Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre 17 sati, miloslukic 77 je napisao:

Pozdrav trandzeri. Prodah jamahu fzr i uzeh matorog transalpa. U solidnom je stanju ne bih ja tu nista mnogo dir'o, malo ulje,filteri i tako to. Vidim da se slabo greje pa reko da vidim sta je, sigurno je termostat. Rasklopim kad ono trc: samo delovi,rasp'o se nacisto! Nagradno pitanje: gde ima,odgovara li od necega itd... hvala!

Probaj da pozoves Dejana 063/636156. Prodaje polovne delove za razne motore pa mozda nadjes i original za neke male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

I ja se odusevih transalpom... prodjoh 2700km do Ohrida i nazad :), ali je na 2100-tom km prestao (nov tek stavljen) pinjon da radi..... mnooooogo sam se iznervirao... I na kraju nam ne odgovara ovaj zupcanik??? Ja sam narucio ovaj pa sta bude... http://www.ebay.ie/itm/Honda-XL-600-97-99-Speedo-Meter-Gear-box-Drive-Wheel-/132222278079?hash=item1ec90fd9bf:g:DTsAAOSww9xZAenK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Pre montiranja novog probaj da mu preradiš vrhove, ubaci metalne umetke da bi mu produžio vek (ako su se već pojeli plastični...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
On 9/29/2017 at 2:44 PM, DestroYer015 said:

I ja se odusevih transalpom... prodjoh 2700km do Ohrida i nazad :), ali je na 2100-tom km prestao (nov tek stavljen) pinjon da radi..... mnooooogo sam se iznervirao... I na kraju nam ne odgovara ovaj zupcanik??? Ja sam narucio ovaj pa sta bude... http://www.ebay.ie/itm/Honda-XL-600-97-99-Speedo-Meter-Gear-box-Drive-Wheel-/132222278079?hash=item1ec90fd9bf:g:DTsAAOSww9xZAenK

U subotu sam rasklopio točak, zamenio prsten ali sam puž u svojoj osi ima lufta samim tim i preskače. Čim naiđe na otpor (povežem sajlu) više nema prenosa do obrtomera. Nov speedometer-box je oko 100eur na ebay-u tako da će servisiranje obrtomera sačekati neko srećnije vreme.

 Joškin trip-computer je sasvim zadovoljavajuća naprava:) 

Tako da, srećno sa zamenom prstena ali vrlo verovatno da se nije samo on pohabao. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Pozdrav za sve Transalpiste. Da li neko mozda ima viska deo koji je zaokruzen na slici? Nedostaje mi sa leve strane, nesto sam zbudzio i zavrsava mi posao ali bi ipak voleo da imam original. Radi se o Transalpu 650. Pozdrav

2017-07-26 12.43.01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo Svima,

 

Samo da javim da sam danas, posto mi otkazao prekidac stop svetla prednje kocnice, zamenio sa ovim koji sam jos ranije kupio na aliexpress za 100 dindzi. Vizuelno je malo drugaciji, ali tacno pasuje i radi, koliko dugo videcemo, ali cu narucim jos jedan ili dva da ima da se trosi... :lol2:

 

Link1

 

Link2

 

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1tUgBJXXXXXX6aXXXq6xXFXXX4/2016-Newest-Car-Black-Front-Brake-Stop-Light-Switch-For-Honda-CBR600-VFR800-For-Suzuki-For.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odlično! 

 

On 10/5/2017 at 17:09, Stevan85 je napisao:

Pozdrav za sve Transalpiste. Da li neko mozda ima viska deo koji je zaokruzen na slici? Nedostaje mi sa leve strane, nesto sam zbudzio i zavrsava mi posao ali bi ipak voleo da imam original. Radi se o Transalpu 650. Pozdrav

2017-07-26 12.43.01.jpg

 

Probaj kod Dejana 063-636-156

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ljudi treba mi pomoc u analizi problema. Ne radi mi prednji cilindar, ne baca varnicu, obrtomer radi, kada zamenim mesta od CDI, motor vise ne mogu ni da startujem. Da li je moguce da je CDI od stajanja crkao? Motor nije startovan dve godine... Radio sam vecu restauraciju, siguran sam da je sve dobro povezano... Ako neko ima CDI od transalpa koji je kompatibilan sa transalpom iz 87 u okolini Zrenjanina, bio bih mu vise nego zahvalan...samo da detektujem sta je problem...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne radi ti jedan CDI :) Otvori ga - odseci poklopac i dobro sve prelemi, verovatno će da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
Ne radi ti jedan CDI  Otvori ga - odseci poklopac i dobro sve prelemi, verovatno će da pomogne.
Problem je to sto sam ga vec prelemio..pre te dve famozne godine.. Pa mi prosto malo neverovatno da tako od stajanja prestane da radi.. Na neku ludu srecu, moj matori je uzeo dva netaknuta nevina CDI-a davnih dana...koje nikad nisam ni probao do sad, ali i sa njima su isti simptomi, verovatno su neispravni pa ih je zato i dobio za male pare.. Probacu onda njih da otvorim i prelemim pozadi kao i ove sto sam pa da vidimo... :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako motor nije vožen verovatno je ušla vlaga na štampu pa zato ne radi. Samo ti to prelemi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Otvorio i ta dva nevina CDI-a, gomila napuknutih lemnih mesta, sve sam prelemio..sija se sve... , prikljucio svaki posebno u kombinaciji sa onim jedinim sa kojim pali zadnji cilindar.., nista...sem sto sam dobio electric shock hazard po prstima jer sam ga uhvatio za lemna mesta...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Prednji cilindar proradio sam od sebe u kombinaciji sa bivsom cdi jedinicom, kako i dalje ne znam, isto kao sto ne znam zasto nije radio.

Suma sumarum, jesam otkrio nesto novo, naime ona druga dva CDI koja sam otvorio i prelemio izgleda imaju drugaciji ugao pretpaljenja.

Svi imaju istu oznaku MS8 CI558 medjutim sitnim slovima ispod imaju drugaciju oznaku, rekao bih da su to brojevi revizije. Set sa kojim mi sada motor pali i radi normalno imaju oznaku 0.0 , a set sa kojim motor takodje radi (obrtomer skoci pa se zakuca na 0 sa dodavanjem gasa) ali da se razumemo neverovatno trokira i puca na auspuh ima oznaku 1.2 281 .

Eto ako neko ima agregat koji koristi cdi sa revizijom 1.2 281 moze da ih proba i uzme polovne :)



Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Neki predlog gde ga kupim CDI za Transalpa 87 godiste PD06 bez prekidaca copave, ako to sa copavom ima ikakve veze sa bilo cim, a pretpostavljam da ima http://cdi-shop.de/en/shop/cdis/xl600v-xrv650.html

 

Danas je bio MOTO BANE VRBAS do mene, doneo dve vrste CDI, ni sa jednom nismo uspeli da upalimo motor, sa mojim originalnim CDI motor pali bez problema. Hocu da kupim nov CDI komada dva, jer mi jedan cas malo radi cas ne.

 

Inace ovo su oni koji su testirani...

https://www.kupujemprodajem.com/Cdi-Honda-Transalp-600-87-88--34761258-oglas.htm 

https://www.kupujemprodajem.com/CDI-Honda-XL600V-Transalp-XRV-Afrika-89-94-44439461-oglas.htm?filter_id=143439697

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam u nedostatku cdi stavio po preporuci drugara inace servisera motora stavio obicni kineski 4+2 cdi.  Razlika je sto taj kineski verovatno pali samo 1 svecicu i ne radi prekidac copave.  Ja sam im zamenio mesta u motoru i sada mi radi i prekidac copave.  Ne gasi odmah motor ali i ne mozes krenuti sto je na kraju i bitno. Za svaki skucaj slikao sam kutiju

20161112_134057.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Interesantno resenje za prvu pomoc, ali hteo bih da problem resim trajno koliko je to moguce :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8
On 26.11.2017. at 11:28, Iron_Floyd je napisao:

Interesantno resenje za prvu pomoc, ali hteo bih da problem resim trajno koliko je to moguce :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Ako zelis da probas da li odgovaraju,mogu ti poslati,posedujem dva para CDIeva od Afrike 650...oba para su ispravna...A ja sam cdieve na africi zamenio sa jednim programabilnim firme http://www.ignitech.cz/en/ iz ceske

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
Ako zelis da probas da li odgovaraju,mogu ti poslati,posedujem dva para CDIeva od Afrike 650...oba para su ispravna...A ja sam cdieve na africi zamenio sa jednim programabilnim firme http://www.ignitech.cz/en/ iz ceske
Uspeo sam ova dva da ipak popravim, samo ne znam dokle ce to trajati. Nego, koliko si platio taj jedan sto ima izvode za dva CDI? Pretpostavljam da moze preko kompjutera da se dodatno steluje ugao pretpaljenja itd za bulje iskoriscenje novijeg tipa benzina?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Cini mi se oko 160e sa adapterima za original kablove + postarina...da,moze da se steluje,zakaci se na lap top dok radi motor i otvoris taj njihov softwercic koji dobijes uz njega...da i imaju 2 godine garanciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja