Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ima li ko neki nacrt za cent. stender da probam da ga napravim sad kad nemam sta da radim.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Ljudi koliko bi izasla okvirno generalna za transalpa? Zvao sam maistora u Ns i kaze od 15ooe pa na vise.. za motor koji je 94god. Radi se o vecoj potrosnji ulja pa bi verovatno i generalna u neko skorije vreme bila potrebna. Meni se cini to puno..

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
23 minutes ago, Grille said:

Ljudi koliko bi izasla okvirno generalna za transalpa? Zvao sam maistora u Ns i kaze od 15ooe pa na vise.. za motor koji je 94god. Radi se o vecoj potrosnji ulja pa bi verovatno i generalna u neko skorije vreme bila potrebna. Meni se cini to puno..

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 

Retko kome ovaj model Transalpa ne trosi bar malo ulja, a vecini trosi dosta samo se prave da ne znaju koliko sam primetio do sada. Ako ne trosi vise od pola litre na 1000 km vecina ljudi ne otvara. Otvaranje glave je od 200 do 500 evra zavisi od majstora. Delove polovne imas polovnih  ocuvane za manje para i slicno. Imas I onu opciju dobro ocuvan agregat da se uveze od preko za po 500,600 evra pa se is koristi za delove itd. Moze I da se da na obradu ne znam koje su tu cene. Al to je sve krpljenje. Kad nesto zariba. Al ne mora da znaci da nece biti sve dobro duze vremena posle toga. 

 

Ako kupujes sve novo nasao sam ovde na forumu ovako neke cene:

 

Karike po komadu 60 evra

Gumice ventila 9 evra po komadu

Komplet dihtunga oko 150 evra

Lanac bregaste oko 80 evra. 

 

Zavisi sta, kako I kod koga se radi na kraju krajeva. Moze biti I 400 evra moze I 1400 sve zavisi... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
Pre 14 sati, Pingvin37 je napisao:

Retko kome ovaj model Transalpa ne trosi bar malo ulja, a vecini trosi dosta samo se prave da ne znaju koliko sam primetio do sada. Ako ne trosi vise od pola litre na 1000 km vecina ljudi ne otvara. Otvaranje glave je od 200 do 500 evra zavisi od majstora. Delove polovne imas polovnih  ocuvane za manje para i slicno. Imas I onu opciju dobro ocuvan agregat da se uveze od preko za po 500,600 evra pa se is koristi za delove itd. Moze I da se da na obradu ne znam koje su tu cene. Al to je sve krpljenje. Kad nesto zariba. Al ne mora da znaci da nece biti sve dobro duze vremena posle toga. 

 

Ako kupujes sve novo nasao sam ovde na forumu ovako neke cene:

 

Karike po komadu 60 evra

Gumice ventila 9 evra po komadu

Komplet dihtunga oko 150 evra

Lanac bregaste oko 80 evra. 

 

Zavisi sta, kako I kod koga se radi na kraju krajeva. Moze biti I 400 evra moze I 1400 sve zavisi... 

 

 

Za 2000 koliko sam prosao sa mojim od kad sam ga kupio nije potrosio ni gram.

 

Znaci definitivno imam najboljeg transalpa u Srbiji :na_glavi:

 

P.S. Da vozim ko baba, ne prelazim 6k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Zato sam i naveo da vozim mirno.

 

Sve sto se vrti mora da trosi ulje, pogotovu kad se vozi na 8-9-10k u kontinuitetu. :) 

 

Mada nekako mi transalp nije za jurcanje, valjda sto sam jos zelen na dva tocka. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Moze da juri, ne moz' da stane!! Ali kad se stisnu obe kocnice do daske staje jos kako... Nego tacno je ovo za ulje, ako vozim umereno ne trosi ni gram a ako ga "cepam" zna da malo srkne ali u proseku 0,5l do sledeceg menjanja tj oko 5000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Moj trosi, taman onaj litar iz kantice sto ostane ode na dolivanje tokom godine.
Svaki motor mora da trosi ulje, smo neki manje neki vise.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Red je da zameni ulje, al koje da mu sunem.
Prethodni vkasnik je sipao 20w50, danas mi preporucuju za njega 15w50.
I dal je tacna procena sa filterom 2.4litra.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sto se tice kolicine to su kolege rekle. 

Sto se tice viskoziteta koliko me sećanje sluzi za nasu klimu je preporuka 10w-40. Ja tu gradaciju i koristim godinama. 

Gusca ulja ljudi koriste kada motor posustaje pa da ga manje trosi. 

Po meni ako je motor ok onda treba sto redje ulje posto se bolje zavlaci u zazore. Svakako bi se pridrzavao preporuka fabrike. 

Sto ze brenda tice, to je manje vise sve isto za istu specifikaciju. Ja koristim Bardahl ali sam koristio i druga. Ako je agregat i menjac ok, nema tu bitne razlike, samo promena na vreme i gas

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

U rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita.  I posle kazu fali TA snage...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Sto se tice kolicine to su kolege rekle. 
Sto se tice viskoziteta koliko me sećanje sluzi za nasu klimu je preporuka 10w-40. Ja tu gradaciju i koristim godinama. 
Gusca ulja ljudi koriste kada motor posustaje pa da ga manje trosi. 
Po meni ako je motor ok onda treba sto redje ulje posto se bolje zavlaci u zazore. Svakako bi se pridrzavao preporuka fabrike. 
Sto ze brenda tice, to je manje vise sve isto za istu specifikaciju. Ja koristim Bardahl ali sam koristio i druga. Ako je agregat i menjac ok, nema tu bitne razlike, samo promena na vreme i gas
Do sada je sipano u nju motul 3000 20w50, kantica od 4 litre ode taman za sezonu, onaj kusur od litar ipo ode na dolivanje za nekih 5,6 hiljada godisnje. Sad dal da sipam redje neko ili da nastavim sa ovom gradacijom sta mi predlazete.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja