Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jok...dok ne premerimo :)

 

Postoje dve veličine plastičnog pinjona, nešto veći je za one starije, do 95. godine a nešto manji su za mlađa godišta.

 

Treba premeriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

moja TA je 1998, evo linka koji pinjon za njih odgovara...

http://www.ebay.com.au/itm/RICAMBIO-INGRANAGGIO-RINVIO-CONTA-CHILOMETRI-KM-HONDA-XL-600-V-TRANSALP-97-/142426741595?hash=item21294b9b5b:g:LOAAAOSwvflZUNYK

 

može se pronaći i za ostala godišta

Uglavnom, niđe veze s CB i ostalim kruzerima za 97+ transalpe :-/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Koliko je pametno menjati TA 2003. godiste koja je presla 40000 km i u odlicnom je stanju, za Varadera u isto tako dobrom stanju? Jel bolji motor Varadero?

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Ako je model sa karburatorima onda ce ti benzinska pumpa biti druga kuca :) Salu na stranu, drugar imao varadera sa karbovima i hteo malo vise da pije gorivo. Posle toga presao ma model sa ubrizgavanjem i sad je prezadovoljan... Sve u svemu dosta dobar putni motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

 

On 8/17/2017 at 4:48 PM, nessa said:

 

On 8/17/2017 at 8:36 PM, Arakis said:

Alo ti novopečeni Transalpinisto :) ove dimenzije koje su navedene pod "Item" označavaju dimenzije paketa u kome se nalazi ovaj plastični puž a ne dimenzije puža ;)

...

Dobio sam odgovor...

Hey, friend. The size is about 1: the inner diameter of the 5MM, 2: Above the concave and convex diameter of 35MM, 3: Height 15MM, 4: Total Height 19MM, 5: Below the outside diameter of. 5MM

 

 

2.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
On 8/22/2017 at 0:25 PM, Arakis said:

Znaci, mora da cucnemo pored prednjeg tocka i da ga merimo :)

Imam ja rezervni, šaljem mere u subotu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, DestroYer015 said:

Koju subotu ???

Ovu za par dana, naravno :D

Izvinjavam se, bilo par kupaca da pogleda motor i pričali o pinjonu ali sam totalno zaboravio na obećanje ... :grr:

Biće merenja, ne brini. :)  :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Izmerio, mereno metrom što je prezicnije moguće (nemam šubler jbg) , možete tražiti još neke mere ako vam zatreba :)

 

speedo1.jpg

speedo2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

Pozdrav trandzeri. Prodah jamahu fzr i uzeh matorog transalpa. U solidnom je stanju ne bih ja tu nista mnogo dir'o, malo ulje,filteri i tako to. Vidim da se slabo greje pa reko da vidim sta je, sigurno je termostat. Rasklopim kad ono trc: samo delovi,rasp'o se nacisto! Nagradno pitanje: gde ima,odgovara li od necega itd... hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Na pocetku ove teme imas neke korisne savete pa i od cega pase termostat za Transalpa. Cini mi se da odgovara od Suzuki Marutija al proveri, weljkam u sektu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki 305 gpz, yamaha 500 fzr,honda transalp 600, honda st 1100 pan european

A sta da vam kazem. Gledao sam kle 500, freewinda 650 ali transalp je pobedio. 9 god stariji od suzukija ali bolji! Isao sam 220 km po nju tamo se popeo,kuci sisao i nista. K'o u fotelji! Posle fzr na kojem su ruke znale da bole posle samo par kilometara ovo je vrh! Pricam o motoru starom 28 god i ko zna sta je prosao ali ovo se vise ne pravi. Probao max brzinu 160, na otvorenom potrosnja goriva malo preko 4 u gradu 5l. U 5 brzini u brdu prima gas  na 2000 obr. Fali 6 brzina. Kad sam kupovao motor lanac je imao cudan zvuk i vibracije ali tek kad sam dosao kuci nasao sam uzrok. Neko je ubacio 2 clana nekog manjeg lanca! Da mi je da vidim budalu! Zamenio, nije bilo mnogo stete,sad je ok. Povisen vizir, ne znam cemu sluzi jer ne moze da se vozi otvorenog vizira i ubi neka buka(  to mi najvise smeta u voznji). Podvozan, u krivinama dobar( mada se oseca kao sto kazu da se uvija nekako), kocnice slabije dok se covek ne navikne a posle normalno:takoje:! Nije ni za kakav malo tezi off- roud!  Imam prilike da sedam na mnoge motore, provozam krug( ne i da ih vozim) ali ovaj motor parira mnogo mladjim motorima a u nekim segmentima je i bolji! Mislim, sve zavisi k'o sta voli ali je ovo moje misljenje. Na kraju svaki se motor izgustira, nadje se neki "bolji", pa posle vidis da je i stari bio dobar itd. Zasad toliko! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja