Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Pozdrav ljudi! 

Nov sam u ovoj zajednici , i evo kol'ko odma' molim za pomoc. Vec tri ljeta vozim Transalp 89-o godiste u vrlo dobrom stanju (za ove tri godine sem servisiranja sam imao zamenu reglera i namotaja ,potom prelemljavanje CDI-ja proletos). 

 

Elem, problem sa CDI-jem se manifestovao tako sto kad vozim na ,recimo, 6000 obrtaja minut - dva na jednoj svecici se izgubi iskra i klip ne radi sve dok se motor dooobro ne ohladi - ako kome zatreba ova informacija .

 

Pre tri dana je ovde , u Mokroj Gori gde boravim padala neka kisurina i pao sam sa nekih 40 km/h na blatnjavom makadamu. Par ogrebotina na levoj strani ,mnooogo blata i izgubljena opruga koja vraca bocnu nozicu. Digao motor, sacekao koji minut , upalio i odvezao se kuci bez pertle u levoj cipeli ( morao sam necim privezati nozicu :D ) . Sve sam sredio , i ujutru kad se motor ohladio operem ga masinom za pranje automobila (sto nikad ranije nisam uradio i ne kazem da je to uzrok -samo rekonstruisem celu situaciju) . Od tada hladan motor jedva upali. Verglam po pet puta po pet sekundi i tek onda sastavi. Upali i onda sve po starom ,kao da nista nije bilo. I dok je topao ,pali kao zmija ,cim pogledam dugme. 

 

Ako neko ima ideju sta moze biti ,bio bih mu veoma zahvalan i spreman platiti pivo ili vitasok!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Juce preveo i registrovao moped. Sve u kompletu 23000din za 25god. "mlad" motor.Mnogo bre  :jok:

ja puko 24k + kamata pošto ide na rate jbg... takva nam država a mi ćutimo i ako nam je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Drugari,

ako neko voli prog rock/metal i voleo bi da pomogne kolezi da ode da lupeta po nekim tamo bubnjevima na Zajecarskoj gitarijadi

slobodno moze da se zaputi na www.gitarijada.org/glasanje/ i da da svoj glas za bend Diffraction pod rednim brojem 98.

Svaki glas je zlata vredan jer samo prva dva benda sa glasacke liste idu na gitarijadu, pa je deljenje ove porukice oberucke prihvaceno.

Puno vam hvala, unapred.

Nikola

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Molim Vas, hitno, koji akumulator preporucujete za transalpa 94to, sa gelom? Kolika amperaza u te neke oznake i gde kupiti (radnja) danas mi treba :/

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Biker house. Ali moze se desiti da je Mile negde na voznji zato bolje prvo proveri telefonom 063/8258241

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Prvo, hvala Kile punoooo! Imas porciju onog sladoleda sa vrha Avale od mene :D Ne bih se setio Biker house-a uopste, trazio sam po netu i na drugim mestima, procitam tvoj post, odmah sam bio pozvao Mileta i sve covek resio. Nasao po katalogu koji ide u TA, stavili Unibat, formirao ga covek, garancija 2 godine, 12aH, naravno, 12V.

 

E, sad, ja bih voleo komentar samo onoga ko se razume, pre svega Arakis, kada vidis ovo druze, da mi kazes par stvari.

Naime, sinoc nije hteo da upali motor uopste, mrtav skroz, ni da vergla, ne pale se ni lampice kada se okrene kljuc. Ja se spustim niz ulicu, pojave se slabije lampice, no, malkice zavergla i nista. Stanem, okrenem kljuc, lampice se opet pojave, srednje jacine i upalim ga. Vozio sam ga par sati, sa stajanjima, (palio posle toga 3 puta bez problema) i iste noci tj. jutros se vracam kuci, ugasim na pumpi i da upalim - mrtav. Nema nista. Na kablove, upalim, skinem kablove, motor radi, ali ne mogu da upalim svetla, ne rade migavci, sirena, nista, tek ovlas svetlo i zadnje kada kocim treperi.

 

Danas sam kupio akumulator i kada sam menjao ovaj stari, kleme i oni delovi na koje se srafe kleme totalno zardjale, klimave, na kraju su obe pukle, a dok sam to menjao, namerno sam ostavio kontakt i onako povremeno zatrepere lampice (kada napisem lampice milsim na ulje, da je u leru i da je copava spustena), pa je pitanje kako je uopste primao struju tj. sprovodio. Ne razumem se u struju na motoru, no, anlaser nije, plasim se/plasio sam se da je regler. E sad, kazu mi neki da nije regler jer  ne bi motor mogao da radi tako dugo nakon skidanja kablova. Takodje, sada kada sam stavio novi akumulator, pali kao mina, sve ok, a unimerom sam izmerio voltazu i bazicna je oko 12,4-12,5, a kada dam gas tj. preko 3000o/min napon se poveca na 13,8 - 14,0, sto bi znacilo da puni, ako se razumem.

Molio bih neka misljenja, potvrde/sugestije i sl. da znam sta i kako. Osiguraci su ok, mada sam i njih kupio, sad ih imam bar za rezervu :)

Hvala Kile na podsecanju za Biker house, zahvaljujuci tebi, Miletu i malo mog majstorisanja, danas cu opet biti u sedlu :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Primetna je razlika, motor lepse radi, bolje vuce, manje trosi.......kada ne bi bila razlika ne bi ga nikada ni menjali.

Drug mi je imao problem sa prljavim filterom, i na velikim obrtajima pocne da mu gusi, a podigne mu i potrosnju skoro za jedan litar. Sve je gledao i proveravao, jer je taj filter skoro bio menjao. Kako imamo iste motore, skinemo sa mog jednu, drugu stvar i proba. Kada smo zamenili filter i stavili moj koji je bio nov, motor druga prica. Ode kod majstora i on mu konstatuje da mu je uvaljen los filter za vazduh, zameni ga i sve se vratilo na normalu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Primetna je razlika, motor lepse radi, bolje vuce, manje trosi.......kada ne bi bila razlika ne bi ga nikada ni menjali.

Drug mi je imao problem sa prljavim filterom, i na velikim obrtajima pocne da mu gusi, a podigne mu i potrosnju skoro za jedan litar. Sve je gledao i proveravao, jer je taj filter skoro bio menjao. Kako imamo iste motore, skinemo sa mog jednu, drugu stvar i proba. Kada smo zamenili filter i stavili moj koji je bio nov, motor druga prica. Ode kod majstora i on mu konstatuje da mu je uvaljen los filter za vazduh, zameni ga i sve se vratilo na normalu.

 

Ovaj simptom i mene sada muči. Počeo da mi troši 2 litre više, neće preko 5000 obrtaja i ima knedle pri naglom ubrzanju. Juče skinuo karburator, rasklopio ga, on čist, premerio visinu plovka, naštelovao smešu sve po manual-u, pročistio sve dizne,sinhronizovao karbove i opet isto. Prošle sezone sam to isto uradio, ali ajde opet da uradim. Jedino nisam menjao filter vazduha prošle sezone. Jutros sam naručio nov filter vazduha, jer sumnjam na njega. Javljam sutra prekosutra šta se dešava, jer mi se ovo prvi put pojavilo na motoru. Jako neprijatna situacija kada treba da preteknem, a motor štuca, nema snage za bezbedno preticanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp - Brunhilda

Ljudi,

hvala svima koji su glasali. Nismo uspeli da se uvucemo na gitarijadu ali nastavljamo da radimo jos vise i nadasve bolje. :)

 

Veliki pozdrav,

Nikola

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

A membrane  karburatora kakve su. One hoce da prave takav problem

 

Sve sam opet proverio, stavio novi filter vazduha i opet isto. Membrane su ok, nisu nigde bušne, mada ću da proverim da li drže kako treba, možda je do njih. Ovih dana ću proveritim pa ću javiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Cedo druze proveri prekidac copave...raskaci copavu pa onda probaj :) Kad raskacis konektor spojis 2 zice..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja