Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Crkla mi sijalica juce, zamenio sam je sa novom automobilskom 60/55w jel neko stavljao led sijalicu u far?Cini mi se da se ova halogena mnogo greje, sto mi se i ne svidja bas... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Slobodno stavi LED H4, na mom bivšem TA je čučnula samo tako i svetli i danas za sve pare :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja nisam koristio led ali sam koristio Philips night vision sada ksenon. Philips jeste skupa ko djavo ali svetli za sve pare. Ona mi bolje sija od ksenona jer ovaj ocigledno rasipa svetlost posto staklo nije glatko nego original. Ako nije skup LED treba probati i uporediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Lanac, lancanici I plocice stigli :jee1:

U planu su jos i svecice, ciscenje karburatora(varira mi ler za 200-300 o/min pa se nadam da ce ciscenje  resiti to), sijalica (led ili Philips jos nisam odlucio), sediste da draga ne kliza ka meni i auspuh posto ovaj vec ima rupice... A onda sledece godine na bracno putovanje trandzom:jee:

Edit: Predlozi iskusnijih vlasnika šta jos treba proveriti pred put su dobrodošli.

IMG_20181120_212414.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 9 minuta, KILEbg je napisao:

Gume, antifriz, kociono ulje...

Gume stavljen Mitas, videcemo kako se ponasa, za sad su ok mada vozim ko baba...

 

Kociono ulje menjam kad i plocice, mada ga je prethodni vlasnik menjao pre 5000 (nije neki trosak pa ga menjam u kompletu sa plocicama).

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
3 hours ago, Mile123 said:

Gume stavljen Mitas, videcemo kako se ponasa, za sad su ok mada vozim ko baba...

 

Kociono ulje menjam kad i plocice, mada ga je prethodni vlasnik menjao pre 5000 (nije neki trosak pa ga menjam u kompletu sa plocicama).

:jee:

Gde si ako nije tajna kupio komplet tih Sava/Mitas guma I koliko te je izaslo za obe tj par? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 27 minuta, Arakis je napisao:

... Mitas pre vidi H2O nego bajker :P

U slobodno vreme koristim trandzu kao samohodne rašlje :na_glavi:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Imam punjenjenje na leru do 15, a isto na leru sa ukljucenjim svetlima oko 13.8 ili 13.9 otprilike padne. U voznji zavisi od svetala al isto se krece minimalno od 13.8 sa ukljucenim svetlima do maksimalno 14.9 bez ukljucenog svetla. 

 

Navodno ploca paljenja - namotaji dobri, CDI oba zamenjena jer su japanski fabricki odradili svoje, popravljeni ali I dalje zajebavali. Da stavim Joskin regler kod Rajka I novi akumulator i jos neke sitnice sad cim zima prodje pa da zavrsim sa strujom konacno. 

 

A onda voznja!

 

Nazalost, salim se, ima jos da se sredjuje... Od estetike do potrosnih delova. Na kraju kad sve to uradim verujem da ce me I generalna cekati pre ili kasnije. 

Motor dobijen u nekoj zameni tako da nije bas mazen I pazen... Sredicemo. Ipak je to legendarni Transalp. Il ga volis I sredjujes ili ga prodajes...

 

 

DSC_0134.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
14 minutes ago, Arakis said:

 

Možda ipak da staviš Joškin regler pa si miran sa strujom ;)

Moracemo. I 12v punjac I led sijalicu itd. Jos jedan dobar povod doktore da se najedemo strudlica :) Za sve je kriva industrija piva :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
On 11/24/2018 at 10:51 AM, Mile123 said:

Lanac, lancanici I plocice stigli :jee1:

U planu su jos i svecice, ciscenje karburatora(varira mi ler za 200-300 o/min pa se nadam da ce ciscenje  resiti to), sijalica (led ili Philips jos nisam odlucio), sediste da draga ne kliza ka meni i auspuh posto ovaj vec ima rupice... A onda sledece godine na bracno putovanje trandzom:jee:

Edit: Predlozi iskusnijih vlasnika šta jos treba proveriti pred put su dobrodošli.

IMG_20181120_212414.jpg

Ako nije problem da napišeš koliko si platio koji deo i gde si kupovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja