Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
32 minutes ago, stanebane said:

Dećko na odmoru smo (a ko nije na odmoru na bolovanju je):P

A da ne pominjem koliko dobre masine imamo, pa se ne kvare i nista ne pisemo u temi... :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Svaka cast, tako se to radi kad covek ima znanja i alata.

Pre par godina i ja sam pravio crasheve za moj motor, bili su daleko jednostavniji a i nije ih bilo u prodaji jer je motor bio relativno redak, Suzuki Inazuma 750. Na sledecih nekoliko motora crash mi je uradio Seba i bio sam veoma zadovoljan.

Ovaj sadasnji sam resio da pocastim kupovnim iz razloga sto mi je najlepsi a i nije preterano skup, nesto preko 100 evra. Na njega sam montirao i maglenke koje selim sa motora na motor jer su se pokazale kao izuzetan komad dodatne opreme. 

Evo par slika

IMG_20180210_143520.jpg

IMG_20180210_144619.jpg

IMG_20180210_184314.jpg

IMG_20180210_184458.jpg

IMG_20180210_184420.jpg

IMG_20180223_184242.jpg

IMG_20180215_193209.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Odlicno! Ja sam imao stare cevi od grejanja a drugar alat za savijanje i co aparat tako da me kosta samo farba( pivo sto smo popili se ne racuna). Mogle su da se urade jos kakve "kerefeke" ali nisam hteo da ga smaram a i ja sam zadovoljan kako je ispalo. Jedino mi se ne svidja sto sam obicnom farbom ofarbao(imam pistolj za prah ali nisam imao gde da zapecem a da jurim nekoga nisam hteo! Sa obzirom da nisam imao nikakve a par puta sam ga jedva zadrzao da ne padne ,posluzice svrsi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Montiranju crash bara prethodili su neki radovi na motoru koje sam mislio da odradim etapno, ali sam na kraju odradio sve od jednom. 

Oko mehanike ne znam mnogo pa sam sa ono malo znanja i alata resio da prestelujem ventile i da se ujedno upoznam motorom bolje. Kako sam zbog tih radova morao pola motora da rasturim poslovi su se otvarali jedan za drugim. 

Bacio sam pogled na lezaj u vratu volana jer sam prilikom jacih kocenja osetio klackanje. Ispostavilo se da je korodirao i propao nacisto pa sam resio i njega da zamenim svakako. Fabricki je bio NTN-ov kuglicni a ja sam stavio konusno valjkasti istog proizvodjaca. Muke su bile oko izbijanja solja lezaja iz vrata i tu sam morao da potrazim pomoc majstora.

Posto sam vec bio spremio harmonike viljuski, a kako je sve vec bilo demontirano, pravo je vreme bilo da se i zameni ulje u njima. Sipao sam Motorex 10w, 542 ml po stapu cini mi se.

Nakon finalnog sklapanja sipao sam nov antifriz i zamenio ulje u kocnicama, stavio i nove svecice

Uzivao sam radeci na motoru tih nekoliko dana. Upoznao sam sve bitne sklopove i video da je sve u najboljem redu. 

Ostaje za kraj, a pred pocetak sezone stavljanje novog auspuha koji je takodje spremljen, a nasledjen sa prethodnog motora.

IMG_20180204_141001.thumb.jpg.5238b7c4f42c14a55804ae21dc3365c6.jpg

IMG_20180204_120448.jpg

IMG_20180204_114533.jpg

IMG_20180204_120503.jpg

IMG_20180204_143945.jpg

IMG_20180204_130059.jpg

IMG_20180204_230933.jpg

IMG_20180204_205352.jpg

IMG_20180204_221329.jpg

IMG_20180204_221654.jpg

IMG_20180204_230943.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 21.1.2018. at 16:23, Arakis je napisao:

Menjaj automat. Ili čekaj toplo vreme da se taj bimetal razradi ;)

Da se vratim na uoceni problem koji ce kako vidim postati ozbiljan jer se porastom temperature nista znacajno ne desava. I dalje na prvih nekoliko paljenja migavca je potrebno sacekati 20-15-10... sekundi da bi proradili.Vec sam se nalazio u nezgodnim situacijama za ovo malo sto vozikam motor po kraju.

Skidao sam automat, otvarao ga, gledao i to je to, nece da proradi kako treba:)

Moram znaci to da resim. Sijalice su 4x21w, automat je sa 3 pina. Koji zamenski uzeti a da ne lutam. Originalni otpada kao opcija jer ga nema na stanju a i kosta preko 7k dinara. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kupi bilo koji elektronski sa 3 kontakta, za Yuga, keca...

 

A pre toga dobro ušpricaj kontakt sprej u preklopnik migavaca, možda je previše prljav?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Mislis preklopnik na samoj komandi na volanu?. Uradicu i to ,nije frka. Jel taj Yugov elektronski radi na istom principu kao ovaj moj, mislim nema taj bimetal. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Drugari,

 

Zanima me koje svecice koristite, tacnije zanima me koliko vas vozi sa standardnim i onda menja na svakih Xk Km? I da li ste ikakve razlike videli izmedju obicnih i iridium na trandzama? (sem dugotrajnosti)

 

Ja sam nazalost zadnje sezone vozio samo po gradu, a imam iridijumske koje su dosta zaprljane od lera i gradske voznje, pa sam mislio da ih zamenim sa obicnim posto cu ih lakse cistiti...

 

Ove Iridijumske planiram da ocistim i sacuvam za neki ozbiljniji put, ali cu za to uzeti malo vise vremena, da ih potopim prvo da se odkrave, pa lazano cetkicom za zube...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ja sam kod seebe sad kad sam radio oko motora zatekao dve ngk i dve denso. Bile su kao nove i delovalo mi je da su namerno tako stavljene, mada kad bolje razmislim pre ce biti da su zamenjene ove koje su lako dostupne za skinuti ih. Za Denso je prica kao da bolje rade u nizim obrtajima a Ngk u visim, mada su to samo price. Ako si svoje vec skinuo znas onda koliko je posao u pitanju i obavezno stavi nove, a stare u stek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
2 hours ago, malitomic said:

Ja sam kod seebe sad kad sam radio oko motora zatekao dve ngk i dve denso. Bile su kao nove i delovalo mi je da su namerno tako stavljene, mada kad bolje razmislim pre ce biti da su zamenjene ove koje su lako dostupne za skinuti ih. Za Denso je prica kao da bolje rade u nizim obrtajima a Ngk u visim, mada su to samo price. Ako si svoje vec skinuo znas onda koliko je posao u pitanju i obavezno stavi nove, a stare u stek.

 

Pa da, kapiram da se neko smorio sto ne moze prici onim dvema...

 

Ali mene vise zanima koliko vas vozi sa obicnim neiridijumskim svecicama i da li ima nekih primedbi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Evo ja sam stavio obicne Denso 350 din otprilike u MotoLendu. Trandza sa dve svece po cilindru tako dobro i mirno radi da je rekao bih nepotrebno davati toliki novac za iridijum. Za razliku mozes da mu zamenis ulje recimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Drustvo danas probah da  upalim masinu  ali me sacekalo  iznenadjenje. Aku je bio skoro mrtav pa sam ga dopunio. Zaverglam , upali odmah ali radi samo jedan cilindar, zadnji. Prednji mrtav. Radio je tako nekoliko minuta i nije prokinuo. Promrdao sam sve kablove, kontakte na CDI I nista.

 

Ima li neko ideju sta je I odakle da krenem sa dijagnostikom. Motor mi je u selu, majstora nema, tako da bi bilo pozeljno da sam cackam. Alata ima, znam i ponesto sa njim :).

TA je 1997 god ima 1 CDI. Kod starog je bilo jasno kada ne radi cilindar ali ovde nemam ideju osim da je crkao CDI ili bobina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Hvala, provericu. Mada je to lakse reci nego uciniti posto je prednji cilindar. Verovatno cu onda da zamenim preventivno sve 4.

 

I jos jedno glupo pitanje. TA ima 2 svcice po cilindru. Ako je crkla jedna zar nebi druga palila ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Znam da je lakse reci. Meni je bila takva situacija pre dve nedelje, pizdeo sam. Probila je prva do hladnjaka, zamenio sam i radi kao sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Najlakše je da zamenom mesta kablovima koji izlaze iz CDI vidiš da li je problem sa njim ili sa bobinama?

 

Skineš rezervoar, preko flaše i creva "napojiš" karburator, verovatno imaš CDI sa posebnim konektorima za prednji i zadnji cilindar? Zameni im mesta i vidi koji cilindar radi? Zameni kablove koji dolaze na bobine pa ćeš na osnovu svega naći zaključak.

 

Samo da znaš, još nisam video da je nekom TA tvog godišta crkao CDI a bobine su, iako retko, crkavale.

 

Javi šta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pozdrav, interesuje me samo jedna stvar, ako bi iskusnije kolege mogle da pomognu. Da li je moguće na najstarijoj verziji honde, zameniti kilometar sat sa onim sa novijeg modela? Mislim da sam viđao stare honde sa tim kilometar satom, pa ne znam jel to neka posebna verzija ili samo prerađena normalna. Znači ovaj gornji sa slike da se zameni sa ovim donjim. Moguće ili se varam?

000000219768-1.jpg

000000114011-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja