Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Nego, da nema neko puž km sata viška na prodaju? izgleda da je od vožnje zimi po hladnoći malo "obrijan" ;)

Ja od kad sam zamenio plasticni bronzanim, vise ne strada puz vec sajla (zapravo se pokaze uzrok habanja puza). Treba precesljati po ovoj rubrici, neko ih je prodavao, pa treba videti da li ih ima jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@Iron_Floyd

Nije mi jasno sta si hteo da kazes. Kada mi je stao km sat zamenio sam i novu sajlu sa buzirom gfabricku) kao i plasticni pinjon. Posle 10000 km opet je gecrk. Hoces da kazes da je zapravo u sajli problem? Ovog puta kad budem menjao pinjon sigurno necu kupovati novu sajlu jer nije ona u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Nije samo u sajli..problem je u punjonu. Onaj metalni spiralni puz dobije lufta i onda pocne da djuska po plasticnom pinjonu. Naravno plastika prva rikne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

@Iron_Floyd

Nije mi jasno sta si hteo da kazes. Kada mi je stao km sat zamenio sam i novu sajlu sa buzirom gfabricku) kao i plasticni pinjon. Posle 10000 km opet je gecrk. Hoces da kazes da je zapravo u sajli problem? Ovog puta kad budem menjao pinjon sigurno necu kupovati novu sajlu jer nije ona u pitanju.

 

Kod mene je bio problem sa sajlom koji se vrlo tesko primeti. Naime, kada se rukom proba, sve ide glatko, ne oseti se da postoji bilo kakav problem, medjutim, taj plasticni zupcanik sa iskosenim zubima sam zamenio za mesingani, posle njega se pokidala sajlla. Kada sam je izvadio iz buzira videlo se da je zapravo problem bio jedna licna koja se pokidala, i jednostavno, kada se sajla brze vrti, otpor postaje sve veci i onda pukne. Promenio sajlu, podmazao dobro, nema nikakvih vise problema. Mozete se namenjati tih plasticnih zupcanika, problem je u sajli, ili je ostecena, ili je pogresno rutovana (provucena pod ostrim uglom), ili je za medalju neodrzavana i prljava, trece nema... Uglavnom korodiraju licne sajle i zbog toga pucaju, zaglavljuju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Pozdrav svima. 

Imam TA XL600V 1990. godiste presla 73000km. Kupio sam je pre par meseci od vlasnika koji je, kako je rekao, sa njom za 6 godina,koliko je bila u njegovom vlasnistvu, presao 2000 km (tri nule su u pitanju, nije greska) :) Motor stvarno lepo radi, nema nikakvih cudnih zvukova, dobro povlaci, ali problem je sledeci. Pustim je da radi na leru dok se ne ukljuci ventilator i tada je u mestu isturiram do nekih 4-5000 obrtaja i vidim da izbacuje plav dim. Provozam je malo ostrije i nakon 5km plavog dima vise nema. Kada idem nizbrdo i pustim je do 5-6000 obrtaja nekih 500 metara, dam gas, izbaci opet plav dim. Bez sumnje je da su mi gumice ventila lose i neminovno je otvaranje masine, jer je potrosnja ulja na 1000km skoro pa 1 litar. Zanima me, koja je cena delova set karika (mazajuce, kompresione) set gumica, set dihtunga, leteci lezajevi... takodje imam problem sa regulatorom, kad se zagreje, jedva da puni 12,5v sa ukljucenim svetlima i maglenkama. Mislio sam da ga auspuh zeza jer je blizu njega, pa sam mu nasao mesto na levoj strani, malo se situacija poboljsala, ali opet nije dobro. Ako neko moze i za taj problem da mi nadje neko trajnije resenje, bio bih zahvalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Za regler kod majstor Joske sa foruma i nema greske,moze da ti posalje brzom postom sa uputstvom za ugradnju.Ja sam ga skoro menjao.Sto se ostalog tice...ima par ljudi koji donose delove,kontaktiras,narucis ili vidi sa majstorima i oni verovatno imaju svoje kanale za nabavku.Nije neka pomoc ali ajde bar za pocetak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Rajko, postovanje, vidim da ste stavili RK komplet i to skoro, ja sam namontirao isti komplet pre oko 3 nedelje, ne znam da li ce izdrzati kao DID nekih 55-60k, sto deluje nestvarno, ali zaista je lanac izdrzao veliku kilometrazu, mada ima veze i do skotoilera sigurno. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Za regler kod majstor Joske sa foruma i nema greske,moze da ti posalje brzom postom sa uputstvom za ugradnju.Ja sam ga skoro menjao.Sto se ostalog tice...ima par ljudi koji donose delove,kontaktiras,narucis ili vidi sa majstorima i oni verovatno imaju svoje kanale za nabavku.Nije neka pomoc ali ajde bar za pocetak

Kako da ga kontaktiram, na koji broj? Cuo sam za njega samo reci hvale. A za ostalo cu se vec snaci, hvala u svakom slucaju.

 

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako se ne varam TA i NX imaju vile istog promera 41mm, pa mozda nekom olaksa servisiranje, meni je dosta pomoglo ;)

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/118028-alat-za-vracanje-semeringa/#entry1957744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V

Masina "iscupana" iz rama, u ponedeljak pocinje rasturanje. Da vidimo sta je muci. Inace, trosila je oko 1 litar ulja na 1000 km...

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Honda Transalp XL600V
Sretan rad, sto se kaze... ma to su nepoderive masine uz iole revnosnu eksploataciju... gumice ventila, karike i jos 100 hiljada

Hvala. Pa eto, videcemo kad se otvori, i ja se nadam da je samo to. Ne mora jos 100 hiljada, neka bude pola od toga i dosta :) a vozim je kao da me je rodila, do 100 kmh, samo da peva :)

Sent from my SM-G900V using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ljudi, molim vas za pomoc.. Radio sam restauraciju na mom motoru.. Sve je sredjeno, svi srafovi ponovo podcinkovani sve je ko novo... Medjutim izgubio sam leptir maticu tj steler od poluge dobos kocnice... Sobzirom da sam sve vratio u tip top stanje, ne ide mi da buzdim to, voleo bih da ostane original.. Ako neko ima tu maticu viska ako je kupovao neke polovne delove pa dobio i to sa tim, neka kaze cenu, bio bih mu jako zahvalan.. Inace na vecini hondi sa dobosem je ta leptir matica pod istom sifrom dela.. tj. ista je..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Pontis iz Kraljeva je rasturao jednog Transa bas sa dobosom,moguce da on ima ako se ne snadjes na drugom mestu pa pokusaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
18 hours ago, Djordjino said:

Pontis iz Kraljeva je rasturao jednog Transa bas sa dobosom,moguce da on ima ako se ne snadjes na drugom mestu pa pokusaj.

Poslao sam mu PP, trazio sam na sve strane, jedino mi je ponudio deki iz kanjize, ali trazi da mu kupim kompletan dobos segment... to je 20 evra... znaci jako sam se smorio...

 

Ovde je spisak hondi gde se sve taj deo nalazi pod istom sifrom... https://us.fowlersparts.co.uk/parts/view/43459434000

Pa ako neko zna nekog da ima slicnu rasturenu za delove, i to bi mi bila pomoc..
 

Inace bice slika naravno, samo da vec jednom isplivam do kraja..

Promenio član Iron_Floyd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Tu leptir maticu koju ti trazis trbalo bi da je ista ko na kocnici za MZ,pogledaj kod neko ko ima delove MZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Tu leptir maticu koju ti trazis trbalo bi da je ista ko na kocnici za MZ,pogledaj kod neko ko ima delove MZ.

IMG_20170507_224237.thumb.jpg.24694035e78034586c7ff05e34a7d65a.jpgIMG_20170507_224305.thumb.jpg.988362a8d3af5f26e1e45744778631f9.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Transalp 600V i Suzuki Burgman 400

Ima li neko ideju kako da podignem Transa 92'? Skoro sam sedeo na jednom koji je desetak santimetara visi od mog i taman odgovara mojim gabaritima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Danas sam saznao da tandzara ima neke subair filtere. Odmah sam ih pogledao kod mene i ono sto je od njih ostalo tesko da se moze nazvati filterom.

 

Realno to je tanki sudjer i verovatno ne igra neku ulogu preveliku njegova propusnost ali bih stavio nesto priblizno originalnom stanju. Najverovatnije cu svratiti do neke radnje koja drzi delove za kineze ili motorne testere pa nesto grunfovati ali bi bilo dobro ako je se neko bavio ovi da da neki tip.

 

A druga stvar koja me iritira je plasticni poklopac od osovine zadnje vile koji mi je volsebno ispao i sad zjapi rupa. Naguracu nesto tu ali ako neko ima dobro resenje neka podeli

20170511_192427.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja