Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ćopava tj. prekidač....je direktno povezana na CDI. Koji naravno ima veze sa paljenjem.

 

Ispod sedišta imaš džek od prekidača ćopave. 3 žice. Kratko spoj dve žice...mislim da je srednja i jedna krajnja. I onda probaj motor.

 

Time se motor neće gasiti sa spuštenom ćopavom kad ubaciš u prvu.

 

Pazi samo kad to uradiš da ti ne ostane ćopava otvorena. Inače padaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Ovde je problem da motor kada zeza onda radi na samo jednom cilindru. Radi ali izgubi snagu. Stanem ugasim sacekam malo i onda radi normalno do sledeceg puta sto moze biti za par nedelja. 
Takozvani Fantomski kvar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

e imo sam peh u povratku iz bosne sa motoskupa, crkla sajla kvacila cim sam preso granicu :)  i onda zaukam ga niz breg ubacim u prvu bez kvacila i saltaj,,,  ;)  nekad ga nabodes a nekad krrrkkkk :P  proso sam osam semafora na crveno jer kad stanes nemozes krenuti mora te neko pogurati da bi ga ubacis u prvu, kad krene nije problem :takoje:  posto bio mrak zaluto i mesto 150km napravim 250km do kuce,,, odvalio sam dupe, 5 sati stao samo jednom i to na semaforu :)  epilog kad sam promeno sajlu sve sljaka ko svajcarac,,, trandza je to :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

e imo sam peh u povratku iz bosne sa motoskupa, crkla sajla kvacila cim sam preso granicu :)  i onda zaukam ga niz breg ubacim u prvu bez kvacila i saltaj,,,  ;)  nekad ga nabodes a nekad krrrkkkk :P  proso sam osam semafora na crveno jer kad stanes nemozes krenuti mora te neko pogurati da bi ga ubacis u prvu, kad krene nije problem :takoje:  posto bio mrak zaluto i mesto 150km napravim 250km do kuce,,, odvalio sam dupe, 5 sati stao samo jednom i to na semaforu :)  epilog kad sam promeno sajlu sve sljaka ko svajcarac,,, trandza je to :jee1:

 

Zato ja uvek kada krenem van grada nosim rezevne unutrasnje gume i komplet za zamenu, kao i komplet sajli iz Louisa za kvacilo i gas (kosta svega 5 eura, a nekada na akciji i 2,5 eura).

U svakom slucaju dobro si se snasao i srecno stigao do kuce. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

pa sajlu od kvacila sam ubacio sad rezernu ispod sica, mislim iseceno na duzinu a na kraju cu mu stavim luster klemu do kuce,,,ali nisam znao da moze biti problem i sajla od gasa, jel i ona hoce da pukne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo, nemam bolju trenutno...

 

Lepo izgledaju, i ja sam razmisljao te da nabacim, nego zavisi koliko ce to da potraje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

glupo pitanje, poceo da mi kaplje antifriz ispod motora (po boji i mirisu bi reko da je to) ajd sto ne mogu da nadjem odakle kaplje al ne mogu da nadjem ni cep gde se dosipa, pa ako moze pomoc gde da pogledam i gde je sraf za ispustanje istog :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

glupo pitanje, poceo da mi kaplje antifriz ispod motora (po boji i mirisu bi reko da je to) ajd sto ne mogu da nadjem odakle kaplje al ne mogu da nadjem ni cep gde se dosipa, pa ako moze pomoc gde da pogledam i gde je sraf za ispustanje istog :D

 

Ako je to sto kaplje slatko onda je antifriz. Ali pazi otrovan je.

Moze da curi na spoju izmedju cilindara ima cev sa dva O-ringa...

post-7600-0-72244800-1476097325.jpg

A dolivas u cantricu pored leve stranice (pored svecice na drugom cilindru levo). Ima kantica crni cep sa osiguracem preko njega. Prvo odvijes sraf pa skines cep I dolivas..

Tu vidi koje ti je boje antifriz...

Pazi sta dolvas jer ako nisu isti hoce da se stvori zelatinska masa. Prvo izvuci malo iz cantrice pa pomesaj I gledaj sta se desava....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

glupo pitanje, poceo da mi kaplje antifriz ispod motora (po boji i mirisu bi reko da je to) ajd sto ne mogu da nadjem odakle kaplje al ne mogu da nadjem ni cep gde se dosipa, pa ako moze pomoc gde da pogledam i gde je sraf za ispustanje istog :D

 

Ja imam transalp xl600v. Ne znam da li je kod xl650 isto kao na xl600, ako jeste antifriz moze da curi preko prelivnog creva, a moze i na vodenoj pumpi. Na vodenoj pumpi sa donje strane ima jedna rupica i tu zna da curi kada motor parkiras, Kako krene da curka zna samo i da presrane. Prati neko vreme sta se desava pa ces videti.

Ukoliko dolivas antifriz obavezno dolivaj isti koji imas u motoru (mora da bude iste boje). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

momci hvala oko pomoci za antifriz,,, za sad je sigurno u pitanju antifriz :) nema sanse da nadjem gde mi curi gledo sam sa lupom, kaplje mi samo kad stoji i to ujutro nadjem par kapi ispod motora,,,i hvala oko pomoci, a gde je sraf da ispustim sav antifriz i da naspem nov, (izbegavam mogucnost mesanja jer ne znam koji je sipan) ne verujem da u njega staje vise od jednog litra :D najveci problem sto nikako da vidim gde mi curi samo ujutro zateknem par kapi ispod motora :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Disk Lukas za sve Transalpe do modela sa 2 diska

U Njemačkoj 120 eura koliko sam ga i platio

Totalni popust- 80 eura fiksno

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

image.jpg

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Braco sektasi imam za vas sve dva pitanja/molbe.

 

1. Trazim prednje diskove za svog ljubimca ('97. god - dva diska napred). Ima li neko ideju gde bih mogao da ih nadjem i sta je preporuka... koje zamenske treba ganjati?

2. Ima li neko semu zica za stop svetlo i migavce i kako povezati sa ledovima za stop i migavce na koferu? Resio sam da se igram preko zime sa signalizaciom. Manje vise sam sve ukapiraoi odradio samo ne znam kako da resim izvlacenje struje iz motora.

 

Hvala svima unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

@ KILEbg

 

Sto se tice diskova ja sam diskove za mog transalpa koji je 1999. godiste uzeo preko Dejana iz Team motocrossa, njihov sajt je http://motocrossteam.rs/ pa mozes da se intresujes. Diskovi stizu iz Madjarske, a cena je 50 eura po komadu. Koliko se secam mislim da su neke marke Freeline. Ja sam sa njima presao oko 5000 km i za sada mi izgledaju Ok. Videcemo kako ce da se pokazu, ali za te pare meni su skroz OK.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja