Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Slabo. Da je trkalica otisla bi za 2 dana. Ovako..transalp kod nas nekako nije na ceni. Usao na mobile.de pa sam se iznenadio koliko su tamo skupi,mnogo vise nego kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

@gox

Nema to veze dal je trkalica ili ne. Ima veze koju si cenu stavio. 2600e za motor koji vredi 1800e maximum.

 

Shvati ovo kao dobronameran komentar. Dakle ne pokusavam da obaram cenu ili slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Samo me zaobidjite sa takvim komentarima. To je razlog zasto nisam objavio u rubrici “prodajem” Nemaju nameru da kupe al se onda obavezno upuste u pricu kako je jaka cena itd. Vrlo cesto su to oni koji kupe motor, voze fa par godina i ne uloze ni dinar. Kad im gume riknu skroz, obavezno kupe polovne. Onda rese da prodaju motor i najcesce to urade po istoj ceni ili malo ispod cene a nekad i skuplje prodaju,naravno bez benzina u rezervoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

@gox

Nema to veze dal je trkalica ili ne. Ima veze koju si cenu stavio. 2600e za motor koji vredi 1800e maximum.

 

Shvati ovo kao dobronameran komentar. Dakle ne pokusavam da obaram cenu ili slicno.

Da sam stavio cenu 2000 eura,onda bi tražili da kupe za 1200. Moja cena je moja stvar. Možda stavim 2600 a daću ga za 2200 ili za 2000 eura. Na FB-ku je upravo bila takva priča. Pa sam obrisao oglas. Mislim da se tu ubacio sa komentarima možda neko i sa foruma. Prepoznaće se. Komentar mu je bio da sam u opremu uložio 250 eura. Toliko o stručnjaku. Al to su ti dušebrižnici koji kontrolišu berzu,da se slučajno neko ne zezne pri kupovini dotičnog. A ti takvi ,već sam rekao,kupe motor,voze ga maksimalno,gume zamene isključivo polovnim,ulje mineralno najeftinije, bez dinara ulaganja kasnije prodaju motor po skupljoj ceni pa spuste tobože i dobiju istu paru koju su uložili najmanje pa teraj dalje. Motorima znaju u prste cenu a određuju je ko država i AMSJ, po katalogu za godište.Motor sam platio 2300 eura a oprema:vizir 80 plus dodatni 90 eura. Povišen volan 60 eura (ruke su plus 30 eura). dalje neću nabrajati ruke,samo cene delova:navigacija sad kupljena 120 eura,auspuh 250 eura,scotoiler 110eura grejači ručki 40 eura itd itd. Izađe oprema na 1500 eura,bez ruku :) Uk.cena 3800 eura. I da ga prodam za 2000,gubitak je 1800 eura. Ali ja sam motor vozio sa uživanjem i tako ga i pazio. Uvek garažiran,na suncu ga nisam ostavljao nego bi našao hlad priliko putovanja. Po gradu ga takoreći nisam ni vozio,samo kad imam odmor,put po Srbiji. 

Što se tiče mojih cena kao što sam rekao,svaku stvar skupo platim a jeftino prodam. Ko je kupio od mene bilo šta,zna o čemu pričam. Čovek mi je ponudio za transportnu torbu 1700 dinara. Poslao mu i stavio otkupninu 1500 dinara. Rukavice sam prodao za 1000 dinara iako je kupac pristao na 1200. Ovo je mizerni primer zadnje 2 prodaje a tako radim otkad znam za sebe. Volim da čovek kupi nešto od mene i kaže:čoveče ,kupio sam,ko novo, a za tu cenu...Zato ajde dušebrižnici, zaobiđite me u širokom luku  ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Gox, nije Mare mislio nista lose. Veoma je nezgodno komentarisati neciju cenu motora, jer covek ocas posla moze da udje u bezpotrebnu raspravu.

Ja te potpuno razumem, ali trziste je takvo kakvo je. Malo ko ima para i svi bi da sto jeftinije kupe motor.

Ja sam u istom problemu kao i ti, kupio sam transalpa 1999 godiste pre 3 godine i platio ga 2400 eura, a onda ulozio u njega jos 1200 eura u estetiku. Na njemu nema sta nema da ti sada ne nabrajam, od 3 kofera pa na dalje, ima negde u ranijim postovima slika.

Sada da ga prodajem svi mi kazu da plafon mogu da uzmem 2500 eura i to da castim, pa sam zato resio da ga ne prodajem vec da i dalje uzivam u njemu.

Jednostavno sve sto ulazemo motor, ulazemo za sebe.

Oma jedan decko na forumu prodaje vfr-a isto za neke velike pare jer je njega toliko izisao i motor mu stoji, tesko da ce ga prodati.

Ako ne moras da prodajes uzivaj u transalpu jer je jedinstven motor.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@Gox

Ne uzbudjuj se i ne pravdaj,tvoj motor tvoja stvar.Siguran sam da je Marre imao dobru nameru jer je i on svojevremeno dosta ulagao u motor a prodao ga za "male" novce. Elem,kada sam ja prodavao Kle 500 iz '93. godine u oglasu sam trazio 1600€ na sta su svi bili u fazonu vidi ga ovaj nece ga nikad prodati. Naravno da je motor otisao ali bili su u pravu nisam dobio trazeni novac...dobio sam 100€ manje ;) Posle skoro tri godine motor je presao u ruke treceg vlasnika isto za 1500€ s tim sto je u njega ulozeno recimo oko 300€ . Tebe Gox licno ne znam ali verujem da smo slicni i da ne zalimo pare kada su nasi konji u pitanju,meni tvoj motor izgleda odlicno i nadam da ces naci adekvatnog kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ajde smirite loptu. Svako ima pravo da ceni ono sto prodaje kako on hoce... opravdano ili ne opravdano. Postoji ona stara izreka da svaka roba ima i nadje svog kupca pa ce tako i nas kolega prodati svoj motor. Iskreno ti zelim da ga prodas i da bar neko od vas dvojice (kupac/prodavac) prodje zadovoljan... obojica ne mozete nikako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Razumemo se. Nego postoji potreba kod nekih ljudi koji uopste nemaju nameru da kupe,da redovno komentarisu cenu. Krenucu da ih belezim :) Na oglasima se nasao cafe racer koji je covek napravio (bio i u novinama) i prodaje ga za 6 ili 8000 eura. Ja mu nisam uleteo sa komntarom tipa auuu brate al ga pretera, nije te sve kostalo maximum 3000 eura a ti sad trazis 8000. Covek nudi po njegovoj ceni, njegova stvar. Ja gledam svoja posla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Na kraju krajeva, ja se ne ljutim na Mareta. Diskutujemo malo, razmenjujemo misljenja i to je OK. Malo smo oziveli temu jer se vec duze vremena nista ne pise. Zanimljivo je takodje uci na mobile.de pa videti koliko oni cene transalpove. A opet kod nas koliko traze za copere 1994-5 godiste ili Afriku. A kad je transalp u pitanju onda on ne vredi ni 800 eura. I jos, kad govorimo o ulaganju u motor.. Ja sam nabrojao opremu, nisam ulaganja kao sto su recimo nov akumulator, lanac i lancanici tek stavljeni itd. Eto, temu smo malo osvezili i ovakvim pricama..koliko vrede nasi transalpovi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

drugari,da li je iko cistio kutiju gde stoji filter za vazduh na TA i na koji nacin se to radi? skoro sam izduvavao filter za vazduh posle prasnjave voznje,izaso bog toac iz njega a skontao sam i da mi je kutija gde on stoji prljava i da to mora da operem-ocistim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Mare iznosi samo svoje frustracije jer mu nedostaje njegov trandza sa LED sijalicama iz kupatila :)

 

Ja sam na svog trandzu stavio mrezaste carape i ne planiram da se rastajem od njega uskoro. Dobro sluzi.

 

Roba vredi onoliko koliko je neko spreman da izdvoji za to. Na zalost sve sto ulozimo u tradze, tesko da ce nam se vratiti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

https://www.kupujemprodajem.com/TRW-Disc-Lucas-Front-Honda-Transalp-36524995-oglas.htm?filter_id=

Evo koga zanima pa moze opet da komentarise cenu. Kako to prodajes disk za motor iz 1992-ge za tu cenu? Pa to treba da kosta maksimum 20 eura :)

Znaci iz Louisa 120 eura i posto nema Sekule,plus 10% znaci 132 eura iz Louisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mare iznosi samo svoje frustracije jer mu nedostaje njegov trandza sa LED sijalicama iz kupatila :)

 

Ja sam na svog trandzu stavio mrezaste carape i ne planiram da se rastajem od njega uskoro. Dobro sluzi.

 

Roba vredi onoliko koliko je neko spreman da izdvoji za to. Na zalost sve sto ulozimo u tradze, tesko da ce nam se vratiti

Ja ne trazim da mi se vrati ulozeno. Motor me kostao 4000 eura, prodajem ga za 2400 eura i nije fiksna cena. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

drustvo,ako neko trazi poviseni zatamljeni vizir za trandzu 2 ja prodajem svoj. stavio sam ga na motor pre tri dana i nikako da se pomirim sa zatamljenim staklom... dobar je model,ima kanal na sredini i kliznu lamelicu... ako ima zainteresovanih,mogu da bacim koju fotku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

Daj da vidimo kako izgleda i koja bi cena bila? 

prodao bih ga za 40e. inace 55e je ovakav sa kanalom i lamelicom

post-31574-0-21716700-1471909817.jpg

post-31574-0-65052100-1471909853.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

ja sam hteo svetliji ali nema vise taj materijal. smeta mi za off,kada treba metar ispred tocak da vidim,a na blagom makadamu i asvaltu je super,tada i ne gledam kroz njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Ja bas imam taj stari svetliji,bolje se vidi nego sa tvojim. Ali mislim da je cak i malo laksi jer je za nijansu tanji materijal...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: aleksandrovac
  • Motocikl: honda transalp 600

ja sam taj svetliji polomio na goliji i hteo da kupim isti ali ivan nije imao takav materijal u nabavci pa je bila mogucnost ili ovaj ili potpuno providan, a potpuno providnom ne stoji lepo ovaj model sa kanalom pa sam se odlucio za pvaj i bilo mi je super dok nisam otiso u sumu s njim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ako hoces mogu da ti poklonim fabricki mali vizir pa svaki put pre off-a ti lepo skini ovaj tamni crni i nemas problema.

Jedino je smaranje da svaki put skidas ali to ti je jedno od resenja.

Inace Ivan je pravio providne, dim i tamne vizire....

Ja sam kod njega kupio dim vizir pre nego sto je poceo da pravi ovakve kao tvoj sa kanalom za vazduh, s tim sto sam nastavak uzeo providan zbog bolje preglednosti na off-u.

DSC_3644.JPG

DSC_36461.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja