Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

ja sam radio sediste kod njega i jako sam zadovoljan, 5 godina kako mi je uradio i dalje ni jedan sav nije popustio, svaka preporuka :D imas gore sliku motora sa njegovim sedistem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
5 hours ago, brkicNS said:

Jel neko radio sediste za TA650 kod Bobana i koliko ga je izaslo?

 

Ili proveri moje postove sa sedistem radjenim kod drugog majstora ;) (StivDesign)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Stavio bih na moj TA okrugle farove od Afirike. Je l' to vec neko radio, i znate li koliko mogu da kostaju 2 fara od Afrike sa sve nosacem?

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Transalp 600V i Suzuki Burgman 400

Ljudi, potrebna mi je pomoć. Naime, skoro sam promenio lanac i lančanike i ukapirao da je neko, nekad, zaboravio da vrati osigurač prednjeh lančanika. Ima li neko predstavu gde bih mogao to da kupim? Takođe mi nedostaje i onaj klizni osigurač sa leve strane viljuške, pa bih i njega kupio, ako ima negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
Pre sat vremena, s.radonjic je napisao:

Ljudi, potrebna mi je pomoć. Naime, skoro sam promenio lanac i lančanike i ukapirao da je neko, nekad, zaboravio da vrati osigurač prednjeh lančanika. Ima li neko predstavu gde bih mogao to da kupim? Takođe mi nedostaje i onaj klizni osigurač sa leve strane viljuške, pa bih i njega kupio, ako ima negde.

Honda centar S. Kontaktiraj ih i naruci sta ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ljudi jutros kad sam isao na posao motor je poceo da mi se gusi na niskim obrtajima... Na leru radi normalno, kada krenem izmedju 2000 i 3000 obrtaja se gusi proporcionalno kolicini gasa koji sam mu dao, na visim obrtajima radi relativno normalno. Ako polako krecem, nije strasno, ali ako ga zavrnem krene bas jako da se gusi (ali se ne gasi). Kada spustam brzine u niskim obrtajima opet isto, spustim ga na vreme u nizu i sve je u redu. Da li nekom pada na pamet sta bi moglo da bude?

 

Filter vazduha? Imam KN, ali ga nisam proveravao u kakvom je stanju...

Karburatori?

Gorivo?

Edit: Kada sam se vracao sa posla sve je bilo ok... o.O S obzirom da je jutros pucao auspuh dosta cesto, da nije voda u gorivu? Nisov benzin 95 :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT
On ‎6‎/‎27‎/‎2017 at 10:11, brkicNS je napisao:

Ljudi jutros kad sam isao na posao motor je poceo da mi se gusi na niskim obrtajima... Na leru radi normalno, kada krenem izmedju 2000 i 3000 obrtaja se gusi proporcionalno kolicini gasa koji sam mu dao, na visim obrtajima radi relativno normalno. Ako polako krecem, nije strasno, ali ako ga zavrnem krene bas jako da se gusi (ali se ne gasi). Kada spustam brzine u niskim obrtajima opet isto, spustim ga na vreme u nizu i sve je u redu. Da li nekom pada na pamet sta bi moglo da bude?

 

Filter vazduha? Imam KN, ali ga nisam proveravao u kakvom je stanju...

Karburatori?

Gorivo?

Edit: Kada sam se vracao sa posla sve je bilo ok... o.O S obzirom da je jutros pucao auspuh dosta cesto, da nije voda u gorivu? Nisov benzin 95 :/

Probaj da ispustis gorivo iz lonceta karburatora. Imas sa na loncetu bocno sa strane straf na svakom karbu. Mozda se tu nesto nakupilo, kondenz, prljavstina ili talog... pa probaj. meni je to resilo problem.

Ako ti je to komplikovano, skini crevo od slavine za gorivo i ostavi ga da radi dok ne potrosi gotivo iz kabrova. Malo ga zavrti da uzvuce sve iz njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Bio sam danas kod Bokilica, karbovi sredjeni, nastelovani, TA prede kao macka. Inace, pre nego sto sam krenuo iz NS sam otisao da napunim sada vec potroseni rezervoar sa nisovim benzinom, sipao sam na lukoilu i motor je poceo da ide kao da ga neko juri... Sipam na NIS-u od kad znam za sebe posto mi je na 200m ali vise ne. Ono sto je takodje moglo da pravi problem, pored ocajnog goriva i lose nastelovanih karbova (svecica je bila bela, nije dobijao dovoljno benzina) je suv KN filter, nije podmazivan odavno. Od ponedeljka sredjujem i to, tako da bi trebalo da sve bude u redu. Jel neko zna da li u NS i dalje postoji onaj lik sto prodaje KN delove?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Pregazio TRansalp i Transalpinu i Transfagaras.Potrosnja natovarenog ko magare sa suvozacem od 5.5-6l Ovo 6 je po auto putu na 120 sa siiirookim bisagama(130cm sirina.skoro kao auto).Nigde stucnuo nije iako mu je tek 28god ;):takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Da li ima neko da proda desni retrovizor za Hondu Transalp, sinoc mi je palo magare u garazi a ogledalo  se razbilo u paramparcad pa trazim zamenu.

Ili ako neko moze da preporuci neki glasservis da je pouzdan tj. da ima dobra i kvalitetna ogledala (u Beogradu)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Na Medaku... lik se zove Djordje... za 500 din. i 15 min. dobijes potpuno novo ogledalo. 063/395291

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
pre 54 minuta, KILEbg je napisao:

Na Medaku... lik se zove Djordje... za 500 din. i 15 min. dobijes potpuno novo ogledalo. 063/395291

Fala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Jel moze neko ko je montirao acerbisove stitnike na svoj TA da mi kaze kako se to radi? :)

 

Skinuo sam levu rucku da vidim kakva je situacija, u kormanu se nalazi onaj neki metal, ali ne kapiram kako da ga skinem. Na YT sam video da postoji neki navoj i moze relativno lako da se skine sa obicnim srafom, ali kod mene ne izgleda tako... Okacicu fotku ovih dana.

 

Hvala unapred!

 

Pozz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
4 hours ago, brkicNS said:

Jel moze neko ko je montirao acerbisove stitnike na svoj TA da mi kaze kako se to radi? :)

 

Skinuo sam levu rucku da vidim kakva je situacija, u kormanu se nalazi onaj neki metal, ali ne kapiram kako da ga skinem. Na YT sam video da postoji neki navoj i moze relativno lako da se skine sa obicnim srafom, ali kod mene ne izgleda tako... Okacicu fotku ovih dana.

 

Hvala unapred!

 

Pozz

 

Da nije taj metal u stvari teg unutar kormana, posto je originalno tako dizajnirano? Kod mene nema tih tegova, samo rupa, pa pasuje zatezanje ono po principu ankera za beton...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA
1 minute ago, Dzejzel said:

Da nije taj metal u stvari teg unutar kormana, posto je originalno tako dizajnirano? Kod mene nema tih tegova, samo rupa, pa pasuje zatezanje ono po principu ankera za beton...

Trebalo bi da jeste... Samo ja ne znam kako da ga izvadim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
8 minutes ago, brkicNS said:

Trebalo bi da jeste... Samo ja ne znam kako da ga izvadim :)

Pogledaj ovaj link i sliku i opis delova, deluje da ima gume sa obe strane sipke, a tu gde ti gledas kad skines rucicu ima i neki snap ring, sto znaci da bi trebao da moze un-snap ;) , pa onda da polako izvuces posto gume ce valjda da popuste...

 

http://www.motosp.gr/partcategory.php?sc= 157 6 &partcat=HANDLE+PIPE%2FTOP+BRIDGE&year=2000#content

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA
11 minutes ago, Dzejzel said:

Pogledaj ovaj link i sliku i opis delova, deluje da ima gume sa obe strane sipke, a tu gde ti gledas kad skines rucicu ima i neki snap ring, sto znaci da bi trebao da moze un-snap ;) , pa onda da polako izvuces posto gume ce valjda da popuste...

 

http://www.motosp.gr/partcategory.php?sc= 157 6 &partcat=HANDLE+PIPE%2FTOP+BRIDGE&year=2000#content

Ok, pogledacu kada dodjem kuci, vrlo moguce da ide tako. A ako stavljam stitnike koji se prisrafljuju i za rucku sa strane, jel to znaci da mi trebaju i nove rucke sa rupom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
1 hour ago, brkicNS said:

Ok, pogledacu kada dodjem kuci, vrlo moguce da ide tako. A ako stavljam stitnike koji se prisrafljuju i za rucku sa strane, jel to znaci da mi trebaju i nove rucke sa rupom?

Koliko znam, ako mislis na gumene rucke, sve one mogu da se iseku, pa cak i one sa grejacima, tako da pristupis krajevima kormana i pricvrstis sta god. Ja sam tegice tako dodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Ljudi jel zna neko gde bih mogao da sredim zice na tockovima? Par komada se malo olabavilo na oba tocka, pa bi trebalo zategnuti. Kod mene u Kragujevcu sam pitao kod biciklista ali niko ne moze da sredi na tockove od 17 i 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

I ja bih to prepustio Djunti bez razmisljanja. Verovatno ima tu jos nesto da se sredi osim te tri zice. Meni nijedna nije popustila ali bih odneo tockove kod njega na sredjivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja