2019 at 9:16 PM, Arakis said:

Za grad ugradi dve "puž" sirene, čućeš se kao šleper :) sasvim dovoljno da dobro znaju da si tu.

Nemoj mi spominjati nista oko struje, dize mi se kosa na glavi kad mi neko spomene Transalpa i struju. Strah u kosti mi je uterao... :) Salim se, bice I to i led sijalica, maglenke, samo jedno po jedno, nek se prvo pokaze da nesto vredi pa cemo lako estetiku I dodatne gedzete :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
8 hours ago, lemy said:

Kako ce biti na registraciji ? Cujem svakakve price, od registracije krseva ali do onih da zezaju za aftermarket delove, posebno obe bez homologacije ?  

 

p.s. bas mu lepo cuci, koliko je to u novcanim jedinicama ako nije tajna ?

 

Ja treba da registrujem tranzu za mesec-dva, pa me brinu rol barovi, nosaci kofera, kofer... Na proslom tehnickom su ga slikali sa svim ovim.

 

Sada mi je to sve skinuto jer sam farbao te delove pa razmisljam da li da vracam ili da idem baz njih na tehnicki pa da ih kasnije nakalemim. Nije mali posao nebih da radim 2 puta.

Moze da se registruje, bez problema. Jedino ako naletis na neke pacijente od agencije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Ajmo redom.:jee:

Za registraciju odem, pitam, probam, ako ne moze za 10 min vratim stari auspuh i odradim je.:jee:

Sto se tice novcanih jedinica, sa db kilerom, selnom i prikljucnom granom - bukvalno kako robert posalje tako se i montira izadje 14500 ovih nasih domacih :)

Pre 9 sati, nesa035 je napisao:

Lepo izgleda, stvarno! Svaka cast za sredjivanje. Da pitam, je i izvorno ove boje ili je farban? 

 

Ako je pitanje za mene, nije farban fabricka boja od pre 22 godine i dalje na njemu. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Radim na teh. tako da dajem inf. iz prve ruke kako ja radim. Zadnji nosaci kofera i bocni mogu da ostanu( jedino ako je stvarno neka teska budzevina i vidi se iz aviona da je to neko sklepao onda mora da se skinu jer se motori slikaju i na slici se sve vidi). Zakon kaze da se ugradnja montazno demontaznih uredjaja koji sluze za prevoz prtljaga ne smatra za prepravku vozila. Dalje,naknadna ugradnja svetlosnih uredjaja na vozilu i metalna ojacanja se smatraju za prepravku sto znaci prednji roll bar i dodatna svetla moraju da se skinu. Izduvi ako su homologovani mogu da prodju, kao i zmigavci i retrovizori. Sto se tice oklopa,maski itd neki mogu bez njih ,neki ne mogu, moja slobodna procena na osnovu mog iskustva o poznavanju motora. Vizir moze bilo koji ne mora da bude homologovan. Tako radim i na mojoj trandzi kad dodjem na teh. a u saobracaju je naravno drugacije. Opet nije na svakom teh.  isto tako da ovo ne vazi za sve teh. preglede.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL 600 V Trans Alp

Bas mi je drago sto je neko sa teh. pregleda tu, međju nama na forumu.  Može jednom pitanje? Kao se i koliko tretira promena boje (30% - zakon kaže), negde mora da se unese u saobr. a negde ne? Imam nameru da osvezim i promenim boju na svom Transalpu ( prednji blatobran, masku, pola rezervoara i pola noćne plastike). Tretira li se to kak promena koja mora da se unese u saobr. ili ne?

Moja izgleda kao druga slika, a ja bih da malo osvezim plastiku i prefarbam da izgleda kao na prvoj slici. 

Hvala unapred na odgovoru. 

Nenad

honda_xl_600_crveno-crna.jpg

honda_xl_600_crvena.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Ako se vodi kao crvena ne vidim razlog zbog kojeg bi menjao boju vozila. Ako vozilo ima 2 boje pise se boja koja preovladava( na prvi pogled kad vidis koje boje ima vise). Ako je bas isaran sa vise boja onda moze da se stavi i da je boja visebojna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL 600 V Trans Alp

Ne, mislim da se nismo razumeli. Izvorno je motor jednobojan (crvena boja). Ja bih želeo da ga prefarbam u dve boje (kao na slici, crno-crveno). Da li je to preko 30%, odnosno da li bi me na tehničkom pregledu obavezno uputili da moram da prijavim promenu u saobracanoj dozvoli ili ne? To je bilo pitanje.

Quote

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

 Ja te  ne bih nista cimao oko boje. Preovladjuje crvena boja. Ne znam o kakvih 30 % govoris jer tako nesto nigde ne pise. U saobracajnoj moze da se upise samo jedna boja. Nekad se u stare saobracajne upisivalo 2 boje a u ove nove moze da stoji samo 1 tj ona koja preovladava na vozilu. Obicno brendirana vozila( obicno ih voze komercijalisti) su isarana i prelepljena tj sa reklamama, imaju boju visebojnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL 600 V Trans Alp

Uh, odlicno! Ako je tako kako kažeš, eto nas na pregledu, tamo negde u septembru :-) 

Hvala ti na pojašnjenju. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Da li je neko sređivao zadnji amortizer na Transalpu ili da li neko zna gde mogu da se kupe gumice koje idu u amortizer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Da li negde kod nas moze da se nabavi set za reparaciju cilindra prednje kocnice? Pocela da mi vlazi gumica kod rucice :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Pozdrav kolege, teram Transalp 650 i crkao mi je cuveni puz-pinjon il kako se vec zove. Prelistao sam temu i vidim da su se ljudi time vec bavili i vidim da se pominje Delta kao zastupnik i uvoznik honde i delova. Zna li ko neki svez i proveren broj telefeona na koji bih mogao da porucim pinjon i da li neko zna serijski broj, broj modela pinjona ili sta vec, kako bih lakse mogao da se sporazumem i porucim? Naravno dolaze u opticaj i druge firme i snabdevaci delovima, ne mora striktno Delta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
Pre sat vremena, JohnyBravo je napisao:

Pozdrav kolege, teram Transalp 650 i crkao mi je cuveni puz-pinjon il kako se vec zove. Prelistao sam temu i vidim da su se ljudi time vec bavili i vidim da se pominje Delta kao zastupnik i uvoznik honde i delova. Zna li ko neki svez i proveren broj telefeona na koji bih mogao da porucim pinjon i da li neko zna serijski broj, broj modela pinjona ili sta vec, kako bih lakse mogao da se sporazumem i porucim? Naravno dolaze u opticaj i druge firme i snabdevaci delovima, ne mora striktno Delta.

 

Za delove nazoves i izdiktiras broj sasije i koji tacno ti deo treba ako ne znas kod, oni ti kazu cenu i ako ti odgovara ostavis podatke da te nazovu za 2 ili vise nedelja kada deo stigne.

 

Prodavnica rezervnih delova

Tel: +381 (0)11 20 10 933, 21 78 033

Fax: +381 (0)11 20 10 945

Omladinskih brigada 33a, 11070 Novi Beograd

Radno vreme: radnim danima od 8:30 do 16:30, subotom od 9 do 14h

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

To je projektor od bmw-a x5, mnogo bolje osvetljava nego fabricki h4. A za teh. sam morao da skidam i da vracam stari, al napravio sam da mogu da ga montiram za 15 min. tako da mi nije veliki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Ako nekome bude znacilo, zamenio sam zadnji lancanik sa 47 zuba, sa lancanikom sa 39 zuba. Dobio sam to da na npr 4000 obrtaja ide 100km/h, a pre je na 5000 isao toliko. Smanjio je potrosnju za 0,5l. Lancanik sam narucio preko e-bay. Oko 25 evra sve sa postarinom  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobro za krajnju brzinu ali reci kakva su ubrzanja sa tim novim lančanikom? Da li možeš da pretekneš šleper za 2-3 sekunde kao sa starim lančanikom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja