Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
1 hour ago, brdy said:

Gde si ga nabavio preko alija ili ne.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

Dao mi ga drugar koji ima servis. Oni su ugradili dosta njih. Treba samo zameniti mesta zicama na konektoru sa 2 zice. Ima ga i na kupujemprodajem a i na aliju. Kolik se secam treba voditi racuna da je D/C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Potrebno je da je DC, zamenu se 2 zice ali onda radi samo jedna svecica. Potrebno je vezati bombine na redno kako bi davao struju na obe svecice, malo se smanji zazor na svecicama i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Jel moze neko malo detaljnije da objasni kojim zicama se tacno mesto menja za ovog kineza??? 

Verujem da vecinu ovo interesuje jer ako moze da radi CDI za 1000 dinara, pa bar u rezervi u koferu da stoji, sto da ne. 

 

Ok ovo za bobinu I zazor je malo komplikovanije na putu ako rikne CDI. Al I da upali samo jednu svecicu na Tom jednom cilindru, moze da se vozi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
4 hours ago, lemy said:

Dao mi ga drugar koji ima servis. Oni su ugradili dosta njih. Treba samo zameniti mesta zicama na konektoru sa 2 zice. Ima ga i na kupujemprodajem a i na aliju. Kolik se secam treba voditi racuna da je D/C

Ako se ne varam konektor sa 2 zice je onaj koji ima jednu crno-belu za +12 i zelenu za masu. E sad kako mislis zameniti im mesta, to mi nije najjasnije? U smislu crno belu staviti  u ovaj za masu a svetlo zelenu u onaj gde bi na originalnom MS8 CDI-ju isala ona za +12??

 

Nasao sam I neku semu za taj kineski DC evo je u prilogu. 

 

 

post-95358-0-96035600-1479589281.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam samo zamenio mesta onim dvema zicama na konektoru sa dva pina. Nista ze ne sece samo se sa nekom zicicom oslobode osiguraci te dve zice i zamene im se mesta. 

Treba samo voditi racuna da se kineski stavi na mesto onog sto ne pokrece obrtomer. Pošto pali samo jednu svecicu obrtomer ne radi sa ovim cdi, bar je tako kod mene bilo. Ja nisam nista cackao sa bobinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 9 sati, Pingvin37 je napisao:

Ako se ne varam konektor sa 2 zice je onaj koji ima jednu crno-belu za +12 i zelenu za masu. E sad kako mislis zameniti im mesta, to mi nije najjasnije? U smislu crno belu staviti  u ovaj za masu a svetlo zelenu u onaj gde bi na originalnom MS8 CDI-ju isala ona za +12??

 

Nasao sam I neku semu za taj kineski DC evo je u prilogu. 

 

 

post-95358-0-96035600-1479589281.jpg

Hajde da se i ja malo uključim i iznesem lično iskustvo (kao bivši vlasnik Transalpa).

Bio mi prvo crkao jedan CDI i ja ga otvorio i prelemio i vratio u život. Kasnije mi crkao drugi CDI ali operacija vraćnja u život nije uspela pa je kupljen ovakav kineski. 

meni je u to vreme na motoru bio ugrađen plin i nakon montaže ovog kineskog CDIa motor je radio veoma loše kada se koristi na plin, a na benzinu je radio dobro, ali je potrošnja bila povećana. kupio sam kasnije originalni CDI i rad je i sa plinom ponovo bio dobar, a i potrošnja se vratila na normalu (oko 5 litara).

A pozove me drugar da i kod njega ugradimo plin (benzin mu trošio ok 6,5 litra) i sve to odradimo, ali nikako da naštelujemo da sa plinom ima i dobar ler i da normalno ide i u višim obrtajima. Može ili jedno ili drugo, ali oba nikako. A sve isto urađeno kao na mom motoru, a kod mene sve funkcioniše?

I onda slučajno pogledam CDI i vidim da su oba neoriginalna. Ubedim kolegu da kupi originalne, vratimo priklučne vodove u originalno stanje i priključimo.

Motor radio odmah  neuporedivo bolje, potrošnja sišla sa 6,5 na 5 litara, a i rad sa plinom odličan.

Eto to je moje iskustvo od pre 5-6 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 hour ago, lemy said:

Ja sam samo zamenio mesta onim dvema zicama na konektoru sa dva pina. Nista ze ne sece samo se sa nekom zicicom oslobode osiguraci te dve zice i zamene im se mesta. 

Treba samo voditi racuna da se kineski stavi na mesto onog sto ne pokrece obrtomer. Pošto pali samo jednu svecicu obrtomer ne radi sa ovim cdi, bar je tako kod mene bilo. Ja nisam nista cackao sa bobinama

Da, znaci kineza staviti na mesto desnog da bi radila obrtaljka.

 

@Kum_Mixer Hvala puno, salji slike znacice dosta :)

 

Ziko, sve slazem se da je original, original. Meni je sa onim kao malo boljim od 50 evra losije radio nego sa dva Shindengena stara I popravljana ko zna koliko puta, al sto da ne vidimo I tu opciju za ove kineze. Za rezervu il kao neko privremeno resenje. Al sigurno da je original najbolja I najispravnija varijanta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Koje pločice da uzmem da zamenim za prednji diskovi, 88 je godište. Gledao sam neke ebc.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ne znam mnogo o Transalpu, tek ucim zadnjih 6 meseci al ono sto znam da model sa jednim diskom napred ima katastrofalno kocenje. Ako ne krenem defanzivno I preventivno da kocim ziv se userem dal cu stici da zakocim a da ne blokiram tocak il proklizam. Bas bas lose. Cak sam ranije imao I lepljene plocice I kao da su bile bolje. 

 

Cuo sam da je taj EBC OK skroz. Neka sredina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: apn 4, xlv 600 transalp

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa mojim Transaalpom '97 godina (prvi model sa 2 diska), procurila mi je vodena pumpa i dobro kaplje kroz onaj otvor sa donje strane koji je predviđen za to.

Da li mi neko može reći da se pumpa može reparirati (novi semering i ležaj) ili se mora tražiti drugo rešenje?

U slučaju da neko ima kontakt osobe koja prodaje polovnu vodenu pumpu bi bih mu zahvalan da mi pošalje.

Svaka pomoć je dobro došla.

Hvala unapred.

 

Vukašin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Najbolje telefon u ruke i na zvanje, jednog po jednog. Kreni od Dekija iz Kanjize, on sigurno ima, cena mu je uvek najveca, a kvalitet neproveren. Pa onda dalje. Ima tu po oglasima barem 30tak raznih prodavaca I preprodavaca plus ce ti se dok trazis otvarati neki novi brojevi, davace ti sami oni jos brojeva "ljudi koji mozda imaju to sto trazis" . Pa onda prelistas sve forume u Srbiji pa pronadjen jos 15tak brojeva medju postovim itd. Odes na fejs pronadjes jos 10 u raznim moto oglasima I grupama it'd. Na kraju ces nesto pronaci ili saznati. Usput ces I naci nekog ko mozda moze da ti to reparira, da ne kupujes polovno ili novo. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Kad odem da kupim pivo vidim vec nekoliko meseci (znaci celu ovu zimu i Jace) stoji jedan crni Transalp tu u mom komsiluku u bloku na nbgd u Milutina Milankovica ispod ulaza do zgrade, majstor ga nije ni pokrio ne pomera ga mesecima. Rec je o modelu od 97 ja mislim. Ako vlasnik cita ovo kojim slucajem nek ga bar pokrije (haha). Kako mu nije zao to mi nikad nece biti jasno. A fin je skroz. 

 

Malo da osvezimo temu :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL 600 V Trans Alp

Ја моје луче чувам у гаражи! Додуше, нисам набавио пресвлаку, а "жао ме" што и прашина пада на њега! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako je u garaži - dovoljno je da prebaciš i neki stari čaršav il ćebe i biće zaštićen od prašine .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Prodajem ispravne polovne pick-upove za Transalpa jer sam ih uzeo za rezervu al nije bilo potrebe za njima.

 

Uz njih na poklon dajem dva stara neispravna/poluispravna originalna Shindengen CDI-ja I jedan nov neotpakovan ovaj kineski sa alija, koji isto moze da se montira. Ako nekom znaci dajem I jos jedan neispravan CDI od moto Baneta koji je placen 50 evra, presao 100 kilometara i isto crkao, tj nekad radi nekad ne. Isto kao Shindengen se ponasao. 

 

Ko zna voli da cacka oko elektronike I lemi mozda mu posluze bar kao rezerva neka tamo u koferu sto bi se reklo ako nisu skroz otisli, a ovaj kinez sa alija sto kolegi radi vec 3 godine dajem nov neotpakovan u kutiji. 

 

Dogovor oko cene u inbox. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Koliko se covek istripuje da Transalp bolje ubrzava sa glasnim auspuhom, tj. koliko taj bucni otvoreni izduv zna da daje lazni sjaj I osecaj. 

 

Ako nista, sa fabrickim vise ne postoji pucanje pri oduzimanju gasa (bez da su karbovi dirani) tj ne postoji pucanje uopste, I uvek cujes kako masina radi. Za put dusu dalo, za grad bas i ne... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za grad ugradi dve "puž" sirene, čućeš se kao šleper :) sasvim dovoljno da dobro znaju da si tu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Drustvo, nije pravi oglas pa ga stavljam ovde kao info. Drugar prodaje Transalpa 600, 1992 godiste. Model je PD06, ima jedan disk napred i jedan pozadi. To je moj bivsi motor i bio je dobar kada sam ga prodao a sada je jos bolji, jer je on zamenio i lezajeve kormana, plocice, sredjen karburator, gume skoro nove... Ima rol bar, top case givi maxia... Korektan motor, star ali ok. Cenu je oko 1.500 ali je čovek normalan i kooperativan. Nije na oglasima jos uvek. Ako nekog interesuje neka mi pusti poruku da mu dam telefon. Motor je u BG. Razlog prodaje, presao u BMW sektu :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo nekih sto imam, starije su pa su gume razlicite, sada su neke putne na njemu. Ako nekog bas interesuje dacu mu kontakt pa neka covek posalje sveze slike, sigurno ima nekih razlika.

transalp1.jpg

transalp2.jpg

transalp3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Tek sad kad sam procitao o auspuhu videh da se nisam pohvalio Robertovim izduvom,

istina karbovi moraju da se presteluju, mada dosta mirnije radi motor na leru u odnosu na pre zamene istog. 

 

Ja sam prezadovoljan zvukom i sa i bez DB killera. Primetih da su ljudi mnogo svesniji da postojim u saobracaju u odnosu na ranije.

IMG_20190222_193847.jpg

IMG_20190222_211557.jpg

IMG_20190222_220855.jpg

IMG_20190222_220906.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kako ce biti na registraciji ? Cujem svakakve price, od registracije krseva ali do onih da zezaju za aftermarket delove, posebno obe bez homologacije ?  

 

p.s. bas mu lepo cuci, koliko je to u novcanim jedinicama ako nije tajna ?

 

Ja treba da registrujem tranzu za mesec-dva, pa me brinu rol barovi, nosaci kofera, kofer... Na proslom tehnickom su ga slikali sa svim ovim.

 

Sada mi je to sve skinuto jer sam farbao te delove pa razmisljam da li da vracam ili da idem baz njih na tehnicki pa da ih kasnije nakalemim. Nije mali posao nebih da radim 2 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja