Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pogedaj na netu pojam "dog bones" za podizanje i spuštanje klirensa motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R 1150 GS

Zdravo ljudi. Otisao sam na put sa transalpom i desilo se sledece:

Nakon duze voznje osecala se kiselina iz akomulatora ( verovatno je pregrevao). Akomulator je kupljen nov pre 3 nedelje. Nakon duze voznje motor je stao i nije mogao da se upali. Pogledao sam ga i u njemu nije bilo uopste kiseline. Sada sam u kanalu zato sto sam u bosni (foca) i nemam ideju do cega je problem. 

Par ljudi je pomoglo i skontali smo da je problem ili u regleru ili u namotajima, zato sto kada smo prikacili kablove sa auta na motor, motor sasvim ok radi. Cim skinemo kablove on se ugasi. Znaci da ne puni akomulator. Imajte u vidu da smo stavili drugi akomulator od motora posto je ovaj predhodni ostao bez kiseline. Proverili smo sve osigurace i oni izgledaju ok.

Hteo sam da vas pitam da li postoji nacin da saznam da li je problem u regleru ili statoru kako bih mogao da krenem da trazim potreban deo. Takodje bih hteo da pitam da li postoji neki budz samo da doteram motor do uzica, kolege su savetovale da uzmem akomulator od auta, prikacim na motor i vozim tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
pre 58 minuta, Vision said:

Zdravo ljudi. Otisao sam na put sa transalpom i desilo se sledece:

Nakon duze voznje osecala se kiselina iz akomulatora ( verovatno je pregrevao). Akomulator je kupljen nov pre 3 nedelje. Nakon duze voznje motor je stao i nije mogao da se upali. Pogledao sam ga i u njemu nije bilo uopste kiseline. Sada sam u kanalu zato sto sam u bosni (foca) i nemam ideju do cega je problem. 

Par ljudi je pomoglo i skontali smo da je problem ili u regleru ili u namotajima, zato sto kada smo prikacili kablove sa auta na motor, motor sasvim ok radi. Cim skinemo kablove on se ugasi. Znaci da ne puni akomulator. Imajte u vidu da smo stavili drugi akomulator od motora posto je ovaj predhodni ostao bez kiseline. Proverili smo sve osigurace i oni izgledaju ok.

Hteo sam da vas pitam da li postoji nacin da saznam da li je problem u regleru ili statoru kako bih mogao da krenem da trazim potreban deo. Takodje bih hteo da pitam da li postoji neki budz samo da doteram motor do uzica, kolege su savetovale da uzmem akomulator od auta, prikacim na motor i vozim tako.

 

Crko ti je regulator napona - regler. Namotaje statora alternatora ne gledaj, oni su dobri čim prepunjava akumulator.

 

Nađi drugi regler ili stavi u kofer automobilski akumulator i debelim žicama ga poveži na svoju instalaciju, podrazumeva se da skineš svoj pokvareni akumulator. Bez svetala možeš proći bar 100 km sa tim auto-akumulatorom.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC
pre 34 minuta, Arakis said:

 

Crko ti je regulator napona - regler. Namotaje statora alternatora ne gledaj, oni su dobri čim prepunjava akumulator.

 

Nađi drugi regler ili stavi u kofer automobilski akumulator i debelim žicama ga poveži na svoju instalaciju, podrazumeva se da skineš svoj pokvareni akumulator. Bez svetala možeš proći bar 100 km sa tim auto-akumulatorom.

 

Pozdrav!

Tebe treba imati usput svakako :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R 1150 GS

Ljudi hvala na odgovorima, momci iz Foce su mi izasli u susret i odklonili kvar. Bilo je do reglera. Brzinski su nasli drugi i zamenili.

 

Pozdrav za Focu :) posebno za Pavla, Ivana i Joju.

 

Restoran Antika pruza lep smestaj i vrhunsku hranu. Ako ste u prolazu svratite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Zdravo ljudi. Treba mi za xl600v 1990. godiste izduvni ventil. Gde mogu da ga nadjem?

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Drugari, znam da ste sigurno pisali do sada, ali je tema nenormalno obimna i search mi malo trokira :D pritisak u gumama? 2.2/2.4 za svakodnevnu voznju i 2.0/2.2 za natovarenu voznju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
On 5/17/2017 at 12:16, Darko TA je napisao:

Zdravo ljudi. Treba mi za xl600v 1990. godiste izduvni ventil. Gde mogu da ga nadjem?

Sent from my SM-G900V using Tapatalk
 

 

Dejan, 063-636156, Bera Subotica 063-1124-279, 062-8240-866

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
pre 27 minuta, brkicNS je napisao:

Drugari, znam da ste sigurno pisali do sada, ali je tema nenormalno obimna i search mi malo trokira :D pritisak u gumama? 2.2/2.4 za svakodnevnu voznju i 2.0/2.2 za natovarenu voznju?

 

 

2.0 - 2.0 za običnu voznju, 2.0 - 2.2 bara za malo optereceniji motor, to je moje iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Drugari, ima li ko informaciju da li i od kog auta odgovara davač pritiska ulja za transalpa?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ima li neko ideju gde bih mogao da nadjem plasticni stitnik za lanac (onaj beli). Drugar kada je pao zakacio me je i polomio ga. Srecom ja sam ostao na tockovima ali je ta plastika stradala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e ja bio kod majstora da mi nasteluje karburator, majstor je bio po preporuci al pojma ocito nije imao da nasteluje karburator,,, trosio mi motor 6 litara i taj lik mi reko da ima da trosi manje, medjutim posle tog stelovanja on trosi litru vise ... pitanje za Arakis da mi preporuci majstora kod koga mogu da nastelujem karburator (al da ne bude ko ovaj predhodni :P)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
e ja bio kod majstora da mi nasteluje karburator, majstor je bio po preporuci al pojma ocito nije imao da nasteluje karburator,,, trosio mi motor 6 litara i taj lik mi reko da ima da trosi manje, medjutim posle tog stelovanja on trosi litru vise ... pitanje za Arakis da mi preporuci majstora kod koga mogu da nastelujem karburator (al da ne bude ko ovaj predhodni :P)
 

 



Bokilic

Послато са Vodafone Smart Tab III 10 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Juce smo Transalp i ja napravili turu od Ivanjice do Beograda i nazad. U odlasku sam isao preko Guce, Cacka i na auto put do Ljiga. Voznja je bila konstantna oko 90 - 100 km/h tj. nekih 4500-4800 obrtaja. Vratio sam se istim putem, s tim sto sam isao preko Rudnika, ne na auto put. Nisam mogao da verujem, ali sistemom pun - pun, prosecna potrosnja mi je bila 4,3 litra na 100 km. Ocekivao sam minimalno 5,5 litara, jer moj brat vozi xl650v iz 2003. godine, njemu nikad nije trosila ispod 5,5. Eto, samo da se pohvalim

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

filter je promenjen, trosila je 5,5 do 6,0 a onda mi MAJSTOR prestelovo pa otisla na 7l, odo sad kod Bokilica pa javljam sta je uradio ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Moj 5-5.5lit zavisi od tezine desne ruke.Spremam ga lagano iduceg meseca Rumunija,Transalpina i Transfargasan.Nego se bojim sto idem u drustvu sa dva Kawasakija da mi ne iskvare motor ili ga zaraze nekim kvarljivim virusom;).Sala mala,vozio sam i ja Kawasaki i preziveo:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Jel zna neko da li ovo pase na TA650? Nasao sam preko pa da ne kupujem ako ne mogu nista da uradim sa tim...

 

Bild 4

 

Bild 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

bio sam kod bokilica, jedna dizna zapekla i probusena jedna membrana, nabudjili ga, sad sam na godisnjem vozam pa kad zavrsim godisnji promenicu tu membranu :D lesnica, bosna, trebinje, crna gora,,,19224750_1357952764260615_9141912433331702223_n.jpg.bd984dfcbc15c25ed790680b8a6f4178.jpg ide trandza i sa ulepljenom membranom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja