Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
On 20.3.2018. at 14:57, Novola je napisao:

Pozdrav, interesuje me samo jedna stvar, ako bi iskusnije kolege mogle da pomognu. Da li je moguće na najstarijoj verziji honde, zameniti kilometar sat sa onim sa novijeg modela? Mislim da sam viđao stare honde sa tim kilometar satom, pa ne znam jel to neka posebna verzija ili samo prerađena normalna. Znači ovaj gornji sa slike da se zameni sa ovim donjim. Moguće ili se varam?

000000219768-1.jpg

000000114011-1.jpg

 

 

Može al moras i celu masku i plastiku oko sata da promenis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pretpostavio sam, hvala na odgovoru. Kontam da to nije preterano komplikovana procedura (valjda)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ma ne znam, nikada mi se nije dopadala, kad sam prvi put seo na motor delovalo mi je sve potpuno šuplje, jako mali kilometar sat a mnogo praznog prostora okolo. Mada je nekom to ok, pretpostavljam, ko bi hteo da ubacuje dodatne spravice, itd itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Iskreno,ja tu ne bih nista dirao ;) . Ukusi su razliciti,razumem tvoju potrebu da menjas...ipak pre nego sto udjes u proces ipak da obrazlozim svoje misljenje. Malo ces dobiti na "modernijem" izgledu ali ces vrlo brzo,kada se naviknes na novi izgled,imati isti osecaj kao sad. Uvek fali ono malo da budes zadovoljan...a po meni je najlepse zadrzati motor u originalu pogotovo ovaj tvoj,koji postaje raritet i u meni budi osecaj kvaliteta proslog veka. U svakom slucaju zelim ti uzivanje na divnom motoru sta god odlucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Hvala na savetu! Interesantan je ugao iz kog posmatraš to, i pomalo redak, dodao bih, ali prijatno osvežavajuć. Istina je da još uvek ne posedujem TA iako mi je to, pa sad mogu slobodno reći, i životna želja, više samo prikupljam informacije i rešavam neke nedoumice koje mi okupiraju misli, za onaj trenutak kada konačno dođem do svog primerka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ima li neko da proda nove plave harmonike vila za transalpa 1994, Guma vila fi 38/41x58/62x95-430mm plave,dimenzije potrebne dosta brzo,ako neko zna radnju,ili ako neko ima zaostale ,sale 0641352299

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre 10 sati, sasa ns 1 je napisao:

ima li neko da proda nove plave harmonike vila za transalpa 1994, Guma vila fi 38/41x58/62x95-430mm plave,dimenzije potrebne dosta brzo,ako neko zna radnju,ili ako neko ima zaostale ,sale 0641352299

 

Jesi li zvao Hondu? Ja se pre nekog vremena ubih tražeći žbice 'vamo i onamo, i na kraju kao gospodin čovek odem u radnju i kupim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 23.3.2018. at 1:41, sasa ns 1 je napisao:

ima li neko da proda nove plave harmonike vila za transalpa 1994, Guma vila fi 38/41x58/62x95-430mm plave,dimenzije potrebne dosta brzo,ako neko zna radnju,ili ako neko ima zaostale ,sale 0641352299

Kontaktiraj kolegu @bobanvfr , ja sam kod njega nedavno uzimao, crne doduse, odlicne su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Pravio sam novi vizir kod Ivana,zajedno smo dosli do zeljenog oblika,ja sam veoma zadovoljan,ostaje jos samo da ga testiram pa iznosim svoje utiske. Vec sam imao njegov standardni produzeni vizir,pa sam dodao unikatnu lamelu e sad sam hteo slicno ali bez dodatne lamele. Pitanje za nekog od vas iz Bg-a,da li ima neko viska gumica za vizir (well nut) ? Moje su originalne iz '99-e godine pa su malo ispucale. Otisao sam danas na sajam da kupim CRNE medjutim imali su samo plave i zlatne a obisao sam sve izlagace koji bi to mogli prodavati. Jedna firma ima Puig gumice u kompletu sa srafovima (1500 din) ali im je ostala u radnji tako da kapiram mogu da kupim tek za nedelju dana. Delta nema na stanju a Centar S ima po ceni od 570 din po komadu. Smatram da je suludo dati 20 € za 4 gumice sa navojem a iz Louisa bih morao da cekam dok mi stigne (oko 8€) ...Otkupio bih od nekog od vas ako vam skuplja prasinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Bilo bi lepo da okacis neku sliku novog vizira. Kod mene je onaj produzeni ali nema sanse da se vozi sa otvorenim vizirom na kacigi tako da nisam zadovoljan sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Postavicu cim nabavim srafove i montiram. Inace stvar sa vizirom je indivudualna,mislim da ce meni ovaj biti pun pogodak s tim sto ja nisam visok (177cm). Mozda tebi moj ne bi odgovarao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Da li je neko skoro menjao lezajeve u prednjoj viljusci tj. da zna gde se mogu nabaviti? U prvom postu video ssm mere, predpodstavljam da su iste i na mom TA iz 89!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Hvala Arakis sad sam procitao tvoju temu o menjanju lezajeva koja je veoma korisna za one koji zele sami da rade na svojim motorima! Ostaje sutra da zovem i narucujem ako imaju! Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Juce pre podne su mi stigli lezajevi iz astrid-a( 2040 din kom ) a posle podne su i namontirani. Velika razlika se oseca na kormanu,dosta se lakse mota. Stari lezajevi sy bili zardjali,suvi i glavili su. Trebalo mi je oko 1,5 h da zamenim,lagani rad,islo je kao po loju, ipak Honda je to! IMG_20180405_123738-800x600.jpg.1b5061556b32f07ee6cf851034630fcd.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

 Jos uvek sam u fazi skupljanja kesa ali definitivno sam odlucio da pazarim Transalpa.Nadam se da nisam pogresio prilikom odabira prvog ozbiljnijeg motora.Vozio sam do sad skutere.Da li neko zna nesto o ovom primerku ???Bio bih mu zahvalan na svakoj informaciji meni izgleda po slikama pristojno,mada nikada do sad ga nisam video u ovim bojama

Hvala unapred na odgovorima.

Screenshot_20180407-071536.png

Screenshot_20180407-071631.png

Screenshot_20180407-071650.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@dragoslav77

 

Mislim da ti je odabir prvog ozbiljnijeg motora odlican i da neces zazaliti. Sto se tice ovog primerka koliko ja znam takva kolor sema ne postoji,znaci da je komplet farban,najverovatnije je postojao neki razlog za to. Ja licno volim kad je motor u originalnoj boji mada ima i zanimljivih farbanih primeraka kome to ne smeta. Dobro je sto ima dva diska napred sto znaci da je bolje da gledas modele od '97. godine. Meni se licno ne dopada boja (stvar ukusa) kao ni spoj prednje leve bocne plastike sa prednjom i ovom farbanom u crno oko sata. Tu nesto ne stoji kako treba,verovatno je kriv nosac fara koji nosi prednju masku ili tako nesto pa se spojevi ne uklapaju. Srecno sa kupovinom,Transalp je po meni odlican motor i vec petu godinu mi mami osmeh na licu kad god sednem na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Drugari molim vas za brzo misljanje. Nasao sam akumulator za svog ljubimca ali me brine to sto je oznaka akumulatora YB12A-A a ne YB12A-B kao sto bi trebalo da bude. U oba slucaja je levi + sto mi odgovara ali ne znam da li postoji neka bitna razlika izmedju A-A i A-B. U pitanju je Landport akumulator. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Piše da je A-A "Gel sealed" a za "A-B" ne piše, tako da uzmi A-A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja